dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie panele podłogowe na ścianie

    Chciałabym na jednej ze ścian w salonie położyć te same panele co na podłodze, żeby uzyskać efekt wchodzenia podłogi na ścianę. Czy panele się do tego nadają czy muszę poszukać czegoś innego?

  2. #2

    Domyślnie

    wg mnie moze byc maly klopot z montazem do samej sciany, ale poza tym ok.

    a taki efekt to juz gdzies widziales czy sam ryzykujesz ??

  3. #3

    Domyślnie

    Jakie panele masz na mysli ? W sprzedazy są panele inne na podłoge a inne na ściane - mówię o plastikowych. ( widzialam w castoramie)
    Wg mnie ładnie wyglądają panele z prawdziwego drewna sosnowego zarówno na podłodze jak i na ścianie - jednej lub wszystkich. Jest to troche w stylu powiedzmy góralskim lub skandynawskim. Prawdziwe drewno daje poza tym niepowtarzalny zapach ( o ile jest malowane jakimis naturalnymi impregnatami ) Wypowiadam się bo mnie to się b. podoba.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  4. #4

    Domyślnie

    jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, ale oczywiście to Wasz dom. ja w tej chwili wynajmuję mieszkanko (wprowadzam się do nowego/w końcu swojego za miesiąc) i mamy panele na ścianie - w łazience - to jakaś katastrofa, widać plamy , wgniecenia, ciągle trzeba biegać ze ścierką.

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba widziałam coś takiego na wątku "kawalerka architekta" roberta skitka.Jako zabudowa kaloryferów
    Bardzo fajnie to wyglądało
    I jeszcze zdjęcie, podłoga i ściana są ciut inne,ale idea podobna

  6. #6

    Domyślnie

    Chodzi mi dokładnie o cos takiego jak na tym zdjęciu - najlepiej, żeby to co na ścianie było takie same jak podłoga. Jak to zrealizować?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Chodzi mi dokładnie o cos takiego jak na tym zdjęciu - najlepiej, żeby to co na ścianie było takie same jak podłoga. Jak to zrealizować?
    też mialam taki pomysł i wydaje mi się, że najłatwiej jest położyć na podłoge np deske barlinecka i ta samam deske przykleić do ściany (myslicie, że bedzie się trzymać?) - nie ma wtedy problemu ze szlifowaniem pionowej powierzchni.
    pozdrawiam
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  8. #8

    Domyślnie

    Deski barlineckiej niestety u siebie nie położę bo jest za gruba w stosunku do gresu. Ale mogę położyć deski na ścianie. O jakim szlifowaniu piszesz? I czym te deski przyklejać do ściany?

  9. #9

    Domyślnie

    niestety na tym zdjątku na scianie jest płyta meblowa (to samo na słupku) a nie panel.
    Płytę sie przykręca, chociaz niektórzy sprzedawcy mówią, że można przykleić.
    Ze zwykłymi panelami można chyba zaryzykować-ostatecznie poczciwa boazeria to tez byl rodzaj paneli
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał d5620s
    niestety na tym zdjątku na scianie jest płyta meblowa (to samo na słupku) a nie panel.
    Płytę sie przykręca, chociaz niektórzy sprzedawcy mówią, że można przykleić.
    Ze zwykłymi panelami można chyba zaryzykować-ostatecznie poczciwa boazeria to tez byl rodzaj paneli
    podejrzewam, że to na zdjęciu to fornirowana płyta mdf
    ale jak sie ja montuje - nie mam zielonego pojecia
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  11. #11

    Domyślnie panele podłogowe na ścianie

    Witam,

    Jak sensownie zamontować typowe panele podłogowe 8mm w systemie click na ścianie? Zamiast płyty mdf chciałbym jako tzw fartuch w kuchni zbudować z paneli właśnie ale mam problem jak sensownie je mocować, kleić, na listwach.....?

    Pozdrawiam,
    darek

  12. #12

    Domyślnie

    Czarne na trzech nogach i wisi na ścianie .
    Fortepian
    Co kogo obchodzi gdzie ustawiam fortepian .
    A teraz poważnie , takiego pomysłu jeszcze nie słyszałem . Moim skromnym zdaniem to klejem montażowym .

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Przykręcić raczej się tego nie da, bo nie ma gdzie schować srubki. Więc pozostaje klej. Wszystko zależy do czego będziesz chciał je kleić.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek50
    A teraz poważnie , takiego pomysłu jeszcze nie słyszałem . Moim skromnym zdaniem to klejem montażowym .
    Wiem, że pomysł może wydawać się dziwny ale już postanowiłem. Nie znalazłem w przyzwoitej cenie płyty fornirowanej palisandrem, te ze sztuczna okleiną nie podobały mi się, znalazłem natomiast w przyzwoitej cenie panele. Chodzi o wykonanie tzw fartucha nad szafkami dolnymi w kuchni o długości ok 250 * 60cm. Pod blatem ten fartuch może opierać się na listwie bo i tak będzie to schowane.

    darek

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Wszystko zależy do czego będziesz chciał je kleić.
    Typowa, otynkowana, wygładzona, zagruntowana ściana kuchenna.

    darek

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmjdmj
    Cytat Napisał Trociu
    Wszystko zależy do czego będziesz chciał je kleić.
    Typowa, otynkowana, wygładzona, zagruntowana ściana kuchenna.
    To teraz z tą wiedzą wystarczy iść do dobrego składu bud. / sklepu z panelami i zakupić odpowiedni klej.

    Może nie mów do końca, że to będzie w kuchni na ścianę. Wytłumacz po prostu że chcesz przykleić do takiego a takiego materiału - będzie mniej zdziwienia ze strony sprzedawców.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Możesz kleić do sciany ale lepiej będzie jeżeli przykeisz je do skeiki na podłodze a potem całą konstrukcję juz po wyschnieciu przymocujesz do sciany od spodu np. na kołki montazowe. Będize grubiej ale schowasz mocowanie. Unikniesz neikontrolowanych szczelin na złaczach paneli.
    Fajnie bedzie jeśli dasz wstawkę z aluminiowego ceownika miedzy panelami Ceownik kupisz w sklepie z glazurą i przykeisz tak jak panele. Na wykończenie brzegów proponuje kątowniki aluminiowe do glazury.

    Okładzine ścienną a płyty a nie z paneli robiła editta. Są zdjecia w Jej galerii zdjeć.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Fajnie bedzie jeśli dasz wstawkę z aluminiowego ceownika miedzy panelami Ceownik kupisz w sklepie z glazurą i przykeisz tak jak panele. Na wykończenie brzegów proponuje kątowniki aluminiowe do glazury.
    =:
    Dziękuję za sugestie. Twoje rozwiązanie ze sklejką przyjmuje jako punkt wyjścia bo a i mój majster to potwierdził. Z listwy Al pomiędzy muszę zrezygnować bo mniej więcej pośrodku na panele przyjdzie szyba pod okapem, no chyba, że uda mi się wpuścić listwę głębiej i zrówna się z powierzchnią paneli.

    Pozdrawiam,
    darek

  19. #19

    Domyślnie PANELE DREWNIANE NA śCIANIE

    Chciałabym położyć takie panele drewniane na ścianę w przedpokoju. Są one poziome o szerokości około 50-80 cm. Nie mogę nigdzie ich znaleźć. Macie jakieś fotki?

  20. #20

    Domyślnie

    Witaj , ale takie panele robiło się 20 lat temu

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony