dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Domy z prefabrykatow

    Witam,

    W dzisiejszym dodatku do gazety wyborczej "DOM" jest ogloszenie odnosnie budowy domow z prefabrykatow robionych w Niemczech-oto link
    http://www.dennert-massivhaus.pl/

    Czy faktycznie bardziej oplaca sie wybudowac taki dom?

    Jak sie to ma do ocieplenia,mostkow termicznych itp?

    Jestem wlasnie przed etapem budowy i zaczolem sie chwile zastanawiac czy moze dom z prefabrykatow bardziej sie oplaca.

    Zachecam do dyskusji

  2. #2

    Domyślnie

    Uważam że to b.fajna alternatywa.
    Trzeba tylko rozważyć cenę.

    Mieszkałem w prefabrykowanym szkielecie (budowa 3 dni).
    Było OK.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #3

    Domyślnie

    Odnośnie mostków. To jest ich chyba najmniej. Porządne wykonanie to wyklucza ....
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    pewnie jeden minus będzie...


    że taki domek będzie z 3 razy droższy od takiego zbudowanego
    z jakichś bloczków

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacekteo

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    02.04.2008 firma zaczyna u mnie montaz domu z prefabrykatow.uwazam ze sprawa jest rozwojowa.dom w stanie surowym otwartym kosztuje 95000,-

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekteo
    02.04.2008 firma zaczyna u mnie montaz domu z prefabrykatow.uwazam ze sprawa jest rozwojowa.dom w stanie surowym otwartym kosztuje 95000,-
    Pochwal się bardziej.
    Podaj metraż, projekt, zdjęcia , link do strony - trzeba promować ciekawe rozwiązania.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie ten domek:




    za 75 tys (już z ocieplonymi ścianami 22 cm styro). Cena sprzed roku, dzisiaj już 15% up.
    Stan zamknięty planuję mieć za 140 tys. Na gotowo za 300 tys.
    Domek mały, ale funkcjonalny jak dla naszej załogi (2+1) i energooszczędny. Przy perspektywach długofalowego wzrostu cen energii (według analityków o 100% na przestrzeni najbliższych 3 lat) nie ma innej opcji. Trzeba ocieplać ponadstandardowo. A w moim przypadku (generalnie we wszystkich domach prefabrykowanych) ograniczam ryzyko istnienia mostków termicznych.
    Kolejny argument "ZA" - odejdzie mi wątpliwa przyjemność pilnowania Stasia, Józka i Heńka - szanownych panów murarzy, dekarzy i całej tej grupy zawodowej.
    Czy dom prefabrykowany wychodzi drożej? A może taniej? Ciężko porównać wogóle dwie technologie - najczęściej są to porównania mało obiektywne, a persona, która będzie chciała utwierdzić się w przekonaniu dokonania jedynego, słusznego wyboru może tak żonglowac faktami by jej było na wierzchu.
    Dla nas w tych szczegółowo określonych warunkach opcja domu prefabrykowanego była najrozsądniejsza. Intensywne życie zawodowe, małe dziecko, jeden samochód...
    Pieniądze są policzalne.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Postawiłem swój dom właśnie z gotowych elementów z keramzytobetonu. Jeżeli chodzi o prefabrykację to widzę tu same plusy.
    Po pierwsze koszt
    - Dom z poddaszem uzytkowym 230 m2 Cena postawienia 81 000 netto !
    Po drugie czas
    - 3 - 5. 12.2007 Sciany parteru
    - 17-18.12.2007 Ściany poddasza
    Na tą chwile jest już po więźbie, dekarzach. Za miesiąc dom bedzie w stanie developerskim. Na lipiec planuje się wprowadzić.
    Ściany od wewnątrz są gladziutkie-wystarczy gładź, a w przypadku tapety nic. (odchodzą tynki)
    W ścianach są juz umieszczone puszki elektryczne (wg moich ustaleń i bruzdy pod grzejniki, krany i centralny odkurzacz).
    Co jeszcze.
    A najważniejsze chyba to, że nie musiałem szukać a później pilnować ekipy murarskiej...
    Chętnie podziele się jeszcze informacjami na temat prefabrykacji. Chetnie również podyskutuje ze zwolennikami tradycji...
    [email protected]
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Fajny.
    Dosyć sporo planujesz wydać na wykończenie ... Moim zdaniem 2 razy za dużo ( o ile będzie sz trochę sam robił.)

    Gratuluję wyboru !!! Rozsądne rozwiązanie. Będziesz zadowolony.
    Pomyśl tylko o zewnętrznym zagospodarowaniu: wiata, garaż abyś miał gdzie skłądować narzedzia do ogrodu. Prefabrykowany garaż byłby chyba najlepszy.
    Ja miałem z blachy trapezowej - w zimie zimno było - ale nie było wilgoci i narzedzia przechowały się OK.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1980_2006
    Witam.
    Postawiłem swój dom właśnie z gotowych elementów z keramzytobetonu. Jeżeli chodzi o prefabrykację to widzę tu same plusy.
    Uważaj ... na słowo same niektórym ciśnienie skoczy.
    Opisz trochę jak wygladały rozmowy z dostawcą , z czego zrezygnowałeś aby obniżyć koszty ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #11

    Domyślnie

    Na temat plusów.

    Są plusy dodatnie i plus ujemne

    Najfajnejsze jest w tym wszystkim to, że jesteś usatysfakcjonowany. Każdemu budującemu tego życzę - pełnego zadowolenia.
    Pieniądze są policzalne.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał Michal1980_2006
    Witam.
    Postawiłem swój dom właśnie z gotowych elementów z keramzytobetonu. Jeżeli chodzi o prefabrykację to widzę tu same plusy.
    Uważaj ... na słowo same niektórym ciśnienie skoczy.
    Opisz trochę jak wygladały rozmowy z dostawcą , z czego zrezygnowałeś aby obniżyć koszty ...
    Rozmowy z dostawcą? hmm. Jest to profesjonalna firma z Międzyrzecza - Praefa. Sam osobiście byłem w fabryce w biurze projektowym i na hali produkcyjnej. Firma w Poslce istnieje 15 lat. W Danii ponad 50 i w Niemczech 40. Zanim doszło do montażu płyt prefabrykowanych u mnie na działce, projektanci z Praefy zaadoptowali mój projekt. Nanieśli wszystkie bruzdy i puszki zgodnie z projektem elektrycznym i aranżacji wnetrza. To wszystko. Na budowie zjawili się montażyści, dźwig i 2 tiry z płytami. Ekipa montująca składała się z 3 osób. Dwie z nich miały uprawnienia budowlane! Na zakończenie dostałem wpis do Dziennika Budowy.
    Z czego zrezygnowałem aby obniżyć koszty?
    Hmm nie bardzo rozumiem! Z niczego!
    Jeżeli macie ochotę na fotki to piszcie na mój adres
    [email protected]
    Pozdrawiam i czekam na dalsze pytania

  13. #13

    Domyślnie

    Przy tej technologii warto rezygnować np. ze ścianek działowych i wszelkich dodatkowych narożników. Oczywiście jesli się na ma na to kasy.
    Jeśli jest to możemy budować nawet na planie osiemdziesięciokąta
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #14

    Domyślnie

    Ofert domów z prefabrykatów jest coraz więcej. Wystarczy użyć google. Później kwestia "zbadania" firmy od zewnąrzt i wewnątrz - najlepiej odwiedzić kilka domost. Tak my zrobiliśmy i wszystkie 4 opinie były pozytywne. Później kwestia "przełamania się", czyli zerwania z tradycją i szablonami. Jest to wciąż dla Polaków bardzo trudne. Wiem po sobie
    Pieniądze są policzalne.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    joanna bo

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1

    Domyślnie domy DENNERT w systemie ICON i ALFA

    DOMY GOTOWE - podzielę się informacją, ponieważ znajomi wybudowali taki dom rozpatrując oferty innych firm na rynku. Cena domów kształtuje się od 60 tys. euro netto. Możliwa realizacja projektów indywidualnie zleconych lub gotowych.
    DENNERT Massivhaus zaproponował budowę szybką i terminową,
    w ciągu 2 -3dni . Ekipa firmy DENNERT Massivhaus montowała go z prefabrykowanych elementóww w systemie ALFA (stan developerski - zaawansowany). Drugi system to domy ICON - praktycznie gotowe do użytkowania.
    Dom ALFA jest przygotowany do szybkiego wykończenia przez inwestora. Wewnętrzne ściany są gotowe do malowania lub tapetowania. Okna, drzwi wejściowe i termoizolacja wraz z tynkami zewnętrznymi są w wysokim gatunku co decyduje, że domy te znajdują się w grupie domów o niskim zużyciu energii.
    System ICON przygotowany jest z myślą o osobach, które w krótkim czasie chcą zamieszkać w pełni wykończonym domu. Dom Icon wyposażony jest we wszystkie instalacje, a w zależności od wymagań -może posiadać wykończone łazienki lub umeblowaną kuchnię.
    Moduły domu są przygotowane do ostatecznego montażu na placu budowy.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to brzmi jak ulotka reklamowa.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    to brzmi jak ulotka reklamowa.
    Bo to jest ulotka reklamowa. Szkoda że tak mało szczegółów, które pokazują prawdziwe oblicze oferty.
    Cena oczywiście jest za stan surowy zamknięty bez instalacji wewnątrz.
    Dodatkowo trzeba to postawić na własnym fundamencie.

    To wszystko to są dodatkowe koszty
    Dodatkowo (nie pamiętam dokładnie) ściany to czysty beton z ociepleniem - to dla tych co im "scany oddychają"

    Ale jest to jakaś alternatywa....

    Jeśli coś źle napisałem proszę o skorygowanie.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #18

    Domyślnie

    Szkoda że reklamodawca nie napisał więcej. Bo być może rzeczywiście to jest ciekawa oferta.
    Dla mnie np. ściany nie oddychają ... i beton może być.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    No wlasnie mialem nadzieje ze dowiem sie wiecej szczegolow a tu lipa
    Wlasnie przymierzam sie do budowy, w najblizszych dniach planuje spotkanie z jedna z takich firm.
    Na co zwrocic uwage podczas omawiania tej technologi?
    Prosze by ci co juz maja takie domki podali jakies koszta m2.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    logika

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał CuoreRosso
    U mnie ten domek:




    za 75 tys (już z ocieplonymi ścianami 22 cm styro). Cena sprzed roku, dzisiaj już 15% up.
    Stan zamknięty planuję mieć za 140 tys. Na gotowo za 300 tys.
    Domek mały, ale funkcjonalny jak dla naszej załogi (2+1) i energooszczędny. Przy perspektywach długofalowego wzrostu cen energii (według analityków o 100% na przestrzeni najbliższych 3 lat) nie ma innej opcji. Trzeba ocieplać ponadstandardowo. A w moim przypadku (generalnie we wszystkich domach prefabrykowanych) ograniczam ryzyko istnienia mostków termicznych.
    Kolejny argument "ZA" - odejdzie mi wątpliwa przyjemność pilnowania Stasia, Józka i Heńka - szanownych panów murarzy, dekarzy i całej tej grupy zawodowej.
    Czy dom prefabrykowany wychodzi drożej? A może taniej? Ciężko porównać wogóle dwie technologie - najczęściej są to porównania mało obiektywne, a persona, która będzie chciała utwierdzić się w przekonaniu dokonania jedynego, słusznego wyboru może tak żonglowac faktami by jej było na wierzchu.
    Dla nas w tych szczegółowo określonych warunkach opcja domu prefabrykowanego była najrozsądniejsza. Intensywne życie zawodowe, małe dziecko, jeden samochód...
    Witaj CuoreRosso
    mam pytanko, czy juz jesteś po budowie??? masz potawiony już ten domek???
    też rozmyślam o Mabudo, na stronce widać że fajne robią.
    Co możesz mi doradzić?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony