dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zamek do furtki - mocowanie?

    Witam,
    mam pytanko: w jaki sposób rozwiązaliście montaż zamka do furtki na słupku klinkierowym?
    Tzn. wiadomo, że zamek musi być umocowany na oddcinku kątownika, ale jak ten kątownik mocowaliście do słupka?
    U wszystkich sąsiadów jest na śrubach z kołkami rozporowymi, ale po roku wszyscy mają je już obruszane.
    Słupki zaróno u mnie, jak i u sąsziadów klinkierowe są z dziurawki, a więc takie kołki raczej nie mają szansy trzymać dobrze.
    Myślałem o wklejeniu gwintowanych szpilek w cegły (na specjalną masę), no ale wtedy na kątowniku wyjdą nakrętki, i trzeba będzie zwiększyć odległość zamka od furtki
    Jak to robiliście?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Niestety, panie szanowny, jesli tego się nie zaplanuje na etapie budowy słupka, to potem ZAWSZE beda problemy.
    ja ci nie powiem jak to robiłem, bo... jeszcze nie zrobiłem
    ale mocowanie katownika mam rozwiązane, bo ze słupka wystają mi nagwintowane końce śrub, których łby sa przyspawane do żelastwa wewnątrz słupka, oraz kable. jest też malutka wnęka na niespodziewane rozwiązania, które jeszcze przyjda mi do głowy, oraz trochę dalej od słupków kable do lamp, na instalowanie których zona absolutnie się nie zgadza.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    dobry sposób lub zastosowac mocowanie chemiczne, zapraszam do sklepu firmy HILTI

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie myślałem o takim mocowaniu i chciałem wkleić szpilki. Problem w tym, że jeśli zastosuję wkręty z łbami stożkowymi, to mogę "schować" je w grubości kątownika. Natomiast szpilki wymuszają zastosowanie nakrętek, których schować się nie da raczej...
    Może macie pomysł, skąd wziąć nakrętki w formie tulejek z zamykającym je z jednej strony łbem stożkowym na śrubokręt?
    Fi 5 lub 6 mm by chyba stykło (dałbym np. trzy - dwie na końcach kątownika i jedna w okolicach środka).
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    A gdyby tak wkleić w słupek nakrętkę 6-cio kątną długą (http://www.asmet.com.pl/twr/twr04.htm, pozycja 04.04) ? Można by taką nakrętkę lekko ponacinać z zewnątrz aby lepeij trzymała.

    Albo kawałek nagwintowanej w środku rurki ?

  6. #6

    Domyślnie

    O! Pomysł z rurką mi się podoba! Na końcu zaślepić, żeby nie nawłaziło tam kleju (np. wkręcić krótką śrubę). Ponacinać z zewnątrz, odtłuścić i wkleić, przykręcając docelowy kontownik zanim nie złapie klej.
    Tylko skąd taką rurkę - musiałbym kupić i nagwintować... Albo zlecić ślusarzowi przygotowanie 2 odcinków pręta zbrojeniowego fi 10...12, z nawierconymi z jednej strony otworami nagwintowanymi na M6...
    Muszę spytać slusarza koło mojej pracy, czy to zrobi i za ile.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    O! Pomysł z rurką mi się podoba! Na końcu zaślepić, żeby nie nawłaziło tam kleju (np. wkręcić krótką śrubę). Ponacinać z zewnątrz, odtłuścić i wkleić, przykręcając docelowy kontownik zanim nie złapie klej.
    Tylko skąd taką rurkę - musiałbym kupić i nagwintować... Albo zlecić ślusarzowi przygotowanie 2 odcinków pręta zbrojeniowego fi 10...12, z nawierconymi z jednej strony otworami nagwintowanymi na M6...
    Muszę spytać slusarza koło mojej pracy, czy to zrobi i za ile.
    Popytaj o łączniki prętów gwinowanych - to taka długa nakrętka, około 3cm. Na końcu wkręcasz i wklejasz na klej do metalu pręt gwintowany (około 10cm) i to wklejasz to na kotwę chemiczną w wywiercony otwór.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony