dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 126
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 2506
  1. #2041

    Domyślnie

    Dobra to dzielę moje wpisy by nie były za długie

    Mając symulację tej taniej strefy nocnej miałem nad ranem ciepło (chyba zbyt) i sucho więc rodzina średnio zadowolona (dobrze że ciepło jak wstali gorzej ze spaniem w drugiej części nocy). Temp wyższa 22st C a niższa 20. Grzanie (temp wyż.) 22-6 oraz 13-15.
    Rozumiem że należy zatem zdławić na rozdzielaczach odpowiednio poszczególne pod-obwody w pokojach ale jest ich aż 4... Zobaczymy jednak też czy wieczorem nie będzie zbyt chłodno (mniej niż 21st C) - mam dzieci poniżej 5 letnie.

    Obawiam się czy temat jest do ustawienia na tyle komfortowo, że zda to egzamin (dwie strefy taryfowe). Na razie bowiem nie mam wrażenia, by podłogówka betonowa jako namiastka bufora miała aż tak duże opóźnienie i bezwładność w nagrzewaniu się i potem w wychładzaniu tj. oddawaniu ciepła przez kilka godzin jak czytałem wcześniej. Wpływ może mieć przy nagrzewaniu przewymiarowanie pompy.. Obecne testy symulacyjne to pokażą. Jeśliby moje obawy się zanadto potwierdziły to taryfa dwustrefowa będzie mało sensowna bo niepraktyczna i niekomfortowa.

    Koledzy, pomogłoby mi dużo gdybyście częściej dzielili się tu Waszą całościową sytuacją ustawienia PC, podając na forum swoje optymalne ustawienia (kompletne) - wtedy można dużo wywnioskować myślę, mimo różnic w całości instalacji i budynku.
    PPC Ecopower C11, 2x100m odwiert, CWU-4 os., bojler CWU Joule PSM14053/HG 200L (do PC- węż.2,5m2);
    pow. grzania 180m2, ściany styro 18cm 038 , dach wełna 18+4cm 035 (Avalon III - http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Avalon_III/)

  2. #2042

    Domyślnie

    Dotychczas ciągle nie możemy utrafić idealnych warunków wewn. bo często 21st C to za chłodno a 22 za ciepło (ciągle zmieniamy - żona potrzebowałaby "półstopnie") - zapewne duże znaczenie ma odczuwalność oddawania ciepła podłogówki trochę niezależnie od samej temperatury wewn. na jednym centralnym czujniku wewn (jest umieszczony raczej reprezentatywnie). Chodzi mi o to że często jak osiągnięte jest 21 st to nie grzeje od dłuższego czasu i chłodna podłoga daje większe uczucie "chłodu" niż jeśli przy zadanej Temp 22st C jest także 21 st wewnątrz ale układ grzeje i oddaje ciepło mając za cel dojście do tych 22st C.
    Oczywiście widzę też ogromne i oczywiste znaczenie tego czy słońce przez naszą dużą ilość okien przegrzewa pomieszczenia oraz ruch lub jego brak (to czy/jeśli coś robimy np sprzątamy itd)

    Pryz tym wszystkim powyższym - widzę niskie ciśnienie DZ podczas pracy PC (jak na zdjęciach). Czy należy wołać instalatora (by dobić solanki)? Wcześniej mi mówił ze 0,5 bara jest OK.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160119_233846.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	343826 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160119_233854.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	343827
    PPC Ecopower C11, 2x100m odwiert, CWU-4 os., bojler CWU Joule PSM14053/HG 200L (do PC- węż.2,5m2);
    pow. grzania 180m2, ściany styro 18cm 038 , dach wełna 18+4cm 035 (Avalon III - http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Avalon_III/)

  3. #2043

    Domyślnie

    Cytat Napisał TG-Tays Zobacz post
    Dotychczas ciągle nie możemy utrafić idealnych warunków wewn. bo często 21st C to za chłodno a 22 za ciepło (ciągle zmieniamy - żona potrzebowałaby "półstopnie") - zapewne duże znaczenie ma odczuwalność oddawania ciepła podłogówki trochę niezależnie od samej temperatury wewn. na jednym centralnym czujniku wewn (jest umieszczony raczej reprezentatywnie). Chodzi mi o to że często jak osiągnięte jest 21 st to nie grzeje od dłuższego czasu i chłodna podłoga daje większe uczucie "chłodu" niż jeśli przy zadanej Temp 22st C jest także 21 st wewnątrz ale układ grzeje i oddaje ciepło mając za cel dojście do tych 22st C.
    Oczywiście widzę też ogromne i oczywiste znaczenie tego czy słońce przez naszą dużą ilość okien przegrzewa pomieszczenia oraz ruch lub jego brak (to czy/jeśli coś robimy np sprzątamy itd)

    Pryz tym wszystkim powyższym - widzę niskie ciśnienie DZ podczas pracy PC (jak na zdjęciach). Czy należy wołać instalatora (by dobić solanki)? Wcześniej mi mówił ze 0,5 bara jest OK.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160119_233846.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	343826 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160119_233854.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	343827
    Witam,ja użytkuje pompę C11,210m podłóg,pompa pracuje wyłącznie w 2 taryfie,różnica temperatury pomiędzy zakończeniem pracy o 6 rano a ponownym załaczeniem o 13 wynosi max 0,5 stopnia,podobnie wieczorem pomiędzy 15 a 22,moja ustawiona temp.to 23 stopnie,rodzinka lubi ciepło,krzywa grzania 2. Ustawiając temperaturę w pomieszczeniach kupiłem tanie termometry,porozstawiałem w pomieszczeniach i przez 4 dni bawiłem się w dławienie rozdzielaczy,innej metody chyba nie ma,chyba że sterowanie pokojowe.A co do ciśnienia,to mój instalator raczej wskazywał na pomiędzy 1 a 2 ,ale nie poniżej 1.
    pozdrawiam

  4. #2044

    Domyślnie

    Jak PC nie pracuje to mam 1 bar (?)
    PPC Ecopower C11, 2x100m odwiert, CWU-4 os., bojler CWU Joule PSM14053/HG 200L (do PC- węż.2,5m2);
    pow. grzania 180m2, ściany styro 18cm 038 , dach wełna 18+4cm 035 (Avalon III - http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Avalon_III/)

  5. #2045

    Domyślnie

    Cytat Napisał TG-Tays Zobacz post
    Jak PC nie pracuje to mam 1 bar (?)
    Ponieważ wtedy temperatura glikolu jest wyższa. Dla wartości ciśnień (w układzie) niższych niż ciśnienie wstępne w naczyniu przeponowym, układ będzie się zachowywał tak jakby tego naczynia nie było (wystąpią stosunkowo duże wahania ciśnienia). Warto sprawdzić ciśnienie wstępne i uzupełnić ilość cieczy w DZ do uzyskania prawidłowej wartości ciśnienia w układzie.

  6. #2046
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ecop

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sadowie
    Kod pocztowy
    27-580
    Posty
    2

    Domyślnie Regulacja mocy inwertera pompy ciepła PPC Ecopower

    Cytat Napisał ppluto Zobacz post
    Jeśli jest tak jak piszesz, to wg mnie ten inverter jest niedopracowany, więc chyba się na niego nie zdecyduję
    Inwerter pracuje z mocą narastającą czyli stopniowo zwiększa moc sprężarki aż do osiągnięcia jednego z parametrów (temperatury na wyjściu CO, lub temp Max PC). Jeżeli temperatura ta zostanie (Tco lub Tmax PC) osiągnięta a temp. zadana w pomieszczeniu nie jest osiągnięta inwerter stopniowo zmniejsza moc sprężarki. Czas narastania mocy w minutach pomiędzy kolejnymi stopniami mocy można nastawić w zakładce serwis/parametry sprężarki (są to dwa ostatnie nastawy oznaczone jako wysokie słupki w czasie drogiej taryfy energii oraz niskie słupki w czasie taniej taryfy energii el). Czasy te można nastawić niezależnie dla każdej taryfy np. tak aby w czasie taniej taryfy sprężarka maksymalnie szybko osiągała moc max. Funkcja działa identycznie również dla CWU. W starszych modelach pomp regulacja mocy może różnić się od opisanej.

  7. #2047
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie

    Ecop napisał: "Jeżeli temperatura ta zostanie (Tco lub Tmax PC) osiągnięta a temp. zadana w pomieszczeniu nie jest osiągnięta inwerter stopniowo zmniejsza moc spręzarki" Niestety tak nie jest ! Inverter nie obniża stopniowo mocy. Sprężarka zostaje wyłaczona po czym startuje z najmniejsza mocą. Producent zapewnia, że razem z programistą sterownika(Frisko) pracuje nad modyfikacją oprogramowania sterownika.
    Ostatnio edytowane przez sędłaki ; 20-02-2016 o 08:54
    PPC inv. 18kW bufor 400L, DZ 6petli po 200mb na głebokosci 160-170cm "tymi ręcami zrobione" , pow.użytkowa 316 mkw, wszędzie ogrzewanie podłogowe, 20 cm styropianu na ścianach i posadzce, 35 cm wełny na poddaszu.

  8. #2048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aleksus

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Pomorskie
    Posty
    208

    Domyślnie

    Szkoda,ze cennik wersji Ca poszedł od nowego roku o 20% w gorę.Tak wiem zapewne euro poszło do góry, ale o ile?
    Dom Hektor 136m2,ściany BK24 + 15cm styropian,25 dach,okna 3 szyby,
    kominek z rozprowadzeniem ciepła.
    Ogrzewanie PC stiebel eltron 5,9kw + podłogówka, Dz mieszany spiralno- liniowy 3x150m

  9. #2049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksus Zobacz post
    Szkoda,ze cennik wersji Ca poszedł od nowego roku o 20% w gorę.Tak wiem zapewne euro poszło do góry, ale o ile?
    To jest odpowiedź dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że pompy potanieją.

    Kurs walut jest tylko jedną ze składowych ceny.

  10. #2050
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał sędłaki Zobacz post
    Ecop napisał: "Jeżeli temperatura ta zostanie (Tco lub Tmax PC) osiągnięta a temp. zadana w pomieszczeniu nie jest osiągnięta inwerter stopniowo zmniejsza moc spręzarki" Niestety tak nie jest ! Inverter nie obniża stopniowo mocy. Sprężarka zostaje wyłaczona po czym startuje z najmniejsza mocą. Producent zapewnia, że razem z programistą sterownika(Frisko) pracuje nad modyfikacją oprogramowania sterownika.
    Jest lepiej niż myslałem. INVERTER OBNIŻA MOĆ SPRĘŻARKI PRZY ZMIANIE TARYFY. Tzn. gdy skończy sie tania taryfa ( np w dzień) to inverter stopniowo zmniejszy moc do tej z czasu przed tanią taryfa. szybkosci zmian stopni ustawiamy oddzielnie dla taryfy taniej i drogiej.
    PPC inv. 18kW bufor 400L, DZ 6petli po 200mb na głebokosci 160-170cm "tymi ręcami zrobione" , pow.użytkowa 316 mkw, wszędzie ogrzewanie podłogowe, 20 cm styropianu na ścianach i posadzce, 35 cm wełny na poddaszu.

  11. #2051

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Musisz nieco oszukać sterownik. Zamień temperatury z ekonomicznej na komfortową i z komfortowej na ekonomiczną i podobnie zrób z ustawami czasu. Wyjdzie ci dodatkowy czas
    A czy w przypadku CWU masz tak samo zrobione? Odwrócenie temperatur także tu nie zaburzy jakoś pracy układu (podbicia taryfowe, histerezy i inne aspekty powiązane?)
    PPC Ecopower C11, 2x100m odwiert, CWU-4 os., bojler CWU Joule PSM14053/HG 200L (do PC- węż.2,5m2);
    pow. grzania 180m2, ściany styro 18cm 038 , dach wełna 18+4cm 035 (Avalon III - http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Avalon_III/)

  12. #2052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał TG-Tays Zobacz post
    A czy w przypadku CWU masz tak samo zrobione? Odwrócenie temperatur także tu nie zaburzy jakoś pracy układu (podbicia taryfowe, histerezy i inne aspekty powiązane?)
    Dokładnie tak samo. Wszystko sprawnie działa.

  13. #2053

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To jest odpowiedź dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że pompy potanieją.

    Kurs walut jest tylko jedną ze składowych ceny.
    To jest dokładnie odpowiedź o stan "polskiej" pompy ciepła
    USD/Euro skaczą z nimi cena PC bo w całoci jest made outside Poland

    wystarczy rzucić okien na www producenta lub spróbować tą firmę znaleźć na Google Maps, zero galerii i certfikatów z produkcji bo takowej nie ma.
    Galemt to chyba wyjątek, chyba bo może mnie ktoś sprostuje.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  14. #2054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Sprostuje, bo się mylisz, w większości przypadków (jeżeli mowa o gruntowych).
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  15. #2055

    Domyślnie

    a gdzie się myli?

    przecież nasi "producenci" to po prostu składacze

    nikt nic sam nie produkuje może poza obudową , całą reszta to import lub zakup komponentów w hurtowniach

    nie chcę ich oczerniać bo nie o to chodzi, ale dla mnie producent to ktoś kto fizycznie produkt produkuje, prowadzi jakieś badania, udoskonala konstrukcje itp, z drugiej strony nawet renomowani producenci bazują na podzespołach tak więc można uznać że wszyscy producenci pc to składacze i przyjmując takie założenie Ekopower jest jednym z solidniejszych "producentów" polskich i tyle
    ...

  16. #2056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    a gdzie się myli?

    przecież nasi "producenci" to po prostu składacze

    nikt nic sam nie produkuje może poza obudową , całą reszta to import lub zakup komponentów w hurtowniach

    nie chcę ich oczerniać bo nie o to chodzi, ale dla mnie producent to ktoś kto fizycznie produkt produkuje, prowadzi jakieś badania, udoskonala konstrukcje itp, z drugiej strony nawet renomowani producenci bazują na podzespołach tak więc można uznać że wszyscy producenci pc to składacze i przyjmując takie założenie Ekopower jest jednym z solidniejszych "producentów" polskich i tyle
    Zastanawia mnie co musiałby zrobić taki "producent", abyś nie nazwał go składaczem? W którym momencie jego działalności ta wartość dodano byłaby na tyle duża, abyś był nadał mu to godne imię producenta?
    Może problem postawię tak, ile czasu zajęłoby Ci, aby zrobić a jeszcze lepiej produkować seryjnie PC na poziomie PPC Ecopower lub Ekontechu z komponentów dostępnych w hurtowniach i w cenie którą oferują ci "producenci" jak ich nazywasz? Weź też pod uwagę gwarcancję jaką musisz świadczyć i inne usługi doradcze oraz, że chcesz się na rynku utrzymać trochę dłużej...

  17. #2057
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał NilsH Zobacz post
    Zastanawia mnie co musiałby zrobić taki "producent", abyś nie nazwał go składaczem? W którym momencie jego działalności ta wartość dodano byłaby na tyle duża, abyś był nadał mu to godne imię producenta?
    Z tego co wiem 60% wartości dodanej musi być wytworzona w kraju aby można było podpisać produkt "made in Poland". Dochodzi tutaj czasami do śmiesznych sytuacji kiedy np. przepakowanie jakiegoś produktu z opakowania "zbiorczego" do opakowań detalicznych osiąga ten pułap. Można w sklepie znaleźć rodzynki, czy migdały wyprodukowane u Nas.......

  18. #2058
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Z tego co wiem 60% wartości dodanej musi być wytworzona w kraju aby można było podpisać produkt "made in Poland"..
    To DLACZEGO Viesio pisze na swoich pompach "made in Germany"???

    Znajdź i wskaż mi części w tej pompie które były wyprodukowane w Niemczech? Poza pompą obiegową Wilo (choć nie jestem pewien czy aby nie jest z Francji?)
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  19. #2059
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    [QUOTE=wihajster;7108795]To DLACZEGO Viesio pisze na swoich pompach "made in Germany"???

    Znajdź i wskaż mi części w tej pompie które były wyprodukowane w Niemczech? Poza pompą obiegową Wilo (choć nie jestem pewien czy aby nie jest z Francji?)QUOTE]

    Wartość dodana to np montaż tego do kupy, czyli kasa za prace Niemca....

  20. #2060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Wartość dodana to np montaż tego do kupy, czyli kasa za prace Niemca....
    A to dobre... Praca Niemca w takim razie jest duuużo więcej warta niż ta sama praca Polaka?
    Czym się różni złożenie tej pompy ze zdjęcia powyżej w Niemczech od złożenia jej w Polsce?
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Strona 103 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony