dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W moim domu kamień naturalny znajduję w formie:

Głosujących
73. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • p

    10 13,70%
  • 14 19,18%
  • 22 30,14%
  • 3 4,11%
  • 5 6,85%
  • 4 5,48%
  • 15 20,55%
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 202
  1. #41

    Domyślnie Kamień we wnętrzu.Szukam inspiracji!!!!!

    Witam wszystkich.Mam zamiar urzadzić wnętrze łącząc kamień drewno i nowoczesne elementy(meble i detale).Szukam inspiracji!!Może ktoś ma jakieśs fotki na ściany z kamienia we wnętrzu(zastanawiam się nad imitacją piaskowca tzw.łupki) myśle o jednej ścianie z kamienia.Jednakże mam przestrzeń otwartą i antresole chciałabym to jakoś wszystko fajnie stylistycznie połączyć.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  2. #42

    Domyślnie

    Witam.
    Dlaczego imitacje łupka?? naturalny jest taki ciekawy i fajny. Ważne jest jak się go ułoży do tego odpowiednie światło i efekt będzie naprawdę ekstra.
    Wklej może jakieś zdjęcia pomieszczenia to może coś wymyślimy

    Pozdrawiam
    za reklamę trzeba zapłacić

  3. #43

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz, niestety domek dopiero się buduje się ale ja już planuje wnętrze.Myślę że sciane z kominkiem całą obłoże tym piaskowcem.SAlon jest podzielony jakby na dwie części (ale nie przedzielony scianą).Jedna część otwarta na jadalne i kuchnie to część kominkowa a druga to miejsce do oglądania telewizji.Też myśle o prawdziwym piaskowcu tylko mnie podobają się teł łupki czyli takie ciękie paski.Myślisz że cala ściana ok 3 m szer będzie sensownie wyglądać?Myślałam też aby na anteroli dać jakies akcenty kamienia bo widać ją z częsci z telewizorem

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    @lubosz

    Dopiero ten temat mi przypomniał że miałem do ciebie napisać.
    Chciałbym podobnie jak kolega wyżej dodać do wnętrza i zewnętrza akcent z piaskowca:
    - w salonie, i kuchni po jednej ścianie
    - tak samo w 2 łazienkach po jednej ścianie (prysznic?)
    - na zewnątrz narożniki domu (parterówka) lub jedna ściana obok tynki

    Pytanie proste:
    - jaki kamień najlepszy
    - jaki kamień najłatwiejszy w kładzeniu do ściany
    - jakie ceny?
    - gdzie go kupić?

    Pomocy

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał herianek
    Dzięki za odpowiedz, niestety domek dopiero się buduje się ale ja już planuje wnętrze.Myślę że sciane z kominkiem całą obłoże tym piaskowcem.SAlon jest podzielony jakby na dwie części (ale nie przedzielony scianą).Jedna część otwarta na jadalne i kuchnie to część kominkowa a druga to miejsce do oglądania telewizji.Też myśle o prawdziwym piaskowcu tylko mnie podobają się teł łupki czyli takie ciękie paski.Myślisz że cala ściana ok 3 m szer będzie sensownie wyglądać?Myślałam też aby na anteroli dać jakies akcenty kamienia bo widać ją z częsci z telewizorem
    Witam. No to do wykończeń jeszcze Ci daleko ale bliżej niż dalej
    Myślę ze ściana, która ma 3 m to jest tak w sam raz jeszcze tylko, jaka wysoka będzie??
    Pomysł z akcentami kamiennymi moim zdaniem jest dobry bo wtedy nie będzie to tak wyglądało jakby ta ściana sie tam wzięła z nikąd
    Ale to też zależy od pomieszczenia i wystroju.
    Kamienie łupane lubisz, mówisz.
    To, dlaczego piaskowiec?? Jest tyle odmian tego kamienia i kolorystyczne są różne można coś wymyślić innego.
    Tym bardziej, jeśli nie chcesz ciętych tylko łupanych kamyczków.
    Nazw teraz nie pamiętam, ale na pewno tutaj wtrące


    woland1980 W Twoim przypadku, jeśli chcesz tyle kamienia wcisnąć to proponuje w tym samym, akcęcie czyli ten sam kamień albo całkiem w drugą stronę pokombinować z kamieniami i kolorami.
    Jeśli koniecznie chcesz piaskowiec to proszę bardzo ja tutaj mam zdjęcia innych łupanych kamieni, które też wyglądają niczego sobie
    Co do cen i rodzaju kamienia który naj naj jest to zależy własnie od cen






    Mnie osobiście podobaja sie takie kamyki jak tu u góry
    Te na dole to tak pospolicie troche wyglądaja. Ale to moje zdnanie


    za reklamę trzeba zapłacić

  7. #47

    Domyślnie

    Mnie również podobają się te u góry.Właśnie o coś takiego mi chodzi.Tylko że jasny kolor np beż.Czy to są łupki?Bo za bardzo sie nie znam na rodzajach kamienia.Widziałam tylko imitacje tego czyli takie płytki do układania w tym kształcie.Ale ten orginalny jest ładniejszy.Podoba mi się ta fotka z kominkiem.Ta ściana będzie miała 2,5 m wysokości(bedzie na niej kominek i przyznaje że chcę go zrobić w podobnym stylu jak na zdięciu).Napewno ma być prosty a ta ściana ma mu nadać charakterrrrr

  8. #48

    Domyślnie

    Witam
    Trudno mi ocenic kamyk ze zdjecia ponieważ wiem jakie imitacje teraz można dostac .
    Ale zdjecia mam ze stron firm kamieniarskich które robią takie cuda wiec raczej napewno jest to naturalny kamien łupany
    za reklamę trzeba zapłacić

  9. #49

    Domyślnie

    Witam,
    Ja kupowałam kamień do obłożenia kominka w Warszawie na ul. Ryżowej (numeru nie pamiętam ale jest to zaraz za przejazdem, za zakrętem, po lewej stronie). Skład wygląda niepozornie a jak się wejdzie miłe zaskoczenie. Mają bardzo duży wybór kamienia (a w wielu miejscach w okolicach Warszawy byłam). Kobieta, która sprzedaje bardzo fajna i pasjonatka więc dobrze doradza. Mają stronę www.brzozowyraj.pl
    Mój kominek schnie po impregnacie, brakuje belki drewnianej. Obłozyliśmy kamieniem cały kominek i ścianę. Jak będe miała fotki wkleję. Pozdrawiam.
    ALFILO

  10. #50

    Domyślnie

    [/url]http://www.kamiensosnowiec.pl/oferta.html[url] Będziemy tam kupowac kamień na ścianę w salonie i na elewacje tylko jeszcze nie wiem czy to bedzie piaskowiec czy łupek. Na stronie podane są ceny

  11. #51

  12. #52

    Domyślnie

    Dzięki za linkiii!!!Alfilo koniecznie wklej fotki bo ja też chce coś takiego u siebie.Pozdrawiam!!!!

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    @lubosz

    w poprzednim poście się zapędziłem i zapomniałem napisać że mnie nie interesuje cięty a raczej coś takiego:





    oczywiście te większe kawałki na zdjęciach.
    w zasadzie moje pytanie jest proste, gdzie najkorzystniej cenowo można kupić taki materiał....? może masz jakieś sprawdzone miejsca?

  14. #54

    Domyślnie

    Wkleję, wkleję. Chociaż może sie nie podobać, bo jest dość ciemne. Znalazłam kiedyś na forum zdjęcie kominka kamiennego grafitowego, prawie czarnego. Bardzo nam się spodobało i też zrobiliśmy z grafitowego kamienia. Ciemno ale klimat jest. Zastanawiałam się jeszcze nad cegłą ale teraz myslę, że kamień był dobrym wyborem. Będzie jeszcze z zielonego kamienia kawałek ścianki w łazience. A potem na zewnatrz: dom dookoła, kominek zewnętrzne ze ścianą, ścieżka. Jeżeli się uda wykonać-pokażę zdjęcia.
    ALFILO

  15. #55

    Domyślnie

    woland1980
    Widzę, że jesteś z Warszawy-pisałam o Ryżowej w Warszawie. Skład niepozorny, bo nie ma gór kamienia a jak się wejdzie mają mnóstwo wzorów, przeróżnych i najważniejsze, że na ich terenie jest dużo różnych rzeczy porobionych z kamieni więc można obejrzeć, jak wybrany kamień się prezentuje i jak go można ułożyć. Ceny mniej wiecej takie, jak na obrzeżach Warszawy chociaż wydaje mi się, że z tendencją do niższych. 15m2 kamienia kosztowało nas ok. 1350zł. Kobieta dokłada kamienia gratis żeby był jakiś zapas. Kamienie od 65-90zł/m2 lub 600-800zł/1t w zależności od kamienia.
    ALFILO

  16. #56

    Domyślnie

    Ach, są jeszcze kamienie po 1200/t ale są płaskie i podobno można z nich ułożyć 20 m2. Bo z takich po 600zł/t wychodzi podobno 10m2.
    ALFILO

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał woland1980
    @lubosz

    w poprzednim poście się zapędziłem i zapomniałem napisać że mnie nie interesuje cięty a raczej coś takiego:





    oczywiście te większe kawałki na zdjęciach.
    w zasadzie moje pytanie jest proste, gdzie najkorzystniej cenowo można kupić taki materiał....? może masz jakieś sprawdzone miejsca?
    Hmmm mam kilku sprawdzonych dostawców ale jeśli potrzebujesz materiał w warszawce to nie kalkuluje sie transpotr.
    alfilo podała Ci dobry adres i z tego co widze teraz maja tam dobre ceny.
    Jak osobiscie kiedys kupowalem kamyk to liczone mialem na metry,c czyli ukladali je i pakowali warstwami po metrze kwadratowym.
    Czasem liczą na wage ale to nie jest dobra kalkulacja przy okladzinie kamiennej.
    Pozdrawiam i powodzenia
    Ps na dziko kamyczek układany wygląda swietnie
    za reklamę trzeba zapłacić

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    U siebie mam tak położony łupek naturalny, w ciepłych kolorach





    pokój niewykończony jeszcze
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  19. #59

    Domyślnie

    Jeszcze jest w Bielsku www.kamiendlaciebie.pl
    Co do skałdu w Sosnowcu super wybór - niestety nie zawsze to co przychodzi jest zgodne z naszym zamówieniem, no i dość wysokie ceny. Mnóstwo kamieniarzy jest Brennej i ceny super - my stamtąd braliśmy bez niespodzianek.

    Tola pięknie!!!!

    U nas jest tak - piaskowiec cięty na zamówienie, kosztował 85zł/m2


  20. #60

    Domyślnie

    Tola rewelacyjny ten łupek właśnie o czymś takim myślałam, gdzie go kupiłaś i ile kosztuje i czy to jest piaskowiec.Jaka jest dokładna nazwa bo bardzo mi się podoba i faktura i kolor.

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony