dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W moim domu kamień naturalny znajduję w formie:

Głosujących
73. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • p

    10 13,70%
  • 14 19,18%
  • 22 30,14%
  • 3 4,11%
  • 5 6,85%
  • 4 5,48%
  • 15 20,55%
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 202
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie NATURALNY KAMIEŃ we wnetrzach - opinie, inspiracje, realizacja, montaż

    Czy ktoś zastosował kamienie ( otoczaki ) w mieszkaniu ? a może ma zdjęcia ? Kiedyś słyszalam o łazience w takich kamieniach na ścianach i o kominku .... Drzewo i kamień ???? połaczenie niezłe ...takie z duszą ... chciałabym to zobaczyć

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    jest takie "cóś" z kamieniami, co mnie po prostu powaliło.Najlepiej przejdź się do m-piku, tam trzeba znaleźć francuską gazetę wnętrzarską
    "Art & Decoration". Jeśli nie znasz francuskiego, nie ma problemu - wystarczy zdjęcie. A cóż to takiego???
    Wymyśliła to sobie znana malarka.... Polka i zastosowała w swojej łazience: na starej, stylowej, drewnianej komodzie postawiła umywalkę naszawkową, bardzo nowoczesną, taki styl a la Starck (Duravit), wokół umywalki otoczaki, ale nie takie zwykłe, bo barwne, z przepięknym użyleniem. A to wszystko na tle prowansalskich płytek. Dla mnie bombonierka. A wogóle ten numer"art...." to dla mnie taka mała "księga ispiracji" - znalazłam tam wszystkie kolory i klimaty, których choć odrobinę chciałabym przenieść. Odrobinę, bo działeczkę mam na obrzeżu centrum, a nie na francuskiej prowincji, a mój dom nie będzie wiejską rezydencją. Ciekawie też wygląda na ścianach wapień - można go dostać całkiem niedrogo, a jest przepiękny. Wydobywa go i sprzedaje Kopalnia kamienia w Pińczowie. Wapień jest lekki i nadaje się na ścianę, nie obciąży stropu i da się go zamocować. Mnie się podoba tzw. łupanka, ale możnateż kupić wapienie zbite, w płytach, szlifowane lub nie, ze zwykłego białego wapienia, albo polskich marmurów - Bolechowice Jasne i Bolechowice Ciemne - w różnych odcieniach beż aż po brąz. Wapień Pińczak jest kremowo - biały.Co do kamienia w łazienkach, owszem efeky jest ciekawy, np. na podłodze, ale raczej dobrze wygląda w dużych pokojach kąpielowych, nowocześnie i luksusowo wyposażonych. Można wtedy wydzielić jakieś miejce w łazience wyłożone otoczakami, czasem dla bajeru nawet źródełko może z nich wypływać. Na ścianę nadaja się też piaskowiec. Generalnie , jeśli mogę doradzić, kamień plus drewno to świetne zestawienie, ale trzeba być dość konsekwentnym w zachowaniu stylu całego domu, a ja bym nawet powiedziała, że i architektura domu powinna do takiego zestawienia pasować.Ale takie kamyki wokół zlewu....czemu nie...zawsze je można będzie przenieść do skalniaka.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    dzieki ,dzieki o to mi biegało

  4. #4

    Domyślnie

    Ew-ka, a zastanowiłaś się, jak to sprzątać - odkurzać? Masz pojęcie, ile kurzu gromadzi się na wszelkich takich wystających ze ścian nierównościach? Tak po babsku pomyśl, jak to będziesz odkurzać...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie


    no wlasnie , jak to sprzątać ???Może to trzeba jakimś lakierem czy cuś takiego ??? A może po prostu można wodą ?
    No kto wie jak sie czyści tak coś z kamieni?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    mimilapin a powiedz mi w ktorym numerze "Art & Decoration". Syn byl dzisiaj w em-piku w Krakowie i jest nr 410 ( wrzesniowy) ale w nim nie ma nic o kamieniu tylko o betonie ...Może jakis wczesniejszy numer ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka

    no wlasnie , jak to sprzątać ???Może to trzeba jakimś lakierem czy cuś takiego ??? A może po prostu można wodą ?
    No kto wie jak sie czyści tak coś z kamieni?
    Ew-ka, nie o to mi chodziło - o jakieś tam plamy, które trzeba specjalnie czyścić (chociaż oczywiście rynek mamy tak obszerny, że wszystko do wszystkiego teraz można kupić, widziałam np. firmy HG preparaty - mają do wszystkiego, nawet do czyszczenia nagrobków, usuwania pleśni z silikonu itp. - ja używam do sprzątania łazienki kilku ich preparatów) - ale jak będziesz odkurzać te kamienie? Przecież na tych ich wystających kawałkach będzie się zbierał kurz. A żeby sie plamy nie robiły, to są różne impregnaty do kamieni. Ale co z kurzem? Odkurzaczem? Szmateczką każdy z osobna po kolei?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Ja tez myślę o kurzu...

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Kurz na ścianie - kobietki kochane - a końcówka odkurzacza z miękkim, długim włosem, myk,myk, maszyna na 1000 watt i po kłopocie.Chociaż ze zlewu w kamieniach sama zrezygnowałam(oj z bólem) ze względów praktycznych.Mój Gargamelek pluje pastą do zębów gdzie popadnie, nie wspominając o tym, że w każdą szparkę było by coś wciśnięte, no i kamyki by trzeba było na super glu zamocować
    Chociaż, zanim ja sie wybuduję...
    Art&Decoration numer409, lipiec/sierpień 2004.Motyw wiodący - "LE CHARME DES MAISONS DE CAMPAGNE", CZYLI UROK WIEJSKICH DOMÓW.Zdjęcie jest w suplemencie

  10. #10

    Domyślnie

    Mam znajomą, zresztą ma na imię Ewa, która sama- jako dzielna kobieta, wyłożyła sobie ścianę w salonie szarym bazaltem.Moim zdaniem wyglada fajnie, obiecuję wkrótce zdjęcie, tylko muszę je wykopać i nauczyc sie je wklejać. Jest to kamień, który nie ma porów, więc jest względnie łatwy do utrzymania w czystości.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    mjm - o tak , bardzo prosze o zdjecia

  12. #12

    Domyślnie

    Ew-ka, a nie boisz się, że za pare lat ta dekoracja Ci sie znudzi po prostu? Jak coś jest proste w formie, nie rzuca się w oczy, to podoba się nam cały czas, bo... się nie rzuca w oczy. A jak coś jest bardzo widoczne, takie oryginalne, duże i na stałe, to może sie nam opatrzeć szybko

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    ale wtedy wszystko było by strasznie nudne

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Magdzia - nie wiem ,czy kamienie mogą się znudzić.To nie jest prosta faktura, światło potrafi zmienić kształty i właściwie o każdej porze dnia mogą wyglądać inaczej.Ja nie myślę o całym mieszkaniu w kamieniu ale o fragmentach.Zawsze starałam sie urządzać mieszkanie niestandardowo i myślę,że mi się udało , chociaż 15 lat temu nie było takich możliwości.Teraz też chciałabym urządzić tak , aby za każdym razem wchodząc do domu czuć ,że to jest To miejsce .Widziałam wiele mieszkań ładnych i eleganckich , ale bez ducha ,bez energii-- takich "bezpłciowych".
    Nie wiem czy uda mi sie tym razem to siągnąć, ale będę próbować .Może kamienie i drewno nadadzą mojemu domkowi tego "ducha"? Na razie poszukuję pewnych rozwiązań ale czy zdecyduję sie na kamienie ,jeszcze nie wiem.Zbieram opinie i szukam zdjęć......

  15. #15

    Domyślnie

    To fakt, Ew-ka, mieszkanie musi miec swój indywidualny charakter... Ja kamienie uwielbiam, ale raczej w wersji mini - mam kolekcję przepieknych małych otoczaków, np. cały czarny z jedną idealnie prostą białą żyłką - polakierowałam je i jak będe miec jakiś stoliczek, czy małą ławę, to kupię duże dość płaskie naczynie szklane i je w nim poukładam, a całość postawię na tym stoliczku. Kamienie są super.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie





    ale to jeszcze nie to czego szukam.....

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ludziska otoczaki z plaży wiadrami zbierali.
    Może do łazienki, albo czego takiego. IKEA na plakatach ma takie okrągłe desenie.
    To chyba w jaką szwadzką surowiznę, albo cosik takiego kompatybilne jest.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie



    ktoś tu przesadził z formą

  19. #19

    Domyślnie

    Ale to w ogóle do siebie nie pasuje! Luksfery łądnie wyglądają w eleganckich, nowoczesnych wnętrzach, a taki surowy kamień to tak bardziej rustykalnie... To sie kwalifikuje tu: http://www.murator.com.pl/forum/view...ght=fantazj%EA

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Pierwszy kominek mi sie podoba. Grugi zupelnie nie. A z wanna porazka...

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony