dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 126
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 2506
  1. #1921
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marsik32
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    160

    Domyślnie

    Witam. Mam problem z moją pompą a raczej z jej zużyciem prądu. od połowy listopada do 27 lutego na podliczniku wskazuje mi zużycie prądu 3600 kwh przy średniej temp 23,5-24 stopnie. Co daje nam średnio 1000 kwh miesięcznie. 27 lutego dostałem rachunek za prąd za 2,5 m-ca 1750 zł i w tym okresie wskazują mi zużycie 3500 kwh , jest to łaczne zuzycie w całym domu. Coś mi tu mocno nie gra, mam na myśli zużycie tego prądu. Dodam jeszcze że 70 % zużycia jest w taryfie drogiej, a mam taryfę G12. Mie ma tu mowy o zużyciu domowym bo żona zwraca uwagę kiedy włącza pralkę i zmywarkę zresztą jej generalnie nie ma i mieszka w trybie tzw hotelowym. Jest ktoś mądry na tym forum albo jakiś sprytny magic z okolic trójmiasta co mi sprawdzi ustawienia pompy, sprawdzi czujki wszystkie prądy i zrobi taką histereza jaka powinna być?Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
    Dom 170m2 plus garaż 30m2. pompa ciepła PPC Ekopower C11 plus softstart. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem, ocieplenie ściany 25 cm styropian, dach 30 cm wełna, Podłoga na gruncie 20 cm styropian, okna Vetrex, odkurzacz centralny Profi 40.1, blachodachówka Corona Ahi Roofing, tylko podłogówka.

  2. #1922
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marsik32 Zobacz post
    Witam. Mam problem z moją pompą a raczej z jej zużyciem prądu. od połowy listopada do 27 lutego na podliczniku wskazuje mi zużycie prądu 3600 kwh przy średniej temp 23,5-24 stopnie. Co daje nam średnio 1000 kwh miesięcznie. 27 lutego dostałem rachunek za prąd za 2,5 m-ca 1750 zł i w tym okresie wskazują mi zużycie 3500 kwh , jest to łaczne zuzycie w całym domu. Coś mi tu mocno nie gra, mam na myśli zużycie tego prądu. Dodam jeszcze że 70 % zużycia jest w taryfie drogiej, a mam taryfę G12. Mie ma tu mowy o zużyciu domowym bo żona zwraca uwagę kiedy włącza pralkę i zmywarkę zresztą jej generalnie nie ma i mieszka w trybie tzw hotelowym. Jest ktoś mądry na tym forum albo jakiś sprytny magic z okolic trójmiasta co mi sprawdzi ustawienia pompy, sprawdzi czujki wszystkie prądy i zrobi taką histereza jaka powinna być?Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
    ile czasu już mieszkacie ? czy to może pierwszy sezon grzewczy ?
    23,5 stopnia to dosyć duża temperatura , część zużywanej energii na pewno jest przez takie ustawienie. Próbowałeś obniżać do 22 ? jakie masz temperatury na zasilaniu i powrocie ?
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  3. #1923

    Domyślnie

    jakie zużycie tylko przez PC? jest podlicznik?
    temperatura 23,5-24 też swoje robi...jasiek kiedyś pisał o takim przypadku
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #1924
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leati78

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Z uwagi, że każdy ma z Was pompę i każdy w całym domu ma ogrzewanie podłogowe, mam pytanie odnośnie posadzek.
    Na piętrze chcemy zastosować panel i mam pytanie jak one spisują się przy tego typu ogrzewaniu, na co zwrócić uwagę przy kładzeniu, zakupie itd.
    Drugie pytanie dotyczy połączenia płytek z panelami, deskami itp. Na parterze mamy połączoną kuchnię z salonem, jadalnią i przedpokojem i wszędzie tam chcemy zastosować płytki, z tym, że w salonie na środku mamy w zamyśle wstawić prostokąt z paneli, lub desek i nasuwa się pytanie jak połączyć płytkę z drewnem nie stosując listew łączeniowych ponieważ one poprostu nam się nie podobają, a musi być zastosowana jakaś przerwa z uwagi, że podłoga drewniana pracuje, więc ktoś z Państwa ma może takie połaczenie i mógłby podpowiedzieć jak ten temat rozwiązać, aby było estetycznie, ale i bezpiecznie do użytkowania.
    Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.

  5. #1925

    Domyślnie

    Panel nie przeszkadza w ogrzewaniu podłogowym, jedynie zwróć uwagę na podkład, są dedykowane do podłogówki. Jeśli chodzi o połączenie panel/płytka to można zastosować wypełnienie korkowe, fajnie wygląda i spełnia zadanie a listew maskujących brak

  6. #1926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmag Zobacz post
    można zastosować wypełnienie korkowe, fajnie wygląda i spełnia zadanie a listew maskujących brak

  7. #1927

    Domyślnie

    przy panelach zwróciłbym uwagę na matę o dobrym współczynniku przewodzenia ciepła, np.

    http://daske.pl/Mata-wyciszajaca-win...o-Plus-2mm1m7m

    a połączenie bez listew najlepiej chyba korkiem, są specjalne masy korkowe do wypełniania przy pomocy pistoletu

  8. #1928
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leati78

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuję za podjęcie tematu i za podpowiedzi

    Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie dotyczy odwiertów.
    Może ktoś z podkarpacia, lub województw przyległych zna solidną i konkurencyjnie cenowo ekipę do odwiertów ??

  9. #1929
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmag Zobacz post
    Panel nie przeszkadza w ogrzewaniu podłogowym, jedynie zwróć uwagę na podkład
    Myślę że nie ma się co za bardzo przejmować podkładem, ja mam zwykły pianomat 3mm i spisuję się bardzo dobrze. Oczywiście są specjalne podkłady typu mata kwarcowa ( około 3 razy droższa) więc jeśli masz kasę to śmiało.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  10. #1930
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    jaka masz temp. zasilania podlogowki w tym sezonie i w innym - z wiekszymi mrozami. Jak gesto rurki ?

  11. #1931
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    W tym sezonie po 7h pracy temp. GZ 36,3*C 32*C,przy temp zewnętrznej -7*C, wcześniejszych sezonów nie zapisywałem, rozstaw rurek co 10cm, średnia temp w domu 22*C.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  12. #1932
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    pianomat szary 3mm widziałem że jest do instalacji podłogówki....
    może zieli masz taki pianomat

    ogólnie poza matami jest jeszcze np. Izo Floor Thermo o grubości 1.6 mm.. i parę innych
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  13. #1933
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Czy jest ktoś na forum posiadający pompę z serii C i używający skutecznie regulacji pogodowej? Chciałbym wiedzieć jak to się sprawdza w tych pompach.
    I może ktoś "rozkminił" jak zrobić, aby obiegówka od podłogówki nie pracowała non stop nawet po wyłączeniu pompy w trybie pogodowym?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  14. #1934

    Domyślnie

    w standardzie chyba nie ma takiej opcji (wyłączenia obiegówek - przynajmniej nie udało mi się znaleźć) i jak tylko pompa przełączy się w tryb zima, to załącza obiegówki. Fajnie gdyby sterownik pozwolił odciąć obiegówki przy wyłączonej sprężarce i określonym spadku delty górnego źródła. Z tego co słyszałem, to niektórzy podpinają obiegówkę pod sterownik temperatury pokojowej, sam chciałbym to rozpracować przed kolejną zimą...

  15. #1935
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A sterujesz pogodowo czy pokojowo?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  16. #1936

    Domyślnie

    Na razie tylko pogodówka + krzywa (ostatecznie chyba 1) + czujnik temp przy pompie. Ale to był pierwszy sezon grzewczy pompy i jeszcze nie mieszkaliśmy. Natomiast na przyszły sezon na pewno będę chciał coś zmodyfikować jeśli chodzi o kontrole obiegówki.

  17. #1937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał bacardi Zobacz post
    Na razie tylko pogodówka + krzywa (ostatecznie chyba 1) + czujnik temp przy pompie. Ale to był pierwszy sezon grzewczy pompy i jeszcze nie mieszkaliśmy. Natomiast na przyszły sezon na pewno będę chciał coś zmodyfikować jeśli chodzi o kontrole obiegówki.
    Steruj pokojowo.

  18. #1938
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Yesko
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kielce
    Posty
    135

    Domyślnie

    Dawno nie zaglądałem tutaj ale napiszę coś o mojej pompie c11. Pracuje od 12-2012, dom z ogrzewanym garażem około 190mkw. Sciany poroterm plus 20 styropianu, strop gorny 12cm styropianu plus 15cm wełny w połaci-pełne piętro bez skosów. Temperatura w domu w okresie grzania 23st,podłogówka całość.
    Wszystko na prąd,2 taryfa, rachunek za 6 miesiecy zimowych około 2700zl. Ile w tym pompa ma udzialu tego nie wiem ale pewnie jakieś 60-70%. Może takie dane komuś coś podpowiedzą. Dolne źródł 3x90m pionowe.
    Jestem bardzo zadowolony z tej pompy, różne rzeczy bym w domu poprawił ale ogrzewanie zrobiłbym tak samo.

  19. #1939
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yesko Zobacz post
    Dawno nie zaglądałem tutaj ale napiszę coś o mojej pompie c11. Pracuje od 12-2012, dom z ogrzewanym garażem około 190mkw. Sciany poroterm plus 20 styropianu, strop gorny 12cm styropianu plus 15cm wełny w połaci-pełne piętro bez skosów. Temperatura w domu w okresie grzania 23st,podłogówka całość.
    Wszystko na prąd,2 taryfa, rachunek za 6 miesiecy zimowych około 2700zl. Ile w tym pompa ma udzialu tego nie wiem ale pewnie jakieś 60-70%. Może takie dane komuś coś podpowiedzą. Dolne źródł 3x90m pionowe.
    Jestem bardzo zadowolony z tej pompy, różne rzeczy bym w domu poprawił ale ogrzewanie zrobiłbym tak samo.
    Jakie masz nastawy temperatur w sterowniku i w jakich godzinach? Zmieniasz je w trakcie sezonu grzewczego czy są te same od września do maja?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  20. #1940
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Yesko
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kielce
    Posty
    135

    Domyślnie

    Chyba czujki temperatury trochę oszukują bo u mnie na noc jest nastawiona 25 a na dzień 22 na zwykłym termometrze pokazuje mi 23 w domu, krzywa grzania nr 1,
    temperatury w zbiorniku wody użytkowej, noc 47, dzień 45 + cyrkulacja około 20 godzin na dobę.
    Temperatur nie przestawiam. Tryb pracy zima przełącza się od 14 stopni.

Strona 97 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony