dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Spłuczka podtynkowa Geberit

    Witam. Po całym dniu spędzonym w pracy spotkała mnie niemiła niespodzianka. Otóż w łazience mam zamontowany "Geberit", który do tej pory, a właściwie do dnia dzisiejszego sprawował się bez zarzutu. Praktycznie 3 lata bezawaryjnego dzialania. Jakież było moje zdziwienie gdy w godzinach popołudniowych odwiedzając łazienkę okazało się iż w zbiorniku spłuczki brakło wody. Właściwie to małe wyjaśnienie, woda była ale zbiornik nie napełnił sie ponownie. Problem w tym ze zupelnie nie znam sie na hydraulice i nie mam pojecia gdzie moze byc ewentualna usterka. Wszystkie zawory nieruszane, w mieszkaniu nikt nic nie kombinowal, woda w kranach jest, tylko ta nieszczesna spłuczka. Poinformowano mnie iz w dniu dzisiejszym byli Panowie ze spoldzielni i cos robili w piwnicy. Czy moze to miec jakikolwiek zwiazek z tym przypadkiem i czy jest ktos w stanie cokolwiek na ten temat powiedziec. Bez przesady, ale splukiwanie przy pomocy miski czy wiaderka uwazam za rzecz utopijna POMOCY!

  2. #2

    Domyślnie

    prawdopodobnie zatkane sitko na zaworze. po zdjeciu pokrywy nalezy odlaczyc waz elastyczny odkrecic zawor, przeplukac i zamontowac ponownie powinno dzialac do nastepnych prac panow w piwnicy

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o cały zabieg to czy jest konieczność "rozbierania" konstrukcji. Wszystko jest zabudowane, czy jest możliwość dostania się przez "przycisk". Jestem kompletnym laikiem. Płytki skuwać, cholera!

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Złap dolną część przycisku i pociagnij do góry. Zostanie Ci w rękach. Potem od góry nacisnij dwa wystające plastiki i zdemontuj osłonę.
    Wtedy masz całkowity dostę zarówno do zaworu napełniającego jak i automatu spłukującego.
    Całość do wyczyszczenia i odratowania.
    Aha - przed jakąkolwiek akcja zaopatrz sie w płaski nie za duzy śrubokręt. Zamkniesz w ten sposób zawór wody - kręć w prawo. Jest on pośrodku, w górnej części dziury po otwarciu całości.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    osvka

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No tak, mnie tez to spotkało. Za cholerę nie mam pojęcia jak to naprawić i z czego może wynikać awaria . Tzn kamień -mógł się osadzić. Może ktoś z Państwa ma linka do budowy tego cuda geberit? chętnie samodzielnie bym naprawiła, ale wieeedzy brak.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony