dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Odstępstwo od przepisowej odległości od granicy.

    Witam
    Chcę wybudować podwójny garaż o długości 9m i szer 4,5m.
    W 2007 roku złożyłam prośbę o odstępstwo od 3m od granicy działki i skrócenie do 1,5m. Sąsiednia działka to ogród. Zgoda właścicieli na takie przybliżenie była.
    Mimo to Warszawa nie wyraziła zgody.

    Jak aktualnie wygląda załatwianie tej sprawy? Czy kompetencje nadal są w Ministerstwie, czy już przeniesiono do osób naprawde kompetentynch (regionalnych urzędów).

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ciekawy temat - myślałem ,że jak ma sie zgodę sąsiada to nie ma problemów.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Póki co - tylko ministerstwo.
    Zgoda sąsiada jest nieistotna. Gdyby u niego stał budynek w tej odległości - pewnie nie byłoby probelmu
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Szkoda, miałam nadzieję, że kompetencje przenieśli.

    A wiecie może w jakim zakresie ma być zmienione prawo budowlane od 2009. Gdzieś zaczęłam czytać i zapodziało mi się.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    psuja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witam
    Mamy podobny problem, posiadamy działkę budowlaną, niestety jest bardzo wąska. Zamierzamy wybudawać na niej mały domek. Z Urzędu Miasta dostaliśmy formularz do wysłania do Ministerstwa o zgodę na budowę w odległości 1m od granicy sąsiedniej działki. Mam pytanie czy oprócz tej zgody jest wymagana również zgoda właściciela tej działki? Czy samo zezwolenie wystarczy. Dodam że obie działki sąsiadujące, są puste, nie stoją na nich żadne budynki. Nie wiem czy warto wysyłać ten formularz, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że sąsiad nie wyda takiej zgody.
    Pozdrawiam.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Zgoda sąsiada jest bardzo ważna, ale nie dlatego, że jest wymagana przy tej procedurze! Nie jest wymagana - przyjęto założenie (poniekąd słusznie), że fachowcy od urbanistyki i architektury mogą podjąć bardziej optymalną decyzję w sprawie odstępstw.
    Sąsiad w takich przypadkach jest ważny dlatego, że w dalszym postępowaniu musi być uznany za stronę i będzie miał możliwość korzystania z tego, np. odwołując się od decyzji o pozwoleniu na budowę. Wstępne dogadanie się z sąsiadem skróci więc późniejszą procedurę - już po zgodzie na odstępstwo.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony