dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    tego postu : http://forum.muratordom.pl/post3056127.htm#3056127 widać, że CuoreRosso już mieszka.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    www.alfa-stenhus.se - produkcja jest w Kartoszynie k. Żarnowca na terenie EJ Żarnowiec.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    logika

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    no tak, ale chcę się więcej dowiedzieć na temat mabudo.
    po energii to widać że się sprawdza, pełna rewela.
    Mały a ten link nie działa, a tak poza tym to raczej jestem zdecydowany, tylko chcę jeszcze jakiś opinii od kogoś kto opowie (opisze) z praktyki. już byłem u trzech ich klientów (zamieszkują od roku do nawet 7lat). Zadowololeni, że energooszczednie, szybko itp. same superlatywy
    chciałem jeszcze od CuoreRosso świeżej opinii.
    pozdro

  4. #24

    Domyślnie

    Na plus jeszcze to że moim zdaniem wyjkończenie domu to większa część kosztów niż stan surowy.

    Moim zdaniem cena powinna być za m2 ściany + ilość zakrętów + m2 stropu/podłogia nie za powierzchnię domu.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał logika
    no tak, ale chcę się więcej dowiedzieć na temat mabudo.
    po energii to widać że się sprawdza, pełna rewela.
    Z tą rewelacją odnosnie energooszczędności to bym nie przesadzał.
    W tym systemie elementy konstrukcyjne są od zewnątrz, ocieplenie od środka. Już z tego powodu występuje cały szereg mostków cieplnych bardzo trudnych do wyeliminowania (np. ściany zewnętrzne - strop).
    Cytat Napisał logika
    Mały a ten link nie działa,
    Tu masz działający : http://www.alfastenhus.se/
    Wystarczy znajomość szwedzkiego .

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    logika

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj HenoK
    Byłem dzisiaj z żoną (raczej wczoraj) w Mabudo w Zdunskej Woli. Ogladałem na produkcji jak to wygląda. szok!!! pozytywny
    poruszyłem m.in. te sprawy na które zwracałeś uwagę ściany zewn-strop i mostki Cieplne, oraz ktoś wcześniej wspominałl o narożnikach w kontekście mostków. Takie sprawy w przypadku ich domów nie występują - ponieważ preferują stropy drewniane. (przy betonowych sami mówią, że istotnie problem może wystapić) A od wewnątrz mają (kurcze teraz nie pamiętam czy 14, czy 15 cm ciągłego styropianu) a wogóle w ścianach jest 22cm !!!!styropianu (pomijając jakieś tam słupki nośne).
    Natomiast fantastyczna sprawa, ponieważ elewację robią już na gotowo (tylko do pomalowania ew. zrobią za dopłatą farbami silikonowymi) a wewnątrz mają już listwy do mocowania płyty kartongips i miejsce na instalację elektyczną -zadnego bruzdowania i rozpierduchy. jeszcze jedna fajna sprawa to otwory okienne. specjalne wyrobione wypustki i niepotrzeba żadnych listew wykończeniowych, tynkowania. wkłada się okno, pianka i żadnych wykończeń więcej (z zewnątrz).
    Drewno na dach (i to w ścianach też) zciągają ze Szwecji. coś niesamowitego ! Objechałem z p.Jarkiem-kierownikiem sprzedazy po pobliskich budowach i z tego drewna zakładali dach na PoloMarkecie 18 m rozpiętości bez żadnych podpór pośrednich
    Teraz tylko dopieścić projekt, pozwolenie i do dzieła !!!
    jakby to powiedzieć.... Jestem na tak !
    A z tym szwedzkim językiem... odpuszczam - ale ładne obrazki

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    logika

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    ......i jeszcze jedno
    Byliśmy u ich klienta (dom budowany 7lat temu) i gość ZADOWOLONY !!! - w grudniu zaczął budowe i w kwietniu już mieszkał. Pytłem o koszty (skorzystałem z chwili kiedy p.Jarek z mabudo rozmawiał przez telefon )
    dom 90m2 utrzymanie gościa kosztuje 4 do 4,5 tys rocznie!!! z prądem użytkowym,ciepłą i zimną wodą, podlewaniem trawników (działeczka chyba ze 3tym2), podatkiem za działkę idrewnem do kominka . Diwe osoby mieszkają.
    ogrzewanie elektryczne. Wszyskie koszty zwiazane z domem.
    i ponoć na ścianach starego typu (2 cm styropianu mniej). na suficie 30 cm wełny i oczywiście rekuperacja. W Mabudo też na to tłumaczyli, że warto, a nawet trzeba przy tak szczelnym domu.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał logika
    A od wewnątrz mają (kurcze teraz nie pamiętam czy 14, czy 15 cm ciągłego styropianu) a wogóle w ścianach jest 22cm !!!!styropianu (pomijając jakieś tam słupki nośne).
    Licząc taką metodą to ja mam w swoim domu 37cm styropianu w ścianach (pomijając jakieś tam słupki nośne) .
    Ściany mam ze styropianowych pustaków szalunkowych Izodom 2000 gr. 25cm + 12cm styopianu na zewnątrz.
    Jeszcze jedno. Ten dom ma bardzo małą pojemność cieplną. Jedni twierdzą, że to bardzo dobrze, bo od regulacji temperatury jest automatyka. Ja jednak twierdzę, że dom o odpowiedniej bezwładności cieplnej ma swoje zalety, zwłaszcza latem.
    W moim domu (też mam strop drewniany), zapewniłem ją przez bardzo masywną posadzkę z ogrzewaniem podłogowym.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Logika a jak ksztaltuje sie koszt po przeliczeniu na 1m2 powierzchni budynku?
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    logika

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    taki stan (zewnątrz ściany tylko do pomalowania-gotowy "baranek") z fundamentami !!! i konstrukcją dachowa

    Zobacz tu:
    (ceny) http://www.mabudo.pl/cennik.html ceny do góry dobrze że ja jeszcze po starej mam

    coś takiego

    ale raczej w takiej kolorystyce i z dachówką braasa

    i z innym niż ten

    podziałem, bo wewnątrz można całkiem jak sie chce, bo nie ma żadnych słupów
    pozdr.
    nie umiem zdjęć wstawić , ale linki pozostawiam

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał logika
    taki stan (zewnątrz ściany tylko do pomalowania-gotowy "baranek") z fundamentami !!! i konstrukcją dachowa

    Zobacz tu:
    (ceny) http://www.mabudo.pl/cennik.html ceny do góry dobrze że ja jeszcze po starej mam

    coś takiego

    ale raczej w takiej kolorystyce i z dachówką braasa

    i z innym niż ten
    http://www.mabudo.pl/graf/domki/rzut_d05.html

    podziałem, bo wewnątrz można całkiem jak sie chce, bo nie ma żadnych słupów
    pozdr.
    nie umiem zdjęć wstawić , ale linki pozostawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Zauważyli ruch na Forum to i zmienili cennik ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Zauważyli ruch na Forum to i zmienili cennik ...
    Zastanawiajaco szybko, biorac pod uwage ze logika dolaczyl do grona forum14 Cze 2009
    a 19 czerwca napisal:
    Cytat Napisał logika
    ...
    Byłem dzisiaj z żoną (raczej wczoraj) w Mabudo w Zdunskej Woli. Ogladałem na produkcji jak to wygląda...

    Teraz tylko dopieścić projekt, pozwolenie i do dzieła !!!
    jakby to powiedzieć.... Jestem na tak !
    Majac na uwadze fakt ze post ten zostal wyslany po godzinie 0:00 rozumiem ze logika byl u nich 18 czerwca.
    Chwile pozniej bo juz 25 czerwca dowiadujemy sie od kolegi ze ceny poszy do gory a on ma liczone jeszcze po starej cenie.

    Wiem ze sie czepiam ale jakos tak... moze nieco z nudow
    Pewnie logika piszac o starych cenanch mial na mysli obecne ceny gdyz firma ma zmienic ceny z poczatkiem lipca.
    Jednak skad w takim razie zadowolenie
    Cytat Napisał logika
    ceny do góry dobrze że ja jeszcze po starej mam
    skoro nie wiadomo czy ceny pojda w dol czy w gore gdyz nie sa jeszcze oficjalnie podane a w obecnych czasach firmy budowlane chyba raczej schodza z cen niz je winduja do gory.


    Ot takie luzne rozmyslania
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    logika

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wingerman
    Cytat Napisał NOTO
    Zauważyli ruch na Forum to i zmienili cennik ...
    Zastanawiajaco szybko, biorac pod uwage ze logika dolaczyl do grona forum14 Cze 2009
    a 19 czerwca napisal:
    Cytat Napisał logika
    ...
    Byłem dzisiaj z żoną (raczej wczoraj) w Mabudo w Zdunskej Woli. Ogladałem na produkcji jak to wygląda...

    Teraz tylko dopieścić projekt, pozwolenie i do dzieła !!!
    jakby to powiedzieć.... Jestem na tak !
    Majac na uwadze fakt ze post ten zostal wyslany po godzinie 0:00 rozumiem ze logika byl u nich 18 czerwca.
    Chwile pozniej bo juz 25 czerwca dowiadujemy sie od kolegi ze ceny poszy do gory a on ma liczone jeszcze po starej cenie.

    Wiem ze sie czepiam ale jakos tak... moze nieco z nudow
    Pewnie logika piszac o starych cenanch mial na mysli obecne ceny gdyz firma ma zmienic ceny z poczatkiem lipca.
    Jednak skad w takim razie zadowolenie
    Cytat Napisał logika
    ceny do góry dobrze że ja jeszcze po starej mam
    skoro nie wiadomo czy ceny pojda w dol czy w gore gdyz nie sa jeszcze oficjalnie podane a w obecnych czasach firmy budowlane chyba raczej schodza z cen niz je winduja do gory.


    Ot takie luzne rozmyslania
    witaj
    na stronie dalej mają napisane " Uwaga w związku z podwyżkami
    cen materiałów
    (m.in.) kruszyw, stali i styropianu ... ...niestety, od 01.07. 2009 roku
    nastąpi zmiana cen !!!!!! " skoro powyżka cen materiałów- ...... (?)
    a o podwyżce mówili już na początku czerwca.
    zaliczka wpłacona - cena zapewniona.
    Poza tym kominy schidla też zdrożały od 1go lipca.
    A zobacz gdzie tanieje- u zdzierców deweloperów i pośredników.
    pozdrawiam ( ja tam sie ciesze)

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrezesM

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    10

    Domyślnie powitanie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    dostałem linka do tej stronki (dziękuję za zaproszenie).
    wczoraj próbowałem się tu zalogować, ale niestety się nie udało, (może za dużo danych wpisałem).
    W razie czego, jakby jakieś pytania -to postaram się pomóc.
    jestem "mój login" firmy, która to zmieniła cenniki (od 1 lipca)...
    pozdrawiam wszyskich bardzo serdecznie.

  16. #36

    Domyślnie Re: powitanie

    Witamy i liczymy na merytoryczne odpowiedzi

    Od razu pozwolę zadać sobie pytania.
    1) Czy jest możliwe do uzyskania (nawet na PW) orientacyjnej ceny m2 ściany i stropu w Waszym rozwiązaniu. Planuję dom o dużej powierzchni z małą ilością ścian - stąd moje pytanie.
    2) Realizacje prac realizują Państwo sami czy macie listę firm które lokalnie z Wami współpracują ?
    3) Jak jest z izolacją akustyczną Państwa ścian - prosze o porównanie do innych technologii.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrezesM

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    10

    Domyślnie Odpowiedź dla NOTO

    Witam serdecznie.
    odpowiem pokótce na pytania - postaram się merytorycznie , natomiast więcej wyślę na P.W. ponieważ nie chciłabym, aby zostało to potraktowane jako reklama
    1. 99% naszej produkcji to indywidualne rozwiązania Inwestorów. Proszę przesłać wytyczne (projekt lub koncepcja) i przedstawimy cenę. Ważne dane to wymiary zewnętrzne, ew.podział pomieszczeń, i przekroje. Jeśli masz zamiar robić parterowy, rozłożysty to mamy idealne rozwiazanie - nie muisz wogóle mieć stropu. wykorzystuje się dolny pas dźwigara jako konstrukcję do podwieszena sufitu. dodatkowym plusem jest brak lub minimalizacja ilości słupów wewnątrz domu czy też hali a tym samym więcej możliwości aranżacji wnętrza. np.:
    http://picasaweb.google.com/MabudoSp...77470046028882
    http://picasaweb.google.com/MabudoSp...13820100751474
    2. Wszystkie montaże realizujemy własnymi przeszkolonymi pracownikami (montażystami) chodzi tu o fundamenty prefabrykowane, ściany MABUDO i konstrukcję dachową, natomiast w zakresie fundamentów tradycujnych, okien, pokryć dachowych itd. współpracujemy z wieloma firmami.
    3. Nie robiliśmy jeszcze badań akustycznych. ściany nasze używane są jako zewnętrzne, mają różnorodny materiał ściana warstwowa 30,2 cm (żelbet, styropian, pustka powietrzna) + późniesze wykończenie płytą gipsowo-kartonową. Dla dżwięku różnorodność materiałów jest na pewno dobrą barierą do wkończnia wnętrza dedykowane są rozwiązania suchej zabudowy, choć można i tradycyjnie. Tam można uzyskać parametry nawet do Rw 64dB (rigips)
    http://sites.google.com/site/mabudos...redirects=0%3D
    Musiałbym porozmawiać z naszym klientem - bo ma dobre doświadczenie w tym temacie. Budowaliśmy dla niego halę w której znajduje się oplatarnia przędzy. (już jestem po rozmowie tel z nim) Poziom hałasu na hali ok 100dB) badania na zewnątrz ok. 50 dB. nie Pmiętał więcej szczegółów, ponieważ było to w momencie oddania obiektu do użytkowania w 2001-2002 roku.
    przerzucam się na P.W. i wysmaruję parę linków.

    Pozdrawiam serdecznie.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hołek

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    A czy ktos się wybudował korzystając z usług tej firmy?

    http://www.domnajtaniej.pl/

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony