dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 126
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2506
  1. #2001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Talking

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    Czy jesteś pewien że 15, to optymalna wartość?
    Ile pomp ciepła gruntowych zamontowałeś?
    Jesteś użytkownikiem PPC?
    Jesteś instalatorem PPC?

    Na jakieś pytanie możesz odpowiedzić TAK?
    "tak" nie zna takiego słowa
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #2002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    Czy jesteś pewien że 15, to optymalna wartość?
    Ile pomp ciepła gruntowych zamontowałeś?
    Jesteś użytkownikiem PPC?
    Jesteś instalatorem PPC?

    Na jakieś pytanie możesz odpowiedzić TAK?
    Parametr krzywej grzewczej ma znaczenie jak grzejesz cały czas bez podziału na strefy czasowe i masz inwerter w innym przypadku tylko przeszkadza ,jeżeli masz ustawiony określony przedział czasowy to jaki jest sens robić kaganiec ...?
    Od razu instalatorem...
    Ale zamontowało się parę szt PPC razem z kompletnym DZ/GZ...

  3. #2003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    "tak" nie zna takiego słowa
    Jak zwykle zaczyna się "pierdololo" zamiast skupić się na zagadnieniu ...
    Mamy dość mocną pompę i nędzny zasobnik CWU więc raczej nie ma co oczekiwać cudów że da się grzać na jedno czy dwa podejścia...
    Nic nie wiemy o przepływach i temperaturach , na starcie obniżacie krzywą więc jak ma pracować pompa skoro nie ma jak oddać nadmiaru energii...
    Przyczyną może być zapchany filtr siatkowy( o ile jest...) blokujący przepływ przez co szybko rośnie temperatura zasilania a usytuowanie czujnika CO tylko pogarsza sytuację...
    Najpierw temperatury GZ/DZ na zasilaniu i powrocie po ok. 0,5 godz pracy a dopiero potem grzebanie w ustawieniach ...

  4. #2004

    Domyślnie

    Witam,jestem użytkownikiem dokładnie takiej pompy PPC Ecopower C11 od póltora roku,jeśli w czymś mogę pomóc lub doradzić ,to chętnie służę pomocą. Jarek

  5. #2005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Smile

    Wreszcie PPC u mnie działa Montowal pan Jarek i powinno być OK. Mam tylko jedno spostrzeżenie czujnik temperatury zewnętrznej zaniża pomiar o ponad 1 st Celsjusza. Wiem że mogę to skorygować w menu serwis. Proszę podajcie mi kod do tego menu.
    Dziękuję za błyskawiczna odp
    Ostatnio edytowane przez sędłaki ; 10-12-2015 o 08:20

  6. #2006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Rok bitwy pod Grunwaldem

  7. #2007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Rok bitwy pod Grunwaldem
    a toś pomógł...
    ...

  8. #2008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie

    Dziękuje Liwko.Slawku nie podobnym jest by ktoś tej daty świadom nie był po dokładnym porównaniu do wzorcowego termometru musiałem skorygować o 0,5C
    Ostatnio edytowane przez sędłaki ; 11-12-2015 o 13:50

  9. #2009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie

    Pytanie: w mojej PCI jest ustawiony parametr t maxSpr na 230 min. jest to maksymalny czas pracy sprężarki. Jaki jest sens tego parametru? W praktyce działa to jak kaganiec. PCI pracuje przez te 230 min wyłącza się "odpoczywa"przez t wył Spr i ponownie startuje. Dzieje się to pomimo nieosiągnięcia nastawionej temp wewnętrznej i pozostałych . Wg tego co przeczytałem na rożnych forach dla sprezarki optymalnym jest by ilośc "start-stopów" była jak najmniejsza,zwłaszcza ze jest to PCI ze zmienna mocą -inwerterowa.
    Ostatnio edytowane przez sędłaki ; 13-12-2015 o 10:49

  10. #2010

    Domyślnie

    Daj na max .
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  11. #2011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Daj na max .
    Nie ma potrzeby...
    Czas tego parametru powoduje także automatyczny restart po przekroczeniu parametrów sprężarki w trakcie pracy i zawieszeniu się układu, po upływie tego nastawionego tym parametrem nastąpi ponowna próba uruchomienia...

  12. #2012

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Nie ma potrzeby...
    Czas tego parametru powoduje także automatyczny restart po przekroczeniu parametrów sprężarki w trakcie pracy i zawieszeniu się układu, po upływie tego nastawionego tym parametrem nastąpi ponowna próba uruchomienia...
    Nie pamiętam teraz ale mi wydawało się że działa to jak zabezpieczenie np. t max co, czy t max sprężarki za pc zatrzymuje się na nastawiony czas a następnie ponownie startuje. Jeśli jest tak jak piszesz to trzeba nastawić na max - 5 min.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  13. #2013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Nie pamiętam teraz ale mi wydawało się że działa to jak zabezpieczenie np. t max co, czy t max sprężarki za pc zatrzymuje się na nastawiony czas a następnie ponownie startuje. Jeśli jest tak jak piszesz to trzeba nastawić na max - 5 min.
    I wymuszać zatrzymanie co 5 min. pracy...?

  14. #2014

    Domyślnie

    Chodziło mi : max(999)-(minus)5min czyli 994 min, Bo nie pamiętam jaka jest ta max wartość. Wydaje mi się że 999 ale głowy nie dam sobie uciąć.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  15. #2015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Chodziło mi : max(999)-(minus)5min czyli 994 min, Bo nie pamiętam jaka jest ta max wartość. Wydaje mi się że 999 ale głowy nie dam sobie uciąć.
    Przy takim nastawieniu jeżeli np. nie wystartuje z jakiegoś powodu elektroniczna pompa obiegowa GZ(LFP Sprinta...?) to cały układ będzie czekał ponad 16 godzin na restart ...

  16. #2016

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Przy takim nastawieniu jeżeli np. nie wystartuje z jakiegoś powodu elektroniczna pompa obiegowa GZ(LFP Sprinta...?) to cały układ będzie czekał ponad 16 godzin na restart ...
    W instrukcji jest napisane że jest to max czas pracy sprężarki. Ja to rozumiem tak że jak sprężarka popracuj te 16 godzin to się wyłączy i jak będzie wszystko ok to po t wył spr. ponownie się załączy.

  17. #2017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    W instrukcji jest napisane że jest to max czas pracy sprężarki. Ja to rozumiem tak że jak sprężarka popracuj te 16 godzin to się wyłączy i jak będzie wszystko ok to po t wył spr. ponownie się załączy.
    Dokładnie..., tyle że jak w czasie pracy sprężarki jakiś jej parametr powędruje w kosmos i zadziałają zabezpieczenia to cały układ będzie czekał do upływu czasu aby się zresetować ...
    ( tak twierdzi producent, ja tego osobiście nie testowałem ale postaram się zrobić symulację przy najbliższej okazji... )

  18. #2018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie

    Ja ustawiłem na 480 minut - czas taniej taryfy + 60 minut. Jesli któryś parametr spowoduje zatrzymanie w ciągu tych 8 godzin to ponowne uruchomienie nastapi max po 7 godz i piećdziesieciuparu minutach ale dzieki temu jesli wszystkie parametry beda stabilne to PCi bedzie sobie pracowała nieprzerwanie az do osiagniecia zadanej temp wewnetrznej lub przejscia na droge taryfe( wtedy mam zadana temp niższą)
    Ostatnio edytowane przez sędłaki ; 15-12-2015 o 16:38

  19. #2019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie

    Mam PCI inwerterowa. Pytanie kiedy i jak następuje regulowanie stopni mocy sprężarki? Układ jest z włączonym reg.pokojowym. Czy PCi płynnie moduluje swą moć? Obecnie mam wrażenie, że jest tak ,ze PCI startuje z najmniejsza mocą stopniowo (co40minut) załącza drugi i trzeci stopień. Z pełna mocą pracuje do uzyskania zadanej temp wew. Po uzyskaniu temp.wew.PCI zatrzymuje się. Od czego zależy czas po jakim PCI zwiększa swoją moc? Czy można ustawić tak PCI by zamiast ostro się zatrzymywać stopniowo zmniejszała moc sprężarki? Jak i czy można ustawić by PCI pracowała z najmniejsza mocą przy takich temp jak dziś ( na zewnątrz +9C)? wg mnie PCI sama powinna regulować swoja moc by w okresach przejsciowych nie pracowała z pełna moca
    Ostatnio edytowane przez sędłaki ; 20-12-2015 o 08:50

  20. #2020

    Domyślnie

    Cytat Napisał sędłaki Zobacz post
    Mam PCI inwerterowa. Pytanie kiedy i jak następuje regulowanie stopni mocy sprężarki? Układ jest z włączonym reg.pokojowym. Czy PCi płynnie moduluje swą moć? Obecnie mam wrażenie, że jest tak ,ze PCI startuje z najmniejsza mocą stopniowo (co40minut) załącza drugi i trzeci stopień. Z pełna mocą pracuje do uzyskania zadanej temp wew. Po uzyskaniu temp.wew.PCI zatrzymuje się. Od czego zależy czas po jakim PCI zwiększa swoją moc? Czy można ustawić tak PCI by zamiast ostro się zatrzymywać stopniowo zmniejszała moc sprężarki? Jak i czy można ustawić by PCI pracowała z najmniejsza mocą przy takich temp jak dziś ( na zewnątrz +9C)? wg mnie PCI sama powinna regulować swoja moc by w okresach przejsciowych nie pracowała z pełna moca
    Jeśli jest tak jak piszesz, to wg mnie ten inverter jest niedopracowany, więc chyba się na niego nie zdecyduję

Strona 101 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony