dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 146
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 2905
  1. #321

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa odpowiedzialności za wykonaną pracę (np za duże szczeliny zimą,klawiszowanie,łódeczkowanie itp) w przypadku jeśli parkiet kupię sam ?Wiadomo,że w przypadku jakichkolwiek reklamacji sprzedawca parkietu powie,że to wykonawca zawinił, natomiast wykonawca stwierdzi :sam Pan kupił ,ja za to nie odpowiadam. To jedno pytanie.Natomiast drugie z tej samej kategorii : Każdy fachowiec pracuje z reguły na swojej ulubionej chemii (pewnie nierzadko wiąże się to z prowizją od zakupu) .Jeśli ja chciałbym coś innego co jest polecane przez ludzi znajacych się na rzeczy a przy tym obiektywnych to jeśli wystąpią problemy po ułożeniu to też na pewno usłyszę : ja pracuję już tyle lat i nie miałem reklamacji ale Pan chciał taką ,to tak teraz jest.
    [/b]

  2. #322

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Są również parkiety z bardzo twardego lapacho o grubosci 8mm na klej poliuretanowy. Parkiet jest już lakierowany.
    Są również bardzo ładne parkiety o grubości 11mm też lakierowane lub olejowane.
    Szukam na stronach internetowych i nic takiego nie mogę znaleźć. Poszukiwane wenge lub coś innego bardzo ciemnego. Czy przy 11mm uda się to połączyć na korek z gresem, który przeważnie ma 8,5mm?

  3. #323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    jasne ze sie da..sa takie parkiety..i sa takie lamele..na 10mm..jatobe ostatnio i ipe widziałem 10mm gr..ale wolałbym lamele niz..klepke warstwa uzytkowa jest wieksza..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  4. #324

    Domyślnie

    Ja to takie lite parkiety uznaję- myślałam, że to jest właśnie klepka a lamele to mi się z jakimiś warstwami kojarzą.

  5. #325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    To źle ci sie kojarzą parkiet lamelowy to taki który jest jak najbardziej lity tylko nie ma pióra - wpustu..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  6. #326
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    A jak jest z teakiem (dokładnie z parkietem przemysłowym)- też tak się kurczy i rozkurcza jak jest sucho w domu? Wszystkie drewna tak mają?
    REKLAMA

  7. #327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    wszystkie materiały budowlane tak maja..w tym drewno również..ale jeśli chodzi o teaka i to w przemysłówce..to akurat najmniej pracujacy ..element lity drewniany jaki jest dostepny.,na rynku..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  8. #328
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Fajnie bo w środę wchodzą nam cyklinować taki parkiet. Ale po lekturze tego wątku strasznie się bałam układania, teraz z trwogą myslę o olejowaniu i cyklinowaniu... i jeszcze o tej wilgotnosci. Poczatkowo myślałam że to prosta robota, 1 wybór - parkietu. Teraz widzę że wszystko łatwo zespuć. Narazie jednak parkiet wygląda ładnie. Nasz parkieciarz mówi, że po oleju będzie git, ale w sklepie ktoś nas straszył, że przez pierwszy miesiąc po oleju będzie taki szalony kolorystycznie że nie da się na niego patrzeć. Jakie Ty masz doświadczenia Duchu?
    REKLAMA

  9. #329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    szalony kolorystycznie... a cóż to znaczy..?? ogólnie..pod olejem posadzki wyglądaja slicznie żyją sa przyciemnione..i maja wspaniale wyeksponowane ..usłojenia..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  10. #330
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Ja to tak rozumiem że te rózne barwy jakie są w teaku będa bardzo nasycone i przez to zrobią się duże konrasty, tyle barw że aż będzie razić. Ten facet wyraził się że jest szalony kolorystycznie i że wali po oczach przez pierwszy miesiąc. Narazie surowy parkiet jest kolorowy, ale te kolory są ładne, jak będą głębsze tak jak piszesz to wg. mnie ślicznie.
    dzięki M
    REKLAMA

  11. #331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    oj ale teak sztorcowy bywa przeróżny..masz taki??



    czy taki...


    czy w jezszcze inny z elemantami zieleni..te dwa zdj akurat pod lakierem ..teak to jest
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  12. #332
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    mam na dziko, ale nie taki ciemny jak 1 i nie taki jasny jak 2. takich kawałków zielonkamwych tez chyba trochę jest.
    Ale zdjęcia fajne. dzięki
    REKLAMA

  13. #333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    kupowałas w casto??
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #334

    Domyślnie "leżakowanie" parkietu egzotycznego

    Mam zamówiony parkiet IROKO.
    Czy taki parkiet powinien przez jakiś (jaki) czas leżakować w mieszkaniu w którym ma być położony?
    Importer parkietu, który jednocześnie będzie kładł u mnie parkiet twierdzi że przetrzymują parkiet w odpowiednich warunkach u siebie i nie ma potrzeby leżakowania parkietu w docelowym miejscu..

  15. #335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    dobrze utrzymuje..powinien byc dostarczony w wilgotności 9+-2%...parkiety jak sie ukladało na bitumach..klejach ..typu parkieciarz..wtedy sie sezonaowało..pozatym z ich wilgotnoscia i jakoscia kiedys było bardzo nietęgo..

    ja jestem zwolennikiem..ułożenia..i odczekania około 21 dni ..i popzniejszego cyklinowania choc sa tzw szybkie systemy..dla posadzek litych..pełna wartośc powłoka klejowa pu210 z loby ma w 24 godziny i juz mozna cyklinowac i olejowac czy lakierować..ale to sie robi na jakis inwestycjach gdzie jest nóż na gardle..generalnie ja zawsze 21 dni czekam z cyklinowaniem od ułożenia..dla właśnie stabilizacji drewna w danych warunkach..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  16. #336
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Nie kupowałam teaku w casto, tylko w Opexie w Warszawie. Mam zdjęcie, ale z komórki więc wiele nie zobaczysz. Widac tam schody, a właściwie 'larwę' schodów. Nie będa takie. Ale wracając do teaku:[img][/img]
    REKLAMA

  17. #337
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    [quote="ghost34"]dobrze utrzymuje..powinien byc dostarczony w wilgotności 9+-2%...parkiety jak sie ukladało na bitumach..klejach ..typu parkieciarz..wtedy sie sezonaowało..pozatym z ich wilgotnoscia i jakoscia kiedys było bardzo nietęgo..

    ja jestem zwolennikiem..ułożenia..i odczekania około 21 dni ..i popzniejszego cyklinowania choc sa tzw szybkie systemy..dla posadzek litych..pełna wartośc powłoka klejowa pu210 z loby ma w 24 godziny i juz mozna cyklinowac i olejowac czy lakierować..ale to sie robi na jakis inwestycjach gdzie jest nóż na gardle..generalnie ja zawsze 21 dni czekam z cyklinowaniem od ułożenia..dla właśnie stabilizacji drewna w danych warunkach..[/quote
    Duchu musimy zrobić jakąś kompanię by wybić z głowy to ,,sezonowanie" parkietu przed ułożeniem. Czasy komuny i mokrego parkietu w paczkach powiązanych drutem już mineły. A układanie parkietu który doszedł z 9% do eksploatacyjnych 14-15% to masakra. Dwa-trzy posty wcześniej ktoś zamówił iroko. Fajnie się po nim pisze paznokciem. Duchu czemu ludzie kupują materiały choć nie mają pojęcia a później tylko usiąść i płakać co z tym zrobić.
    Ja zawsze naciskam jeśli nie jest za późno. Nie kupujcie niczego sami. Powiedzcie tylko czego oczekujecie powiem wszystkie za i przeciw i kupię jako firma za połowę ceny. A tak na marginesie to chętnie bym Cię poznał osobiście, Jarkakura też. A może już się znamy?

  18. #338

    Domyślnie

    Od kilku dni glowie sie , czytam i pytam i juz niec nie wiem co mam polzyc czy panele czy jakis gotowy parkiet. Za bardzo nie moge poszalec gdyz mamy wylane posadzki i wczesniej nastwilam sie na panele a teraz zaczynam sie zastanwiac czy to byl dobry pomysl????? Bardzo prosze o rade

  19. #339

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał Ewa7506
    Ja namawiam siostrę do drewnianych chociaż w salonie ale... zrobiła już wylewki bez różnicy poziomów więc ciężko będzie znaleźć drewno o grubości 9-10mm
    Są również parkiety z bardzo twardego lapacho o grubosci 8mm na klej poliuretanowy. Parkiet jest już lakierowany.
    Są również bardzo ładne parkiety o grubości 11mm też lakierowane lub olejowane.
    Madzikownia tu jest odpowiedź
    Pozdrawiam
    Ewa

  20. #340

    Domyślnie Odcienie parkietu Iroko

    Przyjechał do mnie własnie parkiet egzotyczny - IROKO..
    No i mam pewnien problem.. albo i nie..
    Jako klase na paczkach mam PRIMO z dopiskiem (chiaro - jasny), medio (średni), scuro (ciemny)..

    Czy ktoś się orientuje czy taka dowolnośc jest normalna.. czy w pierwszej klasie płacą najwyższą cenę za dany parkiet wszystkie paczki powinny być w takim samym odcieniu..

    Pytam tutaj.. ponieważ jak na razie ze wzgledu na godziny pracy firmy ktora mi sprzedala parkiet nie mam już możliwości z nimi kontaktu dzisiaj.. ponadto nie znajac się w zasadzie mogą mi wcisnąć wszystko..

Strona 17 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony