dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie Jaki mocny beton pod murek pod plot z siatki

    Witam....

    Mam pytanie jak w temacie. Jaki mocny powinien byc beton pod podmurowke pod plot z siatki na ogrodzenie dzialki ?

    Czy jesst wogole sens takie cos robic czy tylko kupic slupki powlekane oraz siatke, zabetnonowac slupki, rozwiesic siatke i korzystac ze sloneczych dnia w czasie lata ?

    Prosze o opinie kto ma podmorowke i zaluje oraz odwrotnie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Ja powiem tak. Podmórówki nie mam. Na razie nie narzekam. Myślę, że aby zrobić dobry murek równo i ładnie za dużo trzeba by się namęczyć. Jeżeli potem ma straszyć krzywy murek, to ja wolę go nie mieć. A widziałem już takie robione przez "fachowców".

  3. #3

    Domyślnie

    a jak poradziles sobie z chwastami z sasiedniej dzialki ?
    Ja mam sasiednia dzialke niezagospodarowana i nie wiem jak sie od tego odgrodzic by bylo solidnie i ladnie.

    Myslelem o wkopani kraweznikow do pozbruku - ale musialyby byc ponizej strefy przemarzania - inaczej po kilku zimach mialbym krzywa linie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    chwasty to nie krety, podmurówka może nie pomóc
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    U mnie siatka bez podmurówki, płyty betonowe ogrodzeniowe 2,5mx0,5m wkopane do połowy w ziemię, wypoziomowane i betonowane razem z słupkami. Już im "idzie" 3 zima i nie dzieje się nic

    pozdrawiam, majki

    PS. A chwasty to się wysiewają też wiatropylnie, więc mur nie pomoże, by musiał być filtr cząstek stałych na ogordzeniu
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał agent-poznan
    a jak poradziles sobie z chwastami z sasiedniej dzialki ?
    Ja mam sasiednia dzialke niezagospodarowana i nie wiem jak sie od tego odgrodzic by bylo solidnie i ladnie.
    Tak jak już Ci napisali. Murek nie odetnie Cię od chwastów. Jak jeszcze rodzice mieli ogródek działkowy a ja mały brzdąc byłem, to w ramach letnich zabaw z łopatą polowałem na perz na dobre 30cm w głąd i skubany zawsze wracał, mimo że od ścieżki oddzielał go murek
    Tak więc na pole i roślinki za dużo nie poradzisz. No chyba że zrobisz opryski Rundupem. U mnie po zastosowaniu tego cuda zrobiło się jakoś puściej w okolicy. Mimo, że jeszcze wiosną była to łąka Jeżeli niezagospodarowana i nie orna jest ta działka obok, to przyszły sąsiad - budowlaniec może jeszcze podziękować, że zlikwidowałeś mu trochę chwastów.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    chwasty to nie krety, podmurówka może nie pomóc
    A to podmurówka pomaga na krety? Jakoś nie zauważyłem. Działka z ogrodzeniem na podmurówce a krety ryją.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    U mnie siatka bez podmurówki, płyty betonowe ogrodzeniowe 2,5mx0,5m wkopane do połowy w ziemię, wypoziomowane i betonowane razem z słupkami. Już im "idzie" 3 zima i nie dzieje się nic
    mam rozumiec, ze wykopales dolki pod slupki i rowki pod plyty betonowe, nastepnie do dolkow wlozyles slupki a do rowkow plyty, wszystko wypoziomowane a slupki zalane betonem - czy dobrze rozumuje ?

    Pozdro -

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Barbossa
    chwasty to nie krety, podmurówka może nie pomóc
    A to podmurówka pomaga na krety? Jakoś nie zauważyłem. Działka z ogrodzeniem na podmurówce a krety ryją.
    Widocznie mają młoto-wiertarki Hilti.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #10

    Domyślnie

    A mnie się wydaje że taki murek ma nas ustrzec przed roślinkami pod siatką /ale może jestem w błędzie/ a wiadomo jak roślinki to wilgoć, a wilgoć siatce nie służy tak więc może wystarczy ułożyć pod siatką np. polne kamienie i po problemie, lub wykopać rowek na kilkanaście cm, słyszałem że powinien być o przekroju litery V co by mógł sobie pracować zimą i latem.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    U mnie siatka bez podmurówki, płyty betonowe ogrodzeniowe 2,5mx0,5m wkopane do połowy w ziemię, wypoziomowane i betonowane razem z słupkami. Już im "idzie" 3 zima i nie dzieje się nic
    Hmm, ciekawe co piszesz. W pierwszych słowach piszesz że nie masz podmurówki a w kilku następnych że właśnie masz coś co się nazywa podmurówka prefabrykowana... Zdecyduj się.

    P.S. w części ogrodzenia też mam podmurówkę prefabrykowaną. Do tego jeszcze dochodzą specjalne betonowe nakładki na słupki które trzymają podmurówkę w pionie a jednocześnie pozwalają jej pracować góra/dół w zimie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    A mnie się wydaje że taki murek ma nas ustrzec przed roślinkami pod siatką /ale może jestem w błędzie/ a wiadomo jak roślinki to wilgoć, a wilgoć siatce nie służy
    Z jednej strony roślinki i trudność w ich usuwaniu oraz wilgoć którą trzymają a z drugiej pewnie wzmocnienie konstrukcji całości. Choć wytrzymałość to pewnie nie jest aż tak istotny argument bo podmurówkę robi się też pod ogrodzeniem panelowym czy stalowym spawanym.

    Cytat Napisał zezo
    tak więc może wystarczy ułożyć pod siatką np. polne kamienie i po problemie, lub wykopać rowek na kilkanaście cm, słyszałem że powinien być o przekroju litery V co by mógł sobie pracować zimą i latem.
    Kamienie? I potem z pomiędzy nich będziesz ręcznie wyrywać trawkę? Do prostej podmurówki podjedziesz blisko kosiarką a niedobitki łatwo podetniesz podkaszarką.
    Podkopy pod siatką też mają dość ograniczony sens bo przecież będą zarastać tak samo jak by ich nie było.

  13. #13

    Domyślnie

    u siebie robię podmurówkę z prostej przyczyny, pies będzie miał trudniej podkopać się pod płotem do sąsiadów. No i w mojej subiektywnej ocenie takie ogrodzenie wygląda bardziej estetycznie niż bez podmurówki.
    Ci, którzy budują zamki na lodzie, zwykle na lodzie osiadają...

  14. #14

    Domyślnie Re: Jaki mocny beton pod murek pod plot z siatki

    Cytat Napisał agent-poznan
    Witam....
    Mam pytanie jak w temacie. Jaki mocny powinien byc beton pod podmurowke pod plot z siatki na ogrodzenie dzialki ?
    Ja zrobiłem jakiś taki przeciętny czyli opata cementu na 3 łopaty piachu.


    Cytat Napisał agent-poznan
    Czy jesst wogole sens takie cos robic czy tylko kupic slupki powlekane oraz siatke, zabetnonowac slupki, rozwiesic siatke i korzystac ze sloneczych dnia w czasie lata ?
    Mam podmurówkę, jest sens, każdemu polecam. Jak chcesz szybko kup podmurówkę prefabrykowaną.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    agent-poznan - dokładnie tak, zdjęcia w dzienniku. Z tym że robili to "ludzie o ogrodzeń"

    mako5 - zwał jak zwał, jak mamy się czepiać słów, to podmurówki nie mam, bo to nie lane w grunt w szalunku na całej długości, a jak "podmurówka" jako "cokolwiek" to mam
    Ważne że się sprawdza. Ja nie mam elementów pozwalających na "pracę" płyt bo nie wiem po co, ale za to posmarowałem to co w ziemi dysperbitem, tak dla świętego spokoju.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    mako5 - zwał jak zwał, jak mamy się czepiać słów, to podmurówki nie mam, bo to nie lane w grunt w szalunku na całej długości, a jak "podmurówka" jako "cokolwiek" to mam
    Czepianie się słów? Ciekawe. A jak ściana murowana to "ściana" a jeśli prefabrykowana to "taki pionowy kawałek betonu między podłogą a stropem"??? Co za różnica czy lane w ziemie czy przywiezione gotowe??? Jak masz wątpliwości co do nazewnictwa to polecam:

    http://www.pajeczyna.krakow.pl/83_Podmurowki.htm

    Cytat Napisał majki
    Ważne że się sprawdza. Ja nie mam elementów pozwalających na "pracę" płyt bo nie wiem po co
    Po to że zamarzająca w zimie gleba podnosi się i łamie co słabsze podmurówki wylane w całości. Jak Ci nie popękało to gratuluję szczęścia.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    gratuluję szczęścia
    ... a dziękuję ...
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  18. #18

    Domyślnie

    Ja takze uwazam, ze podmorowka powinna byc ponizej granicy zamarzania. Inaczej po kilku latach wszystko sie pokrzywi.
    Wkoncu slupki tez sie wkopuje i betonuje ponizej granicy zamarzania....

    Nadal nie wiem jak to zrobic dobrze by chwasty niewlazily mi na siatke.... na pewno nie bede ich scicanl i wyplatywal poniewaz nie chce mi sie tego robic....

    Pozdro

  19. #19

    Domyślnie

    Ja takze uwazam, ze podmorowka powinna byc ponizej granicy zamarzania. Inaczej po kilku latach wszystko sie pokrzywi.
    no właśnie najlepiej wykopać dołek, aby było super dobrze to tak na 1.2 m, zalać betonem oczywiście takim lepszym np. B-20 no i oczywiście zbrojenie

    ludzie nie przesadzajcie, proszę was,
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  20. #20

    Domyślnie

    hmmm
    PO

    1: Kto kaze kopac Ci na 1,2m ?????
    2: Beton B-20 ? Chyba jesli ktos ma za duzo pieniedzy
    3: zbrojenie ??? he he

    a moze jeszcze szklo wodne dolac by nie ciagnelo wody ?

    Jesli uwazacie ze slupki mozna zabetonowac na glebokosci wyzszej niz przemaraznie to zycze powodzenia - zaraz ktos mi napsze ze ma tak zalae slupki ...... ale niech doda przy okazji czy mroz byl na tyle duzy, ze ziemia zamarzla na taka glebokosc....


    Mysle ze trzeba zakoncyc temat bo rozmowa zmierza na zle tory.


    Pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony