dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 171 z 171
  1. #161

    Domyślnie

    Widze, ze rozmowa rozgorzala na dobre...Czy jednak moglby ktos mi pomoc w doborze styropianu? Prosilbym rowniez pominac komentarze typu "po co ogrzewac fundament i grunt". Skoro chce ogrzac to chce, tylko nie wiem co bedzie odpowiednie. Pozdrawiam

  2. #162
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkam Zobacz post
    Witam, jestesmy na etapie ocieplania fundamentow. Zdecydowalismy sie ocieplic styropianem tylko jakim? Aqua a moze zwykly? Jaka firma? Chcielibysmy jak najlepszy o jak najmniejszym wspolczynniku przewodzenia ciepla. Pomoze ktos ? Dodam, ze generalnie nie ma problemow z woda na dzialce (jestesmy na gorce). Pozdrawiam
    Daj Aqua lub Hydro jak zawał tak zwał. Maja dobry współczynnik. Na to siatkę i klej, później folia kubełkowa.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  3. #163
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkam Zobacz post
    Widze, ze rozmowa rozgorzala na dobre...Czy jednak moglby ktos mi pomoc w doborze styropianu? Prosilbym rowniez pominac komentarze typu "po co ogrzewac fundament i grunt". Skoro chce ogrzac to chce, tylko nie wiem co bedzie odpowiednie. Pozdrawiam
    Jak Pan chce ogrzewać - to należy - wtedy odpowiednie będzie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja fundamentu.jpg
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	200954 coś takiego -
    Jeżeli Pan chce tylko tracić ciepło przez fundament do gruntu - to może przykleić Pan styropian od frontu - TO I TAK NIE JEST IZOLACJA.

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jak Pan chce ogrzewać - to należy - wtedy odpowiednie będzie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja fundamentu.jpg
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	200954 coś takiego -
    Jeżeli Pan chce tylko tracić ciepło przez fundament do gruntu - to może przykleić Pan styropian od frontu - TO I TAK NIE JEST IZOLACJA.
    Ignorować trolla!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Tutaj temat likwidacji w/w mostka cieplnego jest rozpracowany na części pierwsze.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...eplnego/page22
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  6. #166
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jungalski
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    77

    Domyślnie

    Znacie jakieś firmy z Wielkopolski handlujące Styrodurem? Nie mogę znaleźć

    Szukam Styroduru 8cm najlepiej firmy Basf do 480zł


    Długość fundamentu 60m. Wysokość 140cm.

    Płyta ma bodajże 1250/600, więc wyjdzie mi 100 płyt czyli ok 6 m3 (ocieplam na wysokość płyty, czyli 125cm, wyżej już pójdzie styropian)

    Dobrze liczę?

    Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Jungalski ; 23-07-2013 o 17:13

  7. #167

    Domyślnie

    A chcesz z dowozem w tej cenie czy masz jak odebrać 20 paczek?

  8. #168
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jungalski
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał dom-zrb Zobacz post
    A chcesz z dowozem w tej cenie czy masz jak odebrać 20 paczek?
    Nie mam jak odebrać i licze się z tym że z dowozem będzie drożej.

    PW

  9. #169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Wygoogluj sobie TUPLEX w Warszawie - troche poczekasz, i dostaniesz
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #170
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MMireKJ

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Pawonkow
    Kod pocztowy
    42-772
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Jezeli juz ocieplamy sciany fundamentowe od zewnatrz i od srodka to wykonujemy to tylko po zewnetrznych scianach fundamentowych czy po poprzecznych(dzialowych)tez?

  11. #171

    Domyślnie

    Podbijam wątek, bo po przeczytaniu mam jednak kilka wątpliwości -ściana fundamentowa betonowa, monolityczna.
    1. W projekcie mam styropian EPS200 g=10 cm bez folii bąbelkowej. Po przeczytaniu wątku stawiam na Styrodur XPS 300SL też g=10cm. Czy na dole wystarczy dać 5cm, a góra 10cam?
    2. Projekt sugeruje też izolację od wewnątrz - czy Styrodur XPS 300SL g=5 cm wystarczy?
    3. Działka nachylona (3% - 30cm/10m), KR powiedział, że drenaż nie jest potrzebny - mam obawy, bo zawsze słyszałem o drenażach -co Wy na to?
    4. Co z izolacjami poziomymi? W projekcie nie mam izolacji pomiędzy ławą a ścianą fundamentową...

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony