dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 146
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 2905
  1. #341

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07
    Dwa-trzy posty wcześniej ktoś zamówił iroko. Fajnie się po nim pisze paznokciem. Duchu czemu ludzie kupują materiały choć nie mają pojęcia a później tylko usiąść i płakać co z tym zrobić.
    No ja je zamówiłem .. co masz na mysli z tym "pisaniem paznokciem" twardość ??

  2. #342
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filippo
    Cytat Napisał fredi07
    Dwa-trzy posty wcześniej ktoś zamówił iroko. Fajnie się po nim pisze paznokciem. Duchu czemu ludzie kupują materiały choć nie mają pojęcia a później tylko usiąść i płakać co z tym zrobić.
    No ja je zamówiłem .. co masz na mysli z tym "pisaniem paznokciem" twardość ??
    Nie przejmuj się większośc drewien nie wytrzyma tzw. pisania paznokciem.
    To znaczy pod naciskiem paznokcia powwstaje ślad w drewnie. Bez przesadzy.
    Iroko ma twardośc dębu. Jest to twardośc w zakresie 34N/mm2. Oczywiście jak to z drewnem bywa jest to średnia twardośc. Są fragmenty iroko o twardości dochodzacej do 55N/mm2 a takze 24N/mm2. Wszystko zalezy z którego miejsca pnia pochodzi ten kawałek. Tak jest z każdym drewnem.
    Jeżeli zamówiłeś mix to jest wszystko w porządku. Napisz, co zamówiłeś?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #343

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał Filippo
    Cytat Napisał fredi07
    Dwa-trzy posty wcześniej ktoś zamówił iroko. Fajnie się po nim pisze paznokciem. Duchu czemu ludzie kupują materiały choć nie mają pojęcia a później tylko usiąść i płakać co z tym zrobić.
    No ja je zamówiłem .. co masz na mysli z tym "pisaniem paznokciem" twardość ??
    Nie przejmuj się większośc drewien nie wytrzyma tzw. pisania paznokciem.
    To znaczy pod naciskiem paznokcia powwstaje ślad w drewnie. Bez przesadzy.
    Iroko ma twardośc dębu. Jest to twardośc w zakresie 34N/mm2. Oczywiście jak to z drewnem bywa jest to średnia twardośc. Są fragmenty iroko o twardości dochodzacej do 55N/mm2 a takze 24N/mm2. Wszystko zalezy z którego miejsca pnia pochodzi ten kawałek. Tak jest z każdym drewnem.
    Jeżeli zamówiłeś mix to jest wszystko w porządku. Napisz, co zamówiłeś?
    W zasadzie nie byo mowy o mix'ie.. zamowiłem iroko I klasa, z zaznaczeniem ze chce mieć jednolita podlogę (bo wczesniej byla rozmowa o różnorodności i kl II)..

  4. #344

    Domyślnie Nawilżacze..

    W aspekcie kładzenia parkietu egzotycznego mam jeszcze pytanie o nawilżacz..
    Czy stosuje się nawilżanie w trakcie kladzenia parkietu, gdy jest za suche powietrze w pomieszczeniu.. ?? Kto to w takiej sytuacji dostarcza - klient??

    No i w aspekcie przyszlosci i parkietu - czy powinno się stosować nawilżanie??

  5. #345

    Domyślnie

    Mam zamiar porobić wstawki z deski trójwarstwowej Kahrsa pomiędzy gresem polerowanym. moze mi ktoś poradzić jak to fachowo zrobić. Wiem,że trzeba je przykleić do podłoża i zastosować korek jako dyletacje. Jaka jest kolejność prac, jak " zamontować" korek i go wykończyć. Czy można to zrobić samemu. Proszę o poradę ponieważ wyceny firm zajmujacych się tym zagadnieniem są kosmiczne.

  6. #346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Deski gotowej czy tez panela..na korek..noo stary..powoodzenia jeszcze tylko powiedz ze masz nieregularna krawedz kafelek..ceny sa kosmiczne bo aby to bdb zrobic to trzeba pol stolarni zawiesc do klienta i nie brac z metra tylko na roboczogodniny a jak sie lekko panel postrzepi..kto za niego zapłaco oczywiscie parkieciarz stad masz cene z kosmosu przerabiałem takie tematy zrobiłbym te delatacje..na listwie w kształcie literki T.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie Re: Nawilżacze..

    Cytat Napisał Filippo
    W aspekcie kładzenia parkietu egzotycznego mam jeszcze pytanie o nawilżacz..
    Czy stosuje się nawilżanie w trakcie kladzenia parkietu, gdy jest za suche powietrze w pomieszczeniu.. ?? Kto to w takiej sytuacji dostarcza - klient??

    No i w aspekcie przyszlosci i parkietu - czy powinno się stosować nawilżanie??
    Powinno sie stosowac jesli .wartosc wilgoci w pomieszczeniu spada i utrzymuje sie ponizej 45%..zawze niezaleznie czy klade drewno czy cyklinuje czy lakieruje,olejuje..czy uzywam..jeśli jest niewłasciwa wilgotnosc drewno dazy do równowagi higroskopijnej i sie zsycha ..kazde..tylko jeden gatunek reaguje szybcie drugi wolniej..nioo pisaliśmuy w e wszystkich watkach po 30 razyy ło tem..hehe poniał??
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  8. #348
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    jezeli rozmawiałeś o podłodze w klasie primo to nie mogą ci oferowac trzech różnych kolorów tymbardziej, że mowa też była o jasnym iroko.

    Następna sprawa wilgotnośc. Podczas montażu wilgotnosc jest ważna tak drewna jak i otoczenia. Musisz znac wilgotnośc drewna i do niej dopasowac wilgotnośc otoczenia. Oczywiscie nie może byc tak, że drewno ma 14% i będziesz utrzymywał 80% wilgotnośc otoczenia.
    Drewno powinno miec około 8-10% wwtedy wystarczy 40-60% wilgotnośc w pomieszczeniu. Taką wilgotnośc powinieneś utrzymywac przez cały rok.
    Jaką wilgotnosc ma drewno i pomieszczenie. temperatura w pomieszczeniu też jest ważna-około18C. Poza tym Ghost ma rację. Ta cała wiedza na ten temat tkwi od paru miesięcy a może i dłużej na tym forum.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #349
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kordian
    Mam zamiar porobić wstawki z deski trójwarstwowej Kahrsa pomiędzy gresem polerowanym. moze mi ktoś poradzić jak to fachowo zrobić. Wiem,że trzeba je przykleić do podłoża i zastosować korek jako dyletacje. Jaka jest kolejność prac, jak " zamontować" korek i go wykończyć. Czy można to zrobić samemu. Proszę o poradę ponieważ wyceny firm zajmujacych się tym zagadnieniem są kosmiczne.
    Samemu nie próbuj. Taka zabawa pięknie wygląda ale też pięknie kosztuje. są to prace, które muszą byc wykonane perfekcyjnie. Sprzęt do takich prac kosztuje parę tysięcy złotych.
    Poza tym o jakie wstawki ci chodzi wielkości jednej płytki, czy może kilku płytek. Grubośc płytek musi byc zgrana do prawie zera z deską. Deska musi byc przycięta tak dokładnie, że raz włożona tam zostaje razem z korkiem 5mm po obwodzie. Na desce jak pisze Ghost żadnych wystrzępień. Krawędzie deski lekko przeciągniete papierem ściernym. Następnie korek musi wystawac z jakieś 5mm. Korek należy obciąc nożem do tapet na tyle wysuniętym aby miał oparcie na kaflach i desce a następnie ruchami jak przy cieciu piłą ręczną obciąc gładko. Okleic kafle i deskę po obwodzie lekko przeszlifowa powierzchnie korka i polakierowac. papier ściagnąc gdy lakier jest mokry. Po wyschnieciu lakieru nalezy ponownie okleic kafle i deskę i położy lakier drugi raz papier zdjąc.
    To musi kosztowac. I wcale nie są to kosmiczne ceny. W tym czasie można zarobi dużo wiecej na innej mniej skomplikowanej pracy ale na wiekszej powierzchni.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #350

    Domyślnie

    Wstawki mam różne. Oto ich wymiary: 240 cm X 300 cm, 155 cm x 225 cm , 5 kostek 60 cm x 60 cm oraz 26 cm x 300 cm i 32cm x 200 cm.A czy można zastosować korek w płynie ( natryskoy np. firmy BOSTIK). Niektórzy forumowicze tak zrobili z tego co czytałem.

  11. #351
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domalami

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kupiliśmy mieszkanie w którym jest parkiet. Parkiet jak sądzę jest bukowy i ma z 15 lat. Chcielibyśmy go odnowić. Niestety ma dość spore szpary, gdzieniegdzie jest trochę luźny... Czy moglibyście nam coś poradzić? Mam zdjęcia ale niestety zupełnie nie wiem jak je pokazać - proszę o pomoc w pokazaniu zdjęć, a przede wszystkim czy można coś zrobić z tym parkietem....

  12. #352
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kordian
    Wstawki mam różne. Oto ich wymiary: 240 cm X 300 cm, 155 cm x 225 cm , 5 kostek 60 cm x 60 cm oraz 26 cm x 300 cm i 32cm x 200 cm.A czy można zastosować korek w płynie ( natryskoy np. firmy BOSTIK). Niektórzy forumowicze tak zrobili z tego co czytałem.
    Oczywiście można. Nalezy jednak czysto pracowac. Okleic taśmą malarską szeroką obie strony. Wcisnąc korek i zdjąc taśmę. Nie czekaj aż taśma przyschnie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  13. #353
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał domalami
    Kupiliśmy mieszkanie w którym jest parkiet. Parkiet jak sądzę jest bukowy i ma z 15 lat. Chcielibyśmy go odnowić. Niestety ma dość spore szpary, gdzieniegdzie jest trochę luźny... Czy moglibyście nam coś poradzić? Mam zdjęcia ale niestety zupełnie nie wiem jak je pokazać - proszę o pomoc w pokazaniu zdjęć, a przede wszystkim czy można coś zrobić z tym parkietem....
    Oczywiście i zdecydowanie tak! Jeżeli jesteście z Trójmiasta to pomogę.
    Miejsca lużne można podklei klejem reakcyjnym wstrzykniętym pod deszczułki.
    Cyklinowac dośc rzdką masą szpachlową specjalnie rozrabianą na miejscu wypełnic szpary jeżeli duże 3-5mm to kilka razy. Następnie szlifowanie i lakierowanie albo olejowanie można zmieni kolor etc.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #354
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał domalami
    Kupiliśmy mieszkanie w którym jest parkiet. Parkiet jak sądzę jest bukowy i ma z 15 lat. Chcielibyśmy go odnowić. Niestety ma dość spore szpary, gdzieniegdzie jest trochę luźny... Czy moglibyście nam coś poradzić? Mam zdjęcia ale niestety zupełnie nie wiem jak je pokazać - proszę o pomoc w pokazaniu zdjęć, a przede wszystkim czy można coś zrobić z tym parkietem....
    Luźny parkiet. Wnioskuję po latach, że jest to buczyna na subicie ( Subit to klej do parkietu w czasach komunizmu). Właściwości: Klej co nie klei-parkietu , silnie rakotwórczy, Tylko przy buczynie pochodne ropy naftowej będące rozpuszczalnikami tej smoły przy lakierowaniu lakierami rozpuszczalnikowymi wyciągają na powierzchnię tłuste plamy. Jeśli mozecie zajrzeć pod parkiet gdzieś na jego krawędziach, przy ścianach i będzie czarna smoła to macie subit.
    Jeśli macie subit to możecie to wycyklinować, polakierować dobrym wodnym dwuskładnikiem ale bez szpachlowania bo jak klepki latają jak klawisze w fortepianie to i tak szpachla się nie utrzyma a tylko może wyciągnąć smołę na wierzch. Subit jest silnie rakotwórczy ale tato założył hektary podłóg na tej smole ma 82 lata i daj Boże każdemu takie zdrowie.

  15. #355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    no i wszycho niby dobrze ale nie do konca..podpiankować mozna jak najbardziej..szpachlować trzeba jak najbardziej..nie musi byc to subit a masa bitumiczna..jesli uzyje wodnego podkladu..na tego buka..bitum nie powinien wyjsc szczelinami za bardzo..i szpachlowac jak jarekkur napisal 5-6 razy ale rzadką zupka..pozdrawiam.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  16. #356
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domalami

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    No to teraz mnie przestraszyliście. Rakotwórcze itd. - mam nadzieje, że jednak użyli czegoś innego.

    Spróbuję wrzucić zdjęcia - mam nadzieję, że się uda.... Może uda się powiedzieć wtedy więcej.

    Acha, tak jesteśmy z Trójmiasta



    [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=84281060df753a49][IMG]http://images46.fotosik.pl/99/8

  17. #357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    klawiszuje to tzn góra dół całe chadza??
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  18. #358
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domalami

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie rozumiem pytania.... Jak nadepniesz, to klepka się nie podnosi, tylko czuć, że jest luźna, że pływa. Parkietu jest jakieś 60m2, takich miejsc luźnych jest może z 15 i jest to po kilka płytek. Ale tak jak widać na zdjęciach (na fotosiku jest ich więcej) jest też sporo szpar. Czy takie szpary da się zaszpachlować? Czy powinno się taki parkiet zdjąć i położyć na nowo i czy w ogóle tak się robi?

  19. #359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    mozna to zrobic na dwa sposoby mozna go przelozyc..i mozna go podkleic..obie rzeczy so do wykonania..jesli to punktowo..to zamiast szpachlowac ..mozna..wstawki porobić np..wszystko zalezy od umiejetnosci i skali problemu..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  20. #360
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domalami

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czyli reasumując: ten parkiet mimo tych szpar i luźnych klepek ma duże szanse wyglądać ładnie i oczywiście wszystko będzie zależeć od umiejętności fachowca czy tak?

    Chciałabym jeszcze zapytać o lakiery - polecacie wodne - przyznam, że parkieciarz z którym rozmawialiśmy pracuje na Domaluxie, zresztą jest to starszy człowiek. Jeśli nie znajdziemy innego parkieciarza, to mimo iż zostanie użyty Domalux (bo pan na tym pracuje, a za inne lakiery jakością nie odpowiada), czy parkiet ten ma szanse nadal dobrze wyglądać?
    Aktualnie mieszkamy w mieszkaniu gdzie również jest parkiet bukowy. Początkowo był on lakierowany właśnie lakierem wodnym (nie wiem jakim) i niestety gdy coś się wylało klepki podchodziły wodą... Kilka lat temu parkiet był cyklinowany i malowany oczywiście Domaluxem.... więc wiem jak to może wyglądać. Nie wiem natomiast jak wygląda parkiet pomalowany lakierami, które są przez Was polecane.....

Strona 18 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony