dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W moim domu kamień naturalny znajduję w formie:

Głosujących
73. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • p

    10 13,70%
  • 14 19,18%
  • 22 30,14%
  • 3 4,11%
  • 5 6,85%
  • 4 5,48%
  • 15 20,55%
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 202
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Toto ma chyba takie granitowe jajo na podłodze, na którym wychądząc z wanny nateży sie poślizgnąć by szybko oprzeć potylicę na schodach.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    wklejcie jakieś zdjątka z kamieniami...plissss

    nic nie umiem znaleśc .....

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie Kamień we wnetrzach

    Czy ma ktoś doświadczenia z kamieniem na ścianach???
    Architekt namawia nas na jedną ścianę w salonie obłożoną kamieniem. POmysł bardzo mi sie podoba, ale nie mogę tu znaleźć nic na ten temat. Może ktos dysponuje zdjęciami, albo ma jakieś informację na ten temat.
    Zastanawiam sie, czy mozna zrobic ściane takim samym kamieniem jak obudowa kominka na przykład...

    Jesli jest na to jakaś profesjonalna nazwa to przepraszam Ja to postrzegam jako kamień

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    My mamy cala sciane w kuchni wlasnie w kamieniu. Najlepiej sprawuja sie 2cm grubosci plyty, a wyglada genialnie.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Monis czy mozesz podac gdzie takie cos mozna znalezc, zobaczyc w naturze.., jakis sklep...Dzieki...

  6. #26

    Domyślnie

    Naprawdę nie szukaliście na www.stegu.pl ?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za kontakt...

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Dzięki bardzo!!!
    To jest właśnie to o co mi chodziło!!!

    A jak to wygląda cenowo??

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    Monis czy mozesz podac gdzie takie cos mozna znalezc, zobaczyc w naturze.., jakis sklep...Dzieki...

    Zeljko
    commor mnie uprzedzil.....

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gregtech

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Kamień naturalny - ściana

    Bardzo proszę o radę , kupiłam mieszkanie jedna ze ścian była wyłożona naturalnym kamieniem, dawało to bardzo ładny efekt chciałam to zachować ale pracownicy zatarli to zaprawą tynkarską, efekt znikł, kamienie stały się brzydkie, w sklepie doradzili aby użyć ATLAS SHOP , jeszce gorzej kamienie stały się szare , myje je woda z mydłem i na chwile odzyskują kolor, gdy wyschną nadal stają się szare, proszę o porady. Ania

  11. #31

    Domyślnie Re: Kamień naturalny - ściana

    Czesc Aniu.Nie wiem czy to pomoze ale ostatnio czysciłam fugi proszkiem do pieczenia rozrobionym z małą iloscia wody-bardzo dobrze czysci.sprobuj gdzies na brzegu-moze pomoze?gdy kladlismy pare lat temu kafle tez czyscilismy szopem,tylko ze trzeba dobrze wypłukac,a potem zaimpregnowac płynem o nazwie delfin-nadaje polysk ma własciwosci jakby lakieru-napewno pomoze.jast z tej samej firmy co szop czyli z atlasu,powinni ci byli od razu powiedziec ze po szopie trzeba go zastosowac.pazdrawiam Sylwia.Myślę,że to z powodu mydła zostaje nalot,myj samą wodą

  12. #32

    Domyślnie

    Aniu będę miała kominek z kamienia naturalnego indyjskiego. Tam gdzie kupowaliśmy kamien od razu kupilismy puszkę (30zł) preparatu, którywłasnie wydobywa głębię koloru kamienia i co najważniejsze nie daje powłoki lakieru tak jak delfin. Jak nadal jesteś zainteresowana to podam nazwę tego specyfiku (musiałbym pojechać na budowę).

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał marlena
    Aniu będę miała kominek z kamienia naturalnego indyjskiego. Tam gdzie kupowaliśmy kamien od razu kupilismy puszkę (30zł) preparatu, którywłasnie wydobywa głębię koloru kamienia i co najważniejsze nie daje powłoki lakieru tak jak delfin. Jak nadal jesteś zainteresowana to podam nazwę tego specyfiku (musiałbym pojechać na budowę).
    Marlena, ja jestem zainteresowana, poproszę o nazwę preparatu
    I jeszcze jedno, jak wygląda ten kamień indyjski, masz może jakieś zdjęcia. A może już gotowy kominek

    Pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    Witam. Ja wlasnie aktualnie robie puleczki do kominka z marmury. Klejone sa z kawalkow jeszcze nie wiem jak bedzie to wygladalo ale mam nadzieje ze fajnie
    A co do kamienia naturalnego w mieszkaniu, to ja jestem bardzo za Pozdrawiam
    za reklamę trzeba zapłacić

  15. #35

    Domyślnie

    to zależy co wykańczasz
    jako dodatki są super,
    niestety mają też minusy - granitu nie ma w jasnych kolorach, a marmur chłonie wszystkie plamy i bardzo trudno utrzymać go w dobrym stanie - w związku z czym raczej nie nadaje się do pomieszczeń eksploatowanych przy jedzeniu/przygotowywaniu posiłków

    moim zdaniem obecnie na rynku najlepsze są kamienie z dodatkiem specjalnych żywic, które je zabezpieczają - niestety ceny są dość wygórowane

  16. #36

    Domyślnie

    Jestem fanką kamieni...Z piaskowca będzie ogrodzenie ( w fazie realizacji ), podmurówka, komin, a we wewnątrz ściana w salonie...Coś na zasadzie poniżej


    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Hej Ilość postów 666

    No więc.... Co do piaskowca. Ja przepadam za piaskowcem, często jeździmy do Kazimierza Dolnego i tam czy stare, czy nowe elewacje w piaskowcu wygladają BOSKO.

    - podeslij jakieś fotki
    - skąd zamawiasz?
    - jak drogo wychodzi taka impreza?

    Pozdrawiam,my się wahamy między cegłą ręcznie formowaną i właśnie piaskowcem.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał woland1980
    Hej Ilość postów 666

    No więc.... Co do piaskowca. Ja przepadam za piaskowcem, często jeździmy do Kazimierza Dolnego i tam czy stare, czy nowe elewacje w piaskowcu wygladają BOSKO.

    - podeslij jakieś fotki
    - skąd zamawiasz?
    - jak drogo wychodzi taka impreza?

    Pozdrawiam,my się wahamy między cegłą ręcznie formowaną i właśnie piaskowcem.
    Kilka zdjęć ( jeszcze w fazie realizacji ) w moim albumie zmagań
    Zamawiany był, nie pamiętam dokładnie, bo pojechaliśmy na wycieczkę krajoznawczą specjalnie po niego; gdzieś koło Kielc. Koszt za całą "patelnię" 6tys. - powinno wystarczyć na całe ogrodzenie, podmurówkę, komin i jedną ścianę w domu.
    Na ogrodzeniu układany jest w sposób celowo chaotyczny. W domu planujemy troszkę go "ujarzmić"...
    Pozdrawiam
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Re: Kamień naturalny

    Cytat Napisał martynsss
    Co sądzicie o wykorzystaniu kamienia naturalnego w wykończeniu mieszkania lub domu?

    Posiadam również blaty z kamienia i na pewno nie impregnuje się tłuszczem. Od tłuszczu trzeba ten blat chronić. Polecam środki z polskiej firmy Novol sa bardzo dobre i niedrogie. O impregnacji dowiedziałem się z portalu o kamieniu twojkamieniarz.pl
    A tak wogóle polecam ten portal można się dużo dowiedzieć praktycznych rad.
    Ja akurat myślę, że ty myślisz, że tutaj jest stado debili, którzy nie zauważą, że to nic innego jak reklama własnej firmy!!!

    A można było napisać - mam...., polecam....., zapraszam.
    Tyle w temacie!

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jak na razie nie ma czego polecać, bo oprócz wiadomości encyklopedycznych typu "wikipedia" niewiele znalazłam na tej stronie, a na pomysły wykorzystania kamienia autorzy czekają od forumowiczów muratora (i nie tylko)

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony