dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 146
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 2905
  1. #501

    Domyślnie

    bardzo dziekuje za odpowiedz - klej jest w cenie 70 zl za calosc brutto. pozdrawiam

  2. #502
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuksja
    bardzo dziekuje za odpowiedz - klej jest w cenie 70 zl za calosc brutto. pozdrawiam
    Kleje mają to do siebie, że jedne trzymają lata inne są tak ustawione, że po okresie rekojmi w tym przypadku 3 lata mogą sobie pozwolic się zestarzec, skruszec krótko mówiąc przestac trzymac parkiet. Cena zależy od zawartości i jakosci additiv-substancji podstawowych- które mają wpływ na wytrzymałośc, trwałośc, czas wiązania, trzymanie zęba, nawilżanie. Kleje tanie zaś zamiast tych substancji posiadają zbyt dużo tanich wypełniaczy. Dlatego ostrożnie z tym co wyjatkowo tanie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #503
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Nie znam ich dwuskładnika ale przez zimę spaliłem 60m mozaiki z ich jednoskładnikowego kleju. Jest jak płynna guma trzyma jak diabeł sołtysa ale po 5-6 latach są partie co krystalizują i z kleju robi się takie coś jak żółty cukier.
    Produkują to gdzieś pod Sochaczewem. Jak dom stawiałem to po sąsiedzku inny dom stawiała firma , raczej ,,firma" co w Anserze jest prawie na etacie bo szefostwo kasę z kontraktów z marketami wyciąga gigantyczną i budują się na grandę. Ludzie z tej firmy przychodzili do mnie na fuchy. Jeden był fachurą , mądry facet, studiował kiedyś w AGH ale wóda....Jak go podpuściłem na Ansera to opowiadał. To co wiem wystarcza by tego nie kupować.

  4. #504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    w wiskitkach podkupili ..na labor jedna pania z uznanej firmy spod wrocka jakies 2-3 lata temu nie glupia dziewczyna..i dwuskladnik akurat nie jest najgorszy,..polozyłem jakies 800m/kw na ich dwuskladniku pod kutnem ..ale ze za szybki mial czas otwarcia nie robiłem wiecej..zeba trzymał ładnie..

    choc wiadomo ze najwiecej na rynek wschodni sprzedaja..a syntetyk 5-10-15-20 to jakies 46-48% tylko substancji stałych mamasakra
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #505
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Duchu ja nie mówię żeby nie kupować. Ja nie kupuję, A jak klient przywita mnie z takimi klejami to face to face powiem mu co kupił.

  6. #506

    Domyślnie

    odnośnie mojego parkietu, firma oddała całe koszty zakupu i robocizny i dalej układam płytke wolę nie ryzykować, także dziękuję za wszystkie wskazówki dot. mojego już nie istniejącego parkietu w salonie. Pozdrawiam.

  7. #507
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtiP
    odnośnie mojego parkietu, firma oddała całe koszty zakupu i robocizny i dalej układam płytke wolę nie ryzykować, także dziękuję za wszystkie wskazówki dot. mojego już nie istniejącego parkietu w salonie. Pozdrawiam.
    Co było przyczyną, że parkiet odszedł od podkładu?
    Sprawdziłeś wilgotnośc na dnie wylewki?
    Sprawdziłeś wilgotnośc klepek od spodu i zwierzchu?

    Kafle leżą na klejach cementowo-gipsowych. Trwała wilgoc z podkładu może nie pozwolic na utwardzenie się kleju lub go po jakimś czasie zdekrystalizowac (rozsypac). Może również doprowadzic do zagrzybienia pod kaflami.
    Kafle wymagaja również suchego podkładu w granicach 2,5% - 3% mierzoną metodą CM-karbidową.

    Jeżeli firma zwróciła bez problemu wszystkie koszty, to znaczy, że jest coś na rzeczy co przeoczyli. Najczęściej firmy bronią się przed takimi zwrotami kosztów zwalając winę na użytkownika. Spór często musi rozsądzic rzeczoznawca lub buiegły sądowy. U Ciebie poszło za łatwo???
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #508

    Domyślnie

    szukam informacji w internecie i nie mogę znaleźć żadnej wzmianki - mam podłogę z merbau i pod lakierem na niektórych deskach pojawiły mi się zielone plamki, czy to normalna reakcja tego typu drzewa?

  9. #509
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWAF
    szukam informacji w internecie i nie mogę znaleźć żadnej wzmianki - mam podłogę z merbau i pod lakierem na niektórych deskach pojawiły mi się zielone plamki, czy to normalna reakcja tego typu drzewa?
    raczej te plamki powinny byc złotawe z odcieniem lekkiej zieleni-seledynu czy tak?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #510

    Domyślnie

    a dlaczego ja mam sprawdzać wilgotność przecież ten co układa powinien o to zadbać, a po za tym uważam sprawę za załatwioną i dzięki za komentarze.

  11. #511
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtiP
    a dlaczego ja mam sprawdzać wilgotność przecież ten co układa powinien o to zadbać, a po za tym uważam sprawę za załatwioną i dzięki za komentarze.
    Przepraszam źle mnie zrozumiałes. Oczywiście, że oni powinni to wszystko zrobic. mnie chodzi tylko i wyłącznie o to by podobnych szkód było jak najmniej. Aby każdy kto chce drewno na podłodze był przekonany, że wszystko zostało przeprowadzone prawidłowo.
    Oczywiście również dka ciebie się sprawa skończyła i to wyjątkowo pozytywnie.
    Wyjatkowa firma która uznała swoją winę i to tak szybko. Ja osobiście prosiłem o te ewentualne pomiary i komentarze firmy zanim sprawa się tak dobrze zakończyła. Tutaj na forum były rozpatrywane różne sprawy szkód i awarii na parkiecie, stąd moja dociekliwośc. Taka wiedza zawsze jest przydatna.
    By może jest znany powód szkód i o to pytałem.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #512

    Domyślnie

    powód szkód bliżej nie określony, pozdrawiam.

  13. #513

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał EWAF
    szukam informacji w internecie i nie mogę znaleźć żadnej wzmianki - mam podłogę z merbau i pod lakierem na niektórych deskach pojawiły mi się zielone plamki, czy to normalna reakcja tego typu drzewa?
    raczej te plamki powinny byc złotawe z odcieniem lekkiej zieleni-seledynu czy tak?
    trudno mi odpowiedzieć - dla mnie są zielone o mniej lub bardziej intensywnym odcieniu:

    lub jaśniejsze

    starałam sie zrobic tak zdjecia, zeby oddawaly to co widze rzeczywiscie
    plamki są głównie widoczne na jednym rodzaju deski

  14. #514
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Masz egzotyczny parkiet to i egzotycznego grzyba. Tropiki to wszelakiego rodzaju robactwo i pleśnie. Robale ludzi tam zjadają. Napijesz się wody to jakieś glizdy możesz też połknąć, które później toczą ciało. Drewno z tamtego gorącego, mokrego piekła może przywieść wszystko.

  15. #515
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWAF
    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał EWAF
    szukam informacji w internecie i nie mogę znaleźć żadnej wzmianki - mam podłogę z merbau i pod lakierem na niektórych deskach pojawiły mi się zielone plamki, czy to normalna reakcja tego typu drzewa?
    raczej te plamki powinny byc złotawe z odcieniem lekkiej zieleni-seledynu czy tak?
    trudno mi odpowiedzieć - dla mnie są zielone o mniej lub bardziej intensywnym odcieniu:

    lub jaśniejsze

    starałam sie zrobic tak zdjecia, zeby oddawaly to co widze rzeczywiscie
    plamki są głównie widoczne na jednym rodzaju deski
    Faktycznie na dolnym zdjęci są zielonkawe. Powyżej raczej jest to normalne i naturalne w merbau. Ciekawe!? Na razie nie jestem w stanie cokolwiek rozsądnego powiedziec.

    Jakie były użyte lakiery podkładowe i nawierzchniowe?
    czym jest zmywana podłoga?
    tak poza tym jest to pod lakierem więc tutaj i tak nie wiele da się zrobic.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  16. #516

    Domyślnie

    znalazłem wreszcie trochę czasu i przejechałem podkładowym po moim "bukowisku" - trochę wolno schnie więc lakier dopiero jutro. Znalazłem w swoim apu2 taką małą buteleczkę - piszą na niej że dodawać jeśli warunki lakierowania nie są optymalne albo żeby lepiej odpowietrzał się lakier - u mnie warunki raczej optymalne (temp., wilgotność wszystko w normie) - mam dodać czy nie?
    Dom ....drogi dom ...ech

  17. #517
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał .ajk
    znalazłem wreszcie trochę czasu i przejechałem podkładowym po moim "bukowisku" - trochę wolno schnie więc lakier dopiero jutro. Znalazłem w swoim apu2 taką małą buteleczkę - piszą na niej że dodawać jeśli warunki lakierowania nie są optymalne albo żeby lepiej odpowietrzał się lakier - u mnie warunki raczej optymalne (temp., wilgotność wszystko w normie) - mam dodać czy nie?
    Ajk pewnie to spowalniacz wiązania lakieru w wysokich temperaturach. Upałów nie mamy to możesz go sobie darować.

  18. #518

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07
    Ajk pewnie to spowalniacz wiązania lakieru w wysokich temperaturach. Upałów nie mamy to możesz go sobie darować.
    Dzięki Fredi07
    Dom ....drogi dom ...ech

  19. #519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    mozesz ale wale nie musisz ja go zawsze dolewam..i poprawia on rozlewnosc lakieru wiec dodaj..dluzej lakier wiaze..wiec sie lekko lepiej rozlewa bezpieczniej dla ciebie jak dolejesz latwiej sie polączy...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  20. #520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał .ajk
    znalazłem wreszcie trochę czasu i przejechałem podkładowym po moim "bukowisku" - trochę wolno schnie więc lakier dopiero jutro. Znalazłem w swoim apu2 taką małą buteleczkę - piszą na niej że dodawać jeśli warunki lakierowania nie są optymalne albo żeby lepiej odpowietrzał się lakier - u mnie warunki raczej optymalne (temp., wilgotność wszystko w normie) - mam dodać czy nie?
    jak dlugo schnie stosowales nc egzotenground?? jakim walkiem lakierowales jaka jego ilosc poszla na jaki metraz??..on normalnie schnie w jakies 45 minut..jak sa niesprzyjajace warunki to maks 2 godz..jaka siatka skonczyles polerowac te buczyne..? nie zatarleś jej aby??
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

Strona 26 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony