dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 171
  1. #141
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Człowieku wiesz co wklejasz? Na tym zdjęciu które przesłałeś izolacja jest między ławą a gruntem czyli grzejemy ławy!
    Ma Szanowny Pan jakieś pytania to proszę bardzo normalnie czyli kulturalnie.
    Jeżeli ktoś, co nie uważam za mądre, decyduje się ogrzewać ścianę i fundament to będzie też ogrzewał ławę. Dlatego nie powinno się izolować fundamentu tylko od fundamentu - Tak wygląda izolacja od fundamentu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	isover.jpg
Wyświetleń:	464
Rozmiar:	28,9 KB
ID:	197574
    Tak wygląda izolacja fundamentu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja fundamentu.jpg
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	197575
    A tak wygląda brak izolacji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	to nie jest izolacja.jpg
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	197576

  2. #142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Nie chciałbym aby mój dom stał na styrodurze tak jak to jest pokazane na drugim zdjęciu. Do wykonania izolacji są specjalne rozwiązania do których nie zalicza się powyższe. Jeżeli styrodur pod ławą sprasuję o 1 mm a pod spodem będzie niejednorodne podłoże to mamy rysy na ścianach fundamentowych.
    Temu problemowi jest poświęcony osobny wątek.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...02#post5992602
    Pierwszy rysunek jest jedną z możliwości.
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  3. #143
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    W korycie jest zbrojenie i po zalaniu dobrym betonem - nic już pęknąć nie ma prawa. Ale ja nie jestem fanem tego rozwiązania - bo grzanie fundamentu nie ma sensu. Izoluję zawsze przed ścianą i fundamentem, by ich nie grzać.
    Jaki dom Pana interesuje?
    1 – dom nieizolowany – zużycie na ogrzewanie ponad 30 kWh/m2 rocznie
    2 - dom izolowany do 30kWh/m2
    3 – dom energooszczędny do 15 kWh/m2 rocznie
    4 – dom pasywny 0 kWh
    5 – samowystarczalny
    6 – plus energetyczny

    Tu jest instrukcja jak izoluje się fundamenty
    http://www.isola.no/assets/Norway/In..._montering.pdf

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    W Izoluję zawsze przed ścianą i fundamentem, by ich nie grzać.
    ]
    Widocznie sie Pan jeszcze nie spotkał z takim wynalazkiem jakim jest izolowana płyta fundamentowa a na niej sciana murowana, izolacja od wewnątrz spowoduje powstaniem mostka na styku sciana-płyta, no ale jak zawsze to zawsze. Panie Tomaszu w takim przypadku tak Pan faktycznie doradza ?
    Myslałem ze te płyty są juz powszechnie znane, ale jednak nie.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 27-06-2013 o 11:03

  5. #145
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Płyta fundamentowa czy fundament ? Pan myli pojęcia. Wie Pan czym różni się dom na płycie fundamentowej od tego na fundamencie?
    Pisałem o tym, że nie ma czegoś takiego jak mostek termiczny w izolacji - bo to już nie jest wtedy izolacja, wyklucza to fizyka . Przytoczyć jeszcze raz definicję o ciągłości izolacji? Ci co wiedzą co to jest współczynnik przewodzenia ciepła - znają ten temat.
    Szanowny Panie bez konkretów
    - definicja - co to jest izolacja termiczna
    - ile kWh/m2 może zużywać dom by uznać go za "izolowany"
    -ile m3/h musi przepływać przez dom świeżego powietrza w sposób ciągły by była wentylacja
    ... Bez takich konkretów nie określi się Pan o czym piszemy.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 27-06-2013 o 11:55

  6. #146

    Domyślnie

    Witam, jestesmy na etapie ocieplania fundamentow. Zdecydowalismy sie ocieplic styropianem tylko jakim? Aqua a moze zwykly? Jaka firma? Chcielibysmy jak najlepszy o jak najmniejszym wspolczynniku przewodzenia ciepla. Pomoze ktos ? Dodam, ze generalnie nie ma problemow z woda na dzialce (jestesmy na gorce). Pozdrawiam

  7. #147
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Po co ogrzewać fundament i grunt pod domem???

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Po co ogrzewać fundament i grunt pod domem???
    Nie karmić trolla! Ignorować szkodnika!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #149
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Nie karmić trolla! Ignorować szkodnika!
    Ogrzewanie fundamentu i gruntu pod domem to oznaka braku rozumu. Proszę użytkowników FM nie traktować jak przygłupów!

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ogrzewanie fundamentu i gruntu pod domem to oznaka braku rozumu. Proszę użytkowników FM nie traktować jak przygłupów!
    A od kiedy takie pozytywne nastawienie do redakcji ("szanowna") i do uzytkowników forum muratora. W naszych wczesniejszych dyskusjach na forumbudowlanym Pana ocena poziomu zarówno redakcji jak i uzytkowników forum była całkiem inna (delikatnie mówiąc bardzo negatywna), jezeli jeszcze nie wykasowana to warta zacytowania.

  11. #151
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Od kiedy - od zawsze, to nie ma nic wspólnego z tematem a z kulturą.

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Od kiedy - od zawsze, to nie ma nic wspólnego z tematem a z kulturą.
    Na pozytywne nastawienie to mi nie wyglądało cyt.

    "Naczytać się muratorów każdy może ale niech zachowa trochę logiki
    Oj jak kulą w płot. Zawsze piszę, że murator musi oszukiwać, nie jest on, jako firma żyjąca z reklam zainteresowany przeniesieniem kosztów budowy domu z "ogrzewania" na "izolację""

    Gdy redakcja muratora zaprosiła Pana na forum to przestała oszukiwać ?
    Kultura kulturą, a poglądy zapewne pozostały, tylko nie wypada ich tak głośno artykułować

  13. #153
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Ja nawet do kogoś bardzo głupiego zwracam się z kulturą.
    Natomiast nie wiem dlaczego uważa się Pan czy Szanowny perm za Redakcję? To Panów ludzie czytają i są tak jak Szanowny perm wpuszczeni w źle zbudowane domy. I teraz Pan perm nie ma pretensji do nie znającego fizyki architekta czy kierownika budowy a do instrukcji ISOLI czy ICOPAL - a najczęściej do tego co mu oczy otworzył.

  14. #154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ja nawet do kogoś bardzo głupiego zwracam się z kulturą.
    Natomiast nie wiem dlaczego uważa się Pan czy Szanowny perm za Redakcję? To Panów ludzie czytają i są tak jak Szanowny perm wpuszczeni w źle zbudowane domy. I teraz Pan perm nie ma pretensji do nie znającego fizyki architekta czy kierownika budowy a do instrukcji ISOLI czy ICOPAL - a najczęściej do tego co mu oczy otworzył.
    Ja do instrukcji Isola czy Icopal mam zaufanie, podają inne rozwiązania niż TB. Na tej podstawie uważam że TB to troll i powinien zostać stąd usunięty.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    podkarpacie, pod lasem
    Posty
    131

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie, chcemy zaizolować ściany piwnicy przed zasypaniem i chciałam zapytać czy poniższe postępowanie będzie dobre:
    1. Wyrównanie ściany poprzez otynkowanie (czy może nie tynkować tylko bezpośrednio nakładać masę???)
    2. Położenie 2x po 3 lub 4 mm warstwy masy KMB i tu jeszcze nie zdecydowaliśmy czy będzie to:
    a) IZOHAN WM 2K
    b) STYRBIT 2000 832
    c) WEBER.TEC SUPERFLEX 10 (skłaniamy się ku tej)
    3. Położenie styrodur XPS 3 cm
    I tu pytanie jakim klejem go przyklejać?
    4. Folia kubełkowa

    Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat w/w mas? Która lepsza?
    Czy o czymś zapomniałam/nie doczytałam?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ja nawet do kogoś bardzo głupiego zwracam się z kulturą.
    Natomiast nie wiem dlaczego uważa się Pan czy Szanowny perm za Redakcję? To Panów ludzie czytają i są tak jak Szanowny perm wpuszczeni w źle zbudowane domy. I teraz Pan perm nie ma pretensji do nie znającego fizyki architekta czy kierownika budowy a do instrukcji ISOLI czy ICOPAL - a najczęściej do tego co mu oczy otworzył.
    Ja nie uważam ze kol. perm jest redakcją fm, wskazałem tylko zmianę nastawienia do fm jako całości w odniesieniu do poglądów (wielce negatywnych poglądów na temat fm) prezentowanych na innych forach. Skoro fm to oszusci, to fakt wypowiadania się akurat na tym forum spowodował zmianę poglądów czy obawa przed zbanowaniem powstrzymuje Pana publicznym tego potwierdzeniem ?
    Oczywiscie moj wpis nie zwiazku z tematem ale pokazuje jaka jest Pana wiarygodność, a ponieważ czytelnicy fm to nie "przygłupy" to na pewno sobie z tej i innych dyskusji z Pana udziałem odpowiednie wnioski wysnują.

  17. #157
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Pan naprawdę nie czyta co to się wypisuje?

  18. #158
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    6mastroiani

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-007
    Posty
    32

    Domyślnie

    Każdy ma rację?

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6mastroiani Zobacz post
    Każdy ma rację?
    Oprócz TB. To nie tak że wszyscy huzia na Juzia tylko to co on pisze jest niezgodne ze sztuką budowlaną, prawami fizyki czy czymkolwiek. Masz tam linki do stron Icopal i Isola, po polsku. Tam nie ma miejsca na wątpliwości a to że TB uparcie zaprzecza temu co tam napisane świadczy tylko o tym że jest klasycznym trollem.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #160
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dom-zrb Zobacz post
    Wszelkie hydromaxy, styromaxy, aqua styro etc to nadal EPS. Ma kuleczki co powoduje, że nasiąka wodą. Jego "przystosowanie" do mokrych zastosowań to najczęściej kanaliki na jednej ze stron (mające odprowadzać wodę) i przygładzona (najczęściej obróbką cieplną) struktura wierzchnia (ma to ograniczać (pozornie) chłonność). Teoretycznie słabo nadaje się do fundamentów, ale karty techniczne i praktyka mówią coś innego. Spotyka się go często na budowach, ale ja wiem jedno. Taki styropian znacznie nasiąka! IMO to alternatywa dla zwykłego EPS200 a nie dla XPS, bo nie posiada jego zalet.
    Wszystko zależy od warunków gruntowych. Jak wody gruntowe są nisko i jest sucho na działce to styropianowi hydro nic nie będzie i nie nasiąknie bo nie ma z czego. A jak ktoś się boi to można na niego położyć siatkę na kleju.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony