dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Paliwo do kosiarki

    Witam
    Wiem, ze pytanie jest debilne, ale tak się zakręciłem, że już sam nie wiem.

    Mam kosiarkę z silnikiem 4 suwowym Briggs&Stratton.
    W zeszłym roku kupiona i od razu kupiłem do niej paliwo, które się właśnie skończyło.
    Z marszu kupiłem bezołowiową 95 i sie zawiesiłem, bo na korku jest E85.

    Niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi, czy zwykły silnik czterosuwowy, bez katalizatora, może chodzić na paliwie bezołowiowym?
    Oczywiście silnik ma olej w osobnej misce.

    Proszę o radę.

    dziękuję

    pzdr
    k

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Może .

    Lej bez wątpliwości.
    --
    Pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Podobno niema debilnych pytań a jedynie odpowiedzi.
    Jak pisze producent
    http://www.briggsandstratton.com/eng...commendations/
    87 to minimalna wymagana oktanowość i benzyna oczywiście bezołowiowa. Często podają że nie zaleca się paliwa 98, ale 95 jest ok
    Cytat Napisał kurm28 Zobacz post
    .... czy zwykły silnik czterosuwowy, bez katalizatora, może chodzić na paliwie bezołowiowym?...
    Silnik bez katalizatora może. Silnik przystosowany do benzyny ołowiowej nie. Jeśli kupiłeś kosiarkę wzeszłym roku, normalnie w sklepie to bezołowiowa 95 będzie jak najbardziej w porządku. No chyba że to jakieś cudo które przeleżało 30 lat w czyimś garażu i ma silnik z czasów odsieczy wiedeńskiej, to masz problem .

    Tak na koniec mi przyszło do głowy czy to E85 na korku nie jest aby przekreślone
    http://eu-en.myfaqcenter.com/Answer/?p_faqid=3806
    Briggs & Stratton engines are not designed to run on E85 fuel. E85 is a blend of 85% ethanol (alcohol) and 15% gasoline, which is not compatible with most engines intended to run on regular gasoline.
    Ostatnio edytowane przez G.N. ; 19-04-2011 o 14:28

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki.
    W takim razie dzisiaj zaleję.

    Co do korka.. w amoku nie patrzyłem dokładnie, ale możliwe, ze przekreślone.
    Zafiksowałem się, ze jak 85 to raczej zwykła.

    Jeszcze raz dzięki

    pzdr
    k

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    (...) No chyba że to jakieś cudo które przeleżało 30 lat w czyimś garażu i ma silnik z czasów odsieczy wiedeńskiej, to masz problem .(...)
    W moim wertykulatorze mam pięciokonny silnik Briggsa - po numerze seryjnym z silnika zlokalizowałem że silnik ma ponad 20 lat - ta konstrukcja była produkowana w okresie 30-20 lat wstecz - wertykulator oczywiście sprawny - w ciągłym użytkowaniu - silnik pracuje jak pszczółka - oczywiście na bezołowiowej benzynie - nie ma z nim żadnych problemów - a stosując Twoją terminologię - jest z czasów sprzed odsieczy Wiedeńskiej

    A tak BTW - na korku zapewne było przekreślone E85.
    --
    Pozdrawiam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo Zobacz post
    ......- silnik pracuje jak pszczółka - oczywiście na bezołowiowej benzynie - nie ma z nim żadnych problemów - a stosując Twoją terminologię - jest z czasów sprzed odsieczy Wiedeńskiej ......
    Widocznie jest jednak wyprodukowany jednak parę lat po odsieczy.
    Ludzie czasem nie mówią wszystkiego. Mówią kupiłem wczoraj kosiarkę i mam problem bo.... Nie dodają że kupiłem od sąsiada który znalazł ją sprzątając zagracony od lat garaż, garaż był zalany, a kosiarka leżała "do góry nogam" itd. Zawsze wolę się upewnić.
    A tak poważnie żeby silnik kosiarki wyprodukowanej w cywilizowanym kraju nie chciał współpracować z bezołowiową to musiał by pochodzić z lat 80-tych XX w i to z pierwszej połowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony