dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 171
  1. #61

    Domyślnie

    A czym STYRODUR przykleić do ściany fundamentowej .

  2. #62

    Domyślnie

    są masy fizmy Izohan WM
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek50
    A czym STYRODUR przykleić do ściany fundamentowej .
    Na rynku są kleje do XPS - np kleje ATLAS STOPTER K20 lub HOTER - producent twierdzi, że będą trzymały
    Trzymajmy się ciepło

  4. #64

    Domyślnie

    Styrbit 2000 powinien być OK
    ---Tu była reklama zakupów---

  5. #65

    Domyślnie

    Czy 6 cm styroduru starczy na ocieplenie ściany fundamentowej ?

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    podnoszę temat, bo stoję przed podobnym wyborem. I jeszcze pytanie: w projekcie mam 12 cm styropianu - ile styroduru da ten am efekt?

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    10 cm XPS i spokój na lata...

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    A do ocieplenia piwnicy ile cm XPSa dać?
    W projekcie jest 5 cm styropianu, zamienimy na XPS ale czy 5cm starczy?
    Piwnica raczej nie będzie aranżowana na siłownię czy salę kinową. Mamy w niej garaż + kotłownię no i składzik na wszelkiej maści dziadostwo...

    Oprócz tego oczywiście dysperbit + papa icopal do fundamentów + folia kubełkowa.

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A doradcie co robić w moim przypadku. Dom niepodpiwniczony. Majstry mówią, że nie trzeba robić żadnych izolacji itd. Radzą tylko zrobić styro + siatka + klej + folia kubełkowa.
    Teren taki, że wiosna i jesień w ostatnim roku poziom wód wysoki.
    Od środka juz nie da się nic zrobić, a od zewnątrz czy nie jest juz za późno, jak od wewnątrz nic nie ma? Co radzicie zrobić teraz, żeby było OK?
    Czy zrobić:
    - zagruntowaćj Dysperbitem ścianę od zewnatrz
    - nanieść 3 mm warstwę hydroizolacji - Izohan WM
    - nakleic płyty styrodurowe,,
    siatka
    klej
    folia kubełkowa?

  10. #70

    Domyślnie

    odkop fundamenty do poziomu lawy
    zagruntuj od zewnatrz jakims wodnym roztworem tylko wiecej niz raz np ze 3 razy i bedziesz mial hydroizolacje, nastepnie przyklej styrodur klejem(moze byc nawet dysperbit itak zasypiesz) styroduru daj 8cm do gl 0,6m a ponizej 5 cm wystarczy(zawsze taniej)
    nie klej siatki w ziemi, tylko na czesci nadziemnej, na styrodur membrana kubelkowa tylko wypustkami do sciany
    wykonaj drenaz z odprowadzeniem wody i gotowe, powstanie lej depresyjny wokol budynku i nie bedzie problemu z woda gruntowa

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ja tam jestem zdania że wystarczy eps-100 mój Tata robił 8 lat temu fs15 siatka i klej i do dzisiaj styropian trzyma, nic złego się nie dzieje. U siebie dam również styropian, wolę 15 styropianu niż 8 styroduru



    I jeszcze ważna sprawa izolacje lepiej robić tak Sciana+izolacja(lekka,średnia lub ciężka)+docieplenie+filia kubełkowa

    Styropian najlepiej kleić tak by był wentylowany, i jeszcze jedno nie wszystkie środki do izolacji wodnej można później traktować cementowym klejem do styropianu. Np karakol zaleca klejenie styropianu na placki poprzez dodanie cementu do ich masy izolacyjnej, ja kleiłem na kleju poliuretanowym i trzymało, cementowy klej faktycznie nie łapał przy izolacji ciężkiej 6 mm

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubek84 Zobacz post

    I jeszcze ważna sprawa izolacje lepiej robić tak Sciana+izolacja(lekka,średnia lub ciężka)+docieplenie+filia kubełkowa
    zgadzam sie, ale ciezka izolacje stosujemy przy naporze wody gruntowej(staly wysoki poziom) i wymagana jest scianka dociskowa dla izolacji ciezkiej - rozwiazanie stosowane przy budynkach podpiwniczonych

    teraz zamiast starej ciezkiej izolacji(kiedys 3x papa/lepik) lepiej zastosowac np izolacje deitermann koszt jednostkowy wysoki, ale robocizna duzo tansza
    papa tez swoje kosztuje

    ja jestem zwolennikiem styroduru z powodu niskiej nasiakliwisci, co ma znaczenie gdy woda gruntowa okresowo sie podnosi, ponadto woda opadowa rowniez filtruje
    co do grubosci ocieplenia to rowniez uwazam ze nie ma co przesadzac, zwlaszcza przy budynkach niepodpiwniczonych a wrecz pokusze sie o stwierdzenie ze nie jest ono konieczne, wg mnie wystarczy 8cm do gl. 60cm(szerokosc plyty) a glebiej juz wystarczy 5cm
    kolkowanie 1 warstwy, druga nie koniecznie, klej i siatka tylko powyzej gruntu, nizej nie potrzeba
    grunt przemarza do gl nawet 1m bardzo rzadko i tylko wtedy gdy jest zawodniony
    Ostatnio edytowane przez face ; 14-12-2010 o 15:49

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    teraz zamiast starej ciezkiej izolacji(kiedys 3x papa/lepik) lepiej zastosowac np izolacje deitermann koszt jednostkowy wysoki, ale robocizna duzo tansza
    papa tez swoje kosztuje

    Ja akurat stosowałem karakol jednoskładnikowy 8mm(naciągana grzebieniem 8mm po wyschnięciu reszta wypełniana przy drugim szpachlowaniu)

    Cytat Napisał face Zobacz post
    ja jestem zwolennikiem styroduru z powodu niskiej nasiakliwisci, co ma znaczenie gdy woda gruntowa okresowo sie podnosi, ponadto woda opadowa rowniez filtruje
    co do grubosci ocieplenia to rowniez uwazam ze nie ma co przesadzac, zwlaszcza przy budynkach niepodpiwniczonych a wrecz pokusze sie o stwierdzenie ze nie jest ono konieczne, wg mnie wystarczy 8cm do gl. 60cm(szerokosc plyty) a glebiej juz wystarczy 5cm
    kolkowanie 1 warstwy, druga nie koniecznie, klej i siatka tylko powyzej gruntu, nizej nie potrzeba
    grunt przemarza do gl nawet 1m bardzo rzadko i tylko wtedy gdy jest zawodniony
    Tu sie zgodzę co do grubości ocieplenia lecz nie co do materiału ale to kwestia wyboru...
    Pozdrawiam

  14. #74

    Domyślnie

    kolega fubek84 widze czuje temat

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezzz Zobacz post
    Ocieplać styrodurem czy styropianem FS20?
    Zastanawiam się czy strodur to tylko niepotrzebny wydatek, bo może wystarczy dobrze zasmarować FS20 i efekt będzie taki sam, a dużo taniej...
    Witam. Ja zastosowalem SILVER FUNDAMENT. Styro dobry na fundament. Michal

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t_ku

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam. A co Wy na to, żeby fundamenty ocieplacć obydwu stron, a nie tylko od zewnątrz?

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Jest to coraz czestsza praktyka. Ma pewne uzasadnienie. Ale nie jest konieczna jeśli budujesz dom o normalnych parametrach(czyli nie eko, pasywny itp)

  18. #78

    Domyślnie

    Witam

    Coraz częściej spotykam obustronne ocieplenie fundamentów. Oprócz właściwości termoizolacyjnych poprawimy hydroizolację i ewentualne podsiąkanie fundamentów. W moich oczach jest to w pewnym sensie chodzenie w spodniach mając pasek i szelki. Ławy fundamentowe i tak odcinamy ( folia lub papa). Na wylewki dajemy styropian i folię lub papę. Według mnie pojedyncza warstwa od zewnątrz jest wystarczająca. Co do tego " styropian czy styrodur ? ". Wybór prosty - styrodur. Jest to lana masa która nie przepuści nam wody i nie utleni się tak szybko jak styropian. W fundamentach które były izolowane 15 lat temu styropianem EPS100 (FS20) jest mały problem. Na dzień dzisiejszy gdyby ktoś pokusił się je odkopać zobaczymy jedną rzecz. Styropian zaczął się utleniać. Można go zdzierać otwartą ręką.

  19. #79

    Domyślnie

    jesli ocieplac fundament to z glowa

    od zewnatrz ok - jednak jak gleboko i ja grubo??
    otoz wg mnie nie ma sensu ladowac po 10 cm do samego spodu sciany fund, 8-10 cm od gory sciany fund na szer plyty a ponizej zmienic na 5-6 cm

    ocieplanie od wewnatrz mozna wykonac aby pozbyc sie mostka podbetonka sciana fund - jednak moim zdaniem mx 5-6 cm i nie glebiej niz na 30 cm (pol szerokosci plyty) badz max 60 cm - szerokosc plyty

    mamy wtedy "cieplo" i duzo taniej ze wzgledu na mniejsza ilosc materialu

  20. #80

    Domyślnie

    A ja mam inne pytanie chodzi o folie kubełkową czy ją dawać kubełkami w stronę styropianu bo gdzieś na forum czytałem że pod naporem gruntu wbija się w styropian i roz....... jego powierzchnię (moim zdaniem trochę to nawet ma sens) i jeszcze jedno czy np. dysperbit lub abizol który nakładamy na ścianę fundamentową nie reaguje ze styropianem???

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony