dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirekmk88

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    3

    Domyślnie makita HR 2470 i podkuwanie

    Witam.Mam pytanie dotyczące młotowiertarki Makita HR2470. Co znaczy w opisie jej zastosowania termin podkuwanie??? Czy mogę tej wiertarki używać do np wyklucia w porotermie lub w pustaku MAX rowków pod peszel lub wyklucia dziury na puszkę do prądu? proszę o odpowiedz.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Z tymi pustakami to uważaj przy funkcji kucia bo mogą się rozpaść. Lepiej tnij kątówką.

  3. #3

    Domyślnie

    W opisach termin podkuwanie jest często zamieniany na dłutowanie, czyli dokładnie to o czym myślisz. Co do kucia w pustakach duże znaczenie ma oczywiście kwestia doświadczenia. Gdybyś chciał kupić:http://megastore.pl/14350,Mloto-wier...ane-techniczne
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    sugeruję poszukać tą samą wiertarkę za niecałe 600 zł na necie bo w tym sklepie to zwykłe naciągactwo za ponad 700 zł. A najlepiej kup bosch 2-26 dre-mocniejsza i zdecydowanie wytrzymalsza.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tremors Zobacz post
    sugeruję poszukać tą samą wiertarkę za niecałe 600 zł na necie bo w tym sklepie to zwykłe naciągactwo za ponad 700 zł. A najlepiej kup bosch 2-26 dre-mocniejsza i zdecydowanie wytrzymalsza.
    Makita to jednak najwytrzymalsze maszyny ze sredniej półki...jako ze od wielu lat uzywam bardzo czesto zawodowo młotowiertarek to wyrobiłem sobie opinie na temat....dodatkowo mam znajomego ktory zawodowo robi elewacje z płyty i używa mlotpowiertarek codziennie po 10 godzin wiercenia NON STOP. Wrazenia z praktyki.
    Hilti bardzo dobre ale po jakims czasie i tak się rozpada glowica i naprawa jest bardzo droga,w tym samym czasie rozpada się 3 razy tansza makita i lepiej ja wyrzucic i kupic nowa niz naprawiac.

    Makita...u mnie na budowie HR 2470.. mam jeden egzemplarz ktory sie nei chce rozleciec od 6 lat codziennego podkuwania i wiercenia...rzucam tym,stram sie przegrzac i nic....bardzo wytrzymałe,po 2-3 godzinach ciagłego kucia jest goraca ale dalej temp nie rosnie tylko wypływa smar z glowicy a ona ciagle pracuje.

    Milwakee i Protool takie samo profi do ciaglej pracy..ciezko te sprzety zajechac,

    natomiast Bosch,Metabo i cała reszta ponizej to niestety słabe narzedzia ...do lekkich prac w domu i na budowie ale bez przesilaniaa,szczególnie niemiłe wspomnienia mam z boschem i metabo...głowice rozpadaja sie po wywierceniu w betonie 600-700 otworów ,ewentualnie spalone silniki lub zabezpieczenia........pisze o pracy ciąglej i to jest sprawdzone w praktyce.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony