dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 118 z 146
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 2905
  1. #2341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól Zobacz post
    Z czymś takim się w sieci spotkałam, da się u nas kupić tego typu parkiet, w opisie było że to olcha.

    da sie zrobic gdzieniegdzie na zamowienie ale olcha....polecalbym deba zamiast olchy
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #2342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZBYSZEK_SK Zobacz post
    Posadzka równa i twarda. Na łacie 2,5m tylko 1-2mm odchyłki. Dobrze była pielegnowana po ułożeniu , nie ma pęknięć, zrobiona jak w książce pisze .
    Chodzi mi o rade który z tych 3 wymienionych rodzajów kleju wybrać. Oczywiście odpowiedź "każdy" mnie nie zadowala.
    Pytam bo nie wiem który wybrać.
    na twoim miejscu zastosowałbm artelit z w zaleznosci co ma bc polozone w jakim rozmiarze badz system rozpuszczalnikowy badz poliuretanowy 2 skladnikowy w zaleznosci od jakosci podloza trzeba zastosowac konkretny grunt to musi ocenic fachoowiec na miejscu
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #2343

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    deva jest bdb system transit to swietny lakier egzofound plus deva transit to bdb system i na pewno tanszy od loby, ws duo plus uv protect jest znacznie drozszy.
    tylko deva egzofond sciemnia jednak drewno, transit po ostatniej modyfikacji wychodzi naprawde ladnie, szczegolnie w macie, natomiast nie mialem okazji testowac podkladu na bazie wody z devy wiec nie moge sie wypowiedziec na temat jak wplywa na kolorystyke drzewa...

  4. #2344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ade Zobacz post
    tylko deva egzofond sciemnia jednak drewno, transit po ostatniej modyfikacji wychodzi naprawde ladnie, szczegolnie w macie, natomiast nie mialem okazji testowac podkladu na bazie wody z devy wiec nie moge sie wypowiedziec na temat jak wplywa na kolorystyke drzewa...
    otoz podklady na alkoholu mozliwie najmniej wyciagaja barwe drewna..nie jest to egzotic fondo ..czy podklad na bazie olejow..ktore rzeczywiscie mocno przyciemniaja i wyciagaja słoje po zastosowaniu
    Podklady na bazie alkoholu to jest jedno z najjasniejszych rozwiazan pod lakier bez bielenia..czy bony naturale..

    deby po podkladach alkoholowych wychodza blado i jak dla mnie bez wyrazu..spokojne stonowane bez ..wyraznego wyodrebnienia poszczegolnych zroznicowan klepek..

    podklady wodne..hmmm wychodza jeszcze jaśniej bez wątpienia
    np."Easy prime"- lobowski wychodzi jasniutko..na to ws duo loby badz ws duo supra AT ale jest baaardzo drogi..
    Ostatnio edytowane przez ghost34 ; 22-03-2011 o 08:18
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #2345

    Domyślnie

    To ja również poproszę o poradę:
    przymierzam się do układania parkietu z bambusa skręcanego KOPP, deski 14x96x920, powierzchnia lakier utwardzany UV
    wylewki robione w maju 2010, cement Lafarge Expert, piasek żwirowy, miksokret plus zacieranie mechaniczne, w całości ogrzewanie podłogowe, w grudniu/styczniu przeprowadzony program suszenie jastrychu
    i tu mam pytania:
    1. czy taką wylewkę należy gruntować, jeśli tak to jaki grunt ?
    2. klej zalecany to poliuretan dwuskładnikowy, w castoramie widziałem coś z grupy Mapei, czy może radzicie jakiś inny
    3. nierówności wylewki są rzędu 2mm pod łatą 2m, z przeczytanych informacji w wątku wiem że będzie OK?
    4. pod tarasem musiałem zrobić wylewkę samopoziomującą, jakieś 10mm do 0mm na 3m, jak długo musi schnąć?
    5. Czy przed/w czasie układania podnieść temperaturę podłogi? Obecnie jest to 18 stopni
    6. Jak duże dylatacje przy ścianach zrobić, i czy mogę przykryć bez dylatacji na parkiecie dylatację wylewki? (jako że salon jest duży mam 2 płyty grzewcze oddzielone 10mm pianką od siebie)

  6. #2346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    To ja również poproszę o poradę:
    przymierzam się do układania parkietu z bambusa skręcanego KOPP, deski 14x96x920, powierzchnia lakier utwardzany UV
    wylewki robione w maju 2010, cement Lafarge Expert, piasek żwirowy, miksokret plus zacieranie mechaniczne, w całości ogrzewanie podłogowe, w grudniu/styczniu przeprowadzony program suszenie jastrychu
    i tu mam pytania:
    1. czy taką wylewkę należy gruntować, jeśli tak to jaki grunt ?
    2. klej zalecany to poliuretan dwuskładnikowy, w castoramie widziałem coś z grupy Mapei, czy może radzicie jakiś inny
    3. nierówności wylewki są rzędu 2mm pod łatą 2m, z przeczytanych informacji w wątku wiem że będzie OK?
    4. pod tarasem musiałem zrobić wylewkę samopoziomującą, jakieś 10mm do 0mm na 3m, jak długo musi schnąć?
    5. Czy przed/w czasie układania podnieść temperaturę podłogi? Obecnie jest to 18 stopni
    6. Jak duże dylatacje przy ścianach zrobić, i czy mogę przykryć bez dylatacji na parkiecie dylatację wylewki? (jako że salon jest duży mam 2 płyty grzewcze oddzielone 10mm pianką od siebie)

    hmm odnosnie czy trzeba gruntować ..czy nie trzebaby porzeprowadzic probe rysikowa i odkuwkę ..tego ci nikt przez internet odpowiedzialnie nie napisze..
    w casto jest pod marko buildifix i jest to stary "lingobond" mapei(kiedys był to niezły klej ale okolo 10 lat temu..teraz sa nowsze znacznie lepsze..)..polecalbym uzyc raczej p 902 2 k jak juz mapei..i oni zalecaja (mapei)..raczej przy dobrej jakosci wylewkach ukladanie bez gruntów..

    2mm pod łataa to bardzo równa posadzka ..(ale to juz wiesz)


    jakiz to samopoziom uczyniłeś na tarasie?? i po co ?ze spadkiem?? czym zapewniles polaczenie sie tej warstwy z poprzednia..jaki to był produkt?,,przygotowujesz taras pod drewno czy kafelki??...jesli pod drewno było to całkowicie zbedne..i jesli drewno to dalej zapytam..jaka masz wysokosc od wylewki do wywietrzników w oknach??

    ( jesli pod tarasem znaczy wew) budynku..pytania sa podobne oprocz wysokosci..i rzecz jasna kafelek..

    przed ukladaniem musisz przeprowadzic program wygrzewania jastrychu odczekac pozniej okolo 10 dni i znow 2 tyg pogrzac po wylaczeniu jakies 3 dni pozniej mozna ukladac..okolo 5 dni po ukladaniu znow trzaba wygrzewac..posadzke razem z drewnem..okolo 14 dni..etc..etc..po minimum 21 dniach obrobka finalna posadzki..(jest jeszcze pare rzeczy ale i tak sie rozpisuje skupiam sie na najwazniejszych rzeczach w moim mniemaniu)

    przy scianach okolo 15mm-20mm..to standard..ale ..zeby je jakos blizej okreslic trzeba
    a) metraz posadzki w pomieszczeniu i jej uklad
    b) rodzaj i gatunek parkietu , mozaiki deski warstwowej czy tez parkietu warstwowego..wraz z jego wymiarami..
    co do dylatacji na wylewce - uklad parkietu w owym..pomieszczeniu..i metraz obu plyt ale raczej przy dwoch osobnych plytach zalecilbym jednak..chyba ze to jest b male pomieszczenie, a nie przypuszczam....Pozdrawiam
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #2347

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    jakiz to samopoziom uczyniłeś na tarasie?? i po co ?ze spadkiem?? czym zapewniles polaczenie sie tej warstwy z poprzednia..jaki to był produkt?,,przygotowujesz taras pod drewno czy kafelki??...jesli pod drewno było to całkowicie zbedne..i jesli drewno to dalej zapytam..jaka masz wysokosc od wylewki do wywietrzników w oknach??
    wylewka przy oknie tarasowym w salonie, źle się wcześniej wyraziłem, musiałem zrobić ją gdyż panowie miksokrety za nisko zrobili posadzkę przy drzwiach tarasowych
    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    przed ukladaniem musisz przeprowadzic program wygrzewania jastrychu odczekac pozniej okolo 10 dni i znow 2 tyg pogrzac po wylaczeniu jakies 3 dni pozniej mozna ukladac..okolo 5 dni po ukladaniu znow trzaba wygrzewac..posadzke razem z drewnem..okolo 14 dni..etc..etc..po minimum 21 dniach obrobka finalna posadzki..(jest jeszcze pare rzeczy ale i tak sie rozpisuje skupiam sie na najwazniejszych rzeczach w moim mniemaniu)
    program ten robiłem 2 miesiące temu, od tamtej pory jest cały czas grzane w domu, czy muszę go powtarzać teraz przed kładzeniem parkietu?
    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    przy scianach okolo 15mm-20mm..to standard..ale ..zeby je jakos blizej okreslic trzeba
    a) metraz posadzki w pomieszczeniu i jej uklad
    b) rodzaj i gatunek parkietu , mozaiki deski warstwowej czy tez parkietu warstwowego..wraz z jego wymiarami..
    co do dylatacji na wylewce - uklad parkietu w owym..pomieszczeniu..i metraz obu plyt ale raczej przy dwoch osobnych plytach zalecilbym jednak..chyba ze to jest b male pomieszczenie, a nie przypuszczam....Pozdrawiam
    deski 14x96x920, bambus skręcany (takie lite drewno)
    tak wygląda pomieszczenie (fioletowe to dylatacje płyt grzewczych):


    parkiet ten jest już polakierowany, więc nie wymaga ponownego lakierowania po montażu
    Ostatnio edytowane przez kulca ; 23-03-2011 o 10:54

  8. #2348
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    wylewka przy oknie tarasowym w salonie, źle się wcześniej wyraziłem, musiałem zrobić ją gdyż panowie miksokrety za nisko zrobili posadzkę przy drzwiach tarasowych

    program ten robiłem 2 miesiące temu, od tamtej pory jest cały czas grzane w domu, czy muszę go powtarzać teraz przed kładzeniem parkietu?

    deski 14x96x920, bambus skręcany (takie lite drewno)
    tak wygląda pomieszczenie (fioletowe to dylatacje płyt grzewczych):


    parkiet ten jest już polakierowany, więc nie wymaga ponownego lakierowania po montażu
    No to pięknie! 12 metrów na 7. Ta powierzchnia bambusa musi być zdylatowana. bambus skręcany są to scinki klejone pod wysokim ciśnieneim. Jest on bardzo twardy i ma wyjątkowo mały skurcz/pęcznienie 0,14%/%. Jest bardzo stabilny, twardy ale łupliwy. podłoże jest zacierane, a jakby inaczej. Zapewne sam piasek 0-2mm i wody aby łatwiej poszło też trochę więcej. Twoje podłoże trzeba bardzo precyzyjnie zbadać czy nadaje się pod posadzkę klejoną/parkiet bambusowy. Warstwa cienka (1mm) na wierzchu blokuje odparowywanie wody z wnętrza podłoża szczególnie z samego dołu między rurkami. Ważna jest grubość podłoża. Należy znależć miejsca (3) aby móc zmierzyć wilgotność resztkową w podłożu metodą CM.
    Najlepiej jednak zmierzyć wilgotność takiego ogrzewanego podłoża jednym z przyrządów DNS. Pamiętaj, że nawet minimalna ilość nadmiaru wilgoci zamieni się w parę pod ciśnieniem i wejdzie w bambus. Do tego nie najmocniejsze podłoże, a takie jest ono na 100% i problem gotowy. Na razie grzej na 20C. Bez pomiaru wilgotności i testów sprawdzających przydatność podłoża nie zabieraj się do kupowania kleju.
    Jeszcze jedno wilgotność równoważna bambusa w temp. 20C i 50% wilgotności powietrza wynosi 7,4%, a nie 9%. Kupisz bambus 9-10% otrzymasz szczeliny bez grzania podłoża
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 23-03-2011 o 21:53
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #2349
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    To ja również poproszę o poradę:
    przymierzam się do układania parkietu z bambusa skręcanego KOPP, deski 14x96x920, powierzchnia lakier utwardzany UV
    wylewki robione w maju 2010, cement Lafarge Expert, piasek żwirowy, miksokret plus zacieranie mechaniczne, w całości ogrzewanie podłogowe, w grudniu/styczniu przeprowadzony program suszenie jastrychu
    i tu mam pytania:
    1. czy taką wylewkę należy gruntować, jeśli tak to jaki grunt ?
    2. klej zalecany to poliuretan dwuskładnikowy, w castoramie widziałem coś z grupy Mapei, czy może radzicie jakiś inny
    3. nierówności wylewki są rzędu 2mm pod łatą 2m, z przeczytanych informacji w wątku wiem że będzie OK?
    4. pod tarasem musiałem zrobić wylewkę samopoziomującą, jakieś 10mm do 0mm na 3m, jak długo musi schnąć?
    5. Czy przed/w czasie układania podnieść temperaturę podłogi? Obecnie jest to 18 stopni
    6. Jak duże dylatacje przy ścianach zrobić, i czy mogę przykryć bez dylatacji na parkiecie dylatację wylewki? (jako że salon jest duży mam 2 płyty grzewcze oddzielone 10mm pianką od siebie)
    Poprzednicy rzeczowo i fachowo odnieśli się do Twoich pytań.
    Jeden temat został trochę niejasny, mianowicie "dylatacje".
    Pod pojęciem dylatacji wiele osób rozumie zarówno pęknięcia skurczowe jak i szczeliny przyścienne, które przy podłogach klejonych do podkładu dylatacjami nie są.
    W Twoim przypadku jedynymi dylatacjami są szczeliny pomiędzy płytami grzewczymi będącymi jednocześnie płytami podkładu pod okładzinę.
    Szczeliny wypełnione elastycznym materiałem umożliwiają pewną niezależność w odkształceniach termicznych poszczególnych płyt grzewczych.
    Okładzina podłogowa nie powinna blokować tych odkształceń, w związku z powyższym przy jej klejeniu do podkładu należy zachować - przenieść szczelinę dylatacyjną między elementami okładziny.
    Pozdrawiam.

  10. #2350

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    No to pięknie! 12 metrów na 7. Ta powierzchnia bambusa musi być zdylatowana. bambus skręcany są to scinki klejone pod wysokim ciśnieneim. Jest on bardzo twardy i ma wyjątkowo mały skurcz/pęcznienie 0,14%/%. Jest bardzo stabilny, twardy ale łupliwy. podłoże jest zacierane, a jakby inaczej. Zapewne sam piasek 0-2mm i wody aby łatwiej poszło też trochę więcej. Twoje podłoże trzeba bardzo precyzyjnie zbadać czy nadaje się pod posadzkę klejoną/parkiet bambusowy. Warstwa cienka (1mm) na wierzchu blokuje odparowywanie wody z wnętrza podłoża szczególnie z samego dołu między rurkami. Ważna jest grubość podłoża. Należy znależć miejsca (3) aby móc zmierzyć wilgotność resztkową w podłożu metodą CM.
    Najlepiej jednak zmierzyć wilgotność takiego ogrzewanego podłoża jednym z przyrządów DNS. Pamiętaj, że nawet minimalna ilość nadmiaru wilgoci zamieni się w parę pod ciśnieniem i wejdzie w bambus. Do tego nie najmocniejsze podłoże, a takie jest ono na 100% i problem gotowy. Na razie grzej na 20C. Bez pomiaru wilgotności i testów sprawdzających przydatność podłoża nie zabieraj się do kupowania kleju.
    Jeszcze jedno wilgotność równoważna bambusa w temp. 20C i 50% wilgotności powietrza wynosi 7,4%, a nie 9%. Kupisz bambus 9-10% otrzymasz szczeliny bez grzania podłoża
    czyli przenieść ta dylatację co jest pomiędzy kuchnia a salonem na górę, jak najlepiej ja wykonać, za pomocą korka będzie OK?
    podłoże zacierane zacieraczką mechaniczną, zaprawa była półsucha:



    czyli do sprawdzenia wilgotności potrzebował będę kogoś z odpowiednim sprzętem, czy w mojej okolicy znacie kogoś kogo można polecić? Chyba że wykuje kawałek i komuś z was bym przesłał do sprawdzenia, oczywiście zapłacę za tą usługę (proszę o szczegóły na PW jeśli ktoś by się podjął)
    czy moje podłoże rzeczywiście jest nie najmocniejsze? Wydaje mi się że jest twarde

  11. #2351
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Czy wie ktoś co to za gatunek?

    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  12. #2352

    Domyślnie

    dzięki naszemu forumowemu duchowi i Panu Rafałowi z firmy Wenge-Mar moja wylewka została profesjonalnie sprawdzona, lekko ponad 2% wilgotności, jest twarda i jak najbardziej nadaje się pod parkiet, zostałem profesjonalnie poinstruowany co i jak, co bywa rzadkością z ust fachowców którzy sami chcą wykonywać prace
    o dalszych postępach napisze po położeniu parkietu

  13. #2353
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kmw

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    ogromna prośba o poradę: czy ktoś zna/ stosował/ ma u siebie olej firmy Artelit? Wykonawca chce olejować tym właśnie produktem a ja nie znalazłam żadnych informacji na temat jego jakości. przeczytałam cały wątek o podłogach olejowanych, polecacie kilka firm, ale o tej cisza. czy jest tak kiepski? nie godzić się za jego zastosowanie?

  14. #2354

    Domyślnie

    Witam!
    Mam ogromny problem z parkietem i w związku z tym bardzo proszę o radę osób znających się na rzeczy.
    Opiszę więc mój problem po kolei:

    Dom postawiony w 2007 roku, podpiwniczony, tynki oraz wylewki wykonane w 2009r. Od tamtego momentu mój mąż samodzielnie wykonuje wszystkie prace wykończeniowe, obecnie jesteśmy już na finiszu, więc zdecydowaliśmy się na położenie parkietów. Ponad 3 miesiące wertowałam m.in. to forum, szukając rzetelnego parkieciarza, który solidnie wykona nasze podłogi. W lutym położono nam parkiet merbau oraz przemysłówkę sucupira, zakupione w DLH.

    Okazało się, że wilgotność w naszym domu jest diabelnie niska, poniżej 20%, po trzech dniach od ułożenia parkietu zaczęły tworzyć się na nim szpary (!!!)
    Za radą naszego parkieciarza zakupiliśmy nawilżacz powietrza, jest to przemysłowy nawilżacz o baaardzo dużej wydajności, na dobę pobiera nam 50 litrów wody, kosztował również niemało bo 1250zł, ale czego się nie robi aby ratować wymarzone i wyczekane parkiety

    Nawilżacz spowodował wzrost wilgotności pomieszczeń do ok.38%-40% i w salonie parkiet się "poprawił", tzn. szczeliny wynoszą tam nie więcej niż 1-1,5mm.
    Niestety, w jednym pomieszczeniu -hol na piętrze- szpary pozostały ogromne, obecnie są to szczeliny rzędu 3mm a nawet więcej, parkiet wygląda okropnie, ja nie mogę na niego patrzeć, nie wchodzę na górę bo płakać mi się chce, aż serce się kraje, tyle pieniędzy, tyle lat kredytów i wyrzeczeń a tu takie coś

    Nasz parkieciarz zmierzył dziś drewno na piętrze, jego wilgotność wynosi średnio 4,5%...

    Jestem załamana, nie wiem co dalej robić, błagam doradźcie co można w takiej sytuacji zrobić

    Będę wdzięczna za wszystkie rady, pozdrawiam i z góry dziękuję. Monika.

  15. #2355
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Co do przyczyn, to na tym forum jest sporo informacji dotyczących powstawania szczelin w podłogach drewnianych. Obowiązkiem parkieciarza jest przekazanie informacji dotyczących warunków eksploatacji jego dzieła.
    W chwili obecnej należy zadbać o to aby sytuacja nie uległa pogorszeniu.
    Pierwsze przesuszenie połogi prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń spoiny klejowej co umożliwia drewnu bardziej swobodnie kurczyć się przy niskiej wilgotności powietrza w pomieszczeniach. W związku z tym "szparowanie" podłogi jest tu łatwiejsze i wymusza ciągłe dbanie o utrzymanie wilgotności powyżej 45% RH.
    Czas zaleczy nieco rany natomiast pozostałe blizny będą przypominały o profilaktyce. Pozdrawiam.

  16. #2356
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~Moniczka~ Zobacz post
    Witam!
    Mam ogromny problem z parkietem i w związku z tym bardzo proszę o radę osób znających się na rzeczy.
    Opiszę więc mój problem po kolei:

    Dom postawiony w 2007 roku, podpiwniczony, tynki oraz wylewki wykonane w 2009r. Od tamtego momentu mój mąż samodzielnie wykonuje wszystkie prace wykończeniowe, obecnie jesteśmy już na finiszu, więc zdecydowaliśmy się na położenie parkietów. Ponad 3 miesiące wertowałam m.in. to forum, szukając rzetelnego parkieciarza, który solidnie wykona nasze podłogi. W lutym położono nam parkiet merbau oraz przemysłówkę sucupira, zakupione w DLH.

    Okazało się, że wilgotność w naszym domu jest diabelnie niska, poniżej 20%, po trzech dniach od ułożenia parkietu zaczęły tworzyć się na nim szpary (!!!)
    Za radą naszego parkieciarza zakupiliśmy nawilżacz powietrza, jest to przemysłowy nawilżacz o baaardzo dużej wydajności, na dobę pobiera nam 50 litrów wody, kosztował również niemało bo 1250zł, ale czego się nie robi aby ratować wymarzone i wyczekane parkiety

    Nawilżacz spowodował wzrost wilgotności pomieszczeń do ok.38%-40% i w salonie parkiet się "poprawił", tzn. szczeliny wynoszą tam nie więcej niż 1-1,5mm.
    Niestety, w jednym pomieszczeniu -hol na piętrze- szpary pozostały ogromne, obecnie są to szczeliny rzędu 3mm a nawet więcej, parkiet wygląda okropnie, ja nie mogę na niego patrzeć, nie wchodzę na górę bo płakać mi się chce, aż serce się kraje, tyle pieniędzy, tyle lat kredytów i wyrzeczeń a tu takie coś

    Nasz parkieciarz zmierzył dziś drewno na piętrze, jego wilgotność wynosi średnio 4,5%...

    Jestem załamana, nie wiem co dalej robić, błagam doradźcie co można w takiej sytuacji zrobić

    Będę wdzięczna za wszystkie rady, pozdrawiam i z góry dziękuję. Monika.
    proponuję opukać podłogę w poszukiwaniu głuchych miejsc. Głuche miejsca oznaczają odklejony parkiet od podłoza. Nie bez winy jest parkieciarz. Prawdopodobnie drewno miało wyższą wilgotnosć podczas układania. w trakcie montażu była podobna wilgotność. parkieciarz powinien zmierzyć temp. i wilgotność otoczenia przed montażem. W tak suchym pomieszczeniu nie było mu wolno kłaść.
    Czy deszczułki są wyłódkowane czy leżą proste-płaskie?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #2357

    Domyślnie

    Witam. Przede wszystkim bardzo serdecznie dziękuję na reakcję i odpowiedź.

    Deski merbau (90mm szerokości) przywiezione były z DLH trzy dni przed rozpoczęciem układania parkietu, paczki nierozfoliowane, zgodnie z zaleceniem parkieciarza.

    Po "opukaniu" podłogi okazało się, że tylko w dwóch miejscach jest głucho, reszta wydaje się dobrze trzymać. Niektóre deski łódkują- wywijają się lekko ich boki. Szczeliny są różne, niektóre mniejsze niektóre większe.

    Mój parkieciarz mowi, że przez 20 lat nigdy jeszcze nie mial takiej sytuacji jak u nas

    Bardzo proszę o rady, co mamy w tej sytuacji robic, zrywac, czy czekac aż parkie nabierze wilgotności i w miarę się zejdzie i wtedy go wyszpachlowac i lakierowac,jak uważ moj parkieciarz?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady
    Monika

  18. #2358
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Mam krótkie pytani e o lakiery bona traffic i naturale, czy one wybarwią mi dąb na miodowo, jeśli tak to co zastosować na dębowe schody, aby pozostały szarawe, a słoje się uwydatniły?
    Czy naturale daje efekt zupełnie matowy czy satynę?
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  19. #2359
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól Zobacz post
    Mam krótkie pytani e o lakiery bona traffic i naturale, czy one wybarwią mi dąb na miodowo, jeśli tak to co zastosować na dębowe schody, aby pozostały szarawe, a słoje się uwydatniły?
    Czy naturale daje efekt zupełnie matowy czy satynę?
    Naturale daje efekt taki jak by na drewnie niczego nie było, jest to głęboki mat. Aby otrzymać naturalny kolor dębu z wyraćnym rysunkiem słojów musisz zastosować grunt poliuretanowy pod lakier.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #2360
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~Moniczka~ Zobacz post
    Witam. Przede wszystkim bardzo serdecznie dziękuję na reakcję i odpowiedź.

    Deski merbau (90mm szerokości) przywiezione były z DLH trzy dni przed rozpoczęciem układania parkietu, paczki nierozfoliowane, zgodnie z zaleceniem parkieciarza.

    Po "opukaniu" podłogi okazało się, że tylko w dwóch miejscach jest głucho, reszta wydaje się dobrze trzymać. Niektóre deski łódkują- wywijają się lekko ich boki. Szczeliny są różne, niektóre mniejsze niektóre większe.

    Mój parkieciarz mowi, że przez 20 lat nigdy jeszcze nie mial takiej sytuacji jak u nas

    Bardzo proszę o rady, co mamy w tej sytuacji robic, zrywac, czy czekac aż parkie nabierze wilgotności i w miarę się zejdzie i wtedy go wyszpachlowac i lakierowac,jak uważ moj parkieciarz?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady
    Monika
    Czekać! Nalezy również hol jeżeli jest to możliwe zamknąć, aby wilgoć nie rozchodziła się po całym domu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 118 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony