dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciacho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    92-701
    Posty
    50

    Domyślnie Wysokość płyty fundamentowej i jakie zbrojenie?

    Witajcie,
    mam problem z projektem płyty a mionowicie jest bardzo drogi w budowie. 10cm eps200 potem żelbet 20cm ze zbrojeniem na całości fi12 i 10cm eps 100 -10cm, rurki podłogowe i 5cm jastrychu. Dom będzie szkieletowy parterowy. Czy płyta aż 20cm to dobre rozwiązanie czy nie za dużo i fi12 to aż na wyrost wydaje mi się. Dla powyższych danych domy w Szwecji które są standardem płyta jest budowana taniej znacznie a mianowicie pod ścianami nośnymi jest belka zbrojona a wew. 30cm eps i 10-12cm wylewki żebletowej z rurkami podłogówki. Potrzebuję pomoc i opinię konstruktora czy można zrobić tak samo jak w szwecji. U nas oczywiście standard 20cm ale to zawsze z naddatkiem na ściany betonowe/pustak ale lekki dom i tam gdzie się będzie chodzić to przecież nie ma obciążenia a zbrojenie fi12 jest znacznie droższe od fi10cm. Ja wiem że konstruktorzy zabezpieczają się na wypadek trzęsienia ziemi ale raczej trzeba patrzeć na fakty a nie mity. Dobre obliczenie wymaga czasu i chęci ale tu chodzi o budowanie tanio i dobrze a nie przesadnie i drogo.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale co Tobie da, że ktoś ci napisze, ze wystarczy 12cm, pogrubione pod ścianami belką ?
    Pewnie w określonych warunkach wystarczy.

    Ale źeby tak wybudować musisz mięć projekt, czyli zleć zaprojektowanie takiej właśnie płyty.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    jak za drogo w Polsce projektują,a masz wiedzę jak w Szwecji to zamów projekt u konstruktora w Szwecji. Tylko wyjaśnij biedakowi że to bedzie stać na glinach,piachoglinach czy torfach, a nie na granitowej skale.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony