dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Gabinet lekarski - zlewozmywaki

    Muszę zorganizować zlewozmywak w gabinecie lekarskim - dwukomorowy (obie tej samej szerokości, bez ociekacza), stalowy, w nowoczesnym w miarę wzornictwie, montaż wpuszczany (w tym najfajniej byłoby na płasko), koniecznie montaż baterii w zlewie a nie blacie.
    Montaż w: szafka - 90 (ew. 80, gdyż szerokość komory wystarczy ok 35 cm), blat - laminat z okleiną Eggera.

    Znalazłem dwa:
    http://www.blanco-germany.com/pl/pl/...832542665#pros
    http://www.pyramis.pl/index.php?prod=1022

    Nie znam firm, ani Blanco ani Pyramis - pytanie do obeznanych - która firma i który produkt byłby lepszy?

    Blanco jest gładki, Pyramis szczotkowany. Chodzi mi która ze stali (jej faktura) będzie łatwiejsza w utrzymaniu (czystość, zacieki, zarysowania).

    Oba są montowane na płasko wpuszczone w blat. Z tego co się zorientowałem w blat z laminatu tylko wchodzą w rachubę tego typu zlewozmywaki. Chodzi tu o uszczelnienie, żeby woda nie podciekała i nie zniszczyła laminatu blatu. Czy taki płaski zlew jest aby napewno dobrym rozwiązaniem do blatu laminatowego? Na co należy zwrócić uwagę przy montażu (solidne uszczelnienie wokół kołnierza (obwódki płaskiej wokół komór)? czym?). Czy szerokość tego kołnierza ma jakieś znaczenie - chodzi mi o ewentualne zachlapania wodą i ryzyko pociekania do blatu.

    Który byście wybrali tak pod kątem funkcjonalności, ergonomii, bo wyglądem i ceną są bardzo podobne. Wszelkie sugestie mile widziane i z góry za nie dziękuję Wam!

    Może mieliście jakieś inne zlewozmywaki na oku i chcielibyście się podzielić wiedzą

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam gładki franke i nie mam problemów z utrzymaniem w czystości.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Do gabinetu lekarskiego nie możesz zapominać o odpowiedniej dokumentacji. Musi być atestacja lub wydane przez producenta oświadczenie o zgodności + karta techniczna.
    Pamiętaj, że zlewy czy umywalki można przygotować na wymiar z Corianu czy GFK LUXUM ( kompozyt dopuszczony do budowy także myjni chirurgicznych ). Jest to droższe rozwiązanie, jednak znika problem utrzymania czystości czy szczelności, gdyż misy umywalek czy zlewów formowane są razem z blatem. To bardzo dobry wybór nie tylko do gabinetów lekarskich czy kosmetycznych.

  4. #4
    Banned
    wera.1989

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bujaków
    Kod pocztowy
    43-356
    Posty
    50

    Domyślnie

    to jest gabinet lekarski muszisz pewnie miec jakieś atesty

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wera.1989 Zobacz post
    to jest gabinet lekarski muszisz pewnie miec jakieś atesty
    Żadnych atestów - nie jest to wymagane prawnie, nigdzie to nie wynika wprost z przepisów, więc za żadne "specjalistyczne" zlewy nie zamierzam dopłacać bez sensu. Ale dzięki za odpowiedzi i czekam ewentualnie na dalsze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony