dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 58
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1159
  1. #1

    Domyślnie dom w tymianku co sądzicie o nim

    jak w temacie, czy koszt budowy zamiesczony na stroni archonu jest realny, dziekuje za wszelkie komentarze

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    czyżby nikt go niebudował??

  4. #4

    Domyślnie

    Ładny domek, na wąską działke może być. Jednak góra wydaje mi się bardzo niepraktyczna i ciężko ustawna...

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Po co generujesz kolejny wątek na ten sam temat???

  7. #7

    Domyślnie projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON

    Witajcie! Rozpoczynamy budowę tego domu w połowie czerwca. Mamy wrażenie, że nie jest to projekt znany, albo mało komu się podoba(???). Nas urzekł. Mamy tylko wątpliwości, czy dla naszej 4-os. rodziny nie jest za duży (146 pow. użyt. + garaż). Bardzo byśmy chcieli poznać innych "tymiankowiczów", by dzielić sie z nimi doświadczeniami. Prosimy też o uwagi osób, które budują swoje gniazdka i mogą coś nam podpowiedzieć.
    My już ustaliliśmy;
    - ekipa do stanu surowego-15.000
    - więźba z Biłgoraja,
    - zmainy na poddaszu.......
    odsyłamy do stony Archonu- www.archon.pl
    POZDROWIONKA!!!!
    Dom w Tymianku- rozpoczynamy budowę w czerwcu. Chcemy dzielić sie swoimi doświadczeniami. Prosimy o komentarze, bo mamy wrażenie, że ten dom z biura Archon jest wogóle nieznany???? www.archon.pl

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Shakal

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam

    my jestesmy na etapie dzialki - znaczy jeszcze jej nie ma ale dalej szukamy) napewno wybierzemy tymianek i jak slusznie zauwazylas jest malo popularny chociaz nie wiem dlaczego?
    zmiany jakie chcemy wprowadzic to:
    1) dach 2spadowy - 4 spadowy jest drozszy i zajmuje niepotrzebnie miejsce na poddaszu
    2) prawdopodobnie bedzie polpodpiwniczony przez co kasujemy garaz i pom. gospodarcze na dol i zyskujemy pokoj + duza lazienke na dole
    3) nie wiemy jeszcze co ze schodami ale prawdopodbnie zabiegowe

    jak bedziecie juz cos mieli - koszta, materialy etc - chetnie pokoresponduje
    pozdrawiam
    Budowanie czas zaczac

  9. #9

    Domyślnie Dom w tymianku- budujemy!!!

    Witamy Shakal! Skąd jesteś? Cieszymy się, że Ktoś też na ten dom zachorował. Mamy jakieś dziwne wrazenie, że dom jest niedoceniony! A przecież jest całkiem,całkiem...piękny! Wybieraliśmy długo. W końcu zdaliśmy się na opinię doświadczonego architekta. Mieliśmy trzy typy (wszystkie z Archonu)- Dom w żurawinie, Dom w lawendzie i właśnie w tymianku. Ostatni był cichym naszym faworytem. ale nic nie sugerowaliśmy. Archtekt zdecydowanie wskazał na Tymianek, bo...i tu padły argumenty, które potwierdziły nasz wybór.
    Mamy pytanko! Robicie sporo zmian- poszerzacie, powiększacie powierzchnię użytkową czyli dom wydaje się Wam za mały? Bo my walczymy z myślą, że jest troszkę za duży. Ponadto bardzo ciekawi nas czy zmana dachu nie spowoduje, że jednak straci swój urok? I jeszce ciekawi nas czy ten dom wogóle gdzieś widziałeś "na żywo"?
    POZDRAWIAMY!!!!
    Dom w Tymianku- rozpoczynamy budowę w czerwcu. Chcemy dzielić sie swoimi doświadczeniami. Prosimy o komentarze, bo mamy wrażenie, że ten dom z biura Archon jest wogóle nieznany???? www.archon.pl

  10. #10

    Domyślnie Tymianek-Archonu +-prosimy o komentarze

    Co prawda projekt kupilismy, ale własnie go adoptujemy. może nam cos zasugerujecie doswiadczeni foremkowicze.
    Dom nam sie podoba, ale chyba tylko nam, bo na razie nie znaleźliśmy na forum nikogo, kto by go już budował ???? Czyżby to była prawda???
    oto nasz domek
    http://www.archon.pl/index.php?act=3...m41c958c633a7a
    Dom w Tymianku- rozpoczynamy budowę w czerwcu. Chcemy dzielić sie swoimi doświadczeniami. Prosimy o komentarze, bo mamy wrażenie, że ten dom z biura Archon jest wogóle nieznany???? www.archon.pl

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    uwag do projektu nie mam
    wogole zauwazam ze Archon calkiem nieglupie rzeczy projektuje
    pytanie - z ktorej strony wjazd na dzialke

    troche nie za dobrze wymyslone z tymi szafami w pom 2
    w wiatrolapie miejscana szafe (np zabudowana) nie ma , wogole nie ma
    na zadna...
    w pom 2 - stoi ni przypial ni wypial zadnej wneki - brzydko i niefunkcjonalnie tak jak bedzie bok widac
    na pewno do zmiany araznzacja kuchni - miejsce w ktorym narysowano wstepnie kuchenke (dam reke uciac ze narysowal ja facet i to nie gotujacy) - niby drobiazg i kazdy kuchnie ustwia i projektuje sam nie patrzac na rysunek w proj . ale az taki kiks jak kuchenka w takim miejscu smieszy

    gora - nieglupia - mam pewne watpliwosci co do ustawienia w taki sposob łózka - co jest wymuszone przez skosne ustawienie sciany... kwestia przyzwyczajenia - ja wole jak lozko stoi pod katem prostym do rogow pokoju

    reszta - jak bedzie wiadomo jakie zorientowanie dzialki wzgledem stron swiata

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękujemy Zielonooka za opinię!!! Wjazd na działkę mamy od strony zachodniej. Kupilismy lustrzane odbicie projektu. Rzeczywiście z szafami problem. Jeśli chodzi o kuchnię, to chcemy zlikwidować wejście do spiżarki od kuchni. Powiększymy ją o wnękę na szafę i z tej stony będziemy wchodzic do spizarki czyli z korytarzyka prowadzącego do kuchni- nie wiemy czy to bedzie o.k???? A co myślicie o schodach???
    Dom w Tymianku- rozpoczynamy budowę w czerwcu. Chcemy dzielić sie swoimi doświadczeniami. Prosimy o komentarze, bo mamy wrażenie, że ten dom z biura Archon jest wogóle nieznany???? www.archon.pl

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Shakal

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam

    jestem z wroclawia i wlasnie szukamy dzialki - jest super miejsce ale wlasciciele sie wachaja jeszcze wiec caly czas czekamy)
    co do zmian to primo i najwazniejsze to koszty
    wiadomo - dach 2spadowy duzo tanszy no i nie tracimy powierzchni na poddaszu. dlatego chcemy podpiwniczyc poniewaz chcemy najpierw zamieszkac na dole a gore robic stopniowo wiec poprzez przesuniecie garazu i pom.gosp. na dol zyskujemy miejsce na 2 pokoj + duza lazienke.
    domek jest naprawde fukncjonalny i ladny i mysle ze nawet zmiana dachu mu nie zaszkodzi. niestety jak sami wiecie domek nie jest popularny a nie wiem dlaczego - jest po prostu idealny) bez udziwnien i wodotryskow a mimo to naprawde sliczny
    pozdrawiam i czekam na wiadomosci
    PS- jakie ogrzewanie???
    Budowanie czas zaczac

  14. #14

    Domyślnie

    Hej, hej Shakal!!! Nasz Tymianek przewiduje:
    - ogrzewanie na gaz i alternatywa węgiel (dwa piece) obok ogrzewania kominkowego,
    -mamy lustrzane odbicie z wjazdem od zachodu,
    -budujemy chyba z ceramiki lub belitu,
    -dachówka betonowa,
    -likwidujemy okna połaciowe w garderobach,
    -poszerzamy pokój synowi (na projekcie 5, kosztem naszej sypialni 6)- my nie będziemy mieli balkonu- Widzielismy dom z takim rozwiązaniem tzn. drzwi balkonowe prawie na ścianie i nie wygladało to za dobrze.
    - powiększamy (chyba) spiązarkę, kosztem szafy wnękowej- wejście do spiżarki od korytarzyka (od strony szafy).
    ŻYCZYMY POWODZENIA Z KUPNEM DZIAŁKI!
    (my kupiliśmy działkę na wzgórzu- jest śliczna -13a)
    Dom w Tymianku- rozpoczynamy budowę w czerwcu. Chcemy dzielić sie swoimi doświadczeniami. Prosimy o komentarze, bo mamy wrażenie, że ten dom z biura Archon jest wogóle nieznany???? www.archon.pl

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    shakal napisal
    wiadomo - dach 2spadowy duzo tanszy no i nie tracimy powierzchni na poddaszu. dlatego chcemy podpiwniczyc poniewaz chcemy najpierw zamieszkac na dole a gore robic stopniowo wiec poprzez przesuniecie garazu i pom.gosp. na dol zyskujemy miejsce na 2 pokoj + duza lazienke.
    moim zdaniem (chociaż dopiero zaczynam budowę) to nie jest to dobry pomysł z podpiwniczeniem. Z jednej strony chcecie zmienić dach na dwuspadowy żeby obniżyć koszty a z drugiej pakujecie się w podpiwniczenie, które jest drogie (przynajmniej tak mi się zdaje - tak tutaj na forum wyczytałam). Poza tym powiększy wam się pow. domu, czyli znowu dodatkowe koszty, potrzebne to Wam?
    Zdaje mi się, że wasz pomysł jest tylko pozornie oszczędny.
    A projekt jest super

  16. #16

    Domyślnie

    Witaj Justa!!!
    Miło,że ktoś chciał dopisać parę słów do naszego dialogu z Shakalem.
    czy ty też budujesz Dom w Tymianku ?
    Dom w Tymianku- rozpoczynamy budowę w czerwcu. Chcemy dzielić sie swoimi doświadczeniami. Prosimy o komentarze, bo mamy wrażenie, że ten dom z biura Archon jest wogóle nieznany???? www.archon.pl

  17. #17

    Domyślnie

    TYMIANKOWICZE POBUDKA, ZIMA JUŻ MA BILET ZA MORZE. Trzeba zaczynać budowy a tu nikt nie buduje tego miłego (chyba) domku oprócz Agi i Roberta ????? (nie mam na myśli Shakala) TO NIE MOŻE BYĆ PRAWDA!!! Zaczynamy myśleć, że dom jest do kitu, a my mamy kiepski gust i .... Wierzymy w Was FOREMKI!!!
    Dom w Tymianku- rozpoczynamy budowę w czerwcu. Chcemy dzielić sie swoimi doświadczeniami. Prosimy o komentarze, bo mamy wrażenie, że ten dom z biura Archon jest wogóle nieznany???? www.archon.pl

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    nie, ja nie buduję domu w tymianku, ale podoba mi sie. Ja bede budowala dom w koniczynce Archonu. Juz się zdecydowałam, kupiłam projekt, więc klamka zapadla,.
    natomiast uważam, ze shakal chyba wpedza się w dodatkowe koszty, chociaz mowi o oszczedzaniu.
    Ale moze się mylę, bo dopiero zaczynam budowę. Ale warto ich uprzedzić, zeby poradzili się kogoś bardziej doświadczonego, czy to dobre wyjscie.
    pozdrawiam i zycze ........ własciwie to nie wiem, czego się zyczy takim początkującym budowlańcom? Moze tego, zeby TEN dom nie był dla wroga?
    pozdr
    justa

  19. #19

    Domyślnie

    Witaj Justa !
    Dom w koniczynce jest sliczny! Wogóle powiem, że Archon ma klasę.Domy sa przemyślane i mają wszystko co trzeba...
    Życzymy dużo dobrego:
    - solidnych ekip
    - oczekiwanych efektów,
    - tanich kosztów,
    - promocji na wszystkie materiały....
    pozdrawiamy!!!!
    Dom w Tymianku- rozpoczynamy budowę w czerwcu. Chcemy dzielić sie swoimi doświadczeniami. Prosimy o komentarze, bo mamy wrażenie, że ten dom z biura Archon jest wogóle nieznany???? www.archon.pl

  20. #20

    Domyślnie

    Siemka

    @vooyo

    Rozważam zakup tego projektu Jestem już całkiem blisko

    A ty już go budujesz?

    Pzdr.

Strona 1 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony