dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 146
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 2905
  1. #301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    capon??:O ..i pewnie domalux..ogólnie nie powinno byc..ale warunkach budowy jest to nieosiagalne a jeszcze na rozpuszczalnikach ..syntetykach tragizm..ale napewnoio grysiku tzw nie powinno byc powierzchnia powinna być gładka..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #302

    Domyślnie

    ale całkiem gładka jest chyba nieosiągalna.... każdy paproch i drobina kurzu dają chyba nierówność.... to był właśnie lakier Domalux....śmierdziało jak cholera....
    BOHO
    Warszawa

  3. #303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    zdjecia jakies daj..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  4. #304

    Domyślnie

    ciężko ze zdjęciami....
    w opisie: powierzchnia, patrząc pod światło , jest gładka, ale..... na tej gładkiej powierzchni widać punkciki/grudki na lakierze, 1-2mm..... po przeciągnięciu ręką czuć te punkciki, tak jakby rzadka tarka.....na jednym kwadracie z małej mozaiki będzie tych grudek około 8 -10.... i tak na całej powierzchni.....[/quote]
    BOHO
    Warszawa

  5. #305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    To jak z opisu wynika jak dla mnie do zmatowienia siatka 150tka odkurzenia ze dwa trzy razy umycie wilgotna szmatka..nie pozostawiajaca farfocli..czesto plukac szmate..najlepiej w czepku by włosy nie leciały..z głowy (sa kombinezony lakiernicze)..po wyschnieciu wody ..ciagniesz w progu reką..jak na rece nie ma białego osadu pyłu po lakierze..lub jest go sladowa ilość porzygotowujesz sie do lakierowania
    Wałek ..owijamy zolta tasma malarska z daleka od powierzchni lakierowanej i zdzieramy tasme potem jeszcze wałek papierem ściernym kilka razy..wzdłóż aby słabe włoski nie ostały na lakierze(pedzelek tez kilkanascie razy o papier scierny aby słabe włosy poleciały..)ubieramy kombinezon..lakierniczy(ewentualnie chociac jakies kapcie takie szpitalne na stopy.jeden z takich kapci idealnie "robi" za czepek np)..wchodzimy do pomieszczenia zamykamy za soba drzwi..lakierujemy ostatnia warstwę przy zamkniętych oknach bez przeciagu...po lakierowaniu zamykasz drzwi pod drzwi wilgotna szmatka aby nie nawiewało paprochów pod drzwiami powinno byc dobrze..masz przepis na czystosc lakieru wzgledną..parapety załomy okna drzwi sciany odkurzone umyte załomy kaloryferów..podstawa równiez..uff..rzemiosło ci sprzedaje wiesz..
    przypilnuj tego i bedzie dobrze pod warunkiem ze jeszcze ktos umie..lakierować..nie narobi tzw mijaków i wzglednie równo rozłozy lakier..uuuuuuuuffffffff
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  6. #306

    Domyślnie

    dzięki!
    zobaczę co siostra na to.... czy zdecyduje się jeszcze raz kogoś wpuścić tam....
    czyli te drobinki/paproszki to kwestia czystości w trakcie pracy....
    BOHO
    Warszawa

  7. #307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    dzięki!
    zobaczę co siostra na to.... czy zdecyduje się jeszcze raz kogoś wpuścić tam....
    czyli te drobinki/paproszki to kwestia czystości w trakcie pracy....
    generalnie tak ale powtarzam w ..warunkach budowy wszystkich nie unikniesz troche tego bedzie zawsze..ale..grysik czy tarka jak to opisałeś jest niedopuszczalny..wogóle bez paproszków..lakiery syntetyczne rozpuszcalnikowe nie da rady..one elektryzuja sie i przyciagaja drobinki kurzu z atmosfery..ile tego lata widac w słoneczny dzien pod światło..kurz przyciagaja itp lakiery wodne łanie nadlewaja sie , rozpuszczalnikowe robia tzw ..kratery..które sa mocno wyczówalne..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  8. #308

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Pomiar musi by wykonany prawidłowo a próbka pobrana nie tylko z wierzchu ale z całej grubości a najlepiej z 2/3 od dołu czyli od folii nad styropianem.
    jeżeli będzie wilgotnośc 3%-4% nalezy wykonac blokadę przeciw wilgoci z epoksydu lub poliuretanu.
    Żadne drewno nie może by alternatywą na mokre podłoże. W zakresie 2,0-2,3% można ułożyc folię minimum 0,4 na zakładkę 20 cm, zakładki złączyc taśmą dwustronnie klejącą butadienową. folię wywinąc na ścianę 15cm i ułoży dechy wielowarstwowe pływaająco. Wielowarstwowe deski powinny mie minimum 4 mm warstwy wierzchniej.
    Kiedy wylano wylewkę? Jaka jest gruba? Od kiedy grzano pomieszczenia? Kiedy skończyły się prace mokre?
    Czy pomieszczenia były wietrzone i jak często? Co się teraz tam dzieje i jak wygląda podłoże, leży coś na nim i leżało przed tem?


    Dom odbieramy w pierwszym tygodniu kwietnia /3city Os Miłe/ ale wylewki z tego co pamiętam były robione kilka miesiecy temu /październik, listopad/ , grubości nie znam, pomieszczenia są wietrzone, ale niestety nie grzane, na podlożu nic nie leżało.
    Przeprowadze dokladne oględziny i skorzystam z porad. Podłoga ewentualnie będzie kładziona w maju /jestem na etapie poszukiwań parkieciarza/.
    Bardzo dziękuje za fachowe rady i pomoc

  9. #309
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    po prostu lakierowali nieodpyloną podłogę. To byli poppaprańcy. zawołac i kazac poprawic. Gdyby na gładkiej powierzchni bez widocznych śladów po cyklinowaniu znalazły się na 10m2 dwie, no trzy jak ktoś tolerancyjny to pięc drobinek zatopionych w lakierze. W przypadku siostry to byli tzw specjaliści którzy położyli pewnie lakier rozpuszczalnikowy, bo jak ci fachowcy twierdzą te lakiery śmierdzą ale co śmierdzi jest dobre a te wodne to lipa. Kapon a po nim pewnie domalux lub V33. Reklamacja. Dobrze zmatowi siatką 120 nową! odkurzyc i wilgotnym mopem ściągnąc pył - to też trzeba umiec. Następnie polakierowac wałkiem.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał ZIKO
    "parkiet o malych wymiarach będzie zachowywał się lepiej" dotyczy to ogrzewania podłogowego.Czy wymiary parkietu 15x60/70x300-600mm to te "małe"?Jakie są te minimalne wymiary na rynku - z piórem i wpustem przy grubości 14- 15 mm?
    Stosunek 1:4 czyli grub. do szerokości 1,5cm x 6cm bardzo dobrze. Gatunek drewna się liczy. Wilgotnosc drewna i podłoża w warstwie dolnej.
    Wiecej danych. Wymiar jest okey.
    Drewna jeszcze nie mam ,wolę więc pytać przed a nie po W końcu jak brzmi motto w tytule: "kto pyta nie błądzi"Wielkie dzięki za pomoc .Pewnie jeszcze wątpliwości się pojawią.

  11. #311

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie do ghosta i jarekkur!

    Mam dużą powierzchnię (ok. 250 m2) desek dębowych (gr 22 mm, szerokość 110 mm, mix dł. 500-23000mm) do położenia. Chcę lakier poliuretanowy półmat.
    Wylewka jest OK, ani świetna, ani zła, w miarę równa. Badał ją dziwnym urządzeniemparkieciarz i powiedział, że jest gotowa.

    Proszę, napiszcie, co kupić - oto, co mi zaproponowano:
    Grunt Uzin PE 420 A/B
    Klej Uzin MK 92s
    fugen
    lakier podkładowy Bona Prime Classic
    lakier Bona Traffic półmat

    Na tych produktach chce pracować parkieciarz. Wspomniał jeszcze o kleju Tonstyl?- nie wiem, czy dobrze zapamiętałam...
    Proszę, napiszcie też ile gruntu, kleju i tej fugi schodzi na m2 wylewki średnio dobrej.
    Generalnie celuję w produkty średniej klasy, bez szaleństw.
    Każdy sprzedawca mówi co innego: że najlepszy jest klej: repox, silovil, maximus...Blondynka jest skołowana pomóżcie, bo w poniedziałek wchodzi parkieciarz!
    Dzięki i pozdrawiam.

  12. #312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    ło jaasssooo tu nie ma takiej jakiejś ..cudownej odpowiedzi..masz torównież na parterze?

    wtedy przydałoby sie dla świetego spokoju odciać..wilgoc..z karty tech tego podkladu nie wynika ze mozna to uczynic tym podkładem..
    http://www.uzin-utz.com/uzin/Produkt...mente/2767.pdf


    chemia pod parkiet wyglada na w porzadku..ogólnie...ale akurat ten podklad ...hmm nio nie wyglada jak dla mnie po tem podkladzie dab za ciekawie..widziałas próbki..?

    może ten drugi klej to thomsit??P 625??tez dobry klej ....

    nie mam pojecia co znaczy srednio dobra wylewkawiem tylkoze przy takich elementach to musi byc twarda wylewka...zwarta..i nie krucha..i rzecz jasno o wilgotnosci nie wiekszej niz 2"% po pomiarze CM-ką..
    Generalnie jest tak ze to parkieciarz to widzi i dobiera chemie chemia jest dobra ale bez fajerwerków..każdy sprzedawca..to żadne kryterium masz racje..no może nie każdy wiekszość zgoda..

    parkieciarz dobierze...parkieciarz beknie proste--- wazne jest abys miała wpisane w protokół rozpoczecia prac parkieciarskich co nastepuje ..wilgotnosc wylewek najlepiej w 2-3 ech miejscach np pokoju mierzona jakies 50cm od rogu ..najciemniejszego miejsca w pomieszczeniu, równośc ich( pod poziomica o dł 2mb w poziomie nie ma wiekszych nierówności niz 3mm) a przy tym elemencie samo juz bedzie migac na piorach..i trzeba bedzie obciazać..
    Wilgotność drewna ..po dostarczeniu na budowe..
    temperatura , wzgledna wilgotnosc powietrza..
    Jeśli masz jakies pęknięcia na wylewkach porób zdjecia..wklej..nacisnij na nie mocno postukaj młotkiem jeśli klawiszuja..(chodza góra dół..) to nie jest dobrze..jęsli nie ponacinać i szczepić..zywicą..i blaszkami...
    Są miejsca..gdzie jest wylewka poprzepalana jakies naloty na niej??no kurcze kto wymyslił pojecie wylewki srednio dobrej toz to nic nie znaczy ciezko na podstawie czegos takiego coś konkretnego powiedziec napisać..parkieciarz jesli widziałas jego prace ..i zrobi ..niezbedne badania..wpisze do protokołu..to jakos pewniej bedziesz sie czuła..

    Wiem jedno jeśli ma spękania trzasnołbym mlotkiem po spekaniach baczac czy zanadto nie odpryskuje..w paru miejscach..tez walnołbym młotkiem aby obaczyc czy wylewka sie nie wgłębia zanadto..jesli sa nierówności niwelowałbym..wylewka badz kamieniem szlifierskim..jesli budynek nie podpiwniczony to na parterze nie wierzyłbym w zadne izolacje tylko zrobił sam..czyli odcioł wilgoć..coś tam pewnie na to w uzinie maja...dylatacje przy takich dechach..15mm minimum po obrysie..(jesli masz od czoła łaczenie do kafelek to jakis korek ale tez nie węższy niż 5mm)..t tak z marszu..nie wiem czym czego nie przeomniał ale mam nadzieje ze nie..pozdrawiam..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  13. #313
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał supernova
    Witam,
    mam pytanie do ghosta i jarekkur!

    Mam dużą powierzchnię (ok. 250 m2) desek dębowych (gr 22 mm, szerokość 110 mm, mix dł. 500-23000mm) do położenia. Chcę lakier poliuretanowy półmat.
    Wylewka jest OK, ani świetna, ani zła, w miarę równa. Badał ją dziwnym urządzeniemparkieciarz i powiedział, że jest gotowa.

    Proszę, napiszcie, co kupić - oto, co mi zaproponowano:
    Grunt Uzin PE 420 A/B
    Klej Uzin MK 92s
    fugen
    lakier podkładowy Bona Prime Classic
    lakier Bona Traffic półmat

    Na tych produktach chce pracować parkieciarz. Wspomniał jeszcze o kleju Tonstyl?- nie wiem, czy dobrze zapamiętałam...
    Proszę, napiszcie też ile gruntu, kleju i tej fugi schodzi na m2 wylewki średnio dobrej.
    Generalnie celuję w produkty średniej klasy, bez szaleństw.
    Każdy sprzedawca mówi co innego: że najlepszy jest klej: repox, silovil, maximus...Blondynka jest skołowana pomóżcie, bo w poniedziałek wchodzi parkieciarz!
    Dzięki i pozdrawiam.
    Właśnie wróciłem z Wa-wa gdzie wykonałem 8 ekspertyz z 14-tu jakie są do wykonania.
    Proszę abyś zadzwoniła do parkieciarza i zapytała co sprawdzał tym przyrządem i podał jego nazwę. Ma wszystkie pomiary i testy sprawdzające podłoże, drewno i klimat otoczenia wpisac do protokółu to jest mus. Kopia zostaje u Ciebie. Wszystkie badania robi przy Tobie albo Twoim pełnomocniku i tłumaczy poco i dlaczego. A teraz kilka pytań, które on musi wpisa do protokółu.
    kiedy została wykonana wylewka? Jaka jest to wylewka cementowa czy anhydrytowa? Jak gruba jest wylewka? Czy jest popękana? Czy jest sypka? Czy ma twardziel na powierzchni? Jaką ma wilgotnośc na 2/3 głębokości od dołu wylewki? Czym została wilgotnoś zmierzona? Czy był to przyrząd CM czy zwykł elektroniczny? Przyrząd elektroniczny nie jest miarodajny!!! Czy wykonał próbę rysikową? Młotkową? Klejową? Czy sprawdził chłonnośc podłoża? Podłoże chłonne wciągnie wodę rozlaną w ciągu kilku sekund. Nie chłonne w kilka minut lub wogóle. Możesz sama sprawdzic przygotowując obok siebie na podłożu jedno miejsce przeszlifowane papierem ściernym około 10cm2 i rozlewając na podłożu około 20ml. wody na przeszlifowane i tyle samo obok na nie szlifowane podłoże i zmierzyc czas wchłaniania wody przez podłoże.
    Jeżeli jest niechłonne a położy zbyt grubo gruntu pod klej może stworzy warstewkę filmu która nie pozwoli na szczepienie się kleju z podłożem.
    W każdym razie nie pozwól mu pracowac bez tych badań i protokółu.
    W razie gdyby nie zgodził się na Twoje warunki daj znac polecę kogoś w Warszawie. Taki protokół podczas oględzin przez rzeczoznawcę jest bardzo przydatny.
    Jeżeli Twoje podłoże nie jest ani dobre ani złe to jest średnie a średnie nie nadaje się pod deski. Średnie to jest najgorsza jakośc podłoża, które warunkowo można wykorzystac pod parkiet mało-gabarytowy np. cienką i wąską mozaikę. Jeżeli jest średnie musi wpisa do protokołu dlaczego tak uważa, co według niego klasyfikuje to podłoże do klasy średniej?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #314
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Proszę, napiszcie też ile gruntu, kleju i tej fugi schodzi na m2 wylewki średnio dobrej.
    Generalnie celuję w produkty średniej klasy, bez szaleństw.
    Każdy sprzedawca mówi co innego: że najlepszy jest klej: repox, silovil, maximus...Blondynka jest skołowana pomóżcie, bo w poniedziałek wchodzi parkieciarz!
    Dzięki i pozdrawiam.

    Dziwne, że sam nie chce kupic. Akurat te produkty są z górnej półki.
    Na równe podłoze kleju pod deski około 1,3-1,5kg/m2
    gruntu 100ml-150ml/m2
    lakier podkładowy około 100ml/m2
    lakier nawierzchniowy 100ml/m2 jedna warstwa.
    fugen 100ml/m2
    Klej nie jest najlepszy tylko dlatego, że dobrze się rozsmarowuje i ma długi czas otwarty - to akurat lubią parkieciarze, i sobie takie kleje chwalą bo sie lekko pracuje.
    Klienta interesuje moc i trwałośc kleju. Moc klejów jest tak regulowana przez producenta zgodnie z normą EN 14467 aby podczas pracy drewna (zima/lato) przy zmianie klimatu w pomieszczeniu nie pękął lub niszczył podłoże a przejął pracę drewna na tyle na ile pracuje drewno zamontowane o prawidłowej wilgotności czyli około 9%.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  15. #315

    Domyślnie

    W domu mam parkiet merbau i po pierwszym sezonie grzewczym porobiły się szpary. Czy to jest normalne? Wylewki były wysuszone- parkieciarze doświadczeni i polecani a ja zaczynam się martwić, że po pierwszej zimie w szpary wejdzie paznokieć a po piątym może.... 5-cio złotówka

    Tak to wygląda

    [img]
    [img][/img]

  16. #316
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa7506
    W domu mam parkiet merbau i po pierwszym sezonie grzewczym porobiły się szpary. Czy to jest normalne? Wylewki były wysuszone- parkieciarze doświadczeni i polecani a ja zaczynam się martwić, że po pierwszej zimie w szpary wejdzie paznokieć a po piątym może.... 5-cio złotówka

    Tak to wygląda

    [img]
    [img][/img]
    Po zimie przychodzi pora roku w której ogrzewanie się wyłącza. W sierpniu a moze wcześniej, ponieważ Twoje szpary są na paznokiec, szpary znikną. W następnej zimie się znowu pokażą jeżeli będzieszz miała w domu za sucho. Bezpośrednio nad parkietem powinnaś miec wilgotnośc powietrza około 40% nie mniej. Sprawdź wilgotnośc higrometrem - do kupienia OBI, Castorama itp.
    temperatura przy 40% to okoł0 19C. Zapewne będziesz zaskoczona, że masz tylko 20-25%. Dla zdrowia domowników powinno by około 40-60%. inaczej łapie się szybciej katary, oczy są suche, drapie w gardle. Nawilżac pomieszczenia w okresie grzewczym. Drewno nie tylko schnie ale również pęcznieje jeżeli znajduje się w wilgotnym środowisku.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #317

    Domyślnie

    Dzięki- bałam się, że tendencja będzie się pogłębiać Moja siostra zobaczywszy owe szpary postanowiła położyć panele.

  18. #318
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa7506
    Dzięki- bałam się, że tendencja będzie się pogłębiać Moja siostra zobaczywszy owe szpary postanowiła położyć panele.
    Jakie panele drewniane czy laminat. Jedno i drugie również się kurczy i pęcznieje. Laminat jeżeli napuchnie pod wpływem wilgoci jest do wyrzucenia. Drewno nie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  19. #319

    Domyślnie

    Ja namawiam siostrę do drewnianych chociaż w salonie ale... zrobiła już wylewki bez różnicy poziomów więc ciężko będzie znaleźć drewno o grubości 9-10mm

  20. #320
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa7506
    Ja namawiam siostrę do drewnianych chociaż w salonie ale... zrobiła już wylewki bez różnicy poziomów więc ciężko będzie znaleźć drewno o grubości 9-10mm
    Są również parkiety z bardzo twardego lapacho o grubosci 8mm na klej poliuretanowy. Parkiet jest już lakierowany.
    Są również bardzo ładne parkiety o grubości 11mm też lakierowane lub olejowane.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 16 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony