dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 126
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2506
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rania Zobacz post
    Dziękuję liwko za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie - czy Twoja pompa wydaje jakis halas? Moja stałaby przez scianę z salonem. Duzo miejsca zajmuje pompa i zasobnik? ? Do lazienki chyba nie trzeba niczego wstawiac?
    Tak, pompa nie jest bezszelestna, pracuje jak głośna lodówka. Ja mam bez tzw. miękkiego startu (może kiedyś dokupię) i słychać jak się włącza i wyłącza. Na początku było to trochę irytujące ale już się trochę przyzwyczaiłem. Można to łatwo wyeliminować za kilkaset zł. Jak przez grubą ścianę to raczej nie powinno jej być słychać, a jak przez cienką to tylko jak będzie cisza i to nie będzie raczej nic uporczywego.
    Łazienkę zostawiamy w idealnym porządku bo taka ma być łazienka a pompa zajmuje tyle miejsca co lodówka a zasobnik się wiesza na ścianie albo stawia pionowo, tak jak zwykły bojler.

  2. #42

    Domyślnie

    Liwko, Twoje działania są jak najbardziej słuszne. Co do wiertnicy obecnie mam podwykonawce, więc nie mogę nic poradzić nic na ceny za 1 mb. Sam ucieszyłbym się, gdyby ceny były niższe, gdyż to skutkowałoby większą liczbą klientów. Mam nadzieję, że rynek wymusi obniżkę cen.

  3. #43

    Domyślnie

    Odnośnie cen, porównywałem ostatnio ceny konkurencji i wypadamy na jej tle bardzo dobrze

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekW_BB Zobacz post
    Liwko, Twoje działania są jak najbardziej słuszne. Co do wiertnicy obecnie mam podwykonawce, więc nie mogę nic poradzić nic na ceny za 1 mb. Sam ucieszyłbym się, gdyby ceny były niższe, gdyż to skutkowałoby większą liczbą klientów. Mam nadzieję, że rynek wymusi obniżkę cen.
    Powiem ci tak szczerze, że sam byłem kiedyś zainteresowany robieniem odwiertów jak zrozumiałem jak świetny to interes. Byłem nawet w Bydgoszczy gdzie produkują wiertnie ale z braku wiedzy na ten temat sobie odpuściłem. Nie chciało mi się po prostu tematu dalej zgłębiać bo czym innym się trudnię ale poszukaj człowieka i bierz w leasing a źle na tym nie wyjdziesz bo roboty idę o zakład będzie coraz więcej.

  5. #45

    Domyślnie

    Po Nowym Roku to rozważę. Przy dobrym sprzęcie można zejść fajnie z ceny i przedstawiać na prawdę konkurencyjne ceny. Teraz rozmawiam z wiertnikiem, który zaproponował mi 65 zł/mb netto, co stanowi i tak świetną cenę.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No ja płaciłem 83 Brutto z glikolem i U-rurką. Też się swego czasu machnąłem bo dzisiaj zrobił bym poziomy, i to samemu. Było minęło.

  7. #47

    Domyślnie

    A w jakim rejonie miałeś inwestycję, jeśli mogę zapytać? Zastosowali bentonit?

  8. #48

    Domyślnie

    No to może ja zapytam JackaW_BB, szukam PPC 9-10 kW(tak wyszło z analizy energetycznej), podłogówka 180m2 w całym domu (góra i dół), dolne źródło poziome lub pionowe o ile dobra cena. Warunki gruntowe: piasek rzeczny zaraz pod humusem a na 6m w głąb glina na 3m. Wody gruntowe cały rok na min ok. 2-1,5 (obok płynie rzeczka a wody gruntowe zależne są od niej więc jak w rzeczce jest 2m poniżej pg to u mnie na działce to samo. Zimą ok 1,5 ppg a na wiosnę i jesienią to woda podchodzi do 0 (jak jest powódź na Wiśle to wylewa nad poziom ok 20 cm.). Co możesz mi zaproponować i za ile (PPC + podłogówka a jeszcze może być rekuperator do tego)? Mam już kilka ofert ale ceny wahają się niesamowicie (i to te rozsądne bo o Vissmanie nie wspomnę - proponowali coś za ponad 100 tyś bez rekuperacji a to już kompletna paranoja).
    Zgadzam się z Liwko absolutnie ceny jakie krzyczą firmy instalujące są niebotyczne. Za 2 -3 dni pracy kilka -kilkanaście tysięcy PLN? Widzę tylko 2 powody - albo maja tylu klientów albo łapią jednego jelenia miesięcznie i też im wystarcza.

  9. #49

    Domyślnie

    Dodam tylko, ze oczywiście te kilka to bliżej 10 niż 3

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A jak daleko od domu jest ta rzeczka że się spytam?

  11. #51

  12. #52

    Domyślnie

    Teraz jak patrzę na ofertę dla klienta, który również miał zapotrzebowanie 10kW jego wycena z k.poziomym i pompą Danfoss DHP-L wyniosła 51 231 zł. brutto. Z k. pionowym 59 786 zakładając, że cena za 1 mb wyniosłaby 65 zł netto. Pompa Danfossa kosztuje 22 100 zł netto. W skład kotłowni wchodzą jeszcze: podlicznik energii, armatura i osprzęt, zasobnik c.w.u. i zbiornik c.o. gdyż klient miał w części pomieszczeń grzejniki.
    Jeśli chodzi o robociznę to za montaż pompy liczę 2 300 zł netto, za montaż zasobnika 1 400 zł netto. Za montaż dolnego źródła, k.poziomego 800 zł netto.
    Do kwot netto należy dodać 7% VATu.
    Przy pompach PPC wyceny byłyby zapewne niższe o ok 10 tys., gdyż pompy tego producenta są o tyle tańsze.

  13. #53

    Domyślnie

    A myślał Pan o pompie woda/woda? Badał Pan skład chemiczny wody? Jeśli nie, mogę na mail przesłać parametry, jakie woda powinna spełniać.

  14. #54

    Domyślnie

    Odnośnie rekuperacji i podłogówki możesz mi przesłać rzuty i przekroje na [email protected] . Wtedy wycenię.

  15. #55

    Domyślnie

    Biorę pod uwagę woda-woda ale jestem przed badaniami. Mam na działce już studnię głębinową wierconą ale zazwyczaj woda w tych rejonach nie ma zbyt dobrych parametrów (żelazo). Jakie musi spełniać parametry?
    Co do tej opisywanej instalacji to jaki zbiornik CWU wchodził w grę?

  16. #56

    Domyślnie

    Tutaj akurat było to 300 l.

  17. #57

    Domyślnie

    Wysłałem rzuty na maila.

  18. #58

    Domyślnie

    W wytycznych Stiebla jest zapis, że nie żelaza nie powinno być więcej niż 0,2 mg/l

  19. #59

    Domyślnie

    A tak z ciekawości - jak wypadam na tle innych ofert?

  20. #60

    Domyślnie

    Nie jest źle ale jeszcze kilka pytań, ile mb kolektora poziomego a ile pionowego? Jaka gwarancja?

Strona 3 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony