dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 171
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorisN
    Rozglądam się za ociepleniem fundamentów i po wielu przeczytanych wątkach i danych o styropianach stwierdziłam że najlepszy będzie hydromax - STYROPOL gdyż ma prakycznie właściwości styroduru i można go obsypać bezpośrednio ziemią i cena jest w miarę dostępna w porównaniu do styroduru. O ile styrodur kosztuje m3 ok. 490-600 zł brutto to Hydromax ok 350 - 390 zł
    Jeżeli już dokonałaś takiego wyboru to ja bym kupił odpowiednik Hydromax z firmy Yetico.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #22

    Domyślnie

    My kładziemy styrodur 255zł/ m2. Koszt jest NIESTETY wyższy niż EPS200, ale podobno na fundamentach nie można zbytnio oszczędzać bo może się to okazać tylko pozorną oszczędnością

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał knecka
    My kładziemy styrodur 255zł/ m2. Koszt jest NIESTETY wyższy niż EPS200, ale podobno na fundamentach nie można zbytnio oszczędzać bo może się to okazać tylko pozorną oszczędnością


    My kupilismy styropian URSA specjalny na fundamenty (XPS N-III-L). Koszt to 46 zł za m2 (grubośc płyty 8 cm).

    pozdrawiam,

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja tam wziąłem właśnie styropian Hydrotherm Knaufa. 10cm. Mam nadzieję, że j-j wie, co mówi

    Różnica w cenie - 237 vs 355 netto. Czyli dość duża. Razy 120m2 - już znacząca. Jakoś w budżecie sie trzeba zmieścić
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi

    Cytat Napisał odaro
    Jeżeli już dokonałaś takiego wyboru to ja bym kupił odpowiednik Hydromax z firmy Yetico.
    Dziś pytając się o Hydromaxa to powiedziano mi w hurtowni że STYROPOL nie ma "dobrego" styropianu i zaproponowali Organikę - fundament za m3/450 zł i nie wiem jeszcze co zrobić... zapytam jeszcze o AQUA z Yetico i o tego Knaufa też..
    Knecka styrodur 255 zł za m2
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Nie wierzę w styrodur za 255zl/m2...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Nie wierzę w styrodur za 255zl/m2...
    Pewnie jest z telewizorem
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Hej , od Waszych wypowiedzi minął rok. Chciałam się spytać czym rzeczywiście ociepliliscie fundament?

    Styrodurem ?
    Styropianem AQUA ?
    Hydromaxem STYROPOL?
    Hydrothermem Knaufa ?

    czy może jeszcze coś innego.

    Mamy ten sam dylemat - jak ocieplić fundament, z tym, że u nas jest ściana piwnicy z bloczków betonowych, a nie wiem czego dotyczyły te rozważania - samego fundamentu czy sciany piwnicy? A może dla ocieplenia to jedno i to samo ? A i jeszcze piwnica ma być ciepła. Chcielibyśmy też zasypać bezpośrednio gruntem - spieszy nam sie z robotą a jak byśmy mieli jeszcze tynkować to dłużej by to trwało - tak nam się wydaje

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryska
    Chcielibyśmy też zasypać bezpośrednio gruntem - spieszy nam sie z robotą a jak byśmy mieli jeszcze tynkować to dłużej by to trwało - tak nam się wydaje
    Tynkowanie zajęło mi 1 dzień - idzie niespodziewanie szybko - piwnica 120m2 więc spora. Niestety tynkowałem na jesieni i nie zdążyłem zaizolować i zasypać - mam "lekką" lipę, ale czekam na ciepełko, to pół dnia starczy na poprawki.
    Na razie ciepełko w dzień jest ale mają być nocami przymrozki do soboty i budowa stoi

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryska
    Hydromaxem STYROPOL
    bardzo twardy i wzorowo równy....
    cena przystępna była - ale już nie pamiętam jaka..

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryska
    Hej , od Waszych wypowiedzi minął rok. Chciałam się spytać czym rzeczywiście ociepliliscie fundament?Styrodurem ? Styropianem AQUA ?Hydromaxem STYROPOL? Hydrothermem Knaufa ?czy może jeszcze coś innego.

    Mamy ten sam dylemat - jak ocieplić fundament, z tym, że u nas jest ściana piwnicy z bloczków betonowych, a nie wiem czego dotyczyły te rozważania - samego fundamentu czy sciany piwnicy? A może dla ocieplenia to jedno i to samo ? A i jeszcze piwnica ma być ciepła. Chcielibyśmy też zasypać bezpośrednio gruntem - spieszy nam sie z robotą a jak byśmy mieli jeszcze tynkować to dłużej by to trwało - tak nam się wydaje
    Fundament z bloczków betonowych. Rapowany, obsmarowany, oklejony styrodurem 5 cm, na to folia kubełkowa i dopiero zasypany ziemią. Przy okazji drenaż.

    Rapowania wymagał kierbud, choć ekipa planowała odpuścić.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82
    Cytat Napisał Ryska
    Hydromaxem STYROPOL
    bardzo twardy i wzorowo równy....
    cena przystępna była - ale już nie pamiętam jaka..
    izolacja samego fundamentu czy piwnicy też ?

    Cytat Napisał Wirecki
    Fundament z bloczków betonowych. Rapowany, obsmarowany, oklejony styrodurem 5 cm, na to folia kubełkowa i dopiero zasypany ziemią. Przy okazji drenaż. Rapowania wymagał kierbud, choć ekipa planowała odpuścić.
    My właśnie nie chcemy mieć drenażu (wydaje nam się że nie musimy) a ten styrodur to na fundamenty czy ścianę piwnicy ? Jak na piwnicę to czy zakładana była ciepła czy zimna piwnica?

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Na fundament, budynek nie jest podpiwniczony. Kierbud powiedział, że lepiej dać styrodur 5 cm niż styropian 8-10cm. Węższa warstwa i i mniej elastyczna. Jak zapytałem go czy zwykły styro może być, powiedział że może tylko po co....

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    sam fundament

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pete75

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    mam takie pytanie czy ktos wie dlaczego mam biale wykwity na wewnatrz w piwnicy sciany zrobione z bloczka betonowego przez zime byla zalana plyta nad piwnica sciany sa mimo tego ze byly z zewnatrz zabezpieczone czarna mazia i styrodurem i zasypane mokre czy cos moglo zostac wykonane nie tak? ze sciany sa mokre i gdzie niegdzie sa takie biale wykwity na cemencie?

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pete75

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    mam takie pytanie czy ktos wie dlaczego mam biale wykwity na wewnatrz w piwnicy sciany zrobione z bloczka betonowego przez zime byla zalana plyta nad piwnica sciany sa mimo tego ze byly z zewnatrz zabezpieczone czarna mazia i styrodurem i zasypane mokre czy cos moglo zostac wykonane nie tak? ze sciany sa mokre i gdzie niegdzie sa takie biale wykwity na cemencie?

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    kochani, prosba o rade, stawiam fundamenty, bez piwnicy, sciana fundamentowa z bloczkow; teren sredni pod wzgledem wodnym, tnz. woda jest sredniowysoko ale nie jest to jakies bagno
    w projekcie mam 10 cm styroduru... z tego co poczytalem to troche taka zabawa by mnie kosztowala wiec zaczynam sie zastanawiac czy:
    - nie zmniejszyc grubosci styroduru lub zastapic ja innym, tanszym materialem...

    jesli macie jakies pomysly serdecznie prosze o rade

    Pozdrawiam

    Bombel

  18. #38

    Domyślnie

    No mnie też budowlane naciskają na FS20 -8cm ale nie jestem przekonany.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Czyli co, nie może być zwykły styropian EPS 70 odizolowany folią?
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  20. #40

    Domyślnie

    Hm już sam nie wiem za styrodur zaśpiewano mi 650 zł za m3 a potrzebuję 2 metry. Zwykły styro jakies 150 zł za m3. Czyli 1000 zł różnicy choć jeszcze ktoś wspominał o kleju siatce itd , że nie trzeba robić. Tylko czy dysperbitu można kleić ten styrodur czy jak on tam. I zastanawiam się dlaczego styro do bloczków idzie na kołki to ten lepik go nie utrzyma???
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony