dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 146
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 2905
  1. #281

    Domyślnie

    Jurekkuru, dzieki,
    selekt był kupiony juz u handlarza więc parkieciarz nic tutaj nie zawinił.
    Handlarz jest jednocześnie producentem, być może jego próbka / wzorzec była wyselekcjonowana aby pokazywać ładny deseń.
    Czy mozna wierzyc twierdzeniom, że jesion jest trudny czy jak to ktoś powiedział nieprzewidywalny ze wzgledu na to z jakiego miejsca pochodzi surowiec ?
    Czy jezeli producent wykonał parkiet z surowca częciowo pochodzacego np z Podlasia a cześciowo z Pomorza to te wymieszane drewno ( klepki ) bedzie róznie reagowało na ten sam lakier ?
    Wygląda to tak , że klepka ślicznie jasnożółta przylega to idealnie różowej a następna jest też jasnożółta ( układane w cegiełkę ).
    Nigdzie nie znalazłem wytłumaczenia tego. Na tym forum powyżej pani zgłaszała, że tak stało się u jej brata - rózowe plamy(?). Czyli zdarza się to innym też.
    Oczywiscie, teraz zastosuję lakierowanie próbne ale to znowu będzie wiązało się z nastepnym cyklinowaniem nieudanych próbek.

  2. #282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    nawet klepki z jednego pnia moga miec całkowicie inne reakcje na ten sam lakier..zeby było prosciej..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał RenataS
    Cytat Napisał ghost34
    dwuskładnik średniej jakości.słabszy od traffica...myslałem ze juz wycofano flowa dalej go robią??Przecie juz ze 3 lata temu niby zarzucali produkcje..ciekawe czy eture u nas i na ukrainie dalej gonią..bo nigdzie indzej na świecie tego nie czynią..
    to jaki połysk polecasz?
    polecam echh nio to nie jest tak ..cokolwiek napisze bedzie ze reklamuje jakas firme..napisze ze stosuje spartana i hartz-lacka oba wodne rzecz jasna wychodza i sa niezłe według mnie...tyle..ale jest wiele marek..i nieoniecznie te które stosuje musza byc naj..połysk z devy..który połozyłem ..dobre 5 lat temu nic nie stracił na swym..uroku..byłem nie dalej ja dwa dni temu w krakowie sie przyjrzec z ciekawosci..ale jest tez własciwie pilegnowany a to bardzo wazne..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  4. #284

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Ja powiedziałem, że 1 miesiąc powinien wystarczy jeżeli będzie 18C i 75% wilgotności. Czy będzie?
    Jezeli polakierujesz parkiet ze szparami nawet zaszpachlowanymi to pęcznienie klepek potrwa dużo dłużej kilka miesięcy. Są folie które też przepuszczają parę wodną. Wtedy wypchnięty zostanie kit ze szpar razem z lakierem, który popęka.
    Napewno zimą będziesz miał szpary, jeżeli kochasz niezdrowy klimat w którym wszyscy się duszą. Temparatura 23C i wilgotnośc 20% to może trwac przez kilka dni i koniec. Będzie tak przez cztery miesiące lub dłużej to szpary będą na kilka milimetrów 2-4mm. Te warunki są niedopuszczalne.
    Parkiet powinien się ciasno zejsc. Następnie pomierzyc jego wilgotnośc w kilku miejscach. Zgłoś się po miesiącu po pomiarach. Aby nie nakłuwac zbyt głęboko klepek rozłóż na powierzchni z 10 sztuk w różnych miejscach i przyklej mocną taśmą szer. 2cm aby się nie przesuwały. Te klepki zmierz na głębokości 4-6mm. Klepki przyklejone do podłoża na głębokości 2mm.

    ok zmniejszam temperature i zaczynam przewietrzanie

  5. #285

    Domyślnie

    Witam i proszę o radę.Przekopałem się przez forum ale nie spotkałem rozwiązania mojego problemu.Mam ogrzewanie wodne podłogowe w holu i w kuchni ,a w salonie tylko grzejniki.Chcialem ułożyć parkiet w salonie i chciałbym z nim wejść częściowo do kuchni i holu gdzie jest podłogówka.Tam bedzie połączony z kaflami.W sklepach większość sprzedawców twierdzi ,że do podłogówki to tylko parkiet warstwowy.Ja chciałbym zastosować lity .I pojawiają się pytania:
    1-jak będzie się zachowywał parkiet na granicy ogrzewania podłogowego tzn na linii salon -hol,czy należy się tu spodziewać szczelin?
    2- czy można zastosować parkiet o gr 14 mm?
    3-czy powinien mieć pióro,wpust aby był stabilniejszy?
    4- czy lepiej będzie się zachowywał parkiet o małych wymiarach czy może być długa i szeroka deska?
    5-czy powinien być klejony do wylewki czy układany jako pływający?
    6-myślałem o merbau lub doussie ale może jeszcze inny gatunek powinienem brać pod uwagę?
    Trochę się tego uzbierało i nie ukrywam,że bardzo liczę na pomoc ponieważ odnoszę wrażenie ,że w sklepach odpowiedzi są ściśle" powiązane " z ofertą

  6. #286
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZIKO
    Witam i proszę o radę.Przekopałem się przez forum ale nie spotkałem rozwiązania mojego problemu.Mam ogrzewanie wodne podłogowe w holu i w kuchni ,a w salonie tylko grzejniki.Chcialem ułożyć parkiet w salonie i chciałbym z nim wejść częściowo do kuchni i holu gdzie jest podłogówka.Tam bedzie połączony z kaflami.W sklepach większość sprzedawców twierdzi ,że do podłogówki to tylko parkiet warstwowy.Ja chciałbym zastosować lity .I pojawiają się pytania:
    1-jak będzie się zachowywał parkiet na granicy ogrzewania podłogowego tzn na linii salon -hol,czy należy się tu spodziewać szczelin?
    2- czy można zastosować parkiet o gr 14 mm?
    3-czy powinien mieć pióro,wpust aby był stabilniejszy?
    4- czy lepiej będzie się zachowywał parkiet o małych wymiarach czy może być długa i szeroka deska?
    5-czy powinien być klejony do wylewki czy układany jako pływający?
    6-myślałem o merbau lub doussie ale może jeszcze inny gatunek powinienem brać pod uwagę?
    Trochę się tego uzbierało i nie ukrywam,że bardzo liczę na pomoc ponieważ odnoszę wrażenie ,że w sklepach odpowiedzi są ściśle" powiązane " z ofertą
    1. mogą pojawic się nieznaczne szczeliny. Zalezy od wilgotności parkietu, gatunku drewna i klimatu na poziomie parkietu.
    2.Mozna a nawet lepiej stosowac cieńszy. Mniejszy opór przenikania ciepła.
    3. Powinien miec pióro-wpust.
    4 Parkiet o małych wymiarach bedzie zachowywał się lepiej. Jeżeli deska to wielowarstwowa na sklejce i z warstwą użytkową powyżej 4mm.
    5. Powinna byc klejona do podłoża mniejsze zużycie energii cieplnej.
    6. Merbau, Doussie, Teak, Iroko, Dąb i inne gatunki drewna o duzej stabilności i małym skurczu/pęcznieniu, także drewno termicznie modyfikowane lub belmadur.
    O tym wszystkim było tutaj na forum bardzo dużo napisane, ale pytaj dalej.
    Najważniejsze w tych pracach to nie układanie parkietu czy desek ale przygotowanie podłoża i drewna do układania. Tutaj najczęściej leżą późniejsze problemy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #287
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Obok mojego domu tak z kilometr bo ja w polu mieszkam i wszędzie mam tak do sąsiadów facetowi założyli specjalną deskę na ogrzewanie podłogowe jakieś wymyślne frezy.Cena też kosmiczna. W grudniu i to tak na początku skończył mu już się gaz w zbiorniku przewidziany na całą zimę, w domu zimno jak w psiarni. Zamek Królewski w Warszawie. Piękne parkiety. Parkiet jest z nami od stuleci, poczciwy, najlepszy, ciepły. Szczególnie ten nasz polski. Ma swoje wymagania. Jedno proste i skromne. Nie skakać wilgotnością.

  8. #288

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki za odp.Szukałem na forum ale było bardzo dużo nt chemii a nt podłogówki niewiele znalazłem-jeśli można to proszę o jakieśl linki jęśli jest to w osobnym temacie.
    1-"nieznaczne" tzn czego mogę się spodziewać? 0,5mm? 1mm?- i czy po zimie znikaja?
    2- pióro i wpust -czyli nie wchodzi w grę lamelkowy-przemysłowy?
    3-myślałem o litym ponieważ odnoszę wrażenie ,że jest on bardziej trwały i można go więcej razy odnawiać,ale czy tak jest?

  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07
    Obok mojego domu tak z kilometr bo ja w polu mieszkam i wszędzie mam tak do sąsiadów facetowi założyli specjalną deskę na ogrzewanie podłogowe jakieś wymyślne frezy.Cena też kosmiczna. W grudniu i to tak na początku skończył mu już się gaz w zbiorniku przewidziany na całą zimę, w domu zimno jak w psiarni. Zamek Królewski w Warszawie. Piękne parkiety. Parkiet jest z nami od stuleci, poczciwy, najlepszy, ciepły. Szczególnie ten nasz polski. Ma swoje wymagania. Jedno proste i skromne. Nie skakać wilgotnością.
    tak ale ta podłogówka wymusza u mnie mniejszą grubość i o tradycyjnym mogę zapomnieć

  10. #290
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZIKO
    Serdeczne dzięki za odp.Szukałem na forum ale było bardzo dużo nt chemii a nt podłogówki niewiele znalazłem-jeśli można to proszę o jakieśl linki jęśli jest to w osobnym temacie.
    1-"nieznaczne" tzn czego mogę się spodziewać? 0,5mm? 1mm?- i czy po zimie znikaja?
    2- pióro i wpust -czyli nie wchodzi w grę lamelkowy-przemysłowy?
    3-myślałem o litym ponieważ odnoszę wrażenie ,że jest on bardziej trwały i można go więcej razy odnawiać,ale czy tak jest?
    1.po zimie znikają.
    2. raczej niewskazane, dochodzi łatwiej do łódkowania chyba, że klepka w klepkę słoje stojące czyli sort ekslusiv.
    3. ddokadnie tak jest lite drewno ma nad wpustem przy grubości 22mm 10mm warstwy użytkowej, zaś 14mm grubośc- 6mm; 16mm -7mm;19mm -8mm. Parkiety lite są "wieczne" leżą na podłodze przez pokolenia.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Zamek Królewski w Warszawie. Piękne parkiety. Parkiet jest z nami od stuleci, poczciwy, najlepszy, ciepły. Szczególnie ten nasz polski. Ma swoje wymagania. Jedno proste i skromne. Nie skakać wilgotnością.
    Ja Ciebie bardzo prosze...akurat moi troche tam walczyli zadnych parkietów od stuleci tam nie ma spłonoł praktycznie doszczętnie..podczas wojny..jeden rodzaj parkietu jest od przełomu lat 70-80tych a teraz w 2007 roku około 2 tys metrów..jest nowego woskowanego woskiem pszczelim..w piwniczkach..i kilka pokoi na parterze..

    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  12. #292
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie chemii do parkietu :

    1) Merbau deska 9x40 cm (grubość 15mm), jadalnia i salon, jeżeli ma to znaczenie to przyklejony na Uzin MK92 grunt PE414 - jaką szpachlę i lakier "wodny" polecacie ? Co do lakieru to myślałem o Bona Traffic półmat+ systemowy podkład, natomiast nie wiem jakiego "kitu" do szpachlowania użyć. Co wy byście zastosowali ?

    2) Jesion ciemny (królewski), deski 7x42 cm (grubość 22mm), sypialnie na piętrze, klejony na Uzin MK77. To samo pytanie, jaką szpachlę i lakier wodny polecacie, ja pierwotnie chciałem tak samo jak na parter Bona Traffic

    Z góry dziękuję za odzew

    pozdrawiam

    Dawid

  13. #293

    Domyślnie

    Witam
    Za kilka dni odbieramy dom i mam kilka pytań:
    1) Co zrobić w sytuacji kiedy podłoże nie będzie spełniało wymogów wilgotności a chcieliśmy położyć deski parkietowe lite Iroko /z DLH/. Musimy się wprowadzić w ciągu 2 miesięcy.
    2) Czy warstwowa podłoga jest alternatywą ?
    To na razie hipoteza ale nie do końca wiemy co zastaniemy i jaki będzie wynik pomiarów podłoża a czasu na decyzje mało. Zależy nam na drewnianych podlogach a z paneli już dawno się wyleczyliśmy.

  14. #294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał vito31
    Witam
    Za kilka dni odbieramy dom i mam kilka pytań:
    1) Co zrobić w sytuacji kiedy podłoże nie będzie spełniało wymogów wilgotności a chcieliśmy położyć deski parkietowe lite Iroko /z DLH/. Musimy się wprowadzić w ciągu 2 miesięcy.
    2) Czy warstwowa podłoga jest alternatywą ?
    To na razie hipoteza ale nie do końca wiemy co zastaniemy i jaki będzie wynik pomiarów podłoża a czasu na decyzje mało. Zależy nam na drewnianych podlogach a z paneli już dawno się wyleczyliśmy.
    do 6% wilgotności odetnie wilgoć preparatem pu280 z loby np...w dwie godziny...warstwówka nie jest alternatywa pod kazde drewno jake by bnie było powinno sie trzyamc 1,8% wilgotności..

    jest w predkosci alternatywa..ale o gr 14 mm i 6mm wasrtwy uzytkowej drewna ..prosze..bedzie cieszyc dłuzej niz 11 stka o wiele dłużej..finish parkiet czy parat dos ..z dabexu
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  15. #295
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał vito31
    Witam
    Za kilka dni odbieramy dom i mam kilka pytań:
    1) Co zrobić w sytuacji kiedy podłoże nie będzie spełniało wymogów wilgotności a chcieliśmy położyć deski parkietowe lite Iroko /z DLH/. Musimy się wprowadzić w ciągu 2 miesięcy.
    2) Czy warstwowa podłoga jest alternatywą ?
    To na razie hipoteza ale nie do końca wiemy co zastaniemy i jaki będzie wynik pomiarów podłoża a czasu na decyzje mało. Zależy nam na drewnianych podlogach a z paneli już dawno się wyleczyliśmy.
    Pomiar musi by wykonany prawidłowo a próbka pobrana nie tylko z wierzchu ale z całej grubości a najlepiej z 2/3 od dołu czyli od folii nad styropianem.
    jeżeli będzie wilgotnośc 3%-4% nalezy wykonac blokadę przeciw wilgoci z epoksydu lub poliuretanu.
    Żadne drewno nie może by alternatywą na mokre podłoże. W zakresie 2,0-2,3% można ułożyc folię minimum 0,4 na zakładkę 20 cm, zakładki złączyc taśmą dwustronnie klejącą butadienową. folię wywinąc na ścianę 15cm i ułoży dechy wielowarstwowe pływaająco. Wielowarstwowe deski powinny mie minimum 4 mm warstwy wierzchniej.
    Kiedy wylano wylewkę? Jaka jest gruba? Od kiedy grzano pomieszczenia? Kiedy skończyły się prace mokre?
    Czy pomieszczenia były wietrzone i jak często? Co się teraz tam dzieje i jak wygląda podłoże, leży coś na nim i leżało przed tem?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  16. #296
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Aby użyc blokadę p. wilgoci należy sprawdziź czy wylewka niema na wierzchu twardzieli czyli cieńkeiej 0,3-0,5mm grubości warstwy tak zwartej, że nie przepuszcza żadnych lub bardzo znikomą ilośc cieczy gruntujących.
    Mozna sprawdzic np. wylej odrobinę wody na wylewkę około 10ml a obok przeszlifuj mocno kawałek wylewki papierem ściernym 24 lub 36 i też wylej. porównaj szybkośc wnikania w wylewkę. jeżeli woda na nie szlifowanej stoi to trzeba ją szlifowa inaczej grunt spowoduje utworzenie się filmu, który spowoduje brak adhezji (przyczepności) kleju z wylewką.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #297
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij
    Mam pytanie odnośnie chemii do parkietu :

    1) Merbau deska 9x40 cm (grubość 15mm), jadalnia i salon, jeżeli ma to znaczenie to przyklejony na Uzin MK92 grunt PE414 - jaką szpachlę i lakier "wodny" polecacie ? Co do lakieru to myślałem o Bona Traffic półmat+ systemowy podkład, natomiast nie wiem jakiego "kitu" do szpachlowania użyć. Co wy byście zastosowali ?

    2) Jesion ciemny (królewski), deski 7x42 cm (grubość 22mm), sypialnie na piętrze, klejony na Uzin MK77. To samo pytanie, jaką szpachlę i lakier wodny polecacie, ja pierwotnie chciałem tak samo jak na parter Bona Traffic

    Z góry dziękuję za odzew

    pozdrawiam

    Dawid
    1. klej MK92 jeszcze w 2007 zawierał MDI czyli rakotwórczy Diphenylmethan-Diisocyjaniat. należy się upewni czy ten związek chemiczny usunięto. lepiej zamieni na jednoskładnikowy poliuretan. Użyj lakier Loby WS 2K Supra + podkład loby i loby fugenkitloesung wodorozcieńczalny lub syntetyczny.

    2. Na piętro zastosuj zamiast coraz gorszych klejów syntetycznych (krótkotrwałych 3-5 Lat) poliuretanowy. Sprawdź podłoże czy pod klej poliuretanowy musisz dawa grunt. Kleje poliuretanowe na ogół nie wymagają podkładu-gruntu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #298

    Domyślnie

    "parkiet o malych wymiarach będzie zachowywał się lepiej" dotyczy to ogrzewania podłogowego.Czy wymiary parkietu 15x60/70x300-600mm to te "małe"?Jakie są te minimalne wymiary na rynku - z piórem i wpustem przy grubości 14- 15 mm?

  19. #299
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZIKO
    "parkiet o malych wymiarach będzie zachowywał się lepiej" dotyczy to ogrzewania podłogowego.Czy wymiary parkietu 15x60/70x300-600mm to te "małe"?Jakie są te minimalne wymiary na rynku - z piórem i wpustem przy grubości 14- 15 mm?
    Stosunek 1:4 czyli grub. do szerokości 1,5cm x 6cm bardzo dobrze. Gatunek drewna się liczy. Wilgotnosc drewna i podłoża w warstwie dolnej.
    Wiecej danych. Wymiar jest okey.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #300

    Domyślnie

    witam !
    mam pytanie.... fachowcy polakierowali podłogę u siostry, jest to mozaika jesionowa..... rzucili raz Capon i dwa razy lakier, półmat (nie wiem jaki...)
    i teraz patrzę na tę podłogę i widzę że warstwa lakieru nie jest idealnie gładka, ale ma na całej powierzchni takie jakby małe paproszki czy grudki....
    ile właściwie tych paproszków może być ? bo ja mam wrażenie, że jest ich zbyt dużo..... są na to jakieś normy ?
    BOHO
    Warszawa

Strona 15 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony