dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 289
  1. #1

    Domyślnie projekt TOPAZ pracownia MG PROJEKT

    Witam,

    proszę Was o analizę projektu ,,Topaz'' z pracowni Mgprojekt:
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz/index.php

    Po długich dyskusjach wybrałem projekt piętrowy (duża działka 100x50m). Ustawność pokoi i komfort mieszkania na poddaszu użytkowym dawał mi wiele do myślenia. Również koszt budowy domu w przypadku piętrusa wydawał się przekonywujący w porównaniu z podobną powierzchnią zabudowy domu parterowego czy z poddaszem użytkowym.

    Zmiany, które chcę wprowadzić do projektu to przedłużenie łazienki na parterze, usunięcie drzwi z salonu do pomieszczenia gospodarczego. W tym miejscu zastanawiam się czy 9 m2 pomieszczenia gospodarczego+kotłownia to wystarczająca wartość? Co o tym sądzicie?

    +dodanie okna w kuchni,
    +przesunięcie balkonu
    +instalacja kominka na piętrze

    Co sądzicie o tym projekcie? Czy ktoś również zamierza rozpocząć budowę pod dyktando ,,Topaz-u''?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Dom bardzo mi się podoba. Ma wszystko co potrzeba, balkony i duży taras, czego często brakuje w innych projektach.
    Nie jestem zwolennikiem garażu w domu, ale w tym projekcie naprawdę estetycznie jest wkomponowany.
    Jeśli chodzi o pomieszcenia, możesz ściany działowe ustawić tam gdzie chcesz, możesz nawet wogóle ich nie stawiać (nie wymaga to dodatkowych pozwoleń i przeróbek konstrukcyjnych).

    Gratuluję wyboru

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Fajny projekt.
    Jaka wielka sypialnia i do tego z własną łazienką.
    Może ewentualnie zrezygnować z tego mikrobalkonu w sypialni i mieć trochę więcej miejsca. - zrobić zamiast balkoniku mały daszek - będzie się lekko komponował z daszkiem nad garażem z prawej.
    Gabinet też może być o ten kawałek dłuższy - bez tego wcięcia z tarasu. Nic ono nie daje a gabinet będzie trochę wiekszy
    Jeżeli rezygnujesz z wejścia do pomieszczenia gospodarczego z salonu, to można tam albo powiększyć łazienkę albo dać małe pomieszczenie na graty typu odkurzacz.

  4. #4

    Domyślnie

    Przede wszystkim dziękuję za uwagi.

    Co myślicie na temat pom. gospodarczego/kotłowni, 9m2 wystarczy? Nie wydaje mi się to mało jednak słyszy się głosy, że lepiej mieć oddzielnie te pomieszczenia i w dodatku nieco większe.

    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    ... i zapomniałem dodać..

    Szukam kogoś kto jest w stanie przerobić, ocenić w/w projekt pod kątem energooszczędności. Możecie kogoś polecić?

    Pozdrawiam.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap
    Co myślicie na temat pom. gospodarczego/kotłowni, 9m2 wystarczy? Nie wydaje mi się to mało jednak słyszy się głosy, że lepiej mieć oddzielnie te pomieszczenia i w dodatku nieco większe.
    Wszystko zależy od tego jakie chcesz mieć ogrzewanie i co zamierzasz mieć w tym pomnieszczeniu gospodarczym.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap
    Przede wszystkim dziękuję za uwagi.

    Co myślicie na temat pom. gospodarczego/kotłowni, 9m2 wystarczy? Nie wydaje mi się to mało jednak słyszy się głosy, że lepiej mieć oddzielnie te pomieszczenia i w dodatku nieco większe.

    Pozdrawiam.
    Ja mam 9m2, jednak jeszcze go nie użytkuje, zamierzam tam mieć pralnie, prasowalnie. Jest miejsce na wannę, pralkę, deskę do prasowania, zsyp na brudną bieliznę, szfki na chemię i kosz na rzeczy do prasowania - kotłownia jest w innym pomieszczeniu, do którego wchodzi się właśnie z pom. gospodarczego. Aaaa i są drzwi na zewnątrz, by nie latać przez cały dom z praniem do suszenia i oczywiście z opałem (ekogroszek).
    Na tą chwilę uważam, że jest OK, ale zobaczymy jak sprawdzi się w użytkowaniu. Dodam jeszcze, że znajomi mają mniejsze pomieszczenia gospodarcze i też się mieszczą, ale wszystko zależy od indywidualnych potrzeb inwestora
    Zapomniałam, jest również miejsce na telewizor (nie lubię prasować, więc ten czas będę sobie umilać, gapiąc się w telewizor

  8. #8

    Domyślnie

    I jeszcze jedno - zrezygnowałabym z drugich drzwi, tych z garażu do pom. gosp. Zyska na tym przedmiotowe pomieszczenie - będzie bardziej ustawne.

  9. #9

    Domyślnie

    Po raz kolejny, dzięki za uwagi.

    Również chodzi mi to po głowie, bo:

    1. dzięki temu przedłużę łazienkę do schodów,
    2. zapachy pom. gosp. + kotłowni nie będą przedostawały się do salonu.

    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja również od pewnego czasu myślę o tym projekcie, a jedynym powodem dla którego nie uważam go za idealny jest mała przestrzeń gospodarcza. Trudno przypuszczać, że w pomieszczeniu gospodarczym zmieszczą się kosiarki, meble ogrodowe i rośliny które na zimę trzeba wstawić do domu, rowery, sanki i jeszcze milion rzeczy, które wszyscy posiadamy, a do tego jeszcze piec z zasobnikiem. Niestety garaż w tym projekcie też jest niewielki. Jest jeszcze drugi mały minus w postaci gabinetu dostępnego jedynie z salonu no chyba, że ktoś nie potrzebuje dodatkowego pokoju na parterze. Poza tym dom jest super.
    Na szczęście jeszcze budowy nie zaczynam więc ciągle się zastanawiam.

    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_B
    Ja również od pewnego czasu myślę o tym projekcie, a jedynym powodem dla którego nie uważam go za idealny jest mała przestrzeń gospodarcza. Trudno przypuszczać, że w pomieszczeniu gospodarczym zmieszczą się kosiarki, meble ogrodowe i rośliny które na zimę trzeba wstawić do domu, rowery, sanki i jeszcze milion rzeczy, które wszyscy posiadamy, a do tego jeszcze piec z zasobnikiem. Niestety garaż w tym projekcie też jest niewielki. Jest jeszcze drugi mały minus w postaci gabinetu dostępnego jedynie z salonu no chyba, że ktoś nie potrzebuje dodatkowego pokoju na parterze. Poza tym dom jest super.
    Na szczęście jeszcze budowy nie zaczynam więc ciągle się zastanawiam.

    Pozdrawiam
    Ja prawdopodobnie przedłużę garaż. Robiąc z niego teoretycznie 3 stanowiskowy a praktycznie dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.

    A co do gabinetu, to są dwie drogi. Poświęcić trochę m2 na komunikacje i postawić ściankę albo zrobić otwartym i zyskać na dużym salonie.

    Z rzeczy, które mnie martwią to strych z drewnianym stropem, który przewiduje nacisk 80kg na m2, nie wydaje mi się to dużo.

    PS Już zamówiłem projekt.

    Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Gratuluję zakupu.
    Bardzo się cieszę, że ktoś będzie budował ten dom. Również myślałam o powiększeniu garażu, bo działkę mam dość długą, więc mi ogrodu nie szkoda. Nad innymi zmianami cały czas się jeszcze zastanawiam, bo brakuje mi np. pralni. Co do strychu to raczej nie jest on specjalnie użytkowy ale dzięki temu nie trzeba drugiego stropu wylewać. A piętro to takie poddasze tylko, bez skosów
    Pozdrawiam i czekam na informacje z postępu prac

  13. #13

    Domyślnie

    Wycofałem się z powiększania garażu. Pomieszczenie gospodarcze zostanie zlokalizowane w drugim specjalnie do tego celu przygotowanym budynku. Co do pralki, proponuję zrobić ją na piętrze.

    Pozdrawiam.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    L_u_k_i

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.

    Odświerzam trochę temat gdyż jestem zainteresowany tym projektem.
    Dzowniłem do MG projekt z pytaniem czy ktoś realizuje już ten dom i podesłano mnie tutaj.

    Mamy kilka pytań do Ciebie związanych z tym projektem:
    - czy wykonywałeś jakieś zmiany do projektu - wiem że MG nie oferuje takiej usługi
    - czy sam projekt jest na tyle solidny że każda ekipa budowlana sobie z nim poradzi

    Co do garażu - czy uważasz ża łatwo sie go da przerobić na dodatkowy pokój?
    Garaż planuje wybudować oddzielnie.

    Pozdrawiam
    Łuki

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,

    ja zaczynam budowę we wrześniu. Mamy sporo zmian:

    - dodatkowe okno w kuchni
    - brak spiżarni
    - usunięta ścianka między kuchnią a jadalnią
    - usuniety słup nośny w salonie
    - w salonie narożne okna zamienione na szklane przesuwne dzwi
    - okna na dole w jadalni i salonie po lewej stronie maksymalnie powiekszone
    - przedłużony do końca budynku i poszerzony taras na pietrze
    - drzwi tarasowe na górze w lewym pokoju ( od ogrodu)
    - dodatkowe okno na górze w prawym pokoju ( od ogrodu)
    - na górze zmienione wielkości łazienek ( maja teraz podobną powierzchnię)
    - mały ogród zimowy obok jadalni
    - dwustronny kominek w salonie

    Ogólnie domek jak z bajki i idealny na moją działkę z wjazdem od południowego/ wschodu - garaż od północnego /wschodu. Duze przeszklenia od ogrodu i południowego zachodu i brak skosów.

    Jak tylko ruszymy zacznę zamieszczać zdjęcia. Narazie głowie sie nad wyborem materiałów na ściany.


    pozdrawiam

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    kertog
    ,

    czy mógłbyś wstawić rzuty z naniesionymi przez Ciebie zmianami do projektu ?
    Od dawna zastanawiam się nad budową Topaza i chciałabym w nim nanieść również parę zmian, dotyczących wielkości okien, wielkości łazienek na górze, łazienki na dole, jak również garażu.

    Czy miałeś własnego architekta, który przerabiał projekt, bo z tego co się doczytałam tutaj, to MGProjekt nie oferuje takiej usługi

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kertog
    Witam,

    ja zaczynam budowę we wrześniu. Mamy sporo zmian:

    - dodatkowe okno w kuchni
    - brak spiżarni
    - usunięta ścianka między kuchnią a jadalnią
    - usuniety słup nośny w salonie
    - w salonie narożne okna zamienione na szklane przesuwne dzwi
    - okna na dole w jadalni i salonie po lewej stronie maksymalnie powiekszone
    - przedłużony do końca budynku i poszerzony taras na pietrze
    - drzwi tarasowe na górze w lewym pokoju ( od ogrodu)
    - dodatkowe okno na górze w prawym pokoju ( od ogrodu)
    - na górze zmienione wielkości łazienek ( maja teraz podobną powierzchnię)
    - mały ogród zimowy obok jadalni
    - dwustronny kominek w salonie

    Ogólnie domek jak z bajki i idealny na moją działkę z wjazdem od południowego/ wschodu - garaż od północnego /wschodu. Duze przeszklenia od ogrodu i południowego zachodu i brak skosów.

    Jak tylko ruszymy zacznę zamieszczać zdjęcia. Narazie głowie sie nad wyborem materiałów na ściany.


    pozdrawiam
    ja również czekam na dokładniejsze informacje na temat zmian, bo ten projekt powraca do mnie jak bumerang,

    jeśli na forum są jeszcze jakieś inne osoby które budują lub chcą budować ten dom, przyłączcie się do dyskusji


    pozdrawiam

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jest podobny projekt na stronce domyzwizja

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał lidszu
    kertog
    ,

    czy mógłbyś wstawić rzuty z naniesionymi przez Ciebie zmianami do projektu ?
    Od dawna zastanawiam się nad budową Topaza i chciałabym w nim nanieść również parę zmian, dotyczących wielkości okien, wielkości łazienek na górze, łazienki na dole, jak również garażu.

    Czy miałeś własnego architekta, który przerabiał projekt, bo z tego co się doczytałam tutaj, to MGProjekt nie oferuje takiej usługi
    Witam,

    projekty leżą w urzędzie i nie mam dostępu do przekrojów za zmianami. Jak tylko dostane pozwolenie na budowę to je zamieszcze. Okna na dole, a właściwie jedno okno w jadalni powiekszyłem maksymalnie na ile pozwalała konstrukcja i zamieniłem na mały ogród zimowy. Pozostałe dwa okna narożne w salonie zamieniłem na drzwi przesuwne bez powiększania. Łazienki na górze są mniej wiecej jednakowe. Na dole nie zmieniałem. Garaż również bez zmian.

    Architek miejscowy, troche pracy wymagało usunięcie słupa w salonie i poszerzanie okna - trzeba było policzyć podciągi.

    pozdr

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    kertog, w takim razie czekam na zdjęcia .

    ja chciałabym zwiększyć garaż, okra narożne w salonie również zrobić otwierane i pociągnąć je do ziemi, to samo z oknem w jadalni.
    Najbardziej interesują mnie łazienki na górze, bo chciałabym tą ogólną jednak trochę powiększyć.

    No cóż muszę zacząć w takim razie szukać jakiegoś architekta, który zrobiłby nam zmiany, o których myślimy.

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony