dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ikm10

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Skuteczny płyn do PANELI - polećcie proszę!!!

    No właśnie - jak w temacie. Jest tyle płynów i kompletnie nie wiem który mam wybrać. Chodzi mi o to, żeby płyn czyścił panele i ewentualnie nabłyszczał a jednocześnie - co najważniejsze - nie pozostawiał smug. Mam panele matowe klasy C5 w przedpokoju i kuchni. Próbowałam płynu marki Carrefour ale jest beznadziejny - pozostawia smugi i wogóle nie pachnie świeżością. Nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto. Doradźcie!!!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    No tak - zaczynasz od "najwyższej" półki to nic dziwnego, że nie spełnia Twoich oczekiwań. W Obi lub Casto jest płyn 'Starwax' lub coś podobnego. Moi rodzice sobie chwalą. Ewentualnie przejdź się do jakiegoś dobrego składu czy innego Komfortu i spytaj się co proponują.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylka1

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Płyn do paneli

    polecam HG System, bije na głowę wszystkie których do tej pory używałam! jest wydajny i ładnie pachnie a o smugach nie ma mowy, nie jest tani ale się opłaca wydać wieszką sumę żeby potem nie musieć zaglądać do sklepu przez dłuższy czas, znajdziesz go w Marketach typu OBI, Praktiker
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kania
    Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.
    również polecam sidolux - smug nie ma, ładnie nadaje połysk i pachnie tez ładnie

  6. #6

    Domyślnie

    Ja używam płyn Pronto do paneli.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam panele o fakturze naturalnego drewna, a że nie zależy mi na super połysku (wyglądają, jak naturalne drewno- łączenia zaimpregnowane przed c'likaniem). Używam najzwyklejszego płynu Ajaks (przedtem wypróbowałam). Po 3 latach wyglądają, jak nowe. Wiem, że mam czysto, zwłaszcza, że jest bezpośrednie wyjście na taras.
    Co do HG, używam serii do glazury i terakoty (czyste fugi itp.) - polecam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał JANINKI-AMORKI82
    Cytat Napisał kania
    Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.
    również polecam sidolux - smug nie ma, ładnie nadaje połysk i pachnie tez ładnie
    witam też czasem używam sidoluxu ale dolewam do wody,nie daję bezposrednio na panele, boje sie żeby nie było skorupy tródnej do zmycia, co wy nato

  9. #9

    Domyślnie

    Witam!

    Moje panele mają 8 lat i wyglądaja jak nowe (w kwestii połysku rzecz jasna)

    polecam Pronto

    używam:
    do mycia - Pronto do mycia drewna
    do nabłyszczania - Pronto Superpołysk

    efekt rewelacja!!!



    P.S.
    z firmą sc jonsson nie mam nic wspólnego

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Płyn Classen do paneli (do kupienia np. w Castoramie)-chyba najbardziej sprawdzony i polecany. Nie zostawia smug. Można nim umyć również gres, terakotę. Nie używajcie nabłyszczających płynów (Pronto, Sidolux) do paneli laminowanych, bo to właśnie one pozostawiają ślady.

    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał joola
    Płyn Classen do paneli (do kupienia np. w Castoramie)-chyba najbardziej sprawdzony i polecany. Nie zostawia smug. Można nim umyć również gres, terakotę. Nie używajcie nabłyszczających płynów (Pronto, Sidolux) do paneli laminowanych, bo to właśnie one pozostawiają ślady.



    witam !!!!
    tez uzywalam tego plynu z castoramy classen do paneli ale odkryłam cos lepszego moim zdaniem z firmy Amway zielony płyn LOC . jes super a poza tym to i do kafelek jest od razu . Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał OSIN
    Witam!

    Moje panele mają 8 lat i wyglądaja jak nowe (w kwestii połysku rzecz jasna)

    polecam Pronto

    używam:
    do mycia - Pronto do mycia drewna
    do nabłyszczania - Pronto Superpołysk

    efekt rewelacja!!!



    P.S.
    z firmą sc jonsson nie mam nic wspólnego

    jw. Panele po nabłyszczeniu wyglądają super (nawet moje, po których każdego dnia przejeżdżają w tą i z powrotem samochodziki z moimi dziećmi)

  13. #13

    Domyślnie

    Pronto albo Sidolux - niedrogie i dobre

  14. #14

    Domyślnie

    podnosze temat! Chciałabym się dowiedzieć czegoś wiecej o płynie Classen Nano Silver. Czy rzeczywiście jest taki dobry?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia.a
    podnosze temat! Chciałabym się dowiedzieć czegoś wiecej o płynie Classen Nano Silver. Czy rzeczywiście jest taki dobry?
    taki sobie. widac lekkie smugi na panelach. nie mam mikroskopu by stwierdzić czy zabija bakteri

    ja używam mopa parowego. żadnej chemii a kafle i panele wyglądają super
    Tu była reklama...

  16. #16

    Domyślnie

    Rogacek a jakiego mopa parowego używasz bo ja kupiłam tego z reklamy TV
    H2O , miałam przedtem wykładzinę a teraz mam panele ale nie wiem czy nadaje się ten mop parowy do moich paneli (klasa C5).

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał JANINKI-AMORKI82
    Cytat Napisał kania
    Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.
    również polecam sidolux - smug nie ma, ładnie nadaje połysk i pachnie tez ładnie
    sidolux bardzo dobry, ale NABLYSZCZA. nie po to ludzie kupują matowe panele, żeby po sprzątaniu mieć z nich lustro...
    GRIZZLI

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał befcia
    Cytat Napisał joola
    Płyn Classen do paneli (do kupienia np. w Castoramie)-chyba najbardziej sprawdzony i polecany. Nie zostawia smug. Można nim umyć również gres, terakotę. Nie używajcie nabłyszczających płynów (Pronto, Sidolux) do paneli laminowanych, bo to właśnie one pozostawiają ślady.



    witam !!!!
    tez uzywalam tego plynu z castoramy classen do paneli ale odkryłam cos lepszego moim zdaniem z firmy Amway zielony płyn LOC . jes super a poza tym to i do kafelek jest od razu . Pozdrawiam
    Befcia, też używałam płynu Amwaya LOC, ale to pieruństwo się tak pieni, że cholery za przeproszeniem idzie dostać To jest koncentrat i naprawdę trzeba go dozować baaaaardzo ostrożnie. W przypadku Classena nie ma obawy "przedawkowania" i jak pisałam też można myć nim gres.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  19. #19

    Domyślnie

    [quote="grizzli"]
    Cytat Napisał JANINKI-AMORKI82
    Cytat Napisał kania
    Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.
    również polecam sidolux - smug nie ma, ładnie nadaje połysk i pachnie tez ładnie
    a na moich panelach (zwłaszcza na tych w kolorze debu bagiennego) żaden płyn nie spisał się jak należy.
    dlatego myję ZWYKŁĄ WODĄ. I nie mam ani smug, ani plam, ani żadnych "mazów". A Pronto to była jedna wielka porażka - ślady stóp były po umyciu widoczne natychmiast. Rodzina musiałaby fruwać, bo ja mam hysia na punkcie czystej podłogi i jadę na szmacie dosyć często


    Podobno swietny jest jakiś płyn z Biedronki, ale nie stosowałam.
    Zostałam przy swoej szmatce pod kranem płukanej.

  20. #20

    Domyślnie

    Ja używam Pronto i panele ładnie błyszczą, ale trzeba poczekać aż wyschnie podłoga, bo inaczej ślady zostają!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony