dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 185 z 185
  1. #181

    Domyślnie Cięcie

    Z tym zamartwianiem się o cięcie to przesadzacie. Jeżeli młody krzew jest dobrze zagęszczony i w pojemniku (doniczce) to nie koniecznie trzeba ciąć po posadzeniu. Poza tym w pierwszym czy drugim roku nie należy spodziewać się spektakularnego kwitnienia.
    Cięcie w "nieodpowiednim" okresie wpłynie na tegoroczne kwitnienie, ale nie specjalnie wpłynie na jakość krzewu. Krzewy o naturalnym pokroju np. pęcherznica nie wymagają jakiś szczególnych cięć - raczej wycina się stare pędy w celu odmłodzenia.
    Krzewuszki kwitną na zeszłorocznych pędach, dlatego przycina się je po kwitnieniu (tak jak i forsycje). Poza tym zdarza się, że krzewuszki kwitną naprzemiennie, co dwa lata. Rośliny też mają swoje humory.
    Nie jest tak, że wszystko należy ciąć, aby lepiej wyglądało. Najlepiej zainwestować w dobrą książkę o cięciu krzewów i zdać się na własne obserwacje.
    Wątek z działanością w dziale ogłoszenia drobne

  2. #182
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Przycięłam hakuro jeszcze przed rozwojem liści i teraz nie widzę tych ładnych różowych końcówek na liściach. Czy zrobiłam źle?

  3. #183
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Własnie, ja też tak przycięłam Hakuro i nic nie ma, ale mysle ze jeszcze nie wypuszcza liści

  4. #184

  5. #185

    Domyślnie Jak przycinać hortensję bukietową..?

    Witajcie, mam w ogrodzie kilka ślicznych hortensji bukietowych, ostatnie zasadzone rok temu... No i mam problem z ich przycinaniem... Wiadomo, że w marcu trzeba je przyciąć tj. skrócić nad czwartym, piatym pąkiem... Tak przynajmniej piszą w poradnikach... Ale jak zrobić, aby tak przyciąć hortensję bukietową aby zachować taka samą liczbę pędów..? Otóż mam taką hortensję, która miała i ma pięć pędów, no i rok temu miałą pięć ogromnych kwiatów... Teraz jesli przytnę te pędy nad czwartym pąkiem, z każdego tak przycietego pędu będę mieć dwa odrosty lub nawetr trzy... W konsekwencji na jesień będzie minimum dziesięć pędów /licząc z każdego przycietego pędu dwa odrosty/ i dziesięć kwiatów, ale te kwiaty będą juz sporo mniejsze niz w przypadku, gdy jest tylko pięć pędów... Wiem to bo tak już rok temu to zaobserwowałam... Jak więc zrobić, aby przyciąć hortensję, ale żeby została licznba pędów jak dotychczas, aby kwiaty były duże i zdrowe..? Może ktos sie podzieli swoimi doswiadczeniami..??

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony