dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kosztorys - elewcja, dużo czy mało?

    Mamy ścianę trójwarstwową, tak więc elewacja bez ocieplenia. Dostaliśmy kosztorys od dobrej sprawdzonej ekipy. 220m2, tynk akrylowy atlas, cokół płytki klinkierowe, dużo elementów ze styropianu (gotowych i robionych ręcznie- typu zwieńczenie kolumn, opaski wokół okien itp), wylanie bocznych schodów. Za taki zakres prac robocizna plus materiał wyszło im 20k. Co o tym sądzicie?
    _____________________________
    Mantra

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie wychodzi podobnie. Również 220 m ścian, cokół, podbitka. 22 tys.

    Pozdr,

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Myślę, że można się potargować Zwłaszcza, ze bez ocieplenia.

  4. #4

    Domyślnie

    na pierwszy rzut oka drogo ....

    tynk to pewnie jakies 3000zl, polozenie powiedzmy 3000zl, siatka/klej/grunt/listwy powiedzmy 1000zl, styropiany z wykonczeniem moze 1500zl, schody (trodno oceniic) ale powiedzmy 1500zl, moze 2000zl ....jesli powiedzmy masz 25m2 cokolu i m2 kosztuje cie okolo 150zl to mamy kolejne 4000zl ....
    do 20 tys. jeszcze brakuje ....
    ale przyznaje ze licze szybko i z glowy, byc moze po starych cenach

  5. #5

    Domyślnie

    Za całość prac (razem z cokołem, boniowaniem, obrabianiem 4 kolumn, obrobieniem 19 okien, opasek dookoła okien i wylaniem schodów) sama robocizna wynosi 50zł/m2. Nie mam pojęcia czy to dużo czy mało, ale muszę przyznać że dużo jest takiej "sztukaterii" i może to przedraża?
    _____________________________
    Mantra

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wykonawca_DL

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Za całość prac (razem z cokołem, boniowaniem, obrabianiem 4 kolumn, obrobieniem 19 okien, opasek dookoła okien i wylaniem schodów) sama robocizna wynosi 50zł/m2. Nie mam pojęcia czy to dużo czy mało, ale muszę przyznać że dużo jest takiej "sztukaterii" i może to przedraża?
    jezeli z ociepleniem to cena jest mala..

    jezeli bez ocieplenia.. 30 zl. m2 bez wylewania schodow (boniowanie, kolumny, okna i opaski)

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wykonawca_DL

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    no i putz oczywiscie do tego..

  8. #8

    Domyślnie

    Czy te 30 zl jest policzone razem z ułożeniem płytek klinkierowych na cokole, bo to również wchodzi w tą cenę 50zl? Ile teraz kosztuje m2 położenia takich płytek?
    _____________________________
    Mantra

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Położenie płytek klinkierowych to ok. 45 /m2. Ocieplenie z tynkowaniem i obróbkami to 30-35 /m2

  10. #10

    Domyślnie

    No to z Waszych odpowiedzi wychodzi, że jednak to dość dużo. Z drugiej strony jest to jedyny wykonawca o którym nie słyszałam nic złego, widziałam efekty jego pracy i opinie. Może warto czsami zapłacić więcej, ale mieć pewność że robota będzie wykonana dobrze? Bo co z tego że wezmę kogoś tańszego, ale mi ten tynk skopie i za parę lat trzeba będzie znowu coś grzebać? Już sama nie wiem...
    _____________________________
    Mantra

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony