dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Pomiar poziomu w szambie????

    Witam, czy istnieje jakies sprawdzone urzadzenie do sprawdzania poziomu w szambie betonowym szczelnym? Chodzi mi o jakis sygnalizator o wysokim poziomie oczywiscie.. Nie chcialbym tam zbyt czesto zagladac, bo to nic fajnego

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Jest tego trochę na rynku - szambowskazów oczywiście
    Probud ma taki wskaźnik solarny na przykład , poszperaj na allegro - można tam znaleźć nawet bezprzewodowe wskaźniki poziomu treści w szambie ...
    --
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Tresc to mnie mniej interesuje Ale czy znacie jakies dobrze dzialajace??

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Tak - ja znam najlepszy - wzrokowy - średnio co miesiąc wypróżniam szambo - jak sie zbliża czas wypróżniania idę , lookam przez właz do zbiornika i widzę czy już czy jeszcze nie ...
    --
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    No wlasnie najewniejszy. Ale cos innego chyba tez dziala??
    Moze to http://www.allegro.pl/item314799344_...ba_szambo.html

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    Tresc to mnie mniej interesuje Ale czy znacie jakies dobrze dzialajace??
    My kupilismy taki http://www.hpd.com.pl/
    Dziala rewlacyjnie i nigdy nas nie zawiodl.
    To zdecydowanie lepsze niz otwieranie szamba i patrzenie na zawartosc
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  7. #7

    Domyślnie

    wyglada ciekawie. Montaz latwy no i jeszcze dziala. trzeba brac

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Hmmm - tak ufacie elektronice ?? - mimo tego nawet po zasygnalizowaniu górnego poziomu zawartości szamba proponuje osobiście sprawdzić ... - a jak akurat czujnik poziomu zawiedzie ?? - a przy tak prymitywnej elektronice to możliwe - i co wówczas ?? - wybije szambo przez rewizję - i dopiero wtedy kłopotu i smrodu ...

    Zresztą - każdy robi jak uważa ...
    --
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Mysle wlasnie ze elektronika do tego celu powinna byc prymitywna. Pokrycie czyjnika przez ciecz i alarm. Najwyzej po wywozce moze jeszze sygnalizowac przez jakis czas wysoki poziom, ale to normalne. W druga strone raczej nie moze falszowac.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    Mysle wlasnie ze elektronika do tego celu powinna byc prymitywna. Pokrycie czyjnika przez ciecz i alarm. Najwyzej po wywozce moze jeszze sygnalizowac przez jakis czas wysoki poziom, ale to normalne. W druga strone raczej nie moze falszowac.
    O tym opóźnieniu czasowym piszą na stronce. Widać właśnie działa na zasadzie jaką opisałeś.

    Dodatkowo jakiś czas temu czytałem o innym rozwiązaniu bazującym na 2 lub 3 przewodach. Tam włączenie następowało chyba gdy wszystkie znajdowały się "pod wodą"

    Ja dla siebie myślałem o rozwiązaniu bazującym na pływaku. Takim jak w pompach są widziane. Napełnia się, obwód się zamyka i w domku pojawia się światełko. Gdy się opróżni, światełko gaśnie.

    Ale że jeszcze nie wiem jak to rozwiązać, dlatego do szamba mam podciągnięty kabel 3x1,5 i skrętkę.

  11. #11

    Domyślnie

    Pływak jest troszke niebezpieczny. On dziala dobrze na cieczach takich jak woda, znaczy jednolitych ale w fekaliach to nie wiem czy bedzie idealnie. Ale tak mi sie wydaje tylko.... A o 3 obwodach alternatywnych to oczywiscie jest najlepiej. Pytanie tylko czy to nie jest przesada???

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Hmmm - tak ufacie elektronice ?? - mimo tego nawet po zasygnalizowaniu górnego poziomu zawartości szamba proponuje osobiście sprawdzić ... - a jak akurat czujnik poziomu zawiedzie ?? - a przy tak prymitywnej
    Napisze tak ... nie po to kupowalam ta sonde, aby do szamba zagladac ... Lubie proste, bezobslugowe rozwiazania.
    Odkad mamy szambo i czujke juz 5 - 6 razy oprozniali nam szambo po sygnale i nic jeszcze nie "zafalszowalo".
    Jak czujnik zawiedzie, bede sie martwic ... poki co w szczesciu zyjemy, ze problem szamba nie istnieje.
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmberWind

    Napisze tak ... nie po to kupowalam ta sonde, aby do szamba zagladac ... Lubie proste, bezobslugowe rozwiazania.
    Odkad mamy szambo i czujke juz 5 - 6 razy oprozniali nam szambo po sygnale i nic jeszcze nie "zafalszowalo".
    Jak czujnik zawiedzie, bede sie martwic ... poki co w szczesciu zyjemy, ze problem szamba nie istnieje.
    No to w takim razie cofam niesłuszne pomówienie o plebejskiej elektronice

    Poszukajcie jeszcze wskaźników bezprzewodowych - po co ciągać kable z szamba do domu i jeszcze podłączać to do zasilania 220V ...
    --
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Poszukajcie jeszcze wskaźników bezprzewodowych - po co ciągać kable z szamba do domu i jeszcze podłączać to do zasilania 220V ...
    Żartujesz?
    Kolejna rzecz do pilnowania?
    Nie muszę pilnować szamba, ale muszę pilnować baterii w czujniku do szamba?
    Dopiero będzie problem, jak się bateria skończy w czasie, kiedy szambo się zapełni.
    Piszesz o niezawodności "plebejskiej" elektroniki, a proponujesz rozwiązanie, które tą niezawodność zmniejsza bardzo znacząco.

    Ludzie to chyba poszaleli z tymi bezprzewodowymi rzeczami.
    Fajnie, nie muszę ciągnąć kabli, nie musze nawet podłączać do prądu...
    A baterii to sąsiad będzie pilnował i w/g grafiku wymieniał. Albo sąsiadka.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  15. #15

    Domyślnie

    Spoko soko kolega dal tylko propozycje do przemyslenia kazdego z osobna. Looozz

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Cytat Napisał pablitoo
    Poszukajcie jeszcze wskaźników bezprzewodowych - po co ciągać kable z szamba do domu i jeszcze podłączać to do zasilania 220V ...
    Żartujesz?
    Kolejna rzecz do pilnowania?
    Nie muszę pilnować szamba, ale muszę pilnować baterii w czujniku do szamba?
    Dopiero będzie problem, jak się bateria skończy w czasie, kiedy szambo się zapełni.
    Piszesz o niezawodności "plebejskiej" elektroniki, a proponujesz rozwiązanie, które tą niezawodność zmniejsza bardzo znacząco.

    Ludzie to chyba poszaleli z tymi bezprzewodowymi rzeczami.
    Fajnie, nie muszę ciągnąć kabli, nie musze nawet podłączać do prądu...
    A baterii to sąsiad będzie pilnował i w/g grafiku wymieniał. Albo sąsiadka.
    O rany - ale dolałem oliwy do ognia - zaraz mnie normalnie zlinczują

    Jednak pozostaje przy tradycyjnym zaglądaniu
    --
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Sorry... Ciężki dzień dzisiaj...
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  18. #18

    Domyślnie

    Zagladac. A jak sie przelewa to upic
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    A co byście powiedzieli na baniak plastikowy wypełniony powietrzem lub np pianką budowlaną z przymocowanym metrowym prętem podwieszony pod klapą? Szambo się napełnia to wypycha baniak, który podnosi przez otwór w klapie pręt czym wskazuje jego napełnienie? Baniak kilkulitrowy na pewno nie zatonie w szambie jak niektórzy sugerują.

  20. #20

    Domyślnie

    Pewnie, że nie zatonie
    Nawet lepiej pływa - pamiętajmy, że ścieki są cięższe od czystej wody, a więc i wypór będzie większy (prawo Archimedesa się kłania).
    Nie mam pojęcia, dlaczego ktoś wcześniej rzucił, że będzie gorzej pływać - to całkowita nieprawda.

    A taki patent z wystającą tyczką z chorągiewką na końcu ktoś już tutaj zrobił i opisywał
    Zresztą ten temat był już tutaj wałkowany z 5x (za mojej kadencji, czyli przez ostatnie 2 lata).
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony