dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 58
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1159
  1. #21

    Domyślnie

    No Witam

    A czemu zrobiło się tutaj tak cicho? Ja również jestem o krok od zakupienia tego projektu!

    Mimo iż budowa pewnie dopiero za rok chętnie dowiem się kilku rzeczy

    @ Aga i Robert

    Pisaliście że zaczynacie od czerwca - ruszyliście?

    Jeśli chodzi o zmiany: to także powiększenie spiżarki o wnękę i drzwi od strony wejścia, znikają okna z garderoby a pozatym jest Okej

    Więc może ktoś się obudzi - projekt jest Bomba!

  2. #22

    Domyślnie

    Witamy!
    Budujemy "Dom w Tymianku"- budowa przebiega bezproblemowo. jesteśmy na etapie zalanego stropu. Budujemy w okolicy Lublina. Budujemy z ceramiki. Zmian niewiele, bo domek jest naprawde przemyślany( powiedział nam o tym projektant adoptujący, kierownik budowy i projektantka wnętrz- z którą juz podjeliśmy współpracę).Zmiany mamy kosmetyczne. skrócenie ścianek, likwidacja okien połaciowych- 2... POZDRAWIAMY!!!
    Dom w Tymianku- rozpoczynamy budowę w czerwcu. Chcemy dzielić sie swoimi doświadczeniami. Prosimy o komentarze, bo mamy wrażenie, że ten dom z biura Archon jest wogóle nieznany???? www.archon.pl

  3. #23

    Domyślnie

    witam, dla wszystkich zainteresowanych realizacją Domu w Tymianku oto blog Marleny http://dom-w-tymianku.blog.onet.pl/

  4. #24

    Domyślnie

    Hej;
    My właśnie odebralismy warunki zabudowy i jutro wybieramy sie po zakup projektu....szybka adaptacja i najpóźniej w kwietniu ruszamy .....
    Moze zdradzisz jakie zmiany wprowadzacie w swoim domku ...

  5. #25

    Domyślnie

    Hej;
    Podobnie jak Wy, zamieniamy wyjscie na taras z oknem z tyłu budynku, gdyż mamy wąska działke a dlugą, więc dzieki tej zamianie bedziemy mieli taras z widokiem na ogród, a nie na dom sasiadów.... Likwidujemy wejscie do kotłowni od strony korytarza, wejscie do kotłowni bedzie przez garaz.... ( a Wy gdzie bedziecie mieli kotłownie ??? ), likwidujemy równiez spiżarke, powiekszając tym samym kuchnie i likwidujemy jedno okno w kuchni, no i chyba najwazniejsze, podnosimy poddasze o jeden pustak, sciana kolankowa zwiekszy sie o jakies 20 cmi dzieki temu nie bedziemy mieli niewykozystanej powierzchni...
    Kiedy planujecie ruszać z budową ???

    Pzdr...

  6. #26

    Domyślnie

    Hej;
    Na poddaszu nie zmieniamy praktycznie nic, zastanawiamy sie jedynie czy potrzebne są nam az dwie garderoby .... ale jeszcze nie mamy koncepcji co z tym zrobić... Ogrzewanie robimy gazowe, wiec dymu i kurzu nie powinno byc
    Zastanówcie sie jeszcze raz nad podniesieniem poddasza, widzielismy juz tak zrobiony domek i nic nie stracił na uroku a stał sie duzo bardziej praktyczny...
    My budujemy w Krakowie, i podobnie jak Wy planujemy w tym roku zamknąc stan surowy, przez zime robic tynki wewnetrzne i instalacje i za rok na wakacje juz sie wprowadzić ...

    Pzdr

  7. #27

    Domyślnie

    My nie bedziemy robic typowej pralni, a pralke wstawimy najprawdopodobniej w kotłowni, bo oprócz pieca gazowego nic tam wiecej nie bedzie, ... ale to jeszcze moze sie zmienic bo nie myslelismy o przerobieniu garderoby na pralnie ... a moze jest to dobry pomysł ... jeszcze do przemyslenia.
    Co do podniesienia sciany kolankowej to my tego nie nanosimy na projekt, robimy to na własną reke ... nikt nie powinien sie przyczepić...

    Pzdr

  8. #28

    Domyślnie

    Hej;
    Rozmawialismy wlasnie o tym z naszym architektem i powiedział ze nie bedzie problemu przy odbiorze, bo 20 cm przy takiej wysokości budynku nikt nie zauwazy, a powierzchnia jaką przez to zyskamy jest warta maleńkiego uchybienia w projekcie ...Zmiana okien bedzie naniesiona w czasie adaptacji bo tego raczej ukryc sie nie da...A co do komisji odbioru, to jest róznie, wiem ze jezeli dom jest zastawem w kredycie hipotecznym to przedstawiciele banku bardzo rygorystycznie patrzą na kazdą nawet najmniejszą zmiane, ale w przypadku budowy za gotówke tego problemu nie ma...

    Pzdr

  9. #29

    Domyślnie

    widzialem ten domek wybudowany u mnie w okolicy. Jak chcecie to wkleję foto.
    Pozdr
    M

  10. #30

    Domyślnie

    Ja tez chetnie obejrze zdjecia....
    Czekam z niecierpliwością ...

    Pzdr

  11. #31

    Domyślnie

    ja tez czekam na fotki

  12. #32

    Domyślnie

    Już wklejam. Niestety tylko z zewnątrz.



  13. #33

    Domyślnie

    Dzięki za zdjęcia, zakupiłem projekt Tymianka i na wiosnę ruszam z budową pod Warszawą!!!

  14. #34

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o zmiany to praktycznie zostaje bez zmian (jeżeli chodzi o sprawy konstrukcyjne) a co bedzie w czasie budowy to jeszcze nie wiem ale najprawdopodobniej zlikwiduje 1 okno połaciowe i spiżarkę, powiększając tym samym kuchnie!

  15. #35

    Domyślnie

    Witam,
    my tez tymianek
    Długo szukaliśmy, ale w końcu podjeliśmy decyzję.
    Póki co mamy stan zero, fundament.
    W kwietniu ruszamy pełną parą.
    Jak tylko bęziemy mieli zdjęcia z infectycji, to na pewno sie podzielimy, fundamentu nie będę wklejać, bez sensu.

    Nie wprowadzamy póki co żadnych zmian, domek jest na tyle przemyślany, że nam odpowuada.
    Nie wiem tylko jakie ogrzewanie

    Czy duzo tymiankowiczów buduje sie w dolnośląskim?

  16. #36

    Domyślnie

    my budujemy z porothermu 25cm + styropian.

    Tak zastanaiwamy sie jak to sie "sprawuje" itp. czy ktoś już z tego zaczął budować, buduje?

    co do dachu, to chcielibyśmy dachówkę może Brass ew. inne alternatywy.

    Okna? Czy ktoś z Was robił już wycenę stolarki okiennej, albo montował juz okna? Wlaśnie wysłałam zapytanie do MS Okna, mam te okna w domu, nie sa najtansze ale świetnej jakości.

  17. #37

    Domyślnie

    Hej;
    My budujemy z max'a, a co do dachu to obowiązkowo dachówka, nie mozna tak pięknego domu pokryc blachodachówka ....

    Dżuzi przeliczaliscie moze ile maxa jest potrzebne na sciacny nośne ?

    Pzdr

  18. #38

    Domyślnie

    co to jest ten max i czym różni się od porothermu?

  19. #39

    Domyślnie

    Max to zwykły pustak ceramiczny, którego obowiązkowo musisz ocieplac steropianem, natomiast porotherm posiada specjalne ryzy na bokach dzieki czemu nie dajesz spoin pionowych, jest cieplejszy poniewaz zawiera jakies domieszki ( nie wiem dokładnie jak to sie nazywa ) i ocieplasz go cienszym steropianem.

    Pzdr

  20. #40

    Domyślnie

    Caputo

    A orientujesz się jak to wychodzi kosztowo?
    Duża jest różnica w cenie przy ogóle?

    Tutaj cienszy styropian, a tam grubszy itp.[/b]

Strona 2 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony