dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Urządzenie zmiękczające wodę w domu - czy warto?

    Witam!
    Jestem zainteresowana zakupem urządzenia zmiękczajacego wodę w domu ponieważ mam "twardą" . Zależy mi aby na bateriach, szybie kabiny, zmywarce itp. nie powstawał uporczywy osad ale również dla komfortu skory.
    W internecie można znależć różne propozycje od zmiękczaczy jedno, dwukolumnowych ze złożem jonowymiennym po urządzenia małe wykorzystujace pole elektromagnetyczne.

    Czy ktoś z forumowiczów ma zamonowane w domu tego typu urzadzenie i może potwierdzić że warto w nie zainwestować?

    Jesli tak to jakiej firmy, w jakiej cenie, miejsce montażu itp?

    Pozdrawiam
    Malma

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Korzystam z urządzenia do zmiękczania wody.
    Uważam, że naprawdę warto je kupić chociaż tanie nie jest. Koszt ok. 3 tys zł.
    Jonowymienna stacja uzdatniania wody redukuje zawartość weglanów wapnia odpowiedzialnych za "twardość" wody. Stopień redukcji można indywidualnie ustawić.
    Korzystam z urządzenia tego dystrybutora:
    http://www.techwater.pl/index.php?s=p&ltid=176&lang=1

    W zasadzie identyczne urządzenia można znaleść tu:
    http://ekoidea.pl/?d=zmiek_poj_tw

    Stacja jest zamontowana w pomieszczeniu technicznym zaraz za głównym filtrem mechanicznym wody.

    Pomieszczenie powinno być odseparowane od innych ze względu na dość hałaśliwy (na początku) proces regenaracji złoża jonowymiennego. W urządzeniach ze sterowaniem objętościowym (zalecane, choć są też dostępne ze sterowaniem czasowym) proces ten odbywa się w godzinach nocnych i trwa ok 1,5 godziny. Regeneracja złoża następuje co ok 5-6 dni. Wybierając stację o większej pojemności jonowymiennej okres ten można wydłużyć.
    Trzeba się liczyć z pewnymi kosztami eksploatacji. Wchodzą w nie zakup soli pastylkowanej i ok 100 litrów (dokładnie nie mierzyłem) wody traconej podczas każdego płukania złoża. Poza tym urządzenie jest cały czas podłączone do prądu. Pobór mocy wynosi kilka watów.

    Natomiast różnego rodzaju magnetyzery utrudniają proces krystalizacji węglanu wapnia zawartego w wodzie ale nie redukują jego zawartości.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony