dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 126
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 2506
  1. #2081

    Domyślnie

    Cytat Napisał archi23 Zobacz post
    wymieniłem czujnik na nowy niestety temperatura bez zmian. Jeśli chodzi o priorytet to wyłączyłem ale to nic nie zmieniło
    Zmierzyles rezystancje starego ?
    Jaką miał rezystancję ?

  2. #2082

    Domyślnie

    Cytat Napisał archi23 Zobacz post
    Jeśli chodzi o priorytet to wyłączyłem ale to nic nie zmieniło
    Jaką pokazuje Ci temperature zewnętrzną i pozostałe temperatury ?
    Masz może zdjęcie sterownika ?

  3. #2083

    Domyślnie

    Czy można tak ustawić żeby pompka cyrkulacji pracowała podczas grzania cwu? I jaką macie t_max_pc?

  4. #2084
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Programowo nie da się powiązać pracy pompki CCWU z grzaniem CWU . Do cyrkulacji CWU możesz tylko stworzyć dwa harmonogramy godzinowe w których pompka pracuje. Dodatkowo w założonych godzinach pompka CCWU może pracować ciągle lub cyklicznie zgodnie z założonym czasem pracy i przerw. Jeśli chodzi o max temperaturę na wyjściu PC to ja mam ustawione 55 st. C.
    Ostatnio edytowane przez Tomek2907 ; 09-10-2016 o 21:06

  5. #2085

    Domyślnie

    Rozumiem. Jakim kluczem mogę otworzyć obudowę C9 ? Chcę sprawdzić na którym biegu pracuje pompka Dz standardowo.

  6. #2086
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Niestety nie wiem bo nie mam tej pompy . Możesz sobie zerknąć na temperatury DZ ( wejście i wyjście ) i na tej podstawie stwierdzić czy potrzeba regulować prędkość pompy DZ . Optymalna delta to 3-5 stopni.

  7. #2087
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał waz_2000 Zobacz post
    Rozumiem. Jakim kluczem mogę otworzyć obudowę C9 ? Chcę sprawdzić na którym biegu pracuje pompka Dz standardowo.
    Sztorcowa 8' ...
    Pompa chodzi na maxa ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #2088
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Kto wie jaka jest histereza temperatury wewnętrznej przy regulacji pokojowej w sterowniku RX910 montowanym w pompach PPC? W sterowniku nie ma opcji regulacji w parametrach CO, tak jak jest to możliwe w parametrach CWU.

  9. #2089
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Grzeje do +0,2 stopnia a zaczyna grzać przy -0,2 stopnia od zadanej temperatury.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  10. #2090
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ok dzięki za info.

  11. #2091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek2907 Zobacz post
    Niestety nie wiem bo nie mam tej pompy . Możesz sobie zerknąć na temperatury DZ ( wejście i wyjście ) i na tej podstawie stwierdzić czy potrzeba regulować prędkość pompy DZ . Optymalna delta to 3-5 stopni.
    U mnie delta około 6 stopni, dlatego chcę zerknąć.

  12. #2092

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Sztorcowa 8' ...
    Pompa chodzi na maxa ...
    Jednak fabrycznie była ustawiona na 2 biegu, zmieniłem na 3.

  13. #2093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał waz_2000 Zobacz post
    Jednak fabrycznie była ustawiona na 2 biegu, zmieniłem na 3.
    Jaka Delta teraz ...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #2094

    Domyślnie

    Nie miałem bardzo czasu postać przy PC ale około 5,0. Spadła około 1 stopień.

  15. #2095

    Domyślnie

    Witam. Podpowiecie panowie jak na sterowniku wyłączyć podgrzewanie CWU ? nie mam jeszcze zaizolowanego zbiornika a grzać podłogę trzeba.

  16. #2096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tombiel Zobacz post
    Witam. Podpowiecie panowie jak na sterowniku wyłączyć podgrzewanie CWU ? nie mam jeszcze zaizolowanego zbiornika a grzać podłogę trzeba.
    Obniż nastawy CWU do np. 10 stopni i po problemie.

  17. #2097

    Domyślnie

    Ok dzieki. Czyli rozumiem ze raczej nie ma takiej możliwości wyłączenia ? Mam jeszcze pytanko. Czy dla CO jest możliwość ustawienia histerezy ? Bo w instrukcji sterownika znalazłem tylko dla CWU

  18. #2098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tombiel Zobacz post
    Ok dzieki. Czyli rozumiem ze raczej nie ma takiej możliwości wyłączenia ? Mam jeszcze pytanko. Czy dla CO jest możliwość ustawienia histerezy ? Bo w instrukcji sterownika znalazłem tylko dla CWU
    To twój dom i twoja instalacja sobie to ustawi

  19. #2099

    Domyślnie

    Cytat Napisał tombiel Zobacz post
    Ok dzieki. Czyli rozumiem ze raczej nie ma takiej możliwości wyłączenia ? Mam jeszcze pytanko. Czy dla CO jest możliwość ustawienia histerezy ? Bo w instrukcji sterownika znalazłem tylko dla CWU
    to wszystko zależy od tego jaki masz sterownik/ pompę. łatwiej będzie jak się z nami tą wiedzą podzielisz

  20. #2100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie

    Po ostatniej aktualizacji sterownika,który wymienił mi Pan Jarek (wielkie dzięki ) są nowe funkcje. dotyczące inwertera. W menu serwisowym można ustawić czas zmiany stopnia mocy. Zauważyłem, ze po osiągnięciu zadanej temperatury bufora wynikającej np z krzywej grzewczej sterownik zmniejsza moc pompy w czasie jaki wpiszemy podobnie jest ze zwiększaniem mocy. Można ustawić inna szybkość zmiany mocy grzewczej pPCi dla taryfy dziennej i nocnej. PCi balansuje z mocą zalezną od temeratury zewnetrznej wewnetrznej i krzywej grzewczej co dobrze rokuje dla okresów przejsciowych tzn jesień /zima , zima/ wiosna
    Ostatnio edytowane przez sędłaki ; 24-01-2017 o 09:01
    PPC inv. 18kW bufor 400L, DZ 6petli po 200mb na głebokosci 160-170cm "tymi ręcami zrobione" , pow.użytkowa 316 mkw, wszędzie ogrzewanie podłogowe, 20 cm styropianu na ścianach i posadzce, 35 cm wełny na poddaszu.

Strona 105 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony