dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 146
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 2905
  1. #2101
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał wnuczek99 Zobacz post
    witam wszystkich,

    Pisze do Was z prośbą o radę co do układania parkietu.

    Mamy zakupione klepki parkietowe pod ten wzór parkietu


    Klepka ma rozmiar 300x60x19 a kostka bedzie 60 x 60

    Do jednego pomieszczenia bedzie to jesion + kostka mahoń
    Do drugiego czereśnia + czarny dąb

    Pytanie na jaki klej powinno się taki wzór z takiego parkietu układać? Może jakieś konkretne nazwy towaru?? I czym potem to lakierować?

    Kolejny problem jest taki że do łazienki został zakupiony Teak 400-900 x 90x19

    Pytanie na co to kleić i czym potem zaolejowac?


    Za wszelkie sugestie bede bardzo wdzieczny...
    proponuję stosowanie kleju poliuretanowego nadającego się do wszystkich gatunków drewna np. firmy Wakol lub Uzin a także Sika. Olej firmy Loba albo Berger-Seidle.
    Jest wybór. Problem z fachowcami z podłożem. zasada trzy razy sprawdź podłoże i materiały zanim rozpoczniesz układanie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #2102

    Domyślnie

    Witam ... mam pytanie i możliwe że problem !! Wrocław dolnoślaskie dzisiaj w nocy kto tu mieszka to wie że była potworna burza ... Zostawiłem jedno okno w jednym pokoju otwarte na noc i zalało podłoge... Deski były układane już dawno temu bo jakieś 2 miesiace temu. Czekać musiałem na fachowca żeby wycyklinował i polakierował. Deska to merbau . CZy coś mi sie stanie z tą podłogą ?? Czy moge za pare dni cyklinować i kończyć prace ?? Czy bede musiał coś kombinować i wymienić np ten kawałek o ile jest to możliwe ??

  3. #2103

    Domyślnie

    Witam,

    miałem cyklinowany stary parkiet jesionowy w mieszkaniu w dwóch pokojach i przedpokoju. Po cyklinowaniu parkiet jest równy, natomiast między klepkami uzupełniane były szczeliny i w przedpokoju maja kolor czarny. Czy przyczyną tego jest to, że parkiet przed wejściem ekipy cykliniarskiej miał wytarty lakier? Poniżej fotki:
    1. http://images45.fotosik.pl/330/9e6a4f276ecbcb64med.jpg
    2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...af11f172e.html

    Pozdrawiam

  4. #2104
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał itanium Zobacz post
    Witam,

    miałem cyklinowany stary parkiet jesionowy w mieszkaniu w dwóch pokojach i przedpokoju. Po cyklinowaniu parkiet jest równy, natomiast między klepkami uzupełniane były szczeliny i w przedpokoju maja kolor czarny. Czy przyczyną tego jest to, że parkiet przed wejściem ekipy cykliniarskiej miał wytarty lakier? Poniżej fotki:
    1. http://images45.fotosik.pl/330/9e6a4f276ecbcb64med.jpg
    2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...af11f172e.html

    Pozdrawiam
    jest to po prostu brud, który znalazł się w szczelinach. Nic z tym nie zrobisz. Typowy obraz starego parkietu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #2105
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkwadrat Zobacz post
    Witam ... mam pytanie i możliwe że problem !! Wrocław dolnoślaskie dzisiaj w nocy kto tu mieszka to wie że była potworna burza ... Zostawiłem jedno okno w jednym pokoju otwarte na noc i zalało podłoge... Deski były układane już dawno temu bo jakieś 2 miesiace temu. Czekać musiałem na fachowca żeby wycyklinował i polakierował. Deska to merbau . CZy coś mi sie stanie z tą podłogą ?? Czy moge za pare dni cyklinować i kończyć prace ?? Czy bede musiał coś kombinować i wymienić np ten kawałek o ile jest to możliwe ??
    Wszystko zależy co rozumiesz przez zalanie. ja jestem z Gdyni i zalanie na dolnym Śląsku kojarzy mi się z katastrofą. Ile było tej wody? Jak dużą powierzchnię zalało? Jak długo stała woda na deskach? Czy przedostała się pod deski i zamoczyła wylewkę? Musisz wykonać pomiary wilgotności desek!!!!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #2106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    jest to po prostu brud, który znalazł się w szczelinach. Nic z tym nie zrobisz. Typowy obraz starego parkietu.
    Dzięki za odpowiedź. A mi parkieciarz mówił, że to subit wyszedł spod parkietu. Dopiero później zauważyłem, że klepki które wymieniał były klejone na kleju a nie na subicie i z boku były zabrudzone.

  7. #2107

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Wszystko zależy co rozumiesz przez zalanie. ja jestem z Gdyni i zalanie na dolnym Śląsku kojarzy mi się z katastrofą. Ile było tej wody? Jak dużą powierzchnię zalało? Jak długo stała woda na deskach? Czy przedostała się pod deski i zamoczyła wylewkę? Musisz wykonać pomiary wilgotności desek!!!!
    nie no to raczej było symboliczne ... jesli porownywać do powodzi. Może innaczej opisze ze szczegółami . Okazało sie że ktoś z ekipy zostawił drzwi od salonu nie domkniete ale w pozycji na uchylne. Jak była burza to wiatr uchylił te drzwi i zrobiła sie pozycja na uchylne... Wiadomo ostro padało i naleciało tej wody . Na budowie byłem o godzinie 12-13 po południu . Ślad że było mokro było widać odrazu. Powierzchnia to jakiś maksymalnie 1 metr kwadratowy. Czuć też było odrazu . Nie tyle że mokro było ale wilgotno. Już zapewne zdążyło troche wysnchąć. Narazie na moje laickie oko żadne wybrzyszenia nie powstały. Pytanie czy takie coś to coś z czym podczas cyklinowania sobie parkieciasz sobie poradzi i nie bedzie ostatecznie nic widać. Fachowiec ,cyklinować i lakierować , konczyć cała robote ma przyjsc do mnie czwartek , piątek.

    p.s. ile było tej wody to nie wiem bo jak mowie przyszedłem to już jej nie było . Parkiet po dotknieciu reką był wiglotny ale już nie mokry w miejscu w któym napadał deszcz.

  8. #2108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Mam pytanie może nie konkretnie dot. parkietu, ale o drewno - palisander.
    Chciałam zrobić schody palisandrowe, jednak ciężko jest dostać materiał. W dlh dostępne są blaty palisandrowe o grubości ... 3 cm. Z tego co wiem, to schody powinny mieć conajmniej 4 cm. Czy coś może się stać z nimi ? Czy ten jeden cm to taka różnica ?
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  9. #2109
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał wnuczek99 Zobacz post
    witam wszystkich,

    Pisze do Was z prośbą o radę co do układania parkietu.

    Mamy zakupione klepki parkietowe pod ten wzór parkietu


    Klepka ma rozmiar 300x60x19 a kostka bedzie 60 x 60

    Do jednego pomieszczenia bedzie to jesion + kostka mahoń
    Do drugiego czereśnia + czarny dąb

    Pytanie na jaki klej powinno się taki wzór z takiego parkietu układać? Może jakieś konkretne nazwy towaru?? I czym potem to lakierować?

    Kolejny problem jest taki że do łazienki został zakupiony Teak 400-900 x 90x19

    Pytanie na co to kleić i czym potem zaolejowac?


    Za wszelkie sugestie bede bardzo wdzieczny...
    Identyczny wzór mam u siebie w salonie. Tylko dąb z mahoniem.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  10. #2110
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkwadrat Zobacz post
    nie no to raczej było symboliczne ... jesli porownywać do powodzi. Może innaczej opisze ze szczegółami . Okazało sie że ktoś z ekipy zostawił drzwi od salonu nie domkniete ale w pozycji na uchylne. Jak była burza to wiatr uchylił te drzwi i zrobiła sie pozycja na uchylne... Wiadomo ostro padało i naleciało tej wody . Na budowie byłem o godzinie 12-13 po południu . Ślad że było mokro było widać odrazu. Powierzchnia to jakiś maksymalnie 1 metr kwadratowy. Czuć też było odrazu . Nie tyle że mokro było ale wilgotno. Już zapewne zdążyło troche wysnchąć. Narazie na moje laickie oko żadne wybrzyszenia nie powstały. Pytanie czy takie coś to coś z czym podczas cyklinowania sobie parkieciasz sobie poradzi i nie bedzie ostatecznie nic widać. Fachowiec ,cyklinować i lakierować , konczyć cała robote ma przyjsc do mnie czwartek , piątek.

    p.s. ile było tej wody to nie wiem bo jak mowie przyszedłem to już jej nie było . Parkiet po dotknieciu reką był wiglotny ale już nie mokry w miejscu w któym napadał deszcz.
    Drewno nie reaguje w sposób widoczny natychmiast. Im drewno spokojniejsze merbau do takich należy, zareaguje później i spokojniej niż np. buk czy jesion. Jednak należy zmierzyć wilgotność parkietu. Poproś parkeciarza aby wziął ze sobą przyrząd do pomiaru wilgotności drewna. Jeżeli to fachowiec to taki przyrząd ma na pewno.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #2111

    Domyślnie Praca desek a ściany

    MOże dziwne mam pytanie, ale czy deski dębowe mogą na tyle pracowac i mieć taką przy tym siłę, że murek z cegieł (wokół którego były położone na podłodze deski) popękał??
    Z tego co widzę, deski nie stykały się całą długością ze scianą (bo zdecydowanie jest jeszcze dosyć spora szpara między ścianą a deskami), ale zaledwie końce tych desek.... (dokładnie czubki)... NIe wiem czy jest to zrozumiałe - jutro ewentualnie postaram się wkleić zdjęcia....

  12. #2112

    Domyślnie

    Cytat Napisał romapoz Zobacz post
    MOże dziwne mam pytanie, ale czy deski dębowe mogą na tyle pracowac i mieć taką przy tym siłę, że murek z cegieł (wokół którego były położone na podłodze deski) popękał??
    Z tego co widzę, deski nie stykały się całą długością ze scianą (bo zdecydowanie jest jeszcze dosyć spora szpara między ścianą a deskami), ale zaledwie końce tych desek.... (dokładnie czubki)... NIe wiem czy jest to zrozumiałe - jutro ewentualnie postaram się wkleić zdjęcia....

    Załączam zdjęcia tego feralnego popękania - pękło jednego wieczora.
    Ścianka z cegieł, a pękło wzdłuż stropu i pionowo.
    Czy według was - moge tym faktem - moim zdaniem z powodu zbyt małej dylatacji pozostawionej przy ścianie - obciążyć wykonawcę?

    Popękania na zewnatrz ścianki:


    Od środka:



    Zbliżenie:

  13. #2113
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    tak się dzieje, gdy układaniem podłóg drewnianych zajmują się przypadkowi ludzie. Dylatacje wokół posadzki nierówne i do tego zabrudzone. Drewno w trakcie pęcznienia napotyka na bariery, które nie pozwalają na swobodne przesuwanie się parkietu. Podłoże za wilgotne. Pewnie parkiet odklejony przynajmniej miejscami. Reklamacja!!!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #2114

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Drewno nie reaguje w sposób widoczny natychmiast. Im drewno spokojniejsze merbau do takich należy, zareaguje później i spokojniej niż np. buk czy jesion. Jednak należy zmierzyć wilgotność parkietu. Poproś parkeciarza aby wziął ze sobą przyrząd do pomiaru wilgotności drewna. Jeżeli to fachowiec to taki przyrząd ma na pewno.
    Witam dzieki za odpowiedź

    Był fachowiec u mnie. Zmierzył wilgotność w tym miejscu ... Wyszło 14.8. W innych miejscach wyszło 11.6 i 11.4 w paru miejscach zrobił i mniej wiecej tyle wychodziło. Wiem że minimum to musi być poniżej 12. Jednak wyszedł inny problem jak sie dobrze przypatrzyliśmy to w salonie w 3 miejscach(licząc z tym zalanym) parkiet lekko wyłudkował. Gość mówi że to jest bardzo mała zmiana.I rzeczywiscie bo nawet sam nie zauważyłem do tej pory tego. W każdym razie sam na to zwrócił uwagę. Oprócz tego parkiet podszedł w niektórych miejscach bardzo blisko ściany tam gdzie były kliny. Nawet gdzie niegdzie jest już przy ścianie. Fachowiec zapewnia mnie że to wszystko jest w normie i ,że on to wszystko zrobi. Jednak powiedział mi że może być tak że ( lakier bede miał lakierowany nie woskowany) po zimie na nastepne lato moze sie podłoga lekko rozejść . Byłem u nich salonie i pokazywał mi jak to wygląda. Nawet na moje laickie oko jakoś strasznie to nie wygląda. Nie wiem tez czy to prawda że zapobiec temu w jakimś stopniu można nawilżając , nawilżaczem powietrze? Moim rodzice też mają parkiet tyle że z dębu. Przekonywali mnie że jak myśle że po położeniu parkietu bede sie nim cieszył w takiej formie jak na jakieś wizytówce czy pokazówce to że sie myle i żeby zapomniał...

    p.s. aha na samym początku gosc z salonu zmierzył wilgotność i powiedział że jest super.

  15. #2115

    Domyślnie

    Patrząc na ten przykład i na wyrzuconą kasę w błoto nerwy co możemy wymagać przed położeniem podłogi drewnianej co potencjalny wykonawca powinien sporządzić? Wiem że swego czasu na forum była o tym mowa ale nie mogę znaleźć .

  16. #2116

    Domyślnie

    Ma ktoś ułożoną podłogę na legarach?
    Jakie warstwy ułożyć?
    1. folia czarna
    2. podkładka pod legar (pianka, guma, czy co się daje)
    3. Między legary wełna
    4. ponownie folia czarna ???
    5. decha na pióro wpust.

  17. #2117
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomaszek79

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał hwafel Zobacz post
    Dobrze polecano. Ja jeszcze dodam że takie same lakiery (o tej samej formule chemicznej) sprzedają firmy Deva - Transit i Novol - Supramal 220. Który z nich wybierzesz zależy od ciebie - Transit jest najtańszy więc polecam ten.

    Wszystkie te lakiery, dwuskładnikowe lakiery poliuretanowe na bazie wody, charakteryzują się wysoką twardością, bardzo dobrą elastycznością i najmniej spośród wszystkich rodzajów lakierów zmieniają kolor drewna. Dla Twoich celów nadają się idealnie (polecam mat - podłoga wygląda jak zaolejowana).
    Witam

    Ja poleciłbym jeszcze lakiery z firmy Italprojekt, handlują oni produktami włoskiego producenta Lechner. Lakiery bardzo dobrej jakości, profesjonalna chemia dla parkieciarzy. Mają wielu zwolenników w śród grona parkieciarzy poparte bardzo dobrymi opiniami. Zachęcam do zapoznania się z oferta tej firmy.

    Pozdrawiam

  18. #2118
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał masllak Zobacz post
    Patrząc na ten przykład i na wyrzuconą kasę w błoto nerwy co możemy wymagać przed położeniem podłogi drewnianej co potencjalny wykonawca powinien sporządzić? Wiem że swego czasu na forum była o tym mowa ale nie mogę znaleźć .
    Przed położeniem podłogi w interesie zarówno inwestora jak i wykonawcy jest sporządzenie pisemnej umowy, która określa rodzaj usługi zgodny z oczekiwaniami zamawiającego wykonanej zgodnie ze sztuką budowlaną. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty po wykonaniu usługi zgodnie z zawartą umową, natomiast wykonujący daje pisemną gwarancję na wykonaną usługę.
    Gwarancja zawiera pakiet informacji dotyczących eksploatacji w tym konserwacji podłogi, który jest zobowiązaniem jej użytkownika.
    Moim zdaniem z Twoim zakresie to wszystko.
    To wykonawca powinien dbać o dokumentację techniczną robót przechowywaną przez okres gwarancyjny.
    Powyższa dokumentacja nie załatwi tematu ewentualnej reklamacji w całości, natomiast może pomóc w ustaleniu przyczyny powstałego problemu. Pozdrawiam.

  19. #2119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał romapoz Zobacz post
    Załączam zdjęcia tego feralnego popękania - pękło jednego wieczora.
    Ścianka z cegieł, a pękło wzdłuż stropu i pionowo.
    Czy według was - moge tym faktem - moim zdaniem z powodu zbyt małej dylatacji pozostawionej przy ścianie - obciążyć wykonawcę?

    Popękania na zewnatrz ścianki:


    Od środka:



    Zbliżenie:
    Drewno pracuje praktycznie tylko w szerokości (widać to zresztą na fotkach, jest dyletacja na sztorcach a szerokością siedzą w ścianie) Pęczniejącego drewna nic nie zatrzyma. Nie ma kleju, podłoża, które by zatrzymały pęcznienie drewna przy wzroście wilgotności. Skałę rozsadzi a co tam ściankę z cegły. Jak drewno ..idzie" i nie ma już miejsca to najczęściej wybrzusza się na podłodze ( tu nieraz plusem jest słabszy klej bo wylewka ocaleje a nie, że wstanie z betonem) Z opowiadań ojca był przypadek, że parkiet zburzył dom. Gość w piwnicy robił sobie salkę treningową i na mokre wylewki położono mu bukowy parkiet jeszcze na subicie (taki dawny lepik do parkietu). Parkiet poszedł w górę, to facet ułożył na nim deski i zaklinował stemplami do sufitu, napalił w piecu co by schło. Nie wyschło, podniosło stropy z tregrami i całą chałupą..
    Drewno na podłogę kładzie się setki lat bo nie ma milszej podłogi ale drewno ma swoją naturę i coraz mniej parkieciarzy co ją znają i rozumieją....
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  20. #2120
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    Ma ktoś ułożoną podłogę na legarach?
    Jakie warstwy ułożyć?
    1. folia czarna
    2. podkładka pod legar (pianka, guma, czy co się daje)
    3. Między legary wełna
    4. ponownie folia czarna ???
    5. decha na pióro wpust.
    Jeśli podłoga jest na stropie to jest OK. Natomiast na gruncie powinna być konkretna hydroizolacja plus wentylacja wnętrza konstrukcji podłogi. Pozdrawiam

Strona 106 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony