dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 126
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 2506
  1. #761

    Domyślnie

    Niby nie, ale jak posmakowała świeżej wody to odwrotu ni ma .

  2. #762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Muszę wam przyznać rację. W nocy z soboty na niedzielę grzałka przegrzewa mi wodę do 65*. Rano napuściłem do wanny wodę gorącą do granic moich możliwości (moja żona i tak wolała by jeszcze cieplejszą), i zmierzyłem temperaturę. Okazało się, że ma 40*
    Jednak dalej będę stał przy stanowisku, że lepiej dwa razy na dobę dogrzać ją do temperatury np. 45* by zminimalizować start-stopy sprężarki.
    Trzeba też pamiętać że woda w zbiorniku musi mieć wyższą temperaturę od 40* by tyle było w wannie.

  3. #763

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Muszę wam przyznać rację. W nocy z soboty na niedzielę grzałka przegrzewa mi wodę do 65*. Rano napuściłem do wanny wodę gorącą do granic moich możliwości (moja żona i tak wolała by jeszcze cieplejszą), i zmierzyłem temperaturę. Okazało się, że ma 40*
    Jednak dalej będę stał przy stanowisku, że lepiej dwa razy na dobę dogrzać ją do temperatury np. 45* by zminimalizować start-stopy sprężarki.
    Trzeba też pamiętać że woda w zbiorniku musi mieć wyższą temperaturę od 40* by tyle było w wannie.
    Liwko, faktycznie grzejesz CWU wylacznie w taniej taryfie i to wystarcza? to ze rano woda jest ciepla do kapieli/prysznica to OK, ale jak 2h za dnia jeszcze dogrzejesz to powiedzmy pomiedzy 19 a 21 masz wode powyzej 40* ? w ciagu dnia nie spada Ci temp.? u mnie to jakos nie przechodzi :|
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  4. #764
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    Liwko, faktycznie grzejesz CWU wylacznie w taniej taryfie i to wystarcza? to ze rano woda jest ciepla do kapieli/prysznica to OK, ale jak 2h za dnia jeszcze dogrzejesz to powiedzmy pomiedzy 19 a 21 masz wode powyzej 40* ? w ciagu dnia nie spada Ci temp.? u mnie to jakos nie przechodzi :|
    Mam taryfę weekendową. Grzeję do 45* przed 6 rano i po 21. Rano (poza weekendem) nikt u nas się w wannie nie kąpie, więc do 21 starcza ciepłej wody na prysznice. Po 21 można brać kąpiel w wannie.

  5. #765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Napisałem w temacie ogólnym, ale tutaj przede wszystkim powinno się to znaleźć.

    No to napiszę coś ciekawego.
    Moja pompa to Ecopower firmy PPC.
    Jakiś czas temu pompa zaczęła mi się sporadycznie całkowicie wyłączać. Po opuszczeniu i podniesieniu bezpieczników wszystko wracało do normy. Jednak zaczęło to się zdarzać coraz częściej. Zaniepokojony zadzwoniłem do producenta. Po krótkich wyjaśnieniach doszedł do wniosku, że siadł zapewne moduł kontroli fazy (cokolwiek to znaczy). Kazał mi zdjąć obudowę, wytłumaczył które to dziadostwo i poradził natenczas zmostkować kable. PC zaczęła pracować normalnie ale nie miała ochrony przed zanikami faz. Spisałem symbol modułu i zamówiłem z neta. Dzisiaj przyszedł i sam go zamontowałem. Koszt naprawy 54zł, czas 3 minuty.
    Zastanawiam się, ile by mnie to kosztowało, gdybym miał pompę jakiejś renomowanej firmy...

  6. #766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Napisałem w temacie ogólnym, ale tutaj przede wszystkim powinno się to znaleźć.

    No to napiszę coś ciekawego.
    Moja pompa to Ecopower firmy PPC.
    Jakiś czas temu pompa zaczęła mi się sporadycznie całkowicie wyłączać. Po opuszczeniu i podniesieniu bezpieczników wszystko wracało do normy. Jednak zaczęło to się zdarzać coraz częściej. Zaniepokojony zadzwoniłem do producenta. Po krótkich wyjaśnieniach doszedł do wniosku, że siadł zapewne moduł kontroli fazy (cokolwiek to znaczy). Kazał mi zdjąć obudowę, wytłumaczył które to dziadostwo i poradził natenczas zmostkować kable. PC zaczęła pracować normalnie ale nie miała ochrony przed zanikami faz. Spisałem symbol modułu i zamówiłem z neta. Dzisiaj przyszedł i sam go zamontowałem. Koszt naprawy 54zł, czas 3 minuty.
    Zastanawiam się, ile by mnie to kosztowało, gdybym miał pompę jakiejś renomowanej firmy...
    Gdybyś miał pompę renomowanej firmy to...... by się to wogóle nie zdarzyło

  7. #767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał r19 Zobacz post
    Gdybyś miał pompę renomowanej firmy to...... by się to wogóle nie zdarzyło
    A myślisz że ta część nie była renomowanej firmy? Ta pompa jest zbudowana z samych takich części. W pompach na V czy na N i innych, są niemal te same części

  8. #768

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A myślisz że ta część nie była renomowanej firmy? Ta pompa jest zbudowana z samych takich części. W pompach na V czy na N i innych, są niemal te same części
    No niby tak, ale jednak dałem tylko 2 koła więcej za Pompę o tej samej mocy firmy na V.

  9. #769
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    No niby tak, ale jednak dałem tylko 2 koła więcej za Pompę o tej samej mocy firmy na V.
    A buforek dołożyli? Jak przyjdzie czas na pierwszą naprawę pogwarancyjną, to zapewne nam się tu też pochwalisz jak było
    A tak na marginesie, ta pompa na V wcale nie jest tej firmy

  10. #770
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cobratom

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Kurcze, piszecie mi tu skrotami i nie wiem o co chodzi
    Chodzi o pompe na Vi czy na Va?

  11. #771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał cobratom Zobacz post
    Kurcze, piszecie mi tu skrotami i nie wiem o co chodzi
    Chodzi o pompe na Vi czy na Va?
    Ja mówię o Wieśku.

  12. #772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A buforek dołożyli? Jak przyjdzie czas na pierwszą naprawę pogwarancyjną, to zapewne nam się tu też pochwalisz jak było
    A tak na marginesie, ta pompa na V wcale nie jest tej firmy
    No cóż nie dołożyli, bo nie ma takiej potrzeby .Ty masz? Buforek u mnie to płyta fundamentowa gr.20cm a na poddaszu to strop monolityczny gr.15cm + posadzka 6cm bez odcięcia styropianem.Ta pompa ma w standardzie miękki start jeśli o to Ci chodzi. A jeśli chodzi o ten margines to jak wszystko we współczesnym świecie. Jest jednak drobna różnica moja pompa jest wyposażona w zdalny do niej dostęp przez np internet i jak się coś będzie działo z nią to będą wiedzieli na pewno co się zepsuło lub nawaliło że coś nie działa jak trzeba. Kosztowało mnie to 1 zeta w promocji. A taką naprawę jak u Ciebie również sam będę mógł przeprowadzić jeśli będę potrafił. Także spoko.

  13. #773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Są przykłady na tym forum, że Wiesiek mimo ogrzewania podłogowego zaleca bufor (tak mojego kolegę naciągnęli )! Głupota na maksa. Nawet z nimi rozmawiałem i żadne argumenty do nich nie trafiały. Tak im kazali na szkoleniu i tak robią. Brak słów.

  14. #774
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A myślisz że ta część nie była renomowanej firmy? Ta pompa jest zbudowana z samych takich części. W pompach na V czy na N i innych, są niemal te same części
    Bardzo istotne słowo niemal... Pare tych na V a bardziej na N rozebralem i do tych na N daleka droga została naszym i zagranicznym producentom

  15. #775
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Są przykłady na tym forum, że Wiesiek mimo ogrzewania podłogowego zaleca bufor (tak mojego kolegę naciągnęli )! Głupota na maksa. Nawet z nimi rozmawiałem i żadne argumenty do nich nie trafiały. Tak im kazali na szkoleniu i tak robią. Brak słów.
    I tak trzeba robic jeżeli ogrzewanie podłogowe ma termostaty do wszystkich pomieszczeń i słowniki na rozdzielaczach....

  16. #776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    I tak trzeba robic jeżeli ogrzewanie podłogowe ma termostaty do wszystkich pomieszczeń i słowniki na rozdzielaczach....
    A po jakiego grzyba te siłowniki? Budujemy najpierw mułowaty system, a później chcemy nim sterować. U mnie już trzeci rok wiszą kabelki do siłowników, i będą już tam wisieć do końca moich czy domu dni. Ustawiłem raz i wystarczy. Bufor w tym wypadku jedynie pogarsza COP i często trzeba go ładować w drogiej taryfie.

  17. #777
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A po jakiego grzyba te siłowniki? Budujemy najpierw mułowaty system, a później chcemy nim sterować. U mnie już trzeci rok wiszą kabelki do siłowników, i będą już tam wisieć do końca moich czy domu dni. Ustawiłem raz i wystarczy. Bufor w tym wypadku jedynie pogarsza COP i często trzeba go ładować w drogiej taryfie.
    Ale są tacy ludzie co koniecznie chcą i co wtedy?
    Zamykają się wszystkie pomieszczenia i zostaje jedna 80mb fi 17mm petelka podpieta pod 12kW pompę...

  18. #778

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    I tak trzeba robic jeżeli ogrzewanie podłogowe ma termostaty do wszystkich pomieszczeń i słowniki na rozdzielaczach....
    u mnie golasy , 4 rozdzielacze po 8 obiegów bez termostatów 2100 mb pex 16 czyli rozstaw co 10cm

  19. #779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Ale są tacy ludzie co koniecznie chcą i co wtedy?
    Zamykają się wszystkie pomieszczenia i zostaje jedna 80mb fi 17mm petelka podpieta pod 12kW pompę...
    To trzeba ich uświadamiać że to nie wskazane. No ale po co to robić skoro można wcisnąć buforek, termostaty, siłowniki. Nóż się w kieszeni otwiera.

  20. #780

    Cool

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Bardzo istotne słowo niemal... Pare tych na V a bardziej na N rozebralem i do tych na N daleka droga została naszym i zagranicznym producentom
    A te na N to które?

Strona 39 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony