dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 126
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2506
  1. #201

    Witam

    Już od miesiąc jestem szczęśliwym posiadaczem pompy Ecopower 11.
    Montaż przeprowadziła firma PPC czyli producent w/w pomp.
    Kolektor poziomy 600 m fi 40. Ziemia marna bo sam piach. 4 obwody po 150 m na głębokości około 2m.
    W kotłowni bufor zbiornik kombinowany ( dwa w jednym ) 750 / 200 czyli 550 litrów na CO i 200 litrów na CWU. Podstawowa zaleta to mało miejsca.
    W domu ogrzewanie mieszane tj na parterze 84m2 podłogówki, a na piętrze w sypialniach kaloryfery.
    Z tego właśnie powodu czyli możliwości regulacji postawiony został ten bufor.
    Na zewnątrz 1 czujnik temperatury , na parterze 1 sterownik "Auraton 2005" i na piętrze sterownik "Auraton 2005".
    Zainstalowanie bufora wymogło dodatkowy zakup pompek obiegowych ( na wyjściu z bufora ).
    Poza tym zainstalowałem cyrkulację i softstart. Dopłaciłem też za sprężarkę copland.
    Łącznie wyszło około 40 000 ( tylko pompa, dolne źródło i kotłownia ).
    Na razie nie mieszkam więc temperatura w domu ustawiona na 15 w dzień i 10 w nocy.
    Instalacja pracuje sprawnie i cicho - pompy nie słychać za ścianą.
    Przy montażu pompy padło kolanko więc pompę zabrano i uruchomiono dopiero po kilku dniach (akurat wypadły święta). Na trzeci dzień awaria ciśnienia ( najprawdopodobniej odpowietrzenie na poradziło sobie ze świeżą instalacją DZ). Mistrz przyjechał w tym samym dniu, odpowietrzył i od miesiąca już tylko komunikat "instalacja sprawna".
    Od 27.12 to dziś zużyłem 580 kWh czyli jak dla mnie OK.
    Dom 140m2. Drewniany. Nie wszystko jeszcze ocieplone i ciepło ucieka. Dom zresztą drewniany więc dziury a raczej szpary ( np. na węgłach czyli rogach ) jeszcze występują i trzeba je co jakiś czas optykać.

    Czyli ogólnie i szczególnie polecam.

    A jak można zmierzyc COP. Mam podlicznik energii i co dalej ?

    Pozdrawiam
    Andrzej

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał karcio102 Zobacz post
    A jak można zmierzyc COP. Mam podlicznik energii i co dalej ?
    Pozdrawiam
    Andrzej
    Bylo wielokrotnie. Musisz miec tez grzalke awaryjna w PC.
    Wlaczasz grzalke (o znanej lub zmierzonej mocy). Sprawdzasz roznice temperatur mieszy zasielniem podlogowki a powrotem. Cieplo wlasciwe wody jest znane. Na tej podstawie wyliczasz przeplyw wody w instalacji.

    Teraz wlaczasz PC. Z podlicznika sprawdzasz ile pradu bierze PC. Znasz juz przeplyw wody w instalacji. Odczytujesz roznice temp. na podlogowce, -> prsote wyliczenie z uwzgldenieniem ciepla walsciwego wody -> i masz moc grzewcza pompy. Dzielisz moc grzewcza pompy przez to co pompa pobiera z gniazdka (podlicznik) i masz COP.

    marcin

  3. #203

    Red face

    Dzięki.
    Czy na razie odpuszczam bo nie za bardzo rozumiem.
    U mnie grzałka jest chyba tylko w buforze ale sterowana jest z pompy więc nawet jak ją włączę ( nie wiem jeszcze jak ) to nie wiem czy cała jaj moc idzie na podłogówkę czy też na ogrzanie wody w buforze. Chyba że trzeba tak działać długo żeby układ się ustabilizował. A potem muszę jeszcze jakoś włączyć tą pompę obiegową ??
    Katastrofa.
    Ale jeszcze raz dziękuję.
    Pozdrawiam
    Andrzej

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forsa80 Zobacz post
    Pytanie podstawowe to czy to normalne, że pompa pracuje non stop 3 doby i dopiero wówczas osiąga temp.? Temp. po pierwszym dniu wynosiła 16C i w sumie pozostałe 2 doby pompa pracowała nad pozostałymi 4C. Druga sprawa to podpowiedzcie coś, aby odświeżyć temat jak to cholerstwo optymalnie ustawić , czy macie tę samą temp. zadaną na noc i dzień i jakie parametry wody itd. wstawiacie w sterownik.
    Tak, to normalne. PC ma małą moc i grzeje niskotemperaturowo, więc trzeba trochę poczekać zanim temperatura w domu naciągnie. Ogrzewasz tony betonu w podłodze, ściany i to trwa bo bezwładność jest bardzo duża. Przy ogrzewaniu wysokotemperaturowym ogrzewasz powietrze, a ono ma małą bezwładność, więc i efekt jest szybki mimo zimnych ścian i podłóg. Z tego też wynika, że przy pc nie ma sensu obniżać temperatur na noc, bo bezwładność na to i tak nie pozwoli. Co do ustawień, to zależy, czy masz 1 czy 2 taryfy. Jeśli 1 to ustawiasz pc, tak, żeby temperatura Ci odpowiadała i już. Jeśli 2, to w taniej ustawiasz nieco wyższą temperaturę, a w drogiej nieco niższą (np. o 1-2 stopnie na sterowniku pokojowym lub jeśli masz tylko pogodowy to podbijasz temperaturę o kilka stopni w taniej) i pc będzie pracowała przede wszystkim w taniej.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    zainteresowałem się tymi pompkami, szczególnie po lekturze postów liwko


    niestety nie mają nikogo w opolskim

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    zainteresowałem się tymi pompkami, szczególnie po lekturze postów liwko


    niestety nie mają nikogo w opolskim
    Zadzwoń do przedstawiciela na Wielkopolskę, ale do Pana Kozłowskiego bo podobno jest dwóch przedstawicieli. On mi właśnie robił instalację a odległości do mnie i do ciebie porównywalne.

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    W lutym PC zużyła 862kWh pracując 72% w drugiej taryfie (to przez te mrozy) co daje kwotę 332zł. W kominku rozpaliłem raz a temperatury to 22oC w salonie, 20 w sypialni, 24-25 w łazienkach. W pozostałych pokojach 21-22oC. Ogólnie od 1.10.2010 pompa zużyła 3632kWh i śmiało można powiedzieć że powyżej 75% pracy była w II taryfie (październik, listopad powyżej 80%) za kwotę 1300zł (CO, CWU).

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    W lutym PC zużyła 862kWh pracując 72% w drugiej taryfie (to przez te mrozy) co daje kwotę 332zł. W kominku rozpaliłem raz a temperatury to 22oC w salonie, 20 w sypialni, 24-25 w łazienkach. W pozostałych pokojach 21-22oC. Ogólnie od 1.10.2010 pompa zużyła 3632kWh i śmiało można powiedzieć że powyżej 75% pracy była w II taryfie (październik, listopad powyżej 80%) za kwotę 1300zł (CO, CWU).
    ja mam 250 m2 (z grzejnikami ) w lutym poszło 900kWh z groszami na samo CO a PC P-W Atlantic typ16 Alfea.Mam taryfę G11 pompa pracuje równo 24 h/na dobe.

  9. #209
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karpiel

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Czorsztyn
    Kod pocztowy
    34-440
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał figurka01 Zobacz post
    Witam,

    Czy ktoś z forumowiczów ma zainstalowaną gruntową pompę ciepła firmy Exotherm?? Czy to faktycznie jest chińczyk? Z tego co mi powiedziedzli wszystkie podzespoły są markowe . Bardzo proszę o jakąś opinię.
    Chinczyk Chinczyk Dla przykładu Samochody Chinskie tez mają np: markowe silniki (zazwyczaj Mercedesa) co nie oznacza, że jest to super sprzęt

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    ja mam 250 m2 (z grzejnikami ) w lutym poszło 900kWh z groszami na samo CO a PC P-W Atlantic typ16 Alfea.Mam taryfę G11 pompa pracuje równo 24 h/na dobe.
    To znaczy że nie piszesz w odpowiednim temacie.

  11. #211

    Domyślnie

    Czy ktoś ma sterownik RX910 przy swojej PC. Mam problem z sterowaniem pompą obiegową c.o. i chciałem skonsultować gdzie popełniam błąd.

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    W marcu PC zużyła 535kWh na CO i CWU w 88% w II taryfie za kwotę 170zł.
    Od początku sezonu grzewczego 1.10.2010 do 1.04.2011 PC zużyła 4214kWh za kwotę 1475zł.
    Przełączyłem PC na tryb "Lato" więc zaczyna grzać tylko CWU a to groszowe sprawy więc myślę że rok zamknę kwotą 1600zł. Mam nadzieję że nie będzie już potrzeby jej ponownie przełączać. W razie kilku pochmurnych dni przepalę w kominku.
    W tym roku muszę usunąć kilka moich błędów więc myślę że następna zima będzie jeszcze tańsza. Swoją drogą te dwie ostatnie zimy jak na złość były powiedział bym "niestandardowe" a rachunki bardzo zadawalające. Czekam teraz na normalną polską zimę.
    Pzdr
    Ps. Przez dwa lata kompletnie nic nie nawaliło, oby tak dalej

  13. #213

    Domyślnie

    witam
    właśnie zdecydowałem się po burzy mózgów na zakup pompy ecopower firmy ppc .( ukłon w stronę LIWKO duża w tym zasługa jego wpisów )
    mam dom o powierzchni 150 m2 http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m443398b9374e0
    dostałem oferty min. z nibe danfoss wiessmann junkers ivt. zdecydowałem się na ppc dzięki wpisom na tym forum
    ,więc postaram się coś opisywać w miarę postępu prac.
    realizacja ma rozpocząć się pod koniec maja. mam nadzieję że pomogę komuś w podjęciu podobnej decyzji
    Ostatnio edytowane przez michaldruk ; 06-05-2011 o 08:50

  14. #214

    Domyślnie

    a zakres prac i kwotę jaka za to zapłacisz możesz zdradzić?? Tak informacyjnie abyśmy na bieżąco byli z cenami

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie


    Jak to mówią; Będzie pan zadowolony...

    Zapomniałem o podaniu wyniku za kwiecień i podaje do dzisiaj, 97kWh II, 18kWh I=39zł
    Dwie noce miałem włączone CO i 5 razy rozpaliłem w kominku to 3-4h
    Jak jest w dzień słońce to nie ma problemu, dom go wystarczająco nałapie by nie trzeba było grzać. Gorzej jak słońca nie ma.

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    a zakres prac i kwotę jaka za to zapłacisz możesz zdradzić?? Tak informacyjnie abyśmy na bieżąco byli z cenami
    Typ obiektu:
    Powierzchnia użytkowa obiektu: 150[m2] podłogi do ogrzania 170 m2
    Zapotrzebowanie na moc dla ogrzewania: 52[W/m2]
    Ciepła woda użytkowa: tak
    Rodzaj dolnego źródła: kolektor pionowy
    Rodzaj instalacji CO: podłogowa
    Ilość użytkowników CWU 4

    W skład instalacji wchodzą:
    • pompa ciepła dwu wymiennikowa o mocy cieplnej 10,8kW - Ecopower C11( sprężarka typu scroll firmy Copeland/Sanyo, wymienniki płytowe Swep, osprzęt Danfoss, z regulatorem pogodowym RX910 )
    • pompy obiegowe, zasobnik CWU wbudowany 400ltr,
    • zbiorniki wyrównawcze,pompki obiegowe, zawory itp:
    * podłogówka ok 170 m2

    dolne źródło kolektor pionowy ok 200 metrów w 2 lub 3 studniach
    pompa oczywiście z soft startem
    całość wykonana przez ppc (podłoogówka odwierty kotłownia ) wraz z uruchomieniem ok 53.000 z konkurencji najlepiej wypadł junkers 73.000

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Czy nie za duża ta pompa (moc)? Moim zdaniem 9 w zupełności by starczyła. Ilu was będzie mieszkać bo zbiornik na CWU też dość duży?

  18. #218

    Domyślnie

    No właśnie tez tak się zastanawiam czy ta pompa nie za duża. Ale nie zaszkodzi, bo 200 mb kolektora pionowego wraz z mocą tą mocą sprawi ze pompa będzie miała większe szanse zamykać się tylko w II taryfie. Cena za całość uważam że dobra. Niech się inni uczą np Ecopol za podobną instalacje zażyczył sobie w granicach 70 tys.

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Czy nie za duża ta pompa (moc)? Moim zdaniem 9 w zupełności by starczyła. Ilu was będzie mieszkać bo zbiornik na CWU też dość duży?
    drogi liwko
    różnica w cenie pompy i co za tym idzie odwiertów to ok 2.000 pln więc przy całości mało istotna
    a 2 tygodnie temu urodziła mi się druga córka więc rodzinka będzie raczej ciepłolubna
    a i 400 litrów cwu jak się panny zaczną pluskać może ledwo starczać

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaldruk Zobacz post
    drogi liwko
    różnica w cenie pompy i co za tym idzie odwiertów to ok 2.000 pln więc przy całości mało istotna
    a 2 tygodnie temu urodziła mi się druga córka więc rodzinka będzie raczej ciepłolubna
    a i 400 litrów cwu jak się panny zaczną pluskać może ledwo starczać
    Gratulacje! Mój kolega ma ich już 5, ale próbuje dalej

    To kiedy będziemy mogli zapisać cię do klubu PC?

Strona 11 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony