dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie DOBUDOWA TARASU

    Witam,mam w planach wypuszczenie tarasu na trzy metry w moim wlasnym domku.Czy musze starac sie o jakies zezwolenie??Domek jest moj,ogrodek jest moj wiec moze nie musze nikogo prosic o pozwolenie?pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Re: DOBUDOWA TARASU

    Cytat Napisał malgorzata_s
    Witam,mam w planach wypuszczenie tarasu na trzy metry w moim wlasnym domku.Czy musze starac sie o jakies zezwolenie??Domek jest moj,ogrodek jest moj wiec moze nie musze nikogo prosic o pozwolenie?pozdrawiam

    To słaby argument. Działki na których budują ludzie też są ich I nawet niektóre drzewa są ich , a muszą mieć pozwolenie na wycinkę
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli jednym slowem musze sie starac o zezwolenie na dobudowe tarasu.A ktos mi powie gdzie mam sie udac?Dziekuje A orzecha wycielam i nikt mi nic nie zrobil!!!oo

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgorzata_s
    Czyli jednym slowem musze sie starac o zezwolenie na dobudowe tarasu.A ktos mi powie gdzie mam sie udac?Dziekuje A orzecha wycielam i nikt mi nic nie zrobil!!!oo
    Bo Cię nie złapali
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    tu masz liste na co pozwolenie, na co zgłoszenie.

    http://www.muratordom.pl/prawo-i-pie...,6479_3363.htm
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6

    Domyślnie

    dzieki....a swoja droga to sie zastanawiam po cholere placilam kosmiczna sume aby wykupic dom i ogrod na wlasnosc jak teraz i tak musze zglaszac czy prosic o zgode na trzy metry tarasu????

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Małgosia. To samo pytanie może zadać kazdy budujący : po cholerę kupowałam działkę (która jest moja) i płace za każdą (moją) cegłe a muszę mieć pozwolenie

    Leć do gminy
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8

    Domyślnie

    a pewno,zepolece!!!ale to nie tak!biurokracja i absurdy!wiaza nam rece a sami je wyciagaja po kaske bo nie wierze,ze takie pozwolenie nic nie kosztuje!!a jak znam zycie to jeszcze moga byc "problemy" wiec krecmy sie w kolko.echhh a ja tylko na stare lata chce sie wygrzewac na tarasie do sloneczka.....i gdzie ta wolnosc????buzka

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Spokojnie- załatwisz a potem to już kawka na tarasie to taki kraj
    Powodzenia
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10

    Domyślnie

    o jejjj!wiesz co???przeczytalam ten link od Ciebie i wychodzi na to,ze ja tam w tym domu mam 80% rzeczy poza prawem......nie zgloszone lub bez pozwolenia.....o kurcze moze to dotyczy mieszkan panstwowych jakis blokow a nie domow prywatnych???po co ja czytalam ten wykaz??a ile wychodzi,ze musze dokonac zgloszen i pozwolen teraz !!!!aaaaaaaaaaaa

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgorzata_s
    o jejjj!wiesz co???przeczytalam ten link od Ciebie i wychodzi na to,ze ja tam w tym domu mam 80% rzeczy poza prawem......nie zgloszone lub bez pozwolenia.....o kurcze moze to dotyczy mieszkan panstwowych jakis blokow a nie domow prywatnych???po co ja czytalam ten wykaz??a ile wychodzi,ze musze dokonac zgloszen i pozwolen teraz !!!!aaaaaaaaaaaa
    Małgosia - co Ty opowiadasz. Masz odbiór domu ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12

    Domyślnie

    dobra bo widze,ze nastapilo jakies nieporozumienie
    Mieszkam a raczej jestem wlascicielka tego domu od 20stu lat.Dom odebrany wszystko oki.Teraz robie remont tak pod siebie i chce ten taraz okna w dachu ,zmienilam ogrzewanie,dodalam okna zrobilam oczko w ogrodzie....wycielam orzecha i na to wychodzi ,ze zrobilam to bez prawnie.Chyba,ze te przepisy nie dotycza "starych"juz odebranych domow?/Ja nie jestem budowlancem ani tym bardziej prawnikiem wiec zapytalam tak z ciekawosci,bo zaraz jak sie pogoda wyklaruje robie ten taraz i nie mam ochoty na jakies problemy wiec apytalam czy musze miec pozwolenie,a na te zmiany ktore zrobilam nie pytalam i nikt sie nie interesuje jak na razie...ale namieszalam!!dzieki za cierpliwosc

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Remontując dom musisz mieć pozwolenia na różne rzeczy. Zgłosznie to nie problem - zgłaszasz i już . Ale np. nowe otwory okienne i zmiana dachu i inne ( w tabeli) musisz mieć pozwolenie. Oczywiście mogą CIę nie złapać ( tak jak z orzechem ) ale jak trafisz "życzliwego sąsiada" co doniesie, że remontujesz dach i robisz w nim okna to zabulisz jak za zboże. Dlatego lepiej zrób pozwolenie na to czego jeszcze nie zrobiłaś A to co już zrobiłaś to ja bym nie ruszała
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #14

    Domyślnie

    dziekuje tak tez zrobie

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hantii

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Na wycinkę orzecha trzeba mieć pozwolenie? Przecież to drzewo owocowe a na takie nie trzeba. Jestem w błędzie???

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgorzata_s
    a pewno,zepolece!!!ale to nie tak!biurokracja i absurdy!wiaza nam rece (...)....i gdzie ta wolnosc????buzka
    Nie zapominaj, że może to również działać na Twoją korzyść. Wyobraź sobie, że sąsiedzi zaczynają się bez przytomności rozbudowywać, stawiać jakieś kurniki, gołębniki i czort wie co. Albo Ci wieżowiec postawią od słonecznej strony.
    ps. orzechy też ścinałem, sąsiada się nie bałem, bo to jemu zacieniało

  17. #17

    Domyślnie

    ochhh wiem wiem,juz przerabialam kurnik pod oknami!!grunt to poczucie humoru!!!ale zglaszac oczko wodne to juz lekka przesada!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony