dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja i DGP - dwa w jednym?

    Witam, nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jestem na etapie instalacji.
    Montujemy Wentylację z rekuperatorem. Instalator twierdzi, że można do rur wentylacyjnych "podłączyć" DGP. To ma być oszczędność na rurach, które tanie nie są. Zmniejszy mi sie tym samym ilość anemostatów w każdy pomieszczeniu.
    Czy ktoś tak ma? Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy to rozsądne? Jakie mogą być minusy takiej instalacji? Pomóżcie proszę
    Pozdrawiam
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  2. #2

    Domyślnie

    nie wolno tego robić!
    Michał z Łodzi

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny27
    nie wolno tego robić!
    A możesz jakoś zaargumentować, dlaczego nie wolno tak robić. Nie bo nie nie za wiele myślę pomoże.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomrol

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tez jestem ciekaw dlaczego nie mozna tego robic,napisz cos wiecej na ten temat.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny27
    nie wolno tego robić!
    szczególnie, że to najczęściej takie same izolowane rury

  6. #6

    Domyślnie

    Wg wielu specow i "specow" (niestety czesto ciezko ich odroznic....) :
    1. cieplo z DGP powinno byc dostarczane przy podlodze (bo jest cieple i idzie do gory)
    2. powietrze z wentylacji dostarczane jest przy suficie (bo zimne i opada)
    3. srednica rur w przypadku laczenia DGP z wentylacja musi wynikac z sumy mozliwych przeplywow z obu obwodow (= szersze i drozsze rury)
    4. sa firmy, ktore stosuja laczenie obu instalacji (w sesie maja to policzone i przetestowane praktycznie)
    5. mozna sobie narobic duzych problemow/kosztow przy niewlasciwej instalacji, ale generalnie jest to mozliwe
    6. izolacja rur zarowno GDP jak i wentylacji konieczna
    7. kazde rozwiazanie ma swoje wady (np jak pogodzic pkt 1 i 2)

  7. #7

    Domyślnie Re: Wentylacja i DGP - dwa w jednym?

    Cytat Napisał thinking
    Instalator twierdzi, że można do rur wentylacyjnych "podłączyć" DGP. Jakie mogą być minusy takiej instalacji?
    To nie jest instalacja, tylko stwierdzenie. Przedstaw szczegóły instalacji, a zwłaszcza DGP i "podłączenia", to wskażę minusy.

  8. #8

    Domyślnie

    http://www.taniogrzanie.pl/dospel.php

    Natknąłem się na to parę dni temu, zwróć uwagę na system "twix".



    Tutaj rura z kominka przechodzi przez wentylator kominkowy, a następnie przez bypass (który chroni silnik wentylatora) i dociera do mieszacza, który jest umiejscowiony na kanale za reku i ma jakieś tam zabezpieczenia, żeby gorące powietrze z kominka nie szło do reku, tylko na pokoje. Potem mieszacz miesza powietrze wentylacyjne z powietrzem nawiewanym przez wentylator kominkowy.

    pzdr
    jestem takim typem, który w pole login wpisuje "login" i tyle
    bardzo kreatywne, wiem...

  9. #9

    Domyślnie Re: Wentylacja i DGP - dwa w jednym?

    "To nie jest instalacja, tylko stwierdzenie. Przedstaw szczegóły instalacji, a zwłaszcza DGP i "podłączenia", to wskażę minusy"

    Nie umiem póki co przedstawić bliższych szczegółów. Na razie usłyszałam tylko, że tak można i czekam na ofertę cenową. Przy kolejnym spotkaniu dopytam o więcej informacji.
    miałam nadzieję, że może ktoś tak ma i może coś na ten temat powiedzieć... czy się sprawdza, jak działa itp?
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  10. #10

    Domyślnie Re: Wentylacja i DGP - dwa w jednym?

    Cytat Napisał thinking
    "To nie jest instalacja, tylko stwierdzenie. Przedstaw szczegóły instalacji, a zwłaszcza DGP i "podłączenia", to wskażę minusy"

    Nie umiem póki co przedstawić bliższych szczegółów. Na razie usłyszałam tylko, że tak można i czekam na ofertę cenową. Przy kolejnym spotkaniu dopytam o więcej informacji.
    miałam nadzieję, że może ktoś tak ma i może coś na ten temat powiedzieć... czy się sprawdza, jak działa itp?
    Spytałaś w stylu - czy mogę pralkę połączyć ze zmywarką? Czy to się sprawdza? Jak działa? Przepraszam, ale nie umiem odpowiadać na takie pytania.

  11. #11
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie Re: Wentylacja i DGP - dwa w jednym?

    Cytat Napisał thinking
    Witam, nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jestem na etapie instalacji.
    Montujemy Wentylację z rekuperatorem. Instalator twierdzi, że można do rur wentylacyjnych "podłączyć" DGP. T
    Czy ktoś tak ma? Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy to rozsądne? Jakie mogą być minusy takiej instalacji? Pomóżcie proszę
    Pozdrawiam
    A po co ?

    Wielu na forum zadowolonych z reku bez DGP . Reku rozprowadza ciepło z kominka samo z siebie, DGP jest wtedy niepotrzebne.

    Chłopski rozum mówi że tak właśnie jest.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony