dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 126
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 2506
  1. #2101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał sędłaki Zobacz post
    Po ostatniej aktualizacji sterownika,który wymienił mi Pan Jarek (wielkie dzięki ) są nowe funkcje. dotyczące inwerterowa. W menu serwisowym można ustawić czas zmiany stopnia mocy. Zauważyłem, ze po osiągnięciu zadanej temperatury bufora wynikającej np z krzywej grzewczej sterownik zmniejsza moc pompy w czasie jaki wpiszemy podobnie jest ze zwiększaniem mocy. Można ustawić inna szybkość zmiany mocy grzewczej pPCi dla taryfy dziennej i nocnej.
    Gdyby jeszcze mieli w ofercie pompkę np. 1,5 - 8kW to wtedy z nowymi opcjami sterownika byłoby chyba już idealnie.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  2. #2102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie

    zauważyłem , ze w menu serwisowym pod ustawieniem trybu:
    "Ferie.Dni=",
    " Party.Godzin=", jest nowa opcja:
    T.Eko_CH=24C
    T.Kmf_CH=21C
    Co to może być? Do czego służa te nastawy?
    PPC inv. 18kW bufor 400L, DZ 6petli po 200mb na głebokosci 160-170cm "tymi ręcami zrobione" , pow.użytkowa 316 mkw, wszędzie ogrzewanie podłogowe, 20 cm styropianu na ścianach i posadzce, 35 cm wełny na poddaszu.

  3. #2103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał sędłaki Zobacz post
    zauważyłem , ze w menu serwisowym pod ustawieniem trybu:
    "Ferie.Dni=",
    " Party.Godzin=", jest nowa opcja:
    T.Eko_CH=24C
    T.Kmf_CH=21C
    Co to może być? Do czego służa te nastawy?
    Ch=Chłodzenie

    chyba

  4. #2104
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    czy ktoś wie jak ustawić przegrzewanie wody aby odbywało się ono co weekend? bo w opcji ustawienia są jakieś ułamki 14/99...
    ecopower c10i

  5. #2105
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    Cytat Napisał drapek Zobacz post
    czy ktoś wie jak ustawić przegrzewanie wody aby odbywało się ono co weekend? bo w opcji ustawienia są jakieś ułamki 14/99...
    ecopower c10i
    podbijam temat bo znikł z 1 strony

  6. #2106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał drapek Zobacz post
    podbijam temat bo znikł z 1 strony
    Ale nie masz tego ustawionego od początku?

  7. #2107
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    miałem w ustawieniach 14/99. ale jak ustawić żeby np co tydzień w sobotę się to odbywało?

  8. #2108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Yesko
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kielce
    Posty
    135

    Domyślnie

    Gdyby ktoś był zainteresowany:
    zrobiłem odczyt dokładnie po roku i w tym okresie (02-2016 do 02-2017) moja pompa (ECOPOWER C11) pracowała na rzecz ogrzewania 1700 godzin, nie mylić z kWh. Pompa pracuje od 12-2012, dom zamieszkany od 2014. Powierzchnia około 160m2 plus garaż z kotłownią 40m2, całość podłogówka. Temperatura zadana to 22st. C, krzywa nr 1, licznik 2 taryfowy, w 2 taryfie temp. ustawiona na 25st. C.
    Nie było żadnych problemów przy dużych mrozach, komfort użytkowania nie do przecenienia.

  9. #2109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie

    @drapek: masz14/99 przy automatycznej dezynfekcji czyli: dezynfekcja odbywa się co 14 dni - zmień na 7 drugi parametr : /99 oznacza ze minęło 99 lub więcej dni od ostatniej dezynfekcji, w dniu przeprowadzonej dezynfekcji będzie /0 w następnym /1 itd u Ciebie bezpośredni po edycji ma to wyglądać tak 7/99 Dezynfhekcja AUTO i będzie działać co 7 dni
    Ostatnio edytowane przez sędłaki ; 08-04-2017 o 23:25
    PPC inv. 18kW bufor 400L, DZ 6petli po 200mb na głebokosci 160-170cm "tymi ręcami zrobione" , pow.użytkowa 316 mkw, wszędzie ogrzewanie podłogowe, 20 cm styropianu na ścianach i posadzce, 35 cm wełny na poddaszu.

  10. #2110

    Domyślnie

    Cytat Napisał elrow23 Zobacz post
    sterownik, a w zasadzie domyślam się aplikację dostarczył ci producent? bo słyszałem też, że można niezależnie coś takiego ogarnąć
    No, właśnie. Czy ktoś z Was może samodzielnie ogarnął ten temat? Producent sterownika - Frisko, sprzedaje interfejs Tibbo DS1206 w cenie > 500 PLN brutto. U instalatorów często jest to jeszcze droższe. Interfejs ten jest programowalny i zastanawiam się czy to jest kluczowy (czyli czy Frisko wgrał tam jakieś oprogramowania), gdyż zwykły interfejs RS232 <-> TCP/IP (Ethernet) z protokołem Modbus kosztuje rzędu 200-400 PLN.

  11. #2111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Oryginalny interfejs DS1206 a w zasadzie teraz sprzedawany RTU MK01 pozwala na połączenie się ze sterownikiem poprzez aplikację mobilną Frisko Mobile oraz dodatkowo wysyła na serwer frisko mierzone temperatury . Można się również za jego pomocą skomunikować ze sterownikiem poprzez aplikację Frisko Online. W wersji bezpłatnej producent zakłada konto dla użytkownika na serwerze na które logujemy się za pomocą aplikacji Frisko Online. Po zalogowaniu łączymy się z naszym sterownikiem i możemy przeglądać historię temperatur z bieżącego oraz przedniego dnia oraz programować podstawowe parametry które nie wymagają kodu serwisowego w sterowniku, takie jak temperatury i godziny pracy . Samą komunikację ze sterownikiem pewnie można zrobić przy użyciu dowolnego interfejsu Modbus RTU, trzeba by tylko zwrócić się do Frisko o udostępnienie rejestrów sterownika aby można było się z nim skomunikować ale z tego co wiem Frisko nie robi z tego jakiejś tam wielkiej tajemnicy. Niemniej jednak aby logować sobie parametry pracy systemu trzeba by sobie jakiś własny serwerek postawić . Tutaj na forum nawet ktoś kiedyś coś podobnego opisywał.

  12. #2112

    Domyślnie

    Podbiję temat. Mam C10i, zakupioną w 2016 rok, zeszłej zimy grzała wykańczany dom do 16 stopni, nie było paneli a i ja chodziłem lepiej ubrany. Rozdzielacze na maxa, rurek w podłodze 21 pętli po 65-75 m(max jedna ma 88m), łączna długość pętli ok 1550 m. Do sedna:
    - jak grzeję dół, to on się szybciej nagrzewa, bo tam ma praktycznie same płytki, czujnik tez jest na dole
    - góra w tym czasie nie dogrzewa się, bo tam są oprócz łazienki same panele
    - zmniejszając na dole rotametrami przepustowość pętli schodzę na przepływy poniżej jednego, ale na górze się one znacząco nie podnoszą
    - jak zamknę dolny rozdzielacz całkiem, wtedy przepływy na górze idą na max...

    Wnioskuję z tego, że samymi przepływami na takiej ilość i długości pętli wiele nie zwojuję przy tej pompce... Trzeba by ją wymienić na mocniejszą??? Pompka ma teraz 55W, podobno jest elektroniczna i nie zmienia się tam manualnie nastaw...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  13. #2113
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Ja mam oddzielne pompki na każdy rozdzielacz czyt piętro i mogę sterować prędkością pompki i to działa może wystarczy dołożyć ekstra pompę na górę?

  14. #2114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Podbiję temat. Mam C10i, zakupioną w 2016 rok, zeszłej zimy grzała wykańczany dom do 16 stopni, nie było paneli a i ja chodziłem lepiej ubrany. Rozdzielacze na maxa, rurek w podłodze 21 pętli po 65-75 m(max jedna ma 88m), łączna długość pętli ok 1550 m. Do sedna:
    - jak grzeję dół, to on się szybciej nagrzewa, bo tam ma praktycznie same płytki, czujnik tez jest na dole
    - góra w tym czasie nie dogrzewa się, bo tam są oprócz łazienki same panele
    - zmniejszając na dole rotametrami przepustowość pętli schodzę na przepływy poniżej jednego, ale na górze się one znacząco nie podnoszą
    - jak zamknę dolny rozdzielacz całkiem, wtedy przepływy na górze idą na max...

    Wnioskuję z tego, że samymi przepływami na takiej ilość i długości pętli wiele nie zwojuję przy tej pompce... Trzeba by ją wymienić na mocniejszą??? Pompka ma teraz 55W, podobno jest elektroniczna i nie zmienia się tam manualnie nastaw...
    Jeśli nie możesz rozdzielić zasilanie pięter osobnymi pompkami to wymiana na mocniejszą powinna pomóc.
    P.S.
    Podobnie jak domelek mam po jednej pompie na kondygnację.
    Na poddaszu utrzymywała się zbyt niska temperatura od zakładanej. Po wymianie pompki na elektroniczną o max. moc 75 W, sytuacja uległa znacznej poprawie.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-11-2017 o 17:29 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #2115

    Domyślnie

    Ifarrg
    Ja bym się z wymianą obiegówki nie spieszył, tyko najpierw spróbował wykorzystać to co obecnie istnieje. Może uda się uzyskać zadowalający efekt poprzez stopniową (aż do skutku) redukcję przepływu na parterze. Delta GZ wzrośnie (podaj do jakiej wartości).
    Warto upewnić się, czy obiegówka pracuje już z wydajnością maksymalną.

  16. #2116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Ifarrg
    Ja bym się z wymianą obiegówki nie spieszył, tyko najpierw spróbował wykorzystać to co obecnie istnieje. Może uda się uzyskać zadowalający efekt poprzez stopniową (aż do skutku) redukcję przepływu na parterze. Delta GZ wzrośnie (podaj do jakiej wartości).
    Warto upewnić się, czy obiegówka pracuje już z wydajnością maksymalną.
    Poczekam jeszcze jakiś czas, ale żeby na górze mieć zadowalająca temperaturę, na dole muszę miec tak 22,5-23 stopnie, a to dla mnie trochę za ciepło, z kolei na górze jest wtedy o 1-1,5 stopnia mniej.

    Czy jeśli przykręcę rotametry do przepływu mniej niż 1, to nie będzie to zbyt mało? Muszę poobserwować też pompę, bo nie mam wglądu do jej start-stopów, a boję się, że jak za bardzo zdławię, to może się zbyt wiele razy uruchamiać.

    Na powrocie nie mam termometra, pompa nie podaje tej wartości. Musiałbym kupić jakieś przylgowe, ale te za naście złotych mają +/- 2,5 stopnia wachnięcia... Da się je jakoś wyskalować? Nie wiem - zakładając najpierw na jedną rurkę oba i notując temp czy są różne, a potem odejmować/dodawać ew. róznicę jak już będą na zasilaniu/powrocie?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  17. #2117
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Czujniki DS mają 0,5 stopnia tolerancji pomiaru możesz je wyskalowa w wodzie lodowej do tego respberry pi i nettemp i masz wszystko jak na dłoni...
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  18. #2118

    Domyślnie

    Witam. Pokazał mi sie na ekranie w pci c9 komunikat awaria instalacji. Może ktoś podpowiedzieć w jaki sposób można skasować awarie żeby sprawdzić czy pompa nadal dobrze pracuje ?

  19. #2119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Zadzwoń do jakiegoś instalatora albo producenta.

  20. #2120

    Domyślnie

    Mam pytanie. Posiadam pompę c10i, moc znamionowa 2,6kW. Obserwowałem zużycie przez nią prądu całą zimę. Wyszło mi, że jak na dworze jest w okolicach 0 stopni, to pompa przez 7,5 h taryfy nocnej zużywa około 2,5-2,15 kWh na godzinę. , a jak jest poniżej -10, to średnie zużycie na godzinę wynosi 2,6-2,75 kWh. Krzywa grzania ustawiona na 1, czas pracy identyczny, w domu ciepło.

    Teraz moje pytanie jest takie: czemu przy mrozach jest wyższe zużycie prądu, gdy temperatura w podłodze jest taka sama?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

Strona 106 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony