dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 171
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    uklada sie po prostu... nie zwazajac specjalnie na zaklady
    "styrodur" to nazwa wlasna, produkt z basf-a, dokladnie: polistyren ekstrudowany - obojetnie jakiego producenta. w zasadzie nie ma istotnych roznic poza kolorem i palnoscia.
    Z cala pewnoscia odmiane 300kPa
    ile kosztuje - obecnie okolo 88euro netto/m3 przy srednim kursie euro w NBP na dzien zlozenia zamowienia, czyli dzisiaj: 374,18 netto/m3
    Dzieki.
    Czy bezposrednio na ten produkt kladziemy folie kubelkowa? Nie potrzeba siatki i kleju?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 05-06-2013 o 14:41

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    [QUOTE=fighter1983;5997896]uklada sie po prostu... nie zwazajac specjalnie na zaklady
    "styrodur" to nazwa wlasna, produkt z basf-a, dokladnie: polistyren ekstrudowany - obojetnie jakiego producenta. w zasadzie nie ma istotnych roznic poza kolorem i palnoscia.
    Z cala pewnoscia odmiane 300kPa
    ile kosztuje - obecnie okolo 88euro netto/m3 przy srednim kursie euro w NBP na dzien zlozenia zamowienia, czyli dzisiaj: 374,18 netto/m3[/QUOTE

    Witam Dzwonilem do siedziby BASF i nikt nie odbiera. Moze znasz innych dystrybutorow? Moze byc na PW.
    Buduje pod Lublinem.

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    A po co dzowniles do Basf-a?
    Wow... chciales kupic styrodur z basfa bezposrednio?
    Powiem Ci tak.... duze hurtownie budowlane nie maja umowy bezposredniej z Basfem (jezeli chodzi o Styrodur), w tym spolki akcyjne... a Ty jako Kowalski chciales z Basfa kupic kilka m3 ?!
    Ile Ty tego potrzebujesz i jaka grubosc ... i na kiedy.
    moze byc na pw
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jungalski
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.

    Mam 8 wiader Izolbetu powłokowego Dp

    http://cdn9.pb.smcloud.net/t/files/t...tandardowy.jpg

    Zamysł był taki:

    Na bloczek fundamentowy nakładam dwie warstwy Izolbetu, na to idzie styrodur 8cm lub 10cm.

    Problem w tym, że Izolbet ma napisane na opakowaniu, że posiada rozpuszczalnik organiczny, który rozpuszcza styropian.

    Stąd moje pytanie:

    1. Czy rozpuszcza też Styrodur?
    2. Czy jeżeli na wyschnięty Izolbet przykleje Styrodur na "jakiś klej" to nie będę musiał się o niego martwić.

    Z góry dzięki za pomoc

  5. #125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jungalski Zobacz post
    Cześć wszystkim.

    Mam 8 wiader Izolbetu powłokowego Dp

    http://cdn9.pb.smcloud.net/t/files/t...tandardowy.jpg

    Zamysł był taki:

    Na bloczek fundamentowy nakładam dwie warstwy Izolbetu, na to idzie styrodur 8cm lub 10cm.

    Problem w tym, że Izolbet ma napisane na opakowaniu, że posiada rozpuszczalnik organiczny, który rozpuszcza styropian.

    Stąd moje pytanie:

    1. Czy rozpuszcza też Styrodur?
    2. Czy jeżeli na wyschnięty Izolbet przykleje Styrodur na "jakiś klej" to nie będę musiał się o niego martwić.

    Z góry dzięki za pomoc
    rozpuszcza i styrodur.
    poloz teraz, zostaw niezasypane na 2 lata i ewentualnie wtedy przyklej styrodur
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    rozpuszcza i styrodur.
    poloz teraz, zostaw niezasypane na 2 lata i ewentualnie wtedy przyklej styrodur
    Czy wszystkie tego rodzaju produkty zawieraja rozpuszczalniki organiczne, czy moze jest jakas alternatywa dla izolbetu?

  7. #127
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jungalski
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    rozpuszcza i styrodur.
    poloz teraz, zostaw niezasypane na 2 lata i ewentualnie wtedy przyklej styrodur
    Niestety nie mogę zostawić bez zasypywania, ponieważ mam teren gliniasty i boję się, że zimą będzie problem. (grunt wysadzinowy)

    Istnieje jeszcze jakaś inna metoda?

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    odpowiadajac na oba powyzsze pytania: stosowac materialy bezrozpuszczalnikowe: Pecimor2K, BM92, Isolan 2K itp...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m.biruta

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-388
    Posty
    47

    Domyślnie

    Robię teraz podbitkę fundamentów i chcę od razu je ocieplić. Problem w tym, że ława fundamentowa nie jest równa (są górki i dolinki). Nie bardzo wiem jak to ocieplić styropianem/styrodurem, skoro będzie problem z jego przyleganiem. Podpowie ktoś coś?

  10. #130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    odpowiadajac na oba powyzsze pytania: stosowac materialy bezrozpuszczalnikowe: Pecimor2K, BM92, Isolan 2K itp...
    Dieki za odpowiedz i wiadomosc, pozdrawiam.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaro422

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    36

    Domyślnie

    Napisał m. biruta "Robię teraz podbitkę fundamentów i chcę od razu je ocieplić. Problem w tym, że ława fundamentowa nie jest równa (są górki i dolinki). Nie bardzo wiem jak to ocieplić styropianem/styrodurem, skoro będzie problem z jego przyleganiem. Podpowie ktoś coś?"

    Mam podobny przypadek. Ławy lane w gruncie, po odkopaniu ściany ławy są nierówne. Jak podejść do ich ocieplenia

  12. #132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    doogie10 Ty kretynie....
    Wyslij mi taka oferte na maila z warunkami dostawy i masz zamowienie na 1000m3 na przedplate w 10min... albo najlepiej wystaw taka oferte na allegro....
    Co za kretyn.... wiesz jaka jest roznica miedzy m2 a m3?
    I jeszcze piszesz ze po co placic 250zl za styrodur jak sam przy 10cm podajesz cene 493,70/m3....
    co za imbecyl... zrobiles wlasnie antyreklame swojej firmie, czlowiek ktory Cie zatrudnil powinien Cie jutro zwolnic i samego siebie tez zreszta... bo jak mozna takiego glupka zatrudnic i pozwolic mu sie reprezentowac...
    a poza tym....ojoj... drogawo troszku... o jakies 30zl/m3 za drogo za Urse 300kPa .... 88eur/m3 jest obecnie rozsadna cena... a Ty spiewasz sobie "pińcet" za m3?
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 18-06-2013 o 21:37
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #133

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was coś wie lub korzystał ze styropianu HYDRO STYROMAX? Zastanawiam się nad wykorzystaniem go do ocieplenia fundamentu, jako alternatywy do droższego XPSa.

  14. #134

    Domyślnie

    Wszelkie hydromaxy, styromaxy, aqua styro etc to nadal EPS. Ma kuleczki co powoduje, że nasiąka wodą. Jego "przystosowanie" do mokrych zastosowań to najczęściej kanaliki na jednej ze stron (mające odprowadzać wodę) i przygładzona (najczęściej obróbką cieplną) struktura wierzchnia (ma to ograniczać (pozornie) chłonność). Teoretycznie słabo nadaje się do fundamentów, ale karty techniczne i praktyka mówią coś innego. Spotyka się go często na budowach, ale ja wiem jedno. Taki styropian znacznie nasiąka! IMO to alternatywa dla zwykłego EPS200 a nie dla XPS, bo nie posiada jego zalet.

  15. #135
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja fundamentu.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	197328 tak wygląda izolacja fundamentów - tylko PO CO JE GRZAĆ

  16. #136
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja fundamentu.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	197328 tak wygląda izolacja fundamentów - tylko PO CO JE GRZAĆ
    Nie po co je grzać tylko po co grzać grunt wokół nich!
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  17. #137
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Nie grzeje się ściany i fundamentu . Izolacja termiczna jest miedzy tym co chcemy ogrzewać a tym czego ogrzewanie nie ma sensu.

  18. #138

    Domyślnie

    A czy w przypadku zastosowania XPS Basf'a, lub Hydrotermica XPS trzeba stosować folię kubełkową?
    Teren dość mokry, fundament ma być obsypany piaskiem zmieszanym z rodzimą ziemią.Budynek niepodpiwniczony, docelowo będzie drenaż.

    Pytanie 2. Czym najlepiej kleić XPS?

  19. #139
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Jeżeli jest folia kubełkowa i fundament nie jest ogrzewany "od góry' to daje się styropian dla polepszenia cyrkulacji powietrza pod hydroizolacją.
    http://www.isola.no/assets/Norway/In..._montering.pdf
    Widać to na stronie 5 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Folia kubełkowa.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	4,4 KB
ID:	197335
    Działa to tak:
    Prawidłowo izolowany termicznie fundament, ma temperaturę gruntu, czyli jest przy ławie najcieplejszy. Powietrze między membraną kubełkową a fundamentem podgrzane od ławy idzie w górę wentylując i oddając ciepło fundamentowi wyżej ( po to styropian - by jak najwięcej ciepła szło do fundamentu.
    To tak działa jak wentylacja kalenicowa w dachu.

  20. #140
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie grzeje się ściany i fundamentu . Izolacja termiczna jest miedzy tym co chcemy ogrzewać a tym czego ogrzewanie nie ma sensu.
    Człowieku wiesz co wklejasz? Na tym zdjęciu które przesłałeś izolacja jest między ławą a gruntem czyli grzejemy ławy!
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 7 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony