dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie Kratki MBM - problem z przepustnicą. Prośba o radę.

    Witam, mam problem z przepustnicą przy kominku. Mam wkład kratek MBM narożnikowy ze sterownikiem MSK. Fajnie to funkcjonowało, ale po 3 latach nagle przestało. Objawy są takie: włączam na wyświetlaczu zasilanie i po chwili słychać było charakterystyczny zgrzyt otwierającej się przepustnicy. Problem pojawił się nagle, sterownik trochę zaczął głupieć i teraz po wciśnięciu przycisku zasilania słychać tylko tyknięcie i nic więcej, przepustnica się nie otwiera. Muszę kilkanaście razy włączać/wyłączać żeby przepustnica drgnęła.

    Czy ktoś z Was miał podobny problem? Podejrzewam, że padł ten mechanizm sterujący przepustnicą, bo na pewno sygnał tam dociera tylko, nie chce się otwierać. Pytanie czy to serwo da radę jakoś wymienić? Jakieś rady?

    Przeraża mnie wizja rozbierania kominka...bo ładnie jest zabudowany...
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Witam, mam problem z przepustnicą przy kominku. Mam wkład kratek MBM narożnikowy ze sterownikiem MSK. Fajnie to funkcjonowało, ale po 3 latach nagle przestało. Objawy są takie: włączam na wyświetlaczu zasilanie i po chwili słychać było charakterystyczny zgrzyt otwierającej się przepustnicy. Problem pojawił się nagle, sterownik trochę zaczął głupieć i teraz po wciśnięciu przycisku zasilania słychać tylko tyknięcie i nic więcej, przepustnica się nie otwiera. Muszę kilkanaście razy włączać/wyłączać żeby przepustnica drgnęła.

    Czy ktoś z Was miał podobny problem? Podejrzewam, że padł ten mechanizm sterujący przepustnicą, bo na pewno sygnał tam dociera tylko, nie chce się otwierać. Pytanie czy to serwo da radę jakoś wymienić? Jakieś rady?

    Przeraża mnie wizja rozbierania kominka...bo ładnie jest zabudowany...
    Pozdrawiam
    Sam to montowałeś?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Nie, ktoś inny. Niestety nie mam go pod ręką ani nawet pod telefonem....

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Nie, ktoś inny. Niestety nie mam go pod ręką ani nawet pod telefonem....
    Hmm...To może producent?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Zadzwonię jutro, ale tak na szybko jakieś pomysły/sugestie? Jestem załamany, bo pewnie trzeba będzie rozebrać obudowę....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Zadzwonię jutro, ale tak na szybko jakieś pomysły/sugestie? Jestem załamany, bo pewnie trzeba będzie rozebrać obudowę....
    Niekoniecznie. Jeśli wysiadło coś we wkładzie, zawsze można go rozbebeszyć w dolnej części używając fleksa. Czasem po naprawie nie wymaga nawet spawarki.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    No właśnie w między czasie, przyszła mi taka myśl, czy nie dałoby rady dojść do tej przepustnicy od środka wkładu? Bo z tego co się orientuję to ten cały szamot można wyciągnąć, pytanie, czy pod nim jest dojście bezpośrednie do tej przepustnicy. Trochę poczytałem i prawie na 100% jestem pewien, że padł ten serwomechanizm przy przepustnicy, więc widzę, dwa wyjścia, albo zablokuję na stałe tę przepustnicę (jeśli da się dojść od środka wkładu), a sterownik pokazywać mi będzie tylko temperaturę (trudno się mówi...), albo rozwalę obudowę i wymienię to serwo, tylko znowu problem, czy to cudo jest tam na stałe zamontowane, czy da się wymienić sam serwomechanizm...pozdrawiam i dziękuję, za zainteresowanie tematem.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    No właśnie w między czasie, przyszła mi taka myśl, czy nie dałoby rady dojść do tej przepustnicy od środka wkładu? Bo z tego co się orientuję to ten cały szamot można wyciągnąć, pytanie, czy pod nim jest dojście bezpośrednie do tej przepustnicy. Trochę poczytałem i prawie na 100% jestem pewien, że padł ten serwomechanizm przy przepustnicy, więc widzę, dwa wyjścia, albo zablokuję na stałe tę przepustnicę (jeśli da się dojść od środka wkładu), a sterownik pokazywać mi będzie tylko temperaturę (trudno się mówi...), albo rozwalę obudowę i wymienię to serwo, tylko znowu problem, czy to cudo jest tam na stałe zamontowane, czy da się wymienić sam serwomechanizm...pozdrawiam i dziękuję, za zainteresowanie tematem.
    Padł serwomechanizm, możliwe ale możliwe że padł dlatego że przycina się przepustnica (padło łożyskowanie). Z tego co pisałeś to czasami zadziała więc nie koniecznie padło serwo. Możesz spróbować otworzyć przepustnicę tak jak pisałeś wcześniej i po tym odłączyć przewody serwa od sterownika, powinna zostać w pozycji otwartej. Co do wymiany jak już dotrzesz do przepustnicy to by wymienić serwo i tak pewnie będziesz musiał wymontować przepustnicę więc lepiej wymienić całość.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Witam, niestety od środka wkładu nie dojdę do przepustnicy, więc zostaje tylko rozwalenie obudowy i chyba odepnę otwartą przepustnicę od sterownika i niech tak zostanie, trudno. Tak sobie myślę, że jak wymienię ten mechanizm, to za jakiś czas znowu pewnie siądzie i znowu to samo...szkoda tylko kasy na ten sterownik...przynajmniej będzie mierzył temperaturę
    Dzięki Panowie za pomoc i pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony