dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie p2p czyli nalot w Lublinie

    Widzieliście:
    http://wiadomosci.onet.pl/1488374,18,item.html
    To u nas niby

    Policja bez nakazu prokuratorskiego? A może z nakazem ZABRANIA sprzetu i PRZESZUKANIA mieszkania nastolatka, które ciągnie parę mp3??? Co to właściwie jest? podpucha? Czy maja postawy prawne do takich działań wobec czynów o tak niewielkiej szkodliwości społecznej? I jak oni to namierzają? Przecież komputery nie są rejestrowane.
    No co? Mam zabronić dzieciakowi osiołka? No zabronię, ale on ciągnie naprawdę drobiazgi i to sporadycznie

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: p2p czyli nalot w Lublinie

    Cytat Napisał Monika B
    Widzieliście:
    http://wiadomosci.onet.pl/1488374,18,item.html
    To u nas niby

    Policja bez nakazu prokuratorskiego? A może z nakazem ZABRANIA sprzetu i PRZESZUKANIA mieszkania nastolatka, które ciągnie parę mp3??? Co to właściwie jest? podpucha? Czy maja postawy prawne do takich działań wobec czynów o tak niewielkiej szkodliwości społecznej? I jak oni to namierzają? Przecież komputery nie są rejestrowane.
    No co? Mam zabronić dzieciakowi osiołka? No zabronię, ale on ciągnie naprawdę drobiazgi i to sporadycznie
    raz juz to było jakies 3,4 miesiace temu.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    sa trzy podejscia: prawne, ekonomiczne i techniczne.

    prawne to:

    wedlug mnie prawo autorskie zezwala na wykonanie jednej kopii oryginalnego utworu.
    nie jest okreslone gdzie ta kopia ma sie znajdowac.
    zgodnie z szeroko rozumianymi procedurami DR mowiacymi o przechowywaniu danych on/off site w odleglosci nie mniejszej niz X km (uzaleznionej od czynnikow ryzyka).

    tlumaczy...

    ze to co u mnie widzicie to kopia bezpieczenstwa programu X ktorego wlascicielem jest kolega (ktos musi miec oryginalna plytke).
    trzeba tylko sprawdzic czy umowa producencka nie zaweza uprawnien (niektore tak robia).




    ekonomiczne:

    oswiadczacie ze zajecie komputera bedzie wiazalo sie ze szkoda w wysokosci (tu pada duza kwota), oswiadczacie ze nie naruszacie zadnych praw autorskich (moga sprawdzic na miejscu) jezeli wezma, to protokolarnie spisujecie oswiadczenie o zajeciu i szacunkowych stratach.
    obowiazkowo specyfikujecie DOKLADNIE co jest na komputerze, hardware/software.
    na policji rzeczy GINA! to fakt.



    techniczne to:

    szyfrujemy caly dysk badz wybrany obszar mocnym algorytmem.
    system dziala wolniej, ale... z ekonomicznych wzgledow nikt tego nie bedzie lamal. za duzo zachodu i za mala szkoda.
    zawsze mozna zapomniec w stresie hasla, prawda?





    a tak swoja droga... pytanie do prawnikow... czy policjant moze wejsc do domu bez zgody wlasciciela? a tym bardziej cos z tamtad zabrac!!!
    To mnie najbardziej niepokoi!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    u góry jest ten link .
    Ostatnio straszyli nas w mojej miejscowości.Ludzie z cykora chowali kompy po szafach.Jeżeli nic nie ciagniemy a i nie mamy w domku na dużą skale to olać to i sie nie martwic.Mogą nam nagwizdać.Musi byc nakaz a tam napisane ,że z tego IP (dzięki usługodawcy) nasciągano to i owo.Policji bez nakazy nie wpuszcze.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał cisza1
    a tak swoja droga... pytanie do prawnikow... czy policjant moze wejsc do domu bez zgody wlasciciela? a tym bardziej cos z tamtad zabrac!!!
    To mnie najbardziej niepokoi!
    Ten właśnie asaspekt interesuje mnie najbardziej! Resztę z grubsza znam. Chodzi mi o samą akcję, jak wygląda, czy mają na taka bzdurę nakaz prokuratorski i to na zajęcie kompa?
    Czy jest tu jakiś policjant? A może policjanci na foum wchodzą tylko tajnie i słubowo?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Jeżeli nic nie ciagniemy a i nie mamy w domku na dużą skale to olać to i sie nie martwic.Mogą nam nagwizdać.Musi byc nakaz a tam napisane ,że z tego IP (dzięki usługodawcy) nasciągano to i owo.Policji bez nakazy nie wpuszcze.
    No, ja też nie wpuszczę. Ale dzieciak ciągnie jakieś mp3. Niewiele, ale zawsze. Sama gotowa byłabym za wszystko zapłacić, ale nie zamierzam kupowac kota w worku tj. całej płyty kiedy interseuje mnie dwie piosenki Większość ściąnietych utworów jest u nas kasowanych, bo jesteśmy wybredni

  9. #9

    Domyślnie

    LUDZIE UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW!!

    Jakiś miesiąc temu w naszym województwie była podobna akcja, z tym że zoganizowana przez OSZUSTÓW.

    W błyskawicznym tempie rozeszła się wiadomość, że chodzi informatyk z policją, która ma nakaz sądowy na przeszukanie komputera. Chodziło o nielegalne oprogramowanie i ściąganie muzyki czy filmów.
    Normalnie wybuchła P@NIKA!
    W sklepach zaczęło brakować legalnych oprogramowań!
    Aż wreszcie ktoś zadzwonił na komendę i okazało się, że oni nic na ten temat nie wiedzą ...
    Natychmiast w lokalnej gazecie ukazał się artykuł z wyjaśnieniami Policji i Microsoft - że oni takich akcji nie przeprowadzają.

    Cóż, kilka osób i tak oddało swoje komputery w celu sprawdzenia "zawartosci" i niestety już więcej ich nie zobaczyło...
    komentarze i takie tam
    NAJMNIEJSZY KROK W STRONĘ CELU JEST WIĘCEJ WART NIŻ MARATON DOBRYCH CHĘCI

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikach
    LUDZIE UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW!!

    Jakiś miesiąc temu w naszym województwie była podobna akcja, z tym że zoganizowana przez OSZUSTÓW.

    W błyskawicznym tempie rozeszła się wiadomość, że chodzi informatyk z policją, która ma nakaz sądowy na przeszukanie komputera. Chodziło o nielegalne oprogramowanie i ściąganie muzyki czy filmów.
    Normalnie wybuchła P@NIKA!
    W sklepach zaczęło brakować legalnych oprogramowań!
    Aż wreszcie ktoś zadzwonił na komendę i okazało się, że oni nic na ten temat nie wiedzą ...
    Natychmiast w lokalnej gazecie ukazał się artykuł z wyjaśnieniami Policji i Microsoft - że oni takich akcji nie przeprowadzają.

    Cóż, kilka osób i tak oddało swoje komputery w celu sprawdzenia "zawartosci" i niestety już więcej ich nie zobaczyło...
    Tak, tylko że u nas jak była ta akcja, to chodził również prokurator. A w miejscowej gazecie komendant Policji potwierdził słuchy chodzące w narodzie.
    Co wcale nie wyklucza,, że gdzie indziej mogą działać oszuści.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał retrofood
    u góry jest ten link .
    Ostatnio straszyli nas w mojej miejscowości.Ludzie z cykora chowali kompy po szafach.Jeżeli nic nie ciagniemy a i nie mamy w domku na dużą skale to olać to i sie nie martwic.Mogą nam nagwizdać.Musi byc nakaz a tam napisane ,że z tego IP (dzięki usługodawcy) nasciągano to i owo.Policji bez nakazy nie wpuszcze.
    Fakt.
    Ale jest i inny:
    http://nt.interia.pl/internet/wiadom...-faktem,872797
    http://nt.interia.pl/internet/wiadom...z-sieci,861103
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    z tego co wiem to policja ma prawo naruszyć prywatną własność w stanie tak zwanej wyższej konieczności. Ale czy ten przypadek to obejmuje to nie wiem. Myślę, że pewnie nie ma precyzyjnie zdefiniowanego pojęcia wyższa konieczność.

    Tak się zastanawiam nad zatrzymywaniem przez policję drogową do tzw kontroli użytkownika drogi bez żadnego powodu. Ups ... powód niby jest kontrola ale na tzw Zachodzie czy USA to nie jest powód. Musi być podana wyraźna przyczyna kontroli.

    Tak mi socjalizmem zajechało

    pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał retrofood
    u góry jest ten link .
    Ostatnio straszyli nas w mojej miejscowości.Ludzie z cykora chowali kompy po szafach.Jeżeli nic nie ciagniemy a i nie mamy w domku na dużą skale to olać to i sie nie martwic.Mogą nam nagwizdać.Musi byc nakaz a tam napisane ,że z tego IP (dzięki usługodawcy) nasciągano to i owo.Policji bez nakazy nie wpuszcze.
    Fakt.
    Ale jest i inny:
    http://nt.interia.pl/internet/wiadom...-faktem,872797
    http://nt.interia.pl/internet/wiadom...z-sieci,861103
    Fakt.
    Ale drugi jest kontynuacja pierwszego .Przynajmniej o tym samym mówi.
    To co pozostaje nam czekac ???aż przyjdą??

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    z tego co wiem to policja ma prawo naruszyć prywatną własność w stanie tak zwanej wyższej konieczności. Ale czy ten przypadek to obejmuje to nie wiem. Myślę, że pewnie nie ma precyzyjnie zdefiniowanego pojęcia wyższa konieczność.

    Tak się zastanawiam nad zatrzymywaniem przez policję drogową do tzw kontroli użytkownika drogi bez żadnego powodu. Ups ... powód niby jest kontrola ale na tzw Zachodzie czy USA to nie jest powód. Musi być podana wyraźna przyczyna kontroli.

    Tak mi socjalizmem zajechało

    pozdrawiam
    wejscie to domu i zajecie komptera pod zazutem lamania praw autorskich NIE JEST STANEM WYZSZEJ KONIECZNOSCI.

    to pewne!

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony