dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie betonowy czy siatkowy płot? Dylematy cenowe :((((

    Witam. Szukam na forum i znajduje stare wpisy, nieadekwatne do obecnych cen!
    Pomózcie bo głowa mi już pęka od wyliczeń.

    Szukam ogrodzenia dla mojej działki. 130 metrów bez frontu. Głównie chodzi mi o koszty. By było jak najtańsze. Nie ma domu, powstanie w przyszłości.Chciałem ogodzic siatką, nie betonem. Z wiadomych względów. Poszukałem w necie, podzwoniłem do kilku producentów i półka mi oklapła. Całość siatki - siatki, słupki, akcesorai - koszt 100 metrów 2800 PLN. Do tego robocizna od 18 do 40 PLN, zależy u kogo, bez podmurówki. Gdybym umiał zrobić sam sprawa byłaby prosta. Ale nie umiem. Poza tym działka ma znaczny spad ku dołowi. Prawie metr róznicy poziomu. Planuje nawieźć ziemi i wyrównać ku dołowi. I siatka tego nie zamaskuje. Nie wyrównam róznicy poziomów siatką. Policzyłem koszt takiego ogrodzenia i wyszło ponad 6000 PLN. Ceny siatki od 12 do 16 PLN za metr bieżący. Chciałbym podmurówke. Ale to dodatkowo podwyższa cene o około 25 PLN za płytę do podmórówki lub wylewke z betonu. I tak robi sie kosmiczna kwota. Wróciłem do faceta, który proonował mi ogrodzenie z siatki i okazało sie, że ma w ofercie płyty betonowe azurowe. Po dłuższej rozmowie okazało się, że koszt takiego ogrodzenia, składajacego sie z trzech płyt w tym jedna z azurem na górze, słupki, całość 2,05 metra to kwota 110 PLN z montażem. sprawdzilem innych producentów i ceny podobne. Od 100 do 160 PLN za płyty z montażem.I teraz mam dylemat. Nie chce wydac więcej niz 7000 PLN i okazuje się, że beton wychodzi taniej niz siatka z podmurówką !!! Koszt ogrodzenia betonowego to 7100 PLN. I zaradzimy pochyłości terenu wstawiając na dole działki słupek na 4 płyty. Nie wiem, czy dobrze to opisałem. Ale nie jestem przekonany do betonu, ale koszty mówią same za siebie. nie stac mnie na lepsze ogrodzenie, a i to chwilowe, pewnikiem nie zniknie prze dobrych kilka lat. Inne propozycje nie wchodzą w rachubę, ze zwględu na koszty. Im dalej w las tym drożej Sąsiad buduje betony, a od wspólnej strony chciałby by była siatka. I nie wiem, tak szczerze co z tym fantem zrobić. Moze doradzicie coś. Tylko błagam, nie piszcie, że betony to głupota, że nie po to człowiek wychodzi z bloku by ogradzac się betonem. Wiem, czytałem kilka postów na forum muratora. Chciałbym pogodzic kozty z estetyka i z sąsiadem.
    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Nikt nie zajmie stanowiska?
    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Coś droga ta siatka. Zresztą nie piszesz jaka wysoka. W Castoramie była przez pewien czas siatka zgrzewana 1,5m wysokości po 100zł za 15mb, co daje 6,66 za 1mb- więc o połowę taniej niż podajesz. Słupki trochę podrażają bo się cenią.

    Stawianie ogrodzenia, w szczególności, że bez podmurówki nie jest trudne. U mnie słupki się właśnie kończą sezonować po zimie i jak znajdę chwilę to się wreszcie ogrodzę. U mnie grodzenia podobnie jak u Ciebie - około 110m.

    Jeżeli nie masz jakiś korzeni w ziemi, to stawianie słupków zajmie Ci 2 dni. Potem z dzionek na postawienie siatki i po sprawie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Szukaj innych wykonawców do tej siatki. Ja rok temu grodziłem 90mb wyszło mnie to coś ~ 3,5-4 tys. siatka wys 120cm material i robocizna. Sadze ze w tych 7 sie zmieścisz tylko poszukaj. I siatke masz koszmarnie drogą.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Prince

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Właśnie jesteśmy w trakcie ogradzania działki.
    Mamy do ogrodzenia prawie 150 metrów. W przyszłości chcemy mieć żywopłot, a z przodu jakiś ładny drewniany płotek, no ale to trochę potrwa. Trzeba więc było znaleźć jakieś inne rozwiązanie.
    Za siatkę leśną wys. 1,5 m (13/15 tj. 13 drutów poziomych, druty pionowe co 15 cm) zapłaciliśmy 4,40 brutto za mb. Do tego słupki betonowe zbrojone, wysokość 2,20m, wkopywane w ziemię na głębokość ponad 0,5 m, co mniej więcej 3 metry, bez żadnej podmurówki. Cena 1 słupka to 13 zł. Do tego drut naciągowy itp. i cała ta impreza będzie nas kosztować jakieś 1800 zł. Ogrodzenie stawiamy sami z dużą pomocą rodziny i znajomych, więc robocizna nas nic nie kosztuje.
    Póki co stoją słupki, a po weekendzie będzie już założona siatka.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Szukaj innych wykonawców do tej siatki. Ja rok temu grodziłem 90mb wyszło mnie to coś ~ 3,5-4 tys. siatka wys 120cm material i robocizna. Sadze ze w tych 7 sie zmieścisz tylko poszukaj. I siatke masz koszmarnie drogą.
    no własnie. to było w tamtym roku. Teraz ceny montazu zaczynaja sie od 18 PLN za metr bieżący, a metr siatki na 150 cm z słupkiem i akcesoriami zaczyna sie od 28 PLN. Tak więc w przybliżeniu 50 PLN * 130 metrow = 6500 PLN. Koszmar !!!
    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prince
    Właśnie jesteśmy w trakcie ogradzania działki.
    Mamy do ogrodzenia prawie 150 metrów. W przyszłości chcemy mieć żywopłot, a z przodu jakiś ładny drewniany płotek, no ale to trochę potrwa. Trzeba więc było znaleźć jakieś inne rozwiązanie.
    Za siatkę leśną wys. 1,5 m (13/15 tj. 13 drutów poziomych, druty pionowe co 15 cm) zapłaciliśmy 4,40 brutto za mb. Do tego słupki betonowe zbrojone, wysokość 2,20m, wkopywane w ziemię na głębokość ponad 0,5 m, co mniej więcej 3 metry, bez żadnej podmurówki. Cena 1 słupka to 13 zł. Do tego drut naciągowy itp. i cała ta impreza będzie nas kosztować jakieś 1800 zł. Ogrodzenie stawiamy sami z dużą pomocą rodziny i znajomych, więc robocizna nas nic nie kosztuje.
    Póki co stoją słupki, a po weekendzie będzie już założona siatka.
    Myslałem o takim rozwiązaniu. Ale nie mam ekipy do stawiania. Poza tym to jest takie bardzo doraźne rozwiązanie. Płot na czas budowy. Od razu musisz myślec o późniejszym ,porzadnym ogrodzeniu. Odkladac i planowac, a tu z forsa krucho.
    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bertolo
    Tak więc w przybliżeniu 50 PLN * 130 metrow = 6500 PLN. Koszmar !!!
    słuchaj - musisz się przygotować na to, że takie są ceny i już. A to dopiero ogrodzenie terenu - a gdzie budowa domu??

    Ja mam do zrobienia 65mb. Ktoś w zeszłym tygodniu rzucił mi 4500 za robociznę - słupki w betonie + siatka zgrzewalna + między słupki gotowe krawężniki. Trzy roboczodni dla trzech ludzi. Pogoniłem i jak nie znajdę nic taniej to sam zrobię (lewych rąk nie mam, ale nigdy tego nie robiłem). Ale z tego co liczyłem to materiały wyjdą mi jakieś 2000-2500 zł, a jak znajdę kogoś do roboty za 2000 to będę się cieszył.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Rozumiem, że takie sa koszty. Ja prorónuje brzydote betenów, ale trwalość z estetyką siatki i ceną. Wychodzi na korzyśc betonu. I do tego nierówność terenu, której nie zniweluje siatką. Wybiorę chyba ogrodzenie betonowe, ażurowe.
    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał bertolo
    Rozumiem, że takie sa koszty. Ja prorónuje brzydote betenów, ale trwalość z estetyką siatki i ceną. Wychodzi na korzyśc betonu. I do tego nierówność terenu, której nie zniweluje siatką. Wybiorę chyba ogrodzenie betonowe, ażurowe.
    Jeżeli masz jakiś spadek terenu to siatka go bardziej zniweluje niż betonowe ogrodzenie. Nie piszesz jaki gwałtowny jest ten spadek. Przy stawianiu ogrodzenia betonowego albo będą przerwy pod nim albo płyty będą musiałybyć krzywo wkładane w słupki. A to będzie bardziej widać niż w przypadku siatki.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Jest prawie metr róznicy od frontu, ku tyłowi działki. Zamierzam do wyrównać ziemią, do ogrodzenia. Jesli błednie to rozumiem, przyjme każdą konstruktywną krytykę. Zamierzałem na tyle dać słupki na cztery elementy i podsypać na dole celem wyrównania i włożyć tylko 3 płyty. A płyty po obu stronach wkładac prosto. W poziomie.
    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał bertolo
    Jest prawie metr róznicy od frontu, ku tyłowi działki. Zamierzam do wyrównać ziemią, do ogrodzenia. Jesli błednie to rozumiem, przyjme każdą konstruktywną krytykę. Zamierzałem na tyle dać słupki na cztery elementy i podsypać na dole celem wyrównania i włożyć tylko 3 płyty. A płyty po obu stronach wkładac prosto. W poziomie.
    Czyli zakładając, że zamierzasz w niektórych miejscach narzucić po metrze ziemi, to w zasadzie ogrodzenie betonowe wyjdzie dość znośnie. Tylko czy przeliczyłeś ile tej ziemi będziesz musiał nawieźć? Trochę tych wywrotek będzie. Do tego jakaś machina, żeby to rozwieźć, no i może trochę ubić.

    Jak na płot na czas budowy to ten betonowy jest za pożądny. Zostanie Ci na zawsze i pytanie - czy chcesz go mieć przez długie lata?

    Za betonem może przemawiać to, że trudniej takie ogrodzenie zniszczyć, ale i trudniej wymienić bo i ciężkie i co później z tym betonem zrobić (chyba że chodniczek).

    Pomyśl po prostu, czy chcesz mieszkać między betonowym ogrodzeniem.

  13. #13

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paula_mario

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    betonowy 180 wysoki z montażem przęsło + jeden słup 135 zł

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Czyli zakładając, że zamierzasz w niektórych miejscach narzucić po metrze ziemi, to w zasadzie ogrodzenie betonowe wyjdzie dość znośnie. Tylko czy przeliczyłeś ile tej ziemi będziesz musiał nawieźć? Trochę tych wywrotek będzie. Do tego jakaś machina, żeby to rozwieźć, no i może trochę ubić.

    Jak na płot na czas budowy to ten betonowy jest za pożądny. Zostanie Ci na zawsze i pytanie - czy chcesz go mieć przez długie lata?

    Za betonem może przemawiać to, że trudniej takie ogrodzenie zniszczyć, ale i trudniej wymienić bo i ciężkie i co później z tym betonem zrobić (chyba że chodniczek).

    Pomyśl po prostu, czy chcesz mieszkać między betonowym ogrodzeniem.
    Nie chce miezskac w betonach, ale sam zauwazyłeś, że jest trwalsze, trudniej zniszczyc. A koszt porównywalny z siatka. Co do wymiany. Niech zostanie na przyklad przez 5, 7 lat. Będę zadowolony.Potem sie zobaczy. Co do ziemi jest około metra na koncu więc w polowie działki jest tylko, az pól metra. Nie mam kłopotu z ziemia ani koparka. Nic mnie to nie będzie kosztowac, a jeżeli juz to na paliwo.
    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Najtańsza wersja 5850 PLN. Wariant za 70 PLN za metr to koszt 9100 PLN przy moim ogrodzeniu. Wariant pierwszy - cena porównywalna do ogodzenia betonowego z przęseł, wariant drugi, mniemam, że z podmurówka, bez dzwonienia do faceta z allegro, dwa razy droższy. Czyli dalej to samo co mówię. Beton, choc gorszy i nieestetyczny w takiej samej cenie lub tanszy od siatki, a tym bardziej od siatki z podmurówką.
    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał paula_mario
    betonowy 180 wysoki z montażem przęsło + jeden słup 135 zł
    Dokładnie
    A trzy elementy za 110 PLn z montażem.
    I okazuje się, że siatka, miast być najtaszym rozwiązaniem tymczasowym jest porównywalna, albo droższa, niz ochydne "betony", które sa trwalsze.
    Chyba, że zastosujemy siatke lesną. Ale nie o to mi, nam chodzi.
    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    primo - dla mnie betonowy płot to ohyda
    sekundo - grodziłem na jesieni działkę własnymi rękami - siatka 1,5m x 110 mb w osłonie PVC i słupki - 2500 zł

    chyba cena nie straszna
    już na swoim, po 5 miesiącach i 20 dniach

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Myśle ze autor powinien popytać pod mijescowym sklepem za ile zrobią taki płot, a nie szukać w necie ogłoszeń. Do płotu z siatki to wiekich umiejeętności i wiedzy nie potrzeba. A tak na marginesie cena materiałów na 100 - 2800 dośc wysaka. Ja za 90mb z płytami betonowymi na dół zapałaciłem 1900zł. (siatka +naciągi druty do siatki, słupki, płyty).
    Jak chcesz zrobić tanio to trzeba troszke poszukać, kupić rurki dospawać nakrętki, itd .

  20. #20

    Domyślnie

    Na Allegro wystawia się producent ogrodzeń betonowych z Budziszowic ma najtańszą robociznę i płot chyba też bo trochę się orientowałam zadzwoń i zapytaj.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony