dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Spirytus- sposoby zamiany w dobry trunek :)

    Pochwalcie sie swoimi sposobami przekształcenia spirytusu w niezły napitek....

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Spirytus i woda. W zalezności od pożądanej mocy. Dla smakoszy można dodać soczek malinowy.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    miód i cytryna i woda oczywiscie -potem głeboko zmrożona -niebo w gebie

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak wyżej w równych proporcjach, mierze szklanką - dobre w okresie grypowym po kieliszku na czczo (oczywiście jak sie nie prowadzi samochodu ). Jeszcze wiśnie zalewane spirytusem (pestkowane), wrzucam całe wisieńki tak na 2/3 butelki, zalewam spirytusem rozrobionym 3/4 na 1/4 wody i trzymam w lodówce. Gosciom podaje w specjalnych szerokich kieliszkach z łyzeczkami, bo wisieńki same w sobie są bardzo smaczne .Najlepsze są butelki z szeroką szyjką takie po sokach owocach by móc wybrać wisnie

  5. #5

    Domyślnie

    Pamiętam jak się "destylowało" wodę.Po wylaniu spirolu przykładało się zapałkę do butelki.Resztki sie wypaliły i zasysały wodę z n.p. miski.
    Nie polecam,bo niebezpieczne i niema nic wspólnego z destylacją.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzióbek
    Najlepsze są butelki z szeroką szyjką takie po sokach owocach by móc wybrać wisnie
    albo słój 5 litrowy
    pycha te wisienki
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Przypadkowe odkrycie:
    jak się ma sok malinowy (domowy) z lesnych malin, to bierze się takie same objętościowo części tego soku i spiru. To się nie bardzo chce mieszać, bo sok ze spirytusem się ścina, ale jak się szybko zmiksuje, to powstaje galaretka, którą można spożywać łyżeczką.
    Świetne na wszelkie zimowe dolegliwości przeziębieniowe.
    Poza tym psucie spirytusu powinno być karalne
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Domowy ajerkoniak mniam Może być czekoladowy lub kawowy lub tradycyjny...tylko kto ma w domu prawdziwą makutrę ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    tylko kto ma w domu prawdziwą makutrę ?
    My mamy taką fajną duża w której jeszcze moja babcia kręciła ciasta...

  10. #10

    Domyślnie

    Mam dwa sprawdzone sposoby na spirytus "smakowy".
    Niebezpieczeństwo tkwi w umiarze konsumpcji bo jest smaczny i wydaje sie być słaby.
    1. Obrane owoce pigwy zalewa sie spirytusem i zasypuje cukrem.
    Proporcje są dowolne.
    2. Dwie całe cytryny zalewamy spirytusem i dodajemy kilkanaście ziaren kawy.
    Można dodać niewielką ilość cukru.

    Po 2 tygodniach trunek jest gotowy i niezmiernie niebezpieczny.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    Cytat Napisał dzióbek
    Najlepsze są butelki z szeroką szyjką takie po sokach owocach by móc wybrać wisnie
    albo słój 5 litrowy
    pycha te wisienki
    ...wszystkie produkty uboczne wywalam do smieci, czy to sa wisnienki, poziomki, maliny .

    Wracajac do tematu to stosuje wysokiej klasy wodki.

    Wypijamy literka i butelke wykorzystujemy jako opakowanie do barwionego trunku. Zawsze uzywam mrozonej wodki do zalania mrozonych owocow(tutaj maliny).




    ... z 1,4 litra wodki otrzymamy 0,9 do 1 litra trunku.

    Zawsze tylko owoce organiczne, 1,5 paczki (okolo 500 g).


  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie

    Po moim dziadku została mi buteleczka 0,5l esencji orzechowej. Ma już z 60 lat (esencja, nie dziadek, bo ten umarł w 1967 roku ). Na 0,5l wódki dodaję jakieś 10 kropli tej esencji. Niebo w gębie! Kłopot w tym, że jak wykończę tę buteleczkę, to nie mam pojęcia, jak zrobić następną. Poza tym jeśli trzeba czekać na efekt 50 lat, to ja nie dożyję
    Maćko

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał AXENTY
    Po moim dziadku została mi buteleczka 0,5l esencji orzechowej. Ma już z 60 lat (esencja, nie dziadek, bo ten umarł w 1967 roku ). Na 0,5l wódki dodaję jakieś 10 kropli tej esencji. Niebo w gębie! Kłopot w tym, że jak wykończę tę buteleczkę, to nie mam pojęcia, jak zrobić następną. Poza tym jeśli trzeba czekać na efekt 50 lat, to ja nie dożyję
    moi rodzice robią nalewkę ze spirytusu z orzecha (włoskiego, jeszcze w zielonych łupinach) - na wszelkie dolegliwości żołądkowe - jak nic innego nie pomaga - orzech pomoże! (zawsze - natychmiastowo - wyjdzie albo z jednej albo z drugiej strony hihi ).

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Mam dwa sprawdzone sposoby na spirytus "smakowy".
    Niebezpieczeństwo tkwi w umiarze konsumpcji bo jest smaczny i wydaje sie być słaby.
    1. Obrane owoce pigwy zalewa sie spirytusem i zasypuje cukrem.
    Proporcje są dowolne.
    :
    przrzrzrzrzepyszszszszszne... mam. popijam. polecam.
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  15. #15

    Domyślnie

    .....co dobre szybko sie konczy.





  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Wielokrotnie sprawdzony sposób, kto posmakował, prosił o przepis


    LIMONIADA

    4 limonki
    0,5 l spirytusu
    0,5 kg cukru
    1,5 l wody

    Iimonki ( muszą być ciemnozielone !!! ) dokładnie umyć. Cienko obrać zieloną skórkę i wrzucić ją do słoja. Wycisnąć sok do słoja, resztę wyrzucić. Spirytus też wlać do słoja. Słój zakręcić, odstawić na 2 tygodnie. Co jakiś czas słojem potrząsać, jeszcze nie próbować . Po 2 tygodniach zagotować wodę z cukrem, ostudzić, połączyć z odcedzoną zawartością słoja. Przelać do butelek i cieszyć się produktem.

    SMACZNEGO!!!


  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    czarne jagody + cukier + spirytus. Strasznie mętne więc trzeba cedzic miliard razy dlatego sam tego nie robię ale znajomi mają znajomych którzy mają dostęp do takich nalewek więc sprowadzają bezpośrednio żonie... bo ja to lubię czystą mrożoną

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    jeszcze coś, własnie znalazłem w necie coś czego chętnie spróbuję i chyba nawet się zmotywuję do samodzielnego przygotowania ale to na chłodne wieczory:

    Krupnik

    Składniki:
    20 dag miodu;
    0,5 l spirytusu 96-procentowego;
    2 goździki;
    Kawałek cynamonu (3 cm);
    Suszona skórka z 1/2 cytryny;
    1/4 laski wanilii;
    1 ziarno ziela angielskiego.

    Miód i przyprawy zalać 2 szklankami wody i kilkakrotnie zagotować. Następnie postawić z dala od ognia i ostrożnie wlać spirytus. Wymieszać i podgrzewać na małym ogniu, pod przykryciem, aż do zagotowania. Przecedzić i podawać na zimno lub na gorąco. Do każdej porcji krupniku podawanego na gorąco włożyć kawałek twardej czekolady i odrobinę masła.

    tylko ja chyba bez czekolady i masła...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał dandi3
    czarne jagody + cukier + spirytus. Strasznie mętne więc trzeba cedzic miliard razy dlatego sam tego nie robię ale znajomi mają znajomych którzy mają dostęp do takich nalewek więc sprowadzają bezpośrednio żonie... bo ja to lubię czystą mrożoną
    Zapytaj, proszę, o proporcje

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    nie wiem czy będę w stanie Ci pomóc bo to ponoć jakaś tajemnicza ingrediencja nadaje zapachu i klarowności i oni trzymaja przepis pod kluczem. Mogę co najwyżej wysłać Ci co nieco do degustacji... Chcesz?

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony