dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 9
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 171
  1. #101

    Domyślnie

    A ja mam tak, bloczki otynkowane klejem do kafelek,potem dysperbit, potem folia-styropian 10 cm - folia z obu stron fundamentu (folia na zakladki jezeli ewentualnie naciagnie gdzies wilgoci to ma byc odporowadzone na styku podmurowki), nie jestem fachowcem zaufalem kierownikowi budowy ktory robil tak u siebie i ojca i twierdzi,ze to najlepsze rozwiazanie.

  2. #102

    Domyślnie

    U mnie zrobione jest na 3-:
    bloczki 2 razy posmarowane dysperbitem na to styropian i folia kubełkowa i przykryta ziemią.
    Folia kubełkowa (górna część) przymocowana jest gwoździami, które się nie trzymają.
    Jak powinnam wykończyć część naziemną , gdyż już widzę że styropian się kruszy. Chciałabym to zrobić we własnym zakresie, bo fachowców mamy na 3-.
    Czy lepiej odkopac i zrobić na klej i siatkę, a na końcu folia, czy tylko górną część wykończyć.

  3. #103

    Domyślnie



    A tak jest u mnie nasmarowałem to w paint bez zachowania proporcji ale mam nadzieję, żę bedzie wiadomo o co chodzi, czarny i czerwony to folia w którą włożony jest styropian, niebieski to izolacja pozioma. Dodatkowo fundament jest z obu stron otynkowany klejem do kafelek (łatwo sie nim tynkuje wystarczy mocno roscienczyc i nanosic pedzlem) aby pozbyc sie nierownosci i pociagniety dysperbitem.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 11-04-2011 o 18:47

  4. #104

    Unhappy ocieplenie pionowe fundamentów

    Proszę o radę
    Mam do wyboru 2 wersje ocieplenia fundamentów:
    1. niebieski styropian + klej + folia kubełkowa
    2. niebieski styropian + klej + siatka + dysberit
    którą wersję wybrać?. Myślę, że pewnie i jedna i druga ma wady i zalety. Proszę o radę
    Pozdrawiam
    Meggi
    Forum to magia

  5. #105
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mos

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    A czy można zamiast tych wszystkich systemów ocieplających i hydro izolujących zastosować tzw. "szalunek XPS"? Widziałem go na Budmie i wydaje mi się prawidłowym rozwiązaniem, no i prostym w użyciu. Czy ktoś stosował już ten szalunek? Czy są jakieś doświadczenia na ten temat?

  6. #106

    Domyślnie

    Witam, odswieze troche temat. stoje wlasnie przed wyborem ocieplenia fundamentow. musze wybrac styrodur lub styropian typu Hydro. wiadomo styrodur drozszy o ok. 200zl/m3 ale wiem ze na styrodurze juz nic nie musze nakladac. jak to jest w praktyce z tymi styropianami co sa typu Hydro o nasiakliwosci 3%. czy trzeba jeszcze na nie klasc jakas folie,siatke,klej??

  7. #107

    Domyślnie

    Ja polecam dobrać ocieplenie do warunków gruntowych. W mojej okolicy wszyscy kopiują rozwiązanie typu styrodur 5cm + folia kubełkowa, ponieważ tak jest najlepiej i wszyscy tak robią. Mimo, że wody gruntowe bardzo nisko i sucho jak na pustyni. Ja na przekór dałem 12cm zwykłego styro, tego twardszego pod podłogę, na ścianę posmarowaną 2xdysperbitem, na styropian żadnej siatki i kleju, tylko folia i też na przekór kubełkami do gruntu. Proszę nie zwracać uwagi, że źle bo folii użyłem wyłącznie w celu ochrony styropianu przy zasypywaniu, sama z siebie też na pewno część wilgoci oddzieli. Nie dajcie się nabijać w butelkę na ten styrodur. Co, wy te domy na mokradłach stawiacie?? Zwykły styropian ma nasiąkliwość < 2% przy całkowitym zanurzeniu, czyli praktycznie żadną. Poczytajcie starsze artykuły, w których chwalono zwykły styropian, że woda praktycznie nie oddziałuje w żadnym stopniu na jego właściwości. Teraz jak wymyślono styrodur to nagle wciskają nam ciemnotę, że zwykły styropian ciągnie wodę jak gąbka.

  8. #108

    Domyślnie

    no mi tez sie wydaje ze styrodur to lekka przesada szczegolnie na suchym terenie. powiedzmy ze uzyje styropian typu Hydro np. http://allegro.pl/styropian-fundamen...939026018.html czy na niego powinno sie rowniez klasc siatke i klej ?

  9. #109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarn-y Zobacz post
    Zwykły styropian ma nasiąkliwość < 2% przy całkowitym zanurzeniu, czyli praktycznie żadną. Poczytajcie starsze artykuły, w których chwalono zwykły styropian, że woda praktycznie nie oddziałuje w żadnym stopniu na jego właściwości. Teraz jak wymyślono styrodur to nagle wciskają nam ciemnotę, że zwykły styropian ciągnie wodę jak gąbka.
    A na to jest prosta metoda badawcza w domu i dla kazdego: wziac kostke styropianowa, zwazyc, wrzucic do pojemnika z woda, zwazyc po 1, 7, 28dniach i bedzie wiadomo ile wody absorbuje styropian
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jedni zasadzili 40 lat temu brzozę, inni 50 lat temu zaczęli produkować styrodur. A to wszystko z nienawiści do polaków i żeby ich okraść

  11. #111

    Domyślnie

    ja nie uwazam ze styrodur to zla rzecz, tylko ze wzgledu na jego cene zastanawiam sie czy mozna uzyc zastepczo styropianu typu hydro ktory jest niby przeznaczony wlasnie do fundamentow. w projekcie mam ocieplenie fundamentow z dwoch stron i troche tego wyjdzie dlatego szukam alternatywy.

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    A co powiecie na takie rozwiązanie:
    - Bloczki pomalowane izolacją przeciwwilgociową
    - Przyklejenie na klej styropianu (normalny)
    - Siatka i klej
    - Izolacja przeciwwilgociowa (nie pamiętam co to było)

    Wykonanie własne więc koszty robocizny nie są argumentem

  13. #113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    ja nie uwazam ze styrodur to zla rzecz, tylko ze wzgledu na jego cene zastanawiam sie czy mozna uzyc zastepczo styropianu typu hydro ktory jest niby przeznaczony wlasnie do fundamentow. w projekcie mam ocieplenie fundamentow z dwoch stron i troche tego wyjdzie dlatego szukam alternatywy.
    Poprawie moj wpis:
    1) A na to jest prosta metoda badawcza w domu i dla kazdego: wziac kostke styropianowa, zwazyc, wrzucic do pojemnika z woda, zwazyc po 1, 7, 28dniach i bedzie wiadomo ile wody absorbuje styropian

    2) A na to jest prosta metoda badawcza w domu i dla kazdego: wziac kostke plyty automatowej (przecieta, nie w calosci) , zwazyc, wrzucic do pojemnika z woda, zwazyc po 1, 7, 28dniach i bedzie wiadomo ile wody absorbuje styropian typu hydro

    3) A na to jest prosta metoda badawcza w domu i dla kazdego: wziac kostke XPS, zwazyc, wrzucic do pojemnika z woda, zwazyc po 1, 7, 28dniach i bedzie wiadomo ile wody absorbuje potocznie styrodur.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #114

    Domyślnie

    nie mam zadnego z tych materialow wiec nie wrzuce do wody. jesli znasz wyniki tych testow to mozesz sie podzielic. pisze na forum bo moze ktos tez mial taki dylemat. kazdy z nas szuka oszczednosci na etapie budowania domu wiec chyba moje pytanie jest na miejscu z racji tego ze styrodur jest bardzo drogi. wiem ze na niektorych rzeczach nie mozna oszczedzac ale wlasnie czy styrodur to jedyne sluszne rozwiazanie to nie jestem pewien.

  15. #115
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    doktorusss

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam,
    ja do ocieplania ścian fundamentowych bardziej skłaniałbym się do użycia styroduru. biorę przy tym pod uwagę: niska nasiąkliwość, bardzo duża wytrzymałość na ściskanie, uszkodzenia, brak konieczności stosowania tynków itd.
    Zastanawia mnie jedna rzecz - PRZYKLEJENIE STYRODURU
    czy ktoś z was spotkał się z problemem, że trudno jest przykleić styrodur? mi majster mowil ze miał problemy kilka razy z przyczepieniem styroduru do ściany, po kilku dniach od przyklejenia styrodur odpadał.
    chętnie przeczytałbym opinię osoby, która styrodur ma na swoich ścianach fundamentowych. czy były jakiekolwiek problemy i jakim klejem byl przyklejany styrodur.

  16. #116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    U brata zrobiliśmy tak jak napisałem kilka postów wyżej a szwagrowi ekipa zrobiła styrodurem klejonym na lepik - tym samym co izolację przeciwwilgociową - nie pamiętam nazwy.
    Efekt taki że u nas sucho a u szwagra były przecieki.

    Osobiście wolę izolacja-styropian-klei-izolacja i folia kubełkowa

    Wiem roboty więcej ale kosztowo to dla szwagra wyszło drożej za materiał.

    Bloczki przy styrodurze powinny być otynkowane i dopiero izolowane przeciwwilgociowo ale mało kto to robi.
    Malując dwa razy po bloczkach izolacja nie jest pewna, jest chropowata a pomiędzy styrodur woda ma wolna drogę.

    Ale to tylko moja prywatna opinia jako NIE BUDOWLAŃCA..

  17. #117

    Domyślnie

    witam budowlaniec wyliczyl mi zapotrzebowanie styroduru 71 m2 na zewn sciany fundamenntowej (15cm) i i 71 m2 wewn sciany fund. (10cm). koszt to ok.7000 zl wg. mnie to spory wydatek i tak sie zastanawiam czy mozna robic mixy ze np. na zewn. sciany styrodur a wewn. styropian hydro ? tez sie zastanawiam czy nie zmienic z 15cm na 10cm bo to chyba bardzo grubo a teren suchy. prosze o opinie. pozdro!

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie czy folie kubelkowa laczy sie ze soba czyms, czy uklada tylko na zakladke bez niczego?

  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Poprawie moj wpis:
    1) A na to jest prosta metoda badawcza w domu i dla kazdego: wziac kostke styropianowa, zwazyc, wrzucic do pojemnika z woda, zwazyc po 1, 7, 28dniach i bedzie wiadomo ile wody absorbuje styropian

    2) A na to jest prosta metoda badawcza w domu i dla kazdego: wziac kostke plyty automatowej (przecieta, nie w calosci) , zwazyc, wrzucic do pojemnika z woda, zwazyc po 1, 7, 28dniach i bedzie wiadomo ile wody absorbuje styropian typu hydro

    3) A na to jest prosta metoda badawcza w domu i dla kazdego: wziac kostke XPS, zwazyc, wrzucic do pojemnika z woda, zwazyc po 1, 7, 28dniach i bedzie wiadomo ile wody absorbuje potocznie styrodur.
    Witam.
    Jaki styrodur moglbys mi polecic i w jakich granicach cenowych on oscyluje?
    Z gory dziekuje za odpowiedz.

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    uklada sie po prostu... nie zwazajac specjalnie na zaklady
    "styrodur" to nazwa wlasna, produkt z basf-a, dokladnie: polistyren ekstrudowany - obojetnie jakiego producenta. w zasadzie nie ma istotnych roznic poza kolorem i palnoscia.
    Z cala pewnoscia odmiane 300kPa
    ile kosztuje - obecnie okolo 88euro netto/m3 przy srednim kursie euro w NBP na dzien zlozenia zamowienia, czyli dzisiaj: 374,18 netto/m3
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 6 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony