dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tiguan

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    9

    Domyślnie Jakie jest wasze zdanie na temat kominka elektrycznego?

    Jakie jest wasze zdanie na temat kominka elektrycznego? Jakie są wasze za i przeciw. Niestety nie mam możliwości montażu standartowego kominka a podobają mi się kominki, więc pozostaje mi tylko kominek elektryczny

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    jak nie ma inaczej to trudno. Ale różnica jest jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dobre porównanie .I chyba tak jest

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emil_d
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Babice Stare, Warszawa, Poland, Poland
    Posty
    419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie Re: Jakie jest wasze zdanie na temat kominka elektrycznego?

    Cytat Napisał tiguan
    Jakie jest wasze zdanie na temat kominka elektrycznego? Jakie są wasze za i przeciw. Niestety nie mam możliwości montażu standartowego kominka a podobają mi się kominki, więc pozostaje mi tylko kominek elektryczny
    A może po prostu przyklej sobie tapetę - koszt mniejszy a efekt ten sam.

    Szczerze mówiąc, kominek to kominek - kominek elektryczny to po prostu inny rodzaj lampki.

  5. #5

    Domyślnie

    Dla mnie kominek elektryczny to jak sztuczne kwiatki...
    Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Dla mnie kominek elektryczny to jak sztuczne kwiatki...
    Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.
    Widziałem u znajomych coś takiego i dla mnie to atrapa gorsza od elektrycznej. Ogień jest taki, że te podróby elektyczne dają lepsze wrażenia wzrokowe, a o to chodzi autorowi (chyba). Do tego trzeba dolewać paliwa. Znajomi używali tego w kawalerce w wieżowcu to i robiło wrażenie jako rzecz żadko spotykana. Właściciele prawdziwych kominków (a nawet tych z wkładem) raczej się uśmieją. Możliwe, że wyprodukowane coś innego niż widziałem, ale raczej odradzam.

  7. #7

    Domyślnie

    W Szwecji w takich wypadkach popularny jest montaż kominka na pellety. Rząd dotuje taką operację, bo ogranicza to zużycie prądu do ogrzewania, a użytkownik ma źródło ekologicznego ciepła za tańszą cenę i nie ingerujące w dotychczasową instalację, jakimi są grzejniki elektryczne. Nie trzeba budować komina - rurę wylotu spalin przeprowadza się przez ścianę, przy której stoi kominek.

    Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie Re: Jakie jest wasze zdanie na temat kominka elektrycznego?

    Cytat Napisał tiguan
    Jakie jest wasze zdanie na temat kominka elektrycznego? Jakie są wasze za i przeciw. Niestety nie mam możliwości montażu standartowego kominka a podobają mi się kominki, więc pozostaje mi tylko kominek elektryczny
    Jeżeli Tobie sie podoba to montuj. Z kominkiem nie ma nic wspolnego wiec wg mnie nie warto.

  9. #9

    Domyślnie

    Oranżada w proszku? Dzięki, wolę kawę.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał Annja
    Dla mnie kominek elektryczny to jak sztuczne kwiatki...
    Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.
    Widziałem u znajomych coś takiego i dla mnie to atrapa gorsza od elektrycznej. Ogień jest taki, że te podróby elektyczne dają lepsze wrażenia wzrokowe, a o to chodzi autorowi (chyba). Do tego trzeba dolewać paliwa. Znajomi używali tego w kawalerce w wieżowcu to i robiło wrażenie jako rzecz żadko spotykana. Właściciele prawdziwych kominków (a nawet tych z wkładem) raczej się uśmieją. Możliwe, że wyprodukowane coś innego niż widziałem, ale raczej odradzam.
    Obawiam się, że ten kominek o którym piszesz widziałeś jakieś 15 lat temu
    Te kominki gazowe jakie mam na myśli nie wiele się różnią od tych tradycyjnych i nie dolewa się żadnego paliwa - są podłączone do sieci miejskiej albo czerpią gaz z butli propan butan

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał Annja
    Dla mnie kominek elektryczny to jak sztuczne kwiatki...
    Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.
    Widziałem u znajomych coś takiego i dla mnie to atrapa gorsza od elektrycznej. Ogień jest taki, że te podróby elektyczne dają lepsze wrażenia wzrokowe, a o to chodzi autorowi (chyba). Do tego trzeba dolewać paliwa. Znajomi używali tego w kawalerce w wieżowcu to i robiło wrażenie jako rzecz żadko spotykana. Właściciele prawdziwych kominków (a nawet tych z wkładem) raczej się uśmieją. Możliwe, że wyprodukowane coś innego niż widziałem, ale raczej odradzam.
    Obawiam się, że ten kominek o którym piszesz widziałeś jakieś 15 lat temu

    Rzeczywiście masz rację. Tamten to nawet nie był gazowy. Mój błąd. Ale i tak dla mnie kominek to tylko tradycyjny, bez wkładu i płaszcza. Po co większość ludzi takie cuda montuje jak tweirdzą, że chcą w kominku palić tylko rekreacyjnie od czasu do czasu, a potem oglądają głównie brud na szybie?
    Te kominki gazowe jakie mam na myśli nie wiele się różnią od tych tradycyjnych i nie dolewa się żadnego paliwa - są podłączone do sieci miejskiej albo czerpią gaz z butli propan butan

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelb
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.
    Jaki jest koszt zakupu takiego kominka,rozumiem ze do takiego kominka nie jest potrzebny komin?Ile m3 gazu pali taki kominek zakladajac ze bylby uzywany 2-3 dni w miesiacu po 3-4 godziny?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał angelb
    Cytat Napisał Annja
    Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.
    Jaki jest koszt zakupu takiego kominka,rozumiem ze do takiego kominka nie jest potrzebny komin?Ile m3 gazu pali taki kominek zakladajac ze bylby uzywany 2-3 dni w miesiacu po 3-4 godziny?
    Nie potrafię odpowiedzieć na twoje pytania bo kominek mam tradycyjny. O kominkach gazowych czytałam w necie przy okazji poszukiwania modelu kominka dla nas. Jest mnóstwo stron na ten temat, wystarczy w googla wpisać "kominek gazowy"

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tiguan

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Sprawa jest taka że ogrzewanie docelowe mieszkania mam z obiegu chłodzenia pary wodnej z elektrowni i niestety w moim bloku nawet nie ma kominu. A pytałem dlatego że się zastanawiam czy warto kupować kominek elektryczny a chciałem go kupić tylko dla efektów wizualnych, ogrzewanie to jest sprawa drugoplanowa.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinga12a

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    W trące się w temat z pytanie. Czy może ktoś posiada kominek Dimplex Bizet i może coś się o nim wypowiedzieć.

  16. #16

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepszy efekt ognia uzyskasz puszczając film kominek HD na youtube niż w kominku za 1000zł. Poszukaj kominka Dimplexa z serii opti myst. Ten filmik wiele wyjaśni
    Ceny takich kominków zaczynają się od ok. 2000zł

    Bez komina możesz zainstalować również kominek na biopaliwo. Trochę droższe w użytkowaniu ale masz się przynajmniej od czego oparzyć [
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TomaszKam

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Dobroszyce
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    6

    Domyślnie

    Moim zdaniem to coś co się nazywa popularnie kominkiem elektrycznym, nie powinno się tak nawet nazywać, bo z kominkiem nie ma nic wspólnego. Porządny kominek musi mieć komin - sama nazwa na to wskazuje. A jeśli chcemy mieć ciepło połączone z płomykiem to też można zapalić świeczkę i włączyć farelkę - a taniej wyjdzie.
    Jakie frezowanie komina zrobisz, tak sobie napalisz w kominku!

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KarolBrat85

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tiguan Zobacz post
    Sprawa jest taka że ogrzewanie docelowe mieszkania mam z obiegu chłodzenia pary wodnej z elektrowni i niestety w moim bloku nawet nie ma kominu. A pytałem dlatego że się zastanawiam czy warto kupować kominek elektryczny a chciałem go kupić tylko dla efektów wizualnych, ogrzewanie to jest sprawa drugoplanowa.
    Dokładnie przeznaczenie kominka elektrycznego jest takie że ma on tylko wyglądać. Śmiało mogę stwierdzić że jest dla kogoś kto lubi usiąść sobie ze szklaneczką i wpatrywać się w ogień, a przy okazji nie będzie trzeba się ruszać aby dorzucać drewno (np. ja ).
    Co do ceny zgodzę się z Panami że niektóre osiągają kosmiczne ceny, ale tylko i wyłącznie dla tego by były bardziej realistyczne. Też mieszkam w bloku i mam podobny dylemat dla tego odgrzebuje temat
    Znalazłem coś takiego i się zastanawiam czy moja mnie nie zabije za kominek w cenie dwóch tysięcy
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 27-11-2018 o 11:56 Powód: Link reklamowy, wielokonto

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KarolBrat85 Zobacz post
    Dokładnie przeznaczenie kominka elektrycznego jest takie że ma on tylko wyglądać. Śmiało mogę stwierdzić że jest dla kogoś kto lubi usiąść sobie ze szklaneczką i wpatrywać się w ogień, a przy okazji nie będzie trzeba się ruszać aby dorzucać drewno (np. ja ).
    To prawie każdy ma taki kominek w domu. Odpalany z pilota, energooszczędny, ekran ma zazwyczaj większy. I po co wydawać kolejne tysiące?

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KarolBrat85

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To prawie każdy ma taki kominek w domu. Odpalany z pilota, energooszczędny, ekran ma zazwyczaj większy. I po co wydawać kolejne tysiące?
    Ale jak z jakością drogi Kolego ? Nie chciałbym, aby wyglądało to tez jakoś badziewnie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony